OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
nowsze

II Niedziela Wielkiego Postu
– 28.02.2021

1/ Jutro Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jaka jest historia twojego życia? Czy zawsze zachowujesz się „jak trzeba” – pytam  cytując Inkę, bohaterkę tamtych czasów.

2/ Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako „Dzień Modlitwy i Solidarności z misjonarzami”. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy oczywiście na trwające prace przy modernizacji ogrzewania.

4/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

5/ Obecny rok został ogłoszony w Kościele jako „Rok św. Józefa”. Z tej okazji, zapraszamy w poniedziałek na drugą katechezę o św. Józefie, którą wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman, kapelan naszego szpitala. Katechezy głoszone są zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 (msze z tej racji będą bez kazania), a katecheza trwa 20 minut. Serdecznie wszystkich zapraszamy, by posłuchać, czego uczy nas swoim życiem św. Józef – opiekun naszych rodzin i wzór ojcostwa.

6/ W poniedziałek, 1 marca, o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze szkół SP 3 i SP 15, natomiast w środę, 3 marca – ze szkół SP 1 i SP 2.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżywać Wielki Post.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam w duch pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

9/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy – stu chórzystów na stulecie powstania chóru.

10/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 – Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii – o. Romanowi Borowskiemu, który pracuje w Paragwaju. Bóg zapłać za dar serca.
*
W I piątek miesiąca o godz. 16.45 pierwszopiątkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.30.
Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje:
„Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu lecz pójdzie do nieba”.
*
W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, podczas którego będziemy prosili o potrzebne łaski na Rekolekcje Wielkopostne.
W I sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

11/ W piątek Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

12/ W przyszłą niedzielę, 7 marca, rozpoczniemy nasze doroczne Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. dr Andrzej Kowalski – ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu. Prosimy już dziś, aby zarezerwować sobie czas rano czy wieczorem, by czas Wielkiego Postu nie przeleciał nam między palcami jak woda.

13/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

15/ P. Marii i Michałowi Rynkowskim, p. Helenie Kukurowskiej, p. Marzannie i Piotrowi Borc,  p. Michałowi Szponder oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie  kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Jak widzimy montaż trwa.

16/ P. Piotrowi serdecznie dziękujemy za ofiarowane klasery ze znaczkami jako dar na Misje św. Bóg zapłać za dar serca.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+ Weronikę Kaczmarek, +Marię Wiśniewską, +Józefa Skrzypka, +Wiesławę Krukowską, +Andrzeja Rankiewicza, +Jadwigę Czarnecką, +Henryka Weręgowskiego, +Zofię Rogowską, +Alinę Wyczyńską, +Ludwikę Lewandowską i +Piotra Misterkę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
starsze

I Niedziela Wielkiego Postu
– 21.02.2021

1/ Post, modlitwa i jałmużna to charakterystyka Wielkiego Postu. Zastanów się, czy w Twoim życiu rzeczywiście funkcjonują te wartości. Jeśli nie, to popracuj nad sobą, bo warto, by Bóg mógł być dumny z Ciebie.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Kazania wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman – kapelan naszego szpitala. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

3/ Obecny rok został ogłoszony w Kościele jako „Rok św. Józefa”. Z tej okazji zapraszamy we wszystkie poniedziałki Wielkiego Postu na katechezy o św. Józefie, które wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman, kapelan naszego szpitala. Katechezy wygłoszone będą zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 (msze z tej racji będą bez kazania), a katechezy będą trwały 20 minut. Serdecznie wszystkich zapraszamy, by posłuchać, czego uczy nas swoim życiem św. Józef – opiekun naszych rodzin i wzór ojcostwa.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżywać Wielki Post.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam w duchu pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

6/ W środę, 24 lutego, podczas Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych. Przy tej okazji serdecznie zachęcamy kolejne osoby do wstąpienia w szeregi Wspólnoty Różańcowej – nie tylko Panów. Pamiętajmy – bez modlitwy jak bez smarowania – daleko nie zajedziemy.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy o powiedzeniu: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

8/ W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

9/ W przyszłą niedzielę, 28 lutego, ostatnią miesiąca, nasza tradycyjna kolekta gospodarcza, którą polecamy Waszej ofiarności.
Ponadto przyszła niedziela będzie obchodzona w Kościele katolickim jako „Dzień Modlitwy i Solidarności z misjonarzami”. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

10/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

11/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

12/ Siostrze Gracjanie i Podopiecznym serdecznie dziękujemy za ochoczą sąsiedzką pomoc przy odśnieżaniu terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

13/ P. Jadwidze Gniot, p. Tadeuszowi Troszczyńskiemu, p. Annie Borkowskiej, p. Zofii i Mieczysławowi Tokarczyk, p. Kamilowi, Hannie i Romanowi Lackowskim oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie  kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Grzejniki dotarły, więc mam nadzieję, że już w tym tygodniu zacznie się montaż.

14/ P. Urszuli Siewert serdecznie dziękujemy za ofiarowany klaser ze znaczkami jako dar na Misje św. Bóg zapłać za dar serca.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Mariusza Zawadzkiego, +Andrzeja Witkowskiego, +Romana Frankiewicza i +Marię Gołecką.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

VI Niedziela zwykła
– 14.02.2021

1/ Wspominając dziś św. Walentego jako patrona zakochanych pamiętajmy, że Jego największą miłością był Pan Jezus. Święci są nam dani przede wszystkim po to, abyśmy ich naśladowali. Niech prawdziwa miłość, jakiej nauczył nas Pan Jezus, a nie miłostki, będzie treścią naszego życia, tym bardziej, że przed nami Wielki Post.

2/ Dziś, jutro i pojutrze adoracja Najświętszego Sakramentu (dawne 40-sto godzinne nabożeństwo) jako przygotowanie do Wielkiego Postu. Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu nastąpi po Mszy św. o godz. 16.30 i potrwa do godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17.00 do godz. 18.00.

3/ W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Już dziś pomyślmy o dobrych postanowieniach wielkopostnych, aby z pustymi rękami i smutną duszą nie stanąć przed zmartwychwstałym Jezusem.

4/ Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania naszych głów popiołem odbędą się o godz. 6.30, 8.00, 10.00 16.30 i 18.00.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie jemy mięsa oraz spożywamy tylko jeden posiłek do syta. W Środę Popielcową tradycyjnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5/ W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

6/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Kazania wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman – kapelan naszego szpitala. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można także uzyskać odpust zupełny  dla dusz czyśćcowych.

7/ W poniedziałek, 15 lutego, o godz. 19.00 obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie ks. Krzysztofowi i naszym lektorom za odśnieżenie schodów prowadzących do kościoła i placu przed kościołem. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

8/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski u Bożego Miłosierdzia.

9/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

10/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy o powiedzeniu: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

11/ W czwartek, 18 lutego, po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza o Eucharystii. Razem z ks. dr Andrzejem Kowalskim zapraszamy gorąco.

12/ W przyszłą niedzielę, 21 lutego, na Mszy św. o godz. 11.00 uczcimy z naszymi Harcerzami pamięć o bł. Ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim – patronie Harcerzy. Zapraszamy nie tylko harcerzy do wspólnej modlitwy.

13/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby jak najmocniej zaczerpnąć ducha Wielkiego Postu.

15/ Wszystkim Ofiarodawcom – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Stanisławę Pappelbon, +Eugenię Kraińską, +Hannelorę Kamińską, +Urszulę Nadzieja, +Henryka Kinowskiego, +Franciszkę Twardowską oraz +Huberta Gawina.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

V Niedziela zwykła
– 07.02.2021

1/ Pamiętajmy, że to Chrystus jest najlepszym Lekarzem naszych ciał i dusz. Chrystus jednak powiedział, że będziecie czynili jeszcze większe znaki, jeśli uwierzycie we Mnie. Weryfikujmy naszą wiarę, bo „czas ucieka, a wieczność czeka”.

