W poniedziałek 20 czerwca 2022 roku uroczystą Mszą Świętą o godzinie 18.00 rozpoczęła się w naszej parafii dla całego dekanatu 24-godzinna peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej Diecezji Toruńskiej.

Toruński obraz jest wierną kopią oryginalnej ikony, która znajduje się w rzymskim kościele pw. św. Alfonsa przy Via Merlana i został wykonany przez artystę malarza Józefa Burchardta w 1901 r.
Obraz został w 1903 r. poświęcony przez papieża Leona XIII dla parafii w Osieku w diecezji płockiej, a w 1920 r. sprowadzony do Warszawy. W tym samym roku przybyli do Torunia ojcowie redemptoryści, którzy szerzyli kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyobrażonej w ikonie.

17 czerwca 1928 r. ikona została wprowadzona uroczyście do nowej kaplicy w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na toruńskich Bielanach.
Zapraszamy przy tej okazji do zapoznania się z ciekawymi artykułami red. Katarzyny Cegielskiej oraz red. Wojciecha Wielgoszewskiego dotyczącymi bogatej historii toruńskiej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Poniżej krótka fotorelacja z nawiedzenia ikony MB Nieustającej Pomocy w naszej parafii dostępna dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a: