OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
nowsze

XVIII Niedziela zwykła – 01.08.2021

1/ „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” – pamiętajmy o tych, którzy pracują w pocie czoła, by zebrać tegoroczne plony i prośmy o sprzyjającą pogodę i bezpieczeństwo dla rolników, aby nikomu chleba nie zabrakło.

2/ Informujemy, że na pomoc dla poszkodowanych w ostatnich powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii zebraliśmy 1250 zł. Bóg zapłać za ofiarność, a naszemu Zespołowi Caritas dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ We wtorek, 3 sierpnia, będziemy gościć w naszej parafii Mini pielgrzymkę, która odwiedza poszczególne kościoły naszego miasta Grudziądza. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i wspólną modlitwę oraz czuwanie po Mszy św.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W  środę, 4 sierpnia, przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów. Ks. proboszcz serdecznie prosi o modlitwę i dziękuje za modlitewną pamięć.
W piątek, 6 sierpnia, natomiast przypada święto Przemienienia Pańskiego.

7/ W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta – w tym czasie okazja do spowiedzi. Będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.45 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Mszy i spowiedzi. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 16.30 do Mszy św. o 16.45 i od godz. 17.30 podczas adoracji do godz. 18.00.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W I sobotę ks. Czesław odwiedzi z posługą sakramentalną swoich drogich chorych. Początek o godz. 8.00.

8/ W sobotę, 7 sierpnia, zapraszamy do naszego kościoła na kolejny Męski Różaniec w Grudziądzu. Msza św. w intencji wynagradzającej zniewagi Maryi i Kościoła oraz wszystkich ofiar Powstania Warszawskiego odbędzie się o godz. 11.00. Różaniec rozpoczniemy o godz. 12.00 przy pomniku Bora Komorowskiego. Po Różańcu zostaną zapalone znicze.

9/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje w dniach 16 – 17 sierpnia 2021 pielgrzymkę do Częstochowy i Świętego Krzyża. Koszt 140 zł., wyjazd o godz. 6.00, zapisy u pań Zelatorek (tel. kontaktowy: p. Ania – 796 843 300). Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian. Plan wyjazdu w gablocie Żywego Różańca.

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

11/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Krzysztofa Wasielewskiego, +Krzysztofa Czatkowskiego oraz +Elżbietę Preuss.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
starsze

XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021

1/ Od dzisiejszej niedzieli, 25 lipca, obchodzić będziemy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Będzie on przypadać co roku w czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa. Tego dnia będziemy modlić się za osoby starsze. Stolica Apostolska udzieliła także łaski odpustu: dla seniorów za uczestnictwo we Mszy świętej w świątyni i za pośrednictwem telewizji, radia czy Internetu oraz dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą samotną osobę starszą.

2/ Dziś przypada także wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów będzie sprawowany po Mszy św. o godz. 12.15 i 18.00 na parkingu wokół kościoła. Tradycyjnie składane ofiary są przeznaczone na wsparcie zakupu nowych pojazdów dla polskich misjonarzy pracujących, aż w 100 krajach całego świata. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.
Jest to dzień imienin naszego drogiego ks. Krzysztofa, któremu wraz z wszystkimi Solenizantami składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki MB i obfitości Darów Ducha św.

3/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą zgodnie z zapowiedzią przeznaczymy na remont mieszkania dla ks. Grzegorza, który od 23 sierpnia rozpocznie pracę duszpasterską w naszej parafii.

4/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka na pomoc dla poszkodowanych w ostatnich powodziach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Bóg zapłać za ofiarność, a naszemu Zespołowi Caritas dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.
Także w środę podczas wieczornej Mszy św. katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic.

7/ W poniedziałek, 26 lipca, przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
W czwartek, 29 lipca, przypada święto św. Marty – patronki wszystkich gospodyń, którym dziękujemy za dbanie o ciepło domowego ogniska.
W sobotę, 31 lipca, przypada wspomnienie św. Ignacego Loyoli.

8/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje w dniach 16 – 17 sierpnia 2021 pielgrzymkę do Częstochowy i Świętego Krzyża. Koszt 140 zł., wyjazd o godz. 6.00, zapisy u pań Zelatorek (tel. kontaktowy: p. Ania – 796 843 300). Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian. Plan wyjazdu w gablocie Żywego Różańca.

9/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

10/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

11/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Cezarego Kuzarę, +Mieczysława Falkowskiego, +Tadeusza Kufla, +Bogdana Klimka, +Kazimierę Błażejewską, +Pawła Dziarskiego oraz +Janinę Gutfeld.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XVI Niedziela zwykła – 18.07.2021

1/ Czas wakacji, a tu burze, ulewy i wiele ludzkich tragedii. Czas się nie zatrzymał, życie idzie dalej. My też musimy iść dalej, ale nie sami – lepiej trzymajmy się za rękę z Chrystusem, by mieć najpewniejszą opiekę.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

3/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

4/ We wtorek, 20 czerwca, przypada wspomnienie bł. Czesława – dzień imienin naszego drogiego ks. Czesława, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki MB i obfitości Darów Ducha św.
W czwartek, 22 czerwca, przypada święto św. Marii Magdaleny, która jak pierwsza ujrzała Zmartwychwstałego Jezusa.
W piątek, 23 czerwca, przypada święto św. Brygidy – patronki Europy – przez jej wstawiennictwo prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni.

W sobotę, 24 czerwca, przypada wspomnienie św. Kingi.

5/ W przyszłą niedzielę, 25 lipca, nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na remont mieszkania dla ks. Grzegorza, który zacznie posługę w naszej parafii od 23 sierpnia. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiarność.
Informujemy również o rozpoczętym remoncie salki pod zakrystią, gdzie odnowiliśmy sufit, aby zamontować nowe lampy, ponieważ stare już skruszały i nadają się tylko do wymiany. Przy tej okazji
serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Kurminowskiemu za pomoc w promocyjnym zakupie jarzeniówek i nowych lamp i wykonane prace elektryczne, a Kacprowi i Marcinowi dziękujemy za pomoc w wykonywanych pracach. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

6/ W przyszłą niedzielę przypada także wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów będzie sprawowany po Mszy św. o godz. 12.15 i 18.00 na parkingu wokół kościoła. Tradycyjnie składane ofiary są przeznaczone na wsparcie zakupu nowych pojazdów dla polskich misjonarzy pracujących aż w 100 krajach całego świata. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.
Jest to też dzień imienin naszego drogiego ks. Krzysztofa, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki MB i obfitości Darów Ducha św.

7/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje w dniach 16 – 17 sierpnia 2021 pielgrzymkę do Częstochowy i Świętego Krzyża. Koszt 140 zł., wyjazd o godz. 6.00, zapisy u pań Zelatorek (tel. kontaktowy: p. Ania – 796 843 300). Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian. Plan wyjazdu w gablocie Żywego Różańca.

8/ Diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Dawid Wasilewski, zaprasza na wyjazd na Festiwal Młodych w Medjugorie połączony z rekolekcjami w drodze i wypoczynkiem nad Adriatykiem, który odbędzie się w dniach 27 lipca do 7 sierpnia. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszej diecezji.

9/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

10/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

11/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Gertrudę Kostewicz, +Jarosława Rutkowskiego oraz +Pawła Samojluka.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XV Niedziela zwykła – 11.07.2021

1/ Głową Kościoła jest Chrystus, który zbudował go na fundamencie 12 Apostołów i zapowiedział, że bramy piekielne go nie przemogą. Idźmy więc jak Apostołowie i wzywajmy ludzi zagubionych do nawracania się, wyrzucajmy złe duchy i nieśmy pociechę chorym, pamiętając, że wielka jest nasza nagroda w niebie.

2/ Serdecznie witamy na wakacjach naszych kleryków Dawida i Bartka. Życzymy dobrego wypoczynku i radości Ducha Świętego. Po Mszach św. możemy dziś nabyć za dowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Sługa”, którego redaktorem naczelnym jest nasz kleryk Dawid. Zachęcamy serdecznie do lektury.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

5/ W piątek, 16 lipca, przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel – zachęcamy serdecznie do noszenia Szkaplerza jako wyraz wiary w Opatrzność Bożą, jakiej uczy nas Maryja.

6/ W piątek o godz. 11.00 zapraszamy na ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Katolickiego Klubu Seniora.

7/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje w dniach 16 – 17 sierpnia 2021 pielgrzymkę do Częstochowy i Świętego Krzyża. Koszt 140 zł., wyjazd o godz. 6.00, zapisy u pań Zelatorek (tel. kontaktowy: p. Ania – 796 843 300). Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian. Plan wyjazdu w gablocie Żywego Różańca.

8/ Diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Dawid Wasilewski, zaprasza na wyjazd na Festiwal Młodych w Medjugorie połączony z rekolekcjami w drodze i wypoczynkiem nad Adriatykiem, który odbędzie się w dniach 27 lipca do 7 sierpnia. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszej diecezji.

9/ W tym tygodniu ks. Proboszcz udaje się na urlop. Zastępował będzie go ks. Czesław.

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

11/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Urbańską, +Jadwigę Makowską, +Danielę Burnicką, +Stanisławę Stachowską oraz +Tymoteusza Lubowiedzkiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XIV Niedziela zwykła – 04.07.2021

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania od monotonii codziennego życia. Pamiętajmy jednak, aby nie robić sobie wakacji od codziennej modlitwy i niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wszystkim błogosławionych wakacji.

2/ 1 lipca minął rok posługi proboszczowskiej Księdza Grzegorza Pszenicznego w naszej parafii. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje Panu Bogu i Wam, kochani Parafianie, za serdeczność, otwartość i zaangażowanie we wspólne dzieła duchowe i materialne. Dziękując za wszelkie dobro minionego czasu Ks. Grzegorz zaprasza do dalszej owocnej pracy na rzecz naszego wspólnego dobra jakim jest nasza parafia Podwyższenia Krzyża Świętego.

3/ Pragniemy powitać w naszej wspólnocie parafialnej ks. neoprezbitera Mateusza Architę, który został skierowany przez ks. Biskupa do posługi duszpasterskiej w naszej parafii.
Ks. Mateuszowi życzymy owocnego pobytu w naszej parafii i wielu łask Bożych.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W piątek, 9 lipca, o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie parafialnego Klubu Seniora.

7/ W sobotę, 10 lipca, ks. Krzysztof odwiedzi z posługą sakramentalną swoich drogich chorych. Początek o godz. 8.00.

8/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

9/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby owocnie przeżywać czas wakacji.

10/ Państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź, pani Elżbiecie, państwu Marii i Jerzemu oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na instalację nowych pieców gazowych do kościoła.  Bóg zapłać za dar serca.

11/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Bernadetę Drozd, +Danielę Bil, +Beatę Rybkiewicz, +Wojciecha Zielińskiego, +Tadeusza Dydo, +Leona Tomaszewskiego i +Teresę Mućkę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XIII Niedziela zwykła – 27.06.2021
NMP Nieustającej Pomocy
– głównej Patronki naszej diecezji

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania od monotonii codziennego życia. Pamiętajmy jednak, aby nie robić sobie wakacji od Pana Boga, ponieważ nie da się żyć pełnią życia bez Źródła życia i miłości. Życzymy więc Wszystkim błogosławionych wakacji z Bogiem. Szczęść Wam Boże.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Serdecznie dziękujemy za ofiarność.
Zgodnie z zapowiedzią zebrane ofiary przeznaczymy na uregulowanie pozostałych należności za prace instalacyjne pieców w kościele i umeblowanie mieszkania ks. Neoprezbitera, który od 1 lipca rozpocznie duszpasterzowanie w naszej parafii.
Informujemy również, że ks. Biskup z dniem 23 sierpnia odwołał z naszej parafii ks. Krzysztofa i awansował Go na wikariusza parafii Konkatedralnej w Chełmży. Pożegnanie ks. Krzysztofa nastąpi w niedzielę, 22 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.15. Ks. Krzysztofa zastąpi ks. Grzegorz Koczot, dotychczasowy wikariusz w Chełmnie. Wesprzyjmy naszą modlitwą drogich Księży.

3/ Siostry Zmartwychwstanki składają serdeczne podziękowania za datki na budowę żłobka – zebrano 5800 zł. Bóg zapłać za dar serca. Informujemy o możliwości wsparcia budowy przez wpłaty na konto – wizytówki wyłożone są na stoliku przy skarbonkach lub na Sie-pomaga.

4/ Informujemy, że dzieci I Komunijne zebrały na Papieskie Dzieło Misyjne 1250 zł i 50 euro. Bóg zapłać za dar serca. Jesteśmy z Was dumni!

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

6/ We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – Dzień szczególnej modlitwy za Ojca św. Franciszka. Suma odpustowa na Lotnisku o godz. 18.30 – ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza. Natomiast w sobotę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła.

7/ Do środy 30 czerwca o godz. 17.30  zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

9/ W środę podczas Mszy św. wieczornej katecheza formacyjna dla Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic.

10/ W środę o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Serca NMP (młodzieżowym) odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji 50 -tej rocznicy powstania parafii. Księża Marianie zapraszają.

11/ W najbliższy piątek, 2 lipca, o godz. 5.00 rano z parafii św. Józefa Oblubieńca w Grudziądzu – Mniszku wyruszy piesza pielgrzymka do Chełmna. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Mariusz Ciesielski z parafii p.w. M. M. Kolbego na Strzemięcinie. Koszt powrotu autokarem – 10 zł. Zapisy osobiście lub telefonicznie w Biurze Parafialnym na Strzemięcinie. Serdecznie zapraszamy do udziału

12/ W piątek o godz. 11.00  serdecznie zapraszamy na spotkanie parafialnego Klubu Seniora.

13/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina święta – będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego.
*
W I piątek miesiąca o godz. 16.45, Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w I piątek od godz. 16.30. Prosimy Katechetów i Rodziców, aby pomogli dzieciom pamiętać o I piątku.
* W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

14/ 3 lipca, w pierwszą sobotę, ks. Czesław odwiedzi z posługą sakramentalną swoich drogich chorych. Początek o godz. 8.00. Natomiast ks. Krzysztof pójdzie do chorych w sobotę 10 lipca.

15/ U pań Zelatorek można zapisywać się na doroczną pielgrzymkę Żywego Różańca do sanktuarium MB Bolesnej w Chełmnie, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Plan wyjazdu w gablocie Żywego Różańca. Zapraszamy również osoby spoza wspólnoty Żywego Różańca do wspólnego pielgrzymowania.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

17/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby owocnie przeżywać czas wakacji.

18/ Państwu Jadwidze i Jerzemu oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na instalację nowych pieców gazowych do kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Prace instalacyjne są zakończone. Koszt to 46400 zł. Do tej pory zebraliśmy 41000 zł. Bóg zapłać za dar serca.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Edwarda Gruźlewskiego, +Teresę Romel oraz +Aleksandra Kołodzińskiego. 
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XII Niedziela zwykła – 20.06.2021

1/ Ciche i pokorne Serce Pana Jezusa pokonało śmierć, piekło, szatana i nasz grzech. Pamiętaj, że Pan Jezus zrobił to z miłości do Ciebie. Nie zmarnuj tego!

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie budowy żłobka naszych Sióstr Zmartwychwstanek. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

5/ W środę, 23 czerwca, o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia odbędzie się Msza św. na zakończenie roku formacyjnego grupy O. Pio. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy także nowych Czcicieli świętego O. Pio., którzy chcą poszerzyć grono modlących się w tej grupie.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

7/ W środę, 23 czerwca, po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Stu chórzystów na stulecie chóru”.

8/ W czwartek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – po wieczornej Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów. Prosimy rodziców o przypomnienie i pomoc w dotarciu na spotkanie.

9/ W piątek, 25 czerwca, o godz. 8.00  Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci, a o godz. 18.00 dla młodzieży.
Zachęcamy do spowiedzi św. w środę i czwartek o godz. 17.30, a w   piątek o godz. 7.30 i 17.30.
Prosimy rodziców o przypomnienie i pomoc w dotarciu do kościoła na spowiedź i Eucharystię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – błagalnej również nauczycieli, wychowawców i katechetów, bo wszyscy mamy za co Bogu dziękować i o co prosić.

10/ W piątek o godz. 11.00  serdecznie zapraszamy na spotkanie parafialnego Klubu Seniora.

11/ W przyszłą niedzielę, 27 czerwca, nasza kolekta gospodarcza, którą polecamy Waszej ofiarności. Zebrane ofiary przeznaczymy na uregulowanie pozostałych należności za prace instalacyjne pieców w kościele.

12/ U pań Zelatorek można zapisywać się na doroczną pielgrzymkę Żywego Różańca do sanktuarium MB Bolesnej w Chełmnie. Łączymy wyjazd z parafią na Strzemięcinie, więc liczba miejsc jest ograniczona. Plan wyjazdu w gablocie Żywego Różańca.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją nadzieję i rozpalać miłość do Boga i bliźniego.