2/ Bardzo serdecznie i gorąco witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dr Czesława Wojciechowskiego, który został skierowany przez ks. Biskupa Wiesława do pomocy duszpasterskiej jako Rezydent do naszej parafii. Witając życzymy ks. Czesławowi owocnego pobytu w naszej parafii i radości z posługi duszpasterskiej. Do tej pory ks. Czesław był misjonarzem w Czadzie, Chinach, Hongkongu i na Kubie oraz proboszczem w Sumowie, ale ze względów zdrowotnych musiał poprosić o urlop. Życzymy więc również szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

3/ Podczas zbiórki do puszek na pomoc dla Chorwacji zebraliśmy 600 zł, a 2 lutego dla sióstr Karmelitanek z Łasina 2200 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

4/ Od dziś w kościele NSPJ w Tarpnie rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Szczegóły na plakatach w gablotach.

5/ Czas radości z Bożego Narodzenia zakończył się, czego widocznym znakiem są usunięte choinki i żłóbek. Serdecznie dziękujemy naszemu radnemu parafialnemu – p. Jarosławowi Marcińczyk – za załatwienie choinek. Bóg zapłać.
Dziękujemy ks. Mateuszowi i zespołowi Dekoratorów za wykonane dekoracje na Boże Narodzenie. Naszemu chórowi natomiast dziękujemy za uprzątnięcie dekoracji Bożonarodzeniowej z kościoła. Bóg zapłać za ochoczą pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.
Zachęcamy i zapraszamy kolejne osoby do pomocy przy dekoracjach. Przed nami Wielki Post i Grób Pański do zbudowania, można się wykazać.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski u Bożego Miłosierdzia.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam żyć w świetle Chrystusowej Ewangelii.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy o powiedzeniu: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

9/ W czwartek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes obchodzone jako Światowy Dzień Chorych. Wszystkich naszych Drogich Chorych, którzy tylko mogą przybyć, zapraszamy na Mszę św. z obrzędem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem Lourdzkim o godz. 10.00.

10/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

11/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać swoje zaufanie do Opatrzności Bożej.

12/ Państwu Gurzyńskim, państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź, państwu Katarzynie i Arkadiuszowi Stelmaszuk, państwu Janowi, Barbarze i Magdalenie Zduńskim, paniom Teresie i Marii oraz anonimowym ofiarodawcom – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Pani Violettcie Chmielewskiej, panu Piotrowi Fojucik i innym osobom dziękujemy za ofiarowane znaczki pocztowe na misje. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Pani Małgorzacie Benes serdecznie dziękujemy za ufundowanie elektronicznej kropielnicy do wody święconej usytuowanej przy bocznym wejściu. Bóg zapłać za dar serca. Możemy teraz bezpiecznie żegnać się wodą święconą.

15/ W przyszłą niedzielę podsumujemy miniony rok i tegoroczne kolędy.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Józefa Spiczaka-Brzezińskiego, +Andrzeja Grajkowskiego, +Andrzeja Paczkowskiego, +Jadwigę Kwiatkowską, +Helenę Solecką, +Benedykta Macidłowskiego, +Agnieszkę Ulatowską, +Renatę Wrzesień oraz +Jana Sadłowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

IV Niedziela zwykła
– 31.01.2021

1/ Pamiętajmy, że to Chrystus jest Światłością tego świata i tylko żyjąc w tym Świetle będziemy niezawodnie kroczyć drogami zbawienia. Innej drogi do nieba po prostu NIE MA.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy oczywiście na modernizację ogrzewania kościoła. Prace rozpoczną się niebawem.

3/ Do czwartku 4 lutego trwają wizyty duszpasterskie.
Przypominamy, że odwiedzamy tylko te rodziny, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a dziś o godz. 14.00.
Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski u Bożego Miłosierdzia.

5/ We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Ten dzień jest obchodzony w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Swoje święto mają nasze kochane siostry Elżbietanki i Zmartwychwstanki. Składamy Siostrom najserdeczniejsze życzenia, aby żyjąc według rad ewangelicznych odczuwały radość z powołania i cieszyły się szczególną miłością Pana Jezusa i ludzi, którym służą. Szczęść Boże!
Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia świec – zapalamy na początku Mszy św.
Kolekta we wtorek tradycyjnie przeznaczona dla Sióstr Karmelitanek z Łasina. Pamiętajmy, że jest to jedyny w naszej diecezji zakon kontemplacyjny, który żyje tylko z darowizn, ponieważ Siostry nie mogą wychodzić na zewnątrz i pracować zawodowo. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II, że „zakony kontemplacyjne to największy skarb Kościoła”.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam żyć w świetle Chrystusowej Ewangelii.
W środę, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja – patrona chorych na gardło. Po Mszach św. błogosławieństwo św. Błażeja poświęconymi świecami.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy o powiedzeniu: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

8/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 – Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzow
i z naszej parafii – o. Romanowi Borowskiemu, który pracuje w Paragwaju. Bóg zapłać za dar serca.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.45 pierwszopiątkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.30.
Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu lecz pójdzie do nieba”.
* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, podczas którego będziemy prosili o potrzebne łaski, dziękując za już otrzymane.
W I sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

9/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

10/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać swoją miłość do Boga i ludzi.

11/ Państwu Barbarze i Henrykowi Piłat oraz anonimowym ofiarodawcom – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Katolicki klub Seniora działający przy naszej parafii serdecznie dziękuje Paniom z parafialnego Caritas za przekazane wiktuały dla seniorek z naszego Klubu. Bóg zapłać za pamięć.

13/ Od niedzieli, 7 lutego, w kościele NSPJ w Tarpnie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Szczegóły na plakatach w gablotach.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Janinę Puławską, +Elżbietę Fatyga, +Adelę Mroczyńską, +Otylię Jendraszek, +Mariusza Ziemer, +Zdzisława Gralaka, +Macieja Olesińskiego, +Henryka Trendowicza i +Kamila Murawskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

III Niedziela zwykła
– 24.01.2021

1/ „Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa” – powiedział św. Hieronim. Podejmij duchową walkę, by zacząć regularnie sięgać po Biblię. To naprawdę dobra lektura.

2/ Zgodnie z zapowiedzią obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Chorwacją, modląc się za ofiary trzęsienia ziemi, a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie zniszczonych domostw. Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Wyrażamy również nadzieję, że spotkania z Wami przyniosą dar zwiększenia aktywnego udziału w życiu parafialnym, a dzieląc się spostrzeżeniami poprawimy wizerunek naszej parafii.
Przypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 są przeznaczone na potrzeby parafii – w tym roku na modernizację ogrzewania.
Przypominamy także, że odwiedzimy tylko te rodziny, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.
Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski u Bożego Miłosierdzia.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam dobrze wykorzystać nasze talenty.
Dziękujemy serdecznie naszemu akolicie – bratu Michałowi – za poprowadzenie nowenny. Niech będzie to zachęta do angażowanie się nas wszystkich w życie modlitewne naszej wspólnoty.

6/ W środę na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych. Zachęcamy kolejne osoby do włączenia się do modlitwy Różańcowej, dziękując już zaangażowanym.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

8/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

9/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

10/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać swoją radość, że jestem dzieckiem Boga.

11/ Państwu Marii i Erwinowi, państwu Woźniak, p. Elżbiecie Tarczyńskiej, p. Monice Fiałkowskiej, państwu Teresie i Mieczysławowi Ponczek, p. Teresie Kowalskiej, p. Helenie Janickiej, państwu  Krystynie i Ryszardowi Płoskim oraz anonimowym ofiarodawcom – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

12/ W przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca, nasza kolekta gospodarcza, którą polecamy Waszej ofiarności.

13/ Od niedzieli, 7 lutego, w kościele NSPJ w Tarpnie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Szczegóły na plakatach w gablotach.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Józefa Iwaniszyn, +Jana Szulca, +Łucję Kowalską, +Ewę Strzelecką, +Bogumiłę Szałkowską, +Janinę Kaluta, +Jerzego Niedzielskiego, +Andrzeja Kurzyńskiego, +Józefa Różyckiego i +Jadwigę Osińską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.