Podobnie jak w roku ubiegłym w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i obostrzeniami sanitarnymi tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę w tradycyjnej formie nie odbędzie się.
Z Diecezji Toruńskiej wyruszy w tym roku znów jedna pielgrzymka, która będzie miała formę sztafety, w której udział weźmie codziennie inna grupa pielgrzymkowa (grudziądzka grupa „pomarańczowa” – 7 sierpnia na trasie Brdów – Dąbie). Uczestnicy przyjadą rano na trasę pielgrzymkową, przejdą cały etap i na noc powrócą autokarem z powrotem do domu.

W czasie trwania tradycyjnej pieszej pielgrzymki grudziądzkiej Grupy Pomarańczowej, to jest w dniach od 2 do 11 sierpnia 2021 r., w Grudziądzu odbędzie się mini pielgrzymka po grudziądzkich parafiach. Pątnicy odwiedzą wszystkie grudziądzkie parafie. Pielgrzymi udają się do wyznaczonych kościołów indywidualnie. Codziennie w wyznaczonych kościołach będzie sprawowana Msza św. w intencji pielgrzymów oraz wszystkich dobroczyńców pielgrzymki. Po zakończonej Eucharystii odbędzie się spotkanie modlitewne.

Zapraszamy wszystkich pielgrzymów, tych, którzy kiedyś pielgrzymowali oraz wszystkich Parafian i Grudziądzan do wspólnej modlitwy. Szczegółowy plan z wyznaczonymi kościołami oraz godzinami spotkań modlitewnych umieszczony jest na poniższym plakacie.

W naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego spotkanie pielgrzymów mini pielgrzymki i wspólna Msza św. odbędzie się w środę 3 sierpnia 2021 r. o godzinie 18:00.