15/ Pani Marii, pani Janinie, państwu Kuligowskim, państwu Stefani i Tadeuszowi Banaś oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na instalację nowych pieców gazowych do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Prace instalacyjne są zakończone. Koszt to 46400 zł. Do tej pory zebraliśmy 40000. Serdecznie dziękujemy firmie Nova za fachowe wykonanie prac i życzliwe podejście do rozliczeń. Bóg zapłać.
Obecnie przygotowujemy również mieszkanie dla ks. Neoprezbitera, który od 1 lipca rozpocznie posługę duszpasterską w naszej parafii.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zygmunta Pawłowskiego, +Martę Morczyńską, +Jerzego Gołębiowskiego oraz +Zenobię Gruźlewską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XI Niedziela zwykła – 13.06.2021

1/ Ks. Krzysztofowi, który obchodzi dziś 8 rocznicę święceń kapłańskich oraz ks. Mateuszowi, który w najbliższy piątek będzie obchodził 10 rocznicę święceń kapłańskich, składamy życzenia obfitości łask Bożych oraz opieki Maryi – Matki Kapłanów. Jednocześnie dziękujemy za wszelkie dobro wnoszone w naszą parafię przez posługę duszpasterską. Życzymy dużo sił na dalszą posługę kapłańską.

2/ Wszystkim, którzy okazali swoją pamięć i życzliwość z okazji 25-tej rocznicy kapłaństwa oraz przygotowali i uświetnili swoją obecnością tę uroczystość – ks. Czesław składa serdeczne Bóg zapłać.

3/ Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać za wsparcie Misyjnego Dzieła Kościoła świętego.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W poniedziałek, 14 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjno – informacyjne dla grup Margaretek. Spotykamy się w salce nad zakrystią.

6/ Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Zamiast narzekać, lepiej pozwól działać łasce Bożej, bo to „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

8/ W środę, 16 czerwca, po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Stu chórzystów na stulecie chóru”.

9/ W piątek, 18 czerwca, o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie parafialnego Klubu Seniora.

10/ Przypominamy, że w sobotę, 19 czerwca, o godz. 7.00 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu. Plan pielgrzymki został wywieszony w gablocie Żywego Różańca.

11/ W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, w ramach ogłoszeń duszpasterskich nasze siostry Zmartwychwstanki opowiedzą nam o żłobku, którego budowa trwa na terenie za ich przedszkolem. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek. Polecamy Waszej ofiarności ten zbożny cel.

12/ W tym roku, podobnie jak w zeszłym, z Diecezji Toruńskiej wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę w formie sztafety. Grupa Grudziądzka będzie pielgrzymować w sobotę, 7 sierpnia 2021 r. Osoby chętne, które chcą wziąć udział w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 20 czerwca 2021 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w parafii św. Mikołaja, czyli w grudziądzkiej Farze.

13/ Na  stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją nadzieję.

15/ Pani Marii, panu Józefowi, pani Zofii Szymańskiej, pani Beacie Lewandowskiej, panu Januszowi Tyrjan i panu Krzysztofowi Byrwa oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na instalację nowych pieców gazowych do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Prace instalacyjne są na ukończeniu. Obecnie przygotowujemy mieszkanie dla ks. neoprezbitera, który od 1 lipca rozpocznie posługę duszpasterską w naszej parafii.

16/ Urzędowi Miasta w Grudziądzu serdecznie dziękujemy za ofiarowane i dostarczone brzózki na Boże Ciało, natomiast naszemu radnemu parafialnemu – p. Jarosławowi Marcińczykowi dziękujemy za załatwienie związanych z tym formalności. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

17/ Panu Gerardowi Szukay serdecznie dziękujemy za fotografowanie naszych kościelnych uroczystości i ofiarowane zdjęcia. Bóg zapłać za dar serca. Informujemy, że w sklepiku można zobaczyć i zamówić sobie wybrane fotografie z ostatnich uroczystości.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Wirginię Aniszewską oraz +Annę Chrobak.  
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

X Niedziela zwykła – 06.06.2021

1/ Pan Jezus powiedział: „Kto do mnie przyzna się przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed moim Ojcem” – warto tymi słowami żyć, bo to będzie znakiem poważnego podejścia do wiary.

2/ Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy pójść z procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać ślemy w stronę osób i grup, które przygotowały piękne ołtarze. Dziękujemy osobom, które niosły sztandary, emblematy i baldachim. Serdecznie dziękujemy dzieciom, które sypały kwiatki, ich rodzicom i paniom Katechetkom oraz wszystkim, którzy ofiarowali kwiatki do sypania. Dziękujemy harcerzom, Służbie Liturgicznej, panu Organiście i chórowi, Siostrom Elżbietankom i Zmartwychwstankom. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o udekorowaniu okien i balkonów – mamy nadzieję na przyszłość, że będzie więcej dekoracji oraz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie rodzicom z małymi dziećmi, za żywe świadectwo miłości do Pana Jezusa. Bóg Wam wszystkim zapłać!

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w najuboższych krajach świata. Sprzęt możemy składać przy garażach parafialnych do wtorku 8 czerwca do godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy, tym bardziej, że elektrośmieci zagracają często nasze domy.

5/ Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Nie gardź Bożym zaproszeniem, bo „bez Boga ani do proga”.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

7/ W środę, 9 czerwca, po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

8/ W czwartek, 10 czerwca, o godz. 18.00 ks. Czesław odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich. Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.

9/ Do czwartku o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła. Po Mszy św.  w czwartek prosimy, aby dziewczynki sypiące kwiatki i osoby noszące sztandary i baldachim pozostały na chwilę w kościele. Wszystkich prosimy i dalsze zbieranie kwiatków do sypania i zapraszamy na procesje Eucharystyczne wokół kościoła, bo mamy Bogu za co dziękować.

10/ W piątki o godz. 11.00 wznawiamy spotkania parafialnego Klubu Seniora. Zapraszamy serdecznie.

11/ W piątek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w parafii w Tarpnie. Suma Odpustowa o godz. 18.00  – ks. proboszcz Zbigniew zaprasza.

12/ W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, w Toruńskiej katedrze odbędą się święcenia diakonatu. Módlmy się w intencji kandydatów.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

15/ Panu Arturowi – naszemu Organiście – serdecznie dziękujemy za przycięcie żywopłotu wokół kościoła i pomoc w wykoszeniu trawy. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

16/ Pani Walentynie, pani Elżbiecie, państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź  oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na instalację nowych pieców gazowych do kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Prace instalacyjne w tym tygodniu powinny być zakończone.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Weronikę Romanowską.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ją Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021

1/ Bóg w Trójcy jedyny jest znakiem siły, którą daje jedność. Dbajmy o jedność w naszych rodzinach, szkołach, zakładach pracy, w naszej kochanej parafii i Ojczyźnie.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Zebrane środki przeznaczymy na prace instalacyjne nowych pieców i umeblowanie wyremontowanych dwóch pokoi na pierwszym piętrze plebanii. Informujemy również, że wszystkie rzeczy, które zakupiliśmy i zakupimy są własnością parafii.

3/ Biały tydzień dla dzieci z SP 3 od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Prosimy wszystkich o dawanie dobrego przykładu dzieciom i modlitwę w ich intencji, aby z radością i wiarą nosiły Jezusa w sercu przez całe życie.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku  o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, ustanie pandemii, pokój dla świata i dar żywej wiary dla zagubionych.

6/ Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i w oktawie zapraszamy na próbę w poniedziałek  i wtorek o godz. 17.00. Bardzo liczymy na udział dziewczynek, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i w swych pięknych białych strojach ukwiecą drogę dla Pana Jezusa, którego przyjęły do swych serc.
Wszystkich dorosłych prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatków do sypania i składanie przy krzyżu w kruchcie kościoła. Z góry Bóg zapłać za zaangażowanie we wspólne dobro. Jeśli ma być pięknie i uroczyście to każdy powinien dołożyć do tego swoją „cegiełkę”.
Nasze drogie panie Katechetki prosimy tradycyjnie o poprowadzenie prób i pokierowanie grupą sypiących kwiatki, niosących poduszki i pozostałe emblematy.
Wszystkich prosimy o udekorowanie okien naszych domów i wywieszenie flag – również tam gdzie nie przejdzie procesja. Pamiętajmy o słowach Zbawiciela: „Kto do mnie przyzna się przed ludźmi do tego Ja przyznam się przed moim Ojcem”.
Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św., abyśmy jak najliczniej mogli w tym dniu przyjąć Boże Ciało do swych serc.

7/ We wtorek, 1 czerwca, rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Nie gardź Bożym zaproszeniem, bo „bez Boga ani do proga”.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.
Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

9/ W środę, 2 czerwca, po wieczornej Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów naszej parafii.

10/ W środę, 2 czerwca, po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

11/ W czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja w tym roku przejdzie ulicami Bydgoską, Konarskiego, Zaciszną, Chopina, Pruszyńskiego i Bydgoską powrócimy na plac przy kościele, gdzie przy czwartym ołtarzu wygłoszone zostanie kazanie.
O wykonanie ołtarzy serdecznie prosimy Wielebne Siostry Elżbietanki, Wspólnotę chóru „Dzwon”, Wspólnotę Żywego Różańca oraz Członków Rad parafialnych.
Msze św. w Boże Ciało o godz. 6.30; 8.00; 10.00 – po której wyruszy procesja, następna Msza zaraz po zakończeniu procesji około godz. 12.00 i o godz. 18.00.

12/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17:30 Godzina Święta – będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.45, Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w I piątek od godz. 16.30. Prosimy Katechetów i Rodziców, aby pomogli dzieciom pamiętać o I piątku.
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

13/ W sobotę, 5 czerwca, odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek o godz. 8.00.

14/ W pierwszą środę miesiąca Akcja Katolicka spotka się po przerwie pandemicznej w salce nad zakrystią po  Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do udziału nowe osoby chcące zaangażować się w życie naszej parafii.
Natomiast w piątki o godz. 11.00 wznawiamy spotkania parafialnego Klubu Seniora. Zapraszamy serdecznie.

15/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje 19 czerwca 2021 pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt 35 zł., wyjazd o godz. 7.00, zapisy u pań Zelatorek. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

17/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

18/ Pani Helenie Kukurowskiej, pani Barbarze  oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe piece gazowe do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Tomasza Sznajder, +Marka Pawłowskiego, +Tomasza Wiśniewskiego, +Jadwigę Kowalewską, +Andrzeja Wiśniewskiego, +Leopolda Iwaniera, +Annę Listowską i +Agnieszkę Ługiewicz.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
– 23.05.2021

1/ Kończymy liturgiczny obchód czasu wielkanocnego. Warto się zastanowić, czy jestem człowiekiem, który żyje tak, by nie utracić ofiarowanego mi przez Chrystusa daru wieczności. Pamiętaj, że korzystając z wiarą z Darów Ducha Świętego i Eucharystii masz ogromną szansę na zmartwychwstanie.

2/ Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, który sami tworzymy! Ten dzień jest obchodzony również jako Diecezjalny Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich chorych w naszej diecezji, szczególnie z naszej parafii.

3/ Biały tydzień dla dzieci z SP 15 od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Prosimy wszystkich o dawanie dobrego przykładu dzieciom i modlitwę w ich intencji, aby z radością i wiarą nosiły Jezusa w sercu przez całe życie.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy  do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, ustanie pandemii, pokój dla świata i dar żywej wiary dla zagubionych.

6/ W poniedziałek i środę o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci ze SP nr 3, które w najbliższą sobotę o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i wszystkich chętnych w piątek od godz. 16.00.
Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św. przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

7/ W środę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Już dziś składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki MB, miłości od najbliższych i szacunku całego społeczeństwa! Szczęść Wam Boże, Kochane Mamy!

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.
Podczas Mszy św. wieczornej katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic.
Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

9/ Wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

10/ W czwartek, 27 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, które w naszej diecezji jest obchodzone jako Dzień Świętości Kapłańskiej. W tym roku gromadzimy się na modlitwie u MB w Rywałdzie. Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Kapłanów naszej diecezji, a szczególnie z naszej parafii. Pozdrawiamy przy tej okazji grupy Margaretek dziękując za dar modlitwy w naszej intencji.

11/ W przyszłą niedzielę, 30 maja, przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy i zachęcamy do w miarę możliwości dopełnienia tegoż obowiązku ducha.

12/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą polecamy Waszej ofiarności. Informujemy, że zakończyliśmy remont 2 pokoi na 1 piętrze budynku plebanii i będziemy je meblować. Informujemy również, że wszystkie rzeczy, które zakupiliśmy i zakupimy są własnością parafii.

13/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje 19 czerwca 2021 pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt 35 zł., wyjazd o godz. 7.00, zapisy u pań Zelatorek. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy.

14/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

15/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby od Maryi uczyć się życia z Jezusem na co dzień.

16/ Państwu Łucji i Józefowi Rajnert, państwu Marii, Romanowi i Marcinowi Osmańskim, państwu Katarzynie i Piotrowi, pani Danucie, panu Pawłowi Kamińskiemu, pani Dorocie Lipniewskiej, państwu Danucie i Pawłowi Samojluk, pani Wiesławie Szulc oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe piece gazowe do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Zebraliśmy do tej pory 22 000 zł.  Bóg zapłać Wszystkim za dar serca.

17/ Zapraszamy młodzież do włączenia się w działalność młodzieżowego zespołu muzycznego. Przyjdź i ożyw liturgię, dzieląc się swoim głosem czy umiejętnością gry na instrumencie. Zespół to nie tylko śpiewanie i granie, ale także ludzie i poznawanie wiary w innym aspekcie. Więcej informacji u ks. Krzysztofa lub członków Zespołu.

18/ Przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii możemy otrzymać płyn dezynfekcyjny, który otrzymaliśmy od województwa.  Zachęcamy i zapraszamy serdecznie.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Gracjana Rogowskiego, +Piotra Klimka, +Elżbietę Mizielińską, +Brygidę Pyszorę, +Martę Brzozowską, +Zofię Więckowską oraz +Mieczysława Murawskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021

1/ Św. Jan Paweł II powiedział, że „Nie da się zrozumieć drugiego człowieka bez Chrystusa”. Jakaż szkoda, że tak długo Naród Wybrany nie uznaje Mesjasza w Panu Jezusie, dziś na pewno żyłby w pokoju. Módlmy się o pokój dla „Ziemi Boga”.

2/ Biały tydzień dla dzieci z SP 1 od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Prosimy wszystkich o dawanie dobrego przykładu dzieciom i modlitwę w ich intencji, aby z radością i wiarą nosiły Jezusa w sercu przez całe życie.

3/ O poniedziałku rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Zesłania Ducha św., która kończy okres wielkanocny. Przypominamy i zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy  do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, ustanie pandemii, pokój dla świata i dar żywej wiary dla zagubionych.

6/ W poniedziałek i środę o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci ze SP nr 15, które w najbliższą sobotę o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i wszystkich chętnych w piątek od godz. 16.00.
Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św. przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

9/ Serdecznie zapraszamy na XI Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio Diecezji Toruńskiej, który odbędzie się w dniu 22 maja br. w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio w Grudziądzu – Tarpnie. Początek o godz. 10.00. Szczegółowy program w gablocie naszej grupy o. Pio.

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

11/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby od Maryi uczyć się życia z Jezusem na co dzień.

12/ Państwu Marzannie i Piotrowi Borc, państwu Jadwidze i Gerhardowi Kuligowskim, państwu Irenie i Zbigniewowi, pani Barbarze Tymińskiej oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe piece gazowe do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Zebraliśmy do tej pory 17 000 zł. Koszt całkowity to około 25 tys. zł. Jak widać małymi krokami zdążamy skutecznie do celu. Bóg zapłać Wszystkim za dar serca.

13/ Zapraszamy młodzież do włączenia się w działalność młodzieżowego zespołu muzycznego. Przyjdź i ożyw liturgię, dzieląc się swoim głosem czy umiejętnością gry na instrumencie. Zespół to nie tylko śpiewanie i granie, ale także ludzie i poznawanie wiary w innym aspekcie. Więcej informacji u ks. Krzysztofa lub członków Zespołu.

14/ Przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii możemy otrzymać płyn dezynfekcyjny, który otrzymaliśmy od województwa. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Ewelinę Różycką, +Henryka Olszewskiego, +Ryszarda Grunowskiego, +Irenę Szajerka, +Teresę Zagórską oraz +Krystynę Szczodrowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

VI Niedziela Wielkanocy – 09.05.2021

1/ Tęsknimy za słońcem, ciepłem, wyjazdami zagranicznymi, itd. A czy tęsknisz za Chrystusem Eucharystycznym, atmosferą kościoła, śpiewem i modlitwą? Pamiętaj, co mówili nasi ojcowie: „Bez Boga, ani do proga”.

2/ Biały tydzień dla dzieci z SP 2 od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Prosimy wszystkich o dawanie dobrego przykładu dzieciom i modlitwę w ich intencji, aby z radością i wiarą nosiły Jezusa w sercu przez całe życie.

3/ O poniedziałku do środy kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy  do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, ustanie pandemii, pokój dla świata i dar żywej wiary dla zagubionych.

6/ W poniedziałek i środę o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci ze SP nr 1, które w najbliższą sobotę o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i wszystkich chętnych w piątek od godz. 16.00.
Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św. przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

9/ W czwartek, 13 maja, przypada wspomnienie NMP z Fatimy i jednocześnie 40-ta rocznica postrzelenia papieża Jana Pawła II na placu św. Piotra, natomiast w piątek, 14 maja, przypada święto św. Macieja Apostoła.

10/ W przyszłą niedzielę, 16 maja, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przypominamy i zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

11/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

12/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby od Maryi uczyć się życia z Jezusem na co dzień.

13/ Pani Hannie, państwu Elżbiecie i Henrykowi Partyka oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe piece gazowe do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Zebraliśmy do tej pory 15 000 zł. Koszt całkowity to około 25 tys. zł. Jak widać małymi kroczkami zdążamy skutecznie do celu. Bóg zapłać Wszystkim za dar serca.

14/ Zapraszamy młodzież do włączenia się w działalność młodzieżowego zespołu muzycznego. Przyjdź i ożyw liturgię, dzieląc się swoim głosem czy umiejętnością gry na instrumencie. Zespół to nie tylko śpiewanie i granie, ale także ludzie i poznawanie wiary w innym aspekcie. Więcej informacji u ks. Krzysztofa lub członków Zespołu.

15/ Przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii możemy otrzymać płyn dezynfekcyjny, który otrzymaliśmy od województwa. Ponieważ płyn jest w 5 litrowych pojemnikach prosimy o przyniesienie własnych butelek – maksymalnie 1 litrowych, bo chcielibyśmy obdarować  jak największą liczbę osób. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zenona Parczewskiego, +Jerzego Iglińskiego, +Elżbietę Szabat, +Stefanię Frydrychowicz, +Henryka Mikołajczyka, +Marię Wajszczak oraz + Alinę Klusek.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

V Niedziela Wielkanocy – 02.05.2021

1/ Rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc maj. Po zimie cała przyroda budzi się do życia. A ty jak wykorzystasz ten piękny czas? Z Maryją pobudź swoje serce do ożywienia swojej wiary i miłości do Chrystusa. Zaśpiewaj z radością „Chwalcie łąki umajone”, „Po górach dolinach” itd. Staraj się żyć pełnią życia, czyli nie tylko ciałem, ale i duchem.

2/ Dziś 2 maja – Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o zamanifestowaniu miłości do Ojczyzny wywieszając flagę Polski.

3/ Jutro 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Sumie Odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski pod opiekę Maryi. Jest to również szczególny dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Mamy tak wielu grudziądzan poza granicami Polski. Módlmy się za nich, aby godnie reprezentowali swym życiem Polskę i nie zapominali, gdzie jest ich rodzinny dom.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ Nabożeństwa Majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, ustanie pandemii, pokój dla świata i dar żywej wiary dla zagubionych.

6/ W środę, 5 maja, o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci ze SP nr 2, które w najbliższą sobotę o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i wszystkich chętnych w piątek od godz. 16.00.
Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św. przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

9/ W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 – Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii – o. Romanowi Borowskiemu, który pracuje w Paragwaju. Bóg zapłać za dar serca.
* W I piątek miesiąca ze względu na przygotowania do I Komunii św. nie będzie Mszy św. o godz. 16.45, a Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży będzie o godz. 18.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.15. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba”. Przypominamy, że istotą I piątków jest przyjęcie w tym dniu Komunii św., a nie sama spowiedź!

10/ W czwartek, 6 maja, przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego, a w sobotę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Jest to dzień odpustu na Rządzu – suma o godz. 18.00 – ks. proboszcz Waldemar serdecznie zaprasza.

11/ Z okazji 25 rocznicy reaktywowania z inicjatywy papieża Jana Pawła II Akcji Katolickiej w Polsce i tym samym w naszej parafii serdecznie dziękujemy wszystkim byłym i obecnym członkom Akcji Katolickiej z naszej parafii za wszelkie dobro wniesione w życie tutejszej parafialnej wspólnoty. Bóg zapłać za angażowanie się w dzieło duchowego i materialnego rozwoju naszej parafii. Podziękowania składamy na ręce obecnego zarządu z p. Hanią na czele. Niech ta rocznica będzie zachęta dla nowych osób, które chciałby poszerzyć grono członków Akcji Katolickiej w naszej parafii i działać dla dobra wspólnego, jakim jest nasza wspólnota parafialna.

12/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

13/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

14/ Pani Bogumile serdecznie dziękujemy za ofiarowany klaser ze znaczkami jako dar na misje św. Bóg zapłać za dar serca. Informujemy, że akcja zbierania znaczków trwa cały czas.

15/ Pani Elżbiecie Szczepańskiej, państwu Elżbiecie i Janowi, państwu Barbarze i Markowi Rucińskim, pani Małgorzacie oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe piece gazowe do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Zebraliśmy do tej pory 10 000 zł. Koszt całkowity to około 25 tys. zł. Jak widać małymi kroczkami zdążamy skutecznie do celu. Bóg zapłać Wszystkim za dar serca.

16/ Zapraszamy młodzież do włączenia się w działalność młodzieżowego zespołu muzycznego. Często młodzież narzeka, że to ciągle to samo na tej Mszy św. Przyjdź i ożyw liturgię dzieląc się swoim głosem czy umiejętnością gry na instrumencie. Pokaż co potrafisz, a wiedz, że szybko nabierzesz szacunku dla tych, którzy już się zaangażowali.

17/ Przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii, możemy otrzymać płyn dezynfekcyjny, który otrzymaliśmy od województwa. Ponieważ płyn jest w 5 litrowych pojemnikach prosimy o przyniesienie własnych butelek – maksymalnie 1 litrowych, bo chcielibyśmy obdarować  jak największą liczbę osób. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Kazimierę Kuźnik, +Krystynę Grunowską, +Henryka Skrzeszewskiego, +Teresę Rosołowską, +Waldemara Anuszewskiego, +Cecylię Kalamarską, +Jana Rogackiego, +Teresę Brzezińską, +Janinę Sokołowską, +Stanisława Dąbrowskiego oraz +Teresę Glajcar.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

IV Niedziela Wielkanocy
– Dobrego Pasterza 25.04.2021

LIST KSIĘDZA BISKUPA DO WIERNYCH
W ZWIĄZKU Z ROZPOCZYNAJĄCĄ SIĘ
PEREGRYNACJĄ OBRAZU ŚWIĘTEJ RODZINY

W DIECEZJI TORUŃSKIEJ

1/ „Ja jestem Dobrym Pasterzem i znam swoje owce” – mówi Chrystus. Idźmy z radością za głosem Dobrego Pasterza, bo w Jego obecności nic nam nie grozi. Pomagajmy również zagubionym owcom, by zechciały powrócić pod bezpieczne skrzydła Dobrego Pasterza.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej,  którą zgodnie z zapowiedzią przeznaczymy na wykonywane remonty w plebanii i piece do kościoła. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiarność.

3/ Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich. Pamiętajmy o tej intencji również w naszych modlitwach indywidualnych.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby z Maryją uwielbiać Dobrego Pasterza.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

7/ W środę, 28 kwietnia, podczas wieczornej Mszy św. katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic. Gorąco apelujemy o dołączenie do Grupy Różańcowej kolejne osoby, szczególnie Panów, aby uzupełnić Różę męską.
W sobotę, 1 maja, Męski Różaniec z Grudziądza, gromadzi się na Mszy św. o godz. 11.00 w kościele św. Ducha, a po Mszy św. wspólny Różaniec przy pomniku rotmistrza Pileckiego.

8/ Od soboty nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej rozpoczął Nowennę przed przypadającą w maju 25 rocznicą reaktywowania z inicjatywy papieża Jana Pawła II Akcji Katolickiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Mszą św. o godz. 8.00 zaraz po modlitwie Różańcowej. Niech to będzie zachęta dla nowych osób, które chciałby poszerzyć grono członków Akcji Katolickiej w naszej parafii i działać dla dobra wspólnego, jakim jest nasza wspólnota parafialna.

9/ W czwartek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Módlmy się za Jej wstawiennictwem o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni.

10/ W czwartek, 29 kwietnia, o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba liturgiczna dla dzieci ze SP nr 2, które przygotowują się do I Komunii św. Otoczmy dzieci, Ich rodziny i ks. Krzysztofa serdeczną modlitwą.

11/ Nabożeństwa Majowe, które rozpoczniemy od soboty będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, ustanie pandemii, pokój dla świata i dar żywej wiary dla zagubionych.

12/ W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.

13/ W sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek o godz. 8.00.

14/ Siostry Elżbietanki serdecznie dziękują p. Wiesławie i Mieczysławowi Łogożnym oraz wszystkim, którzy zakupili obrazy sióstr i dzieci z DPS w Grabiu. Bóg zapłać za dar serca. W sklepiku jest jeszcze kilka obrazów – zachęcamy do nabycia.

15/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

16/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby kroczyć przez życie za Dobrym Pasterzem.

17/ P. Helenie, p. Barbarze Syroka, p. Brygidzie i Waldemarowi Zalewskim, p. Teresie i Elżbiecie Sadowskim, p. Zofii Eichler, p. Helenie i Andrzejowi Jankowskim, p. Małgorzacie i Edmundowi Śledź oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe piece gazowe do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Zebraliśmy do tej pory 7900 zł. Koszt całkowity to około 25 tys. zł. Jak widać małymi kroczkami zdążamy skutecznie do celu. Bóg zapłać Wszystkim za dar serca.

18/ Przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii, możemy otrzymać płyn dezynfekcyjny, który otrzymaliśmy od województwa. Ponieważ płyn jest w 5 litrowych pojemnikach prosimy o przyniesienie własnych butelek – maksymalnie 1 litrowych, bo chcielibyśmy obdarować  jak największą liczbę osób. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie.

19/ Składam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wyrazili życzenia z okazji moich imienin. Bóg zapłać za wielką życzliwość i serdeczność, niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem za dobre serce.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Annę Data, +Henryka Flont,+ Stanisława Mazurka, +Krzysztofa Wilangowskiego, +Mariolę Olszewską oraz +Zbigniewa Wesołowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

III Niedziela Wielkanocy – 18.04.2021

1/ Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa – pisał św. Hieronim, który całe życie poświęcił studiowaniu i przekładaniu Pisma św. na łacinę z języka hebrajskiego i greki. Trzeba uczyć się języka Biblii, bo w tym języku mówi do nas Odwieczna Mądrość, czyli sam Bóg. Zwróć uwagę, że masz Słowo Boże dostępne na wyciągnięcie ręki i to w Ojczystym języku. Po zniesieniu obostrzeń pandemicznych powrócimy do spotkań Kółka Biblijnego – już zapraszamy.

2/ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny. Jest to też Piąte Narodowe czytanie Pisma św. Prosimy serdecznie, aby wspólnie z całą rodziną ustalić czas i przeczytać każdego dnia fragment Pisma św. jako motto do życia Ewangelią na co dzień. Umieśćmy również Pismo św. w domu, w widocznym miejscu, aby zachęcało do czytania.

3/ W poprzednią niedzielę rozpoczęliśmy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Spotykamy się w salce za sklepikiem o godz. 17.00. 

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja wiodła nas ku zmartwychwstaniu, które jest w jej Synu.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

7/ W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

8/ Od soboty 24 kwietnia nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej rozpocznie Nowennę przed przypadającą w maju 25 rocznicą reaktywowania z inicjatywy Jana Pawła II Akcji Katolickiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Mszą św. o godz. 8.00 zaraz po modlitwie Różańcowej. Niech to będzie zachęta dla nowych osób, które chciałby poszerzyć grono członków AK w naszej parafii i działać dla dobra wspólnego, jakim jest nasza wspólnota parafialna.

9/ W ubiegłą niedzielę Miłosierdzia Bożego zebraliśmy do puszek na cele charytatywne 601 zł. Bóg zapłać za dar serca.

10/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na wykonywane remonty i piece do kościoła. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiarność.

11/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

12/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby kroczyć drogami Zmartwychwstałego Jezusa.

13/ Państwu Barbarze i Henrykowi Piłat serdecznie dziękujemy za nasadzenie i pielęgnowanie kwiatów przy plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

14/ P. Jadwidze Duszak, p. Joannie, Krystianowi i Sarze Leppek i p. Krzysztofowi Majewskiemu