Manager Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” przekazał nam smutną informację. Niestety, tym razem Covid-19 nie oszczędził Artystów Zespołu. Dlatego też planowany na piątek 21 stycznia 2022 występ zespołu w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego nie odbędzie się.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, w związku z tym dla wszystkich sympatyków Mazowsza mamy dobrą informację. Koncert zostaję przeniesiony na dzień 24 kwietnia 2022 na godzinę 17. Artyści wystąpią tym razem w Hali Widowiskowo Sportowej na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu przy ulicy Nauczycielskiej 19. Odwiedzą Grudziądz ze swoim sztandarowym programem pod tytułem Kalejdoskop Barw Polski.

Wszystkie bilety, które zostały zakupione na styczniowy Koncert, są ważne i można je wykorzystać na kwietniowe wydarzenie. Osoby zainteresowane zakupem biletów zapraszamy na stronę www.kupbilety24.eu

Z kolei osoby, które zakupiły bilety w biurze parafialnym i nie są zainteresowane zmianą terminu są proszone o kontakt w sprawie zwrotu biletów pod numerem telefonu 56 46 585 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-12:30.

Kalejdoskop Barw Polski
Barwy zmieniające się jak w kalejdoskopie, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, taniec i śpiew, śpiew i taniec. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, a przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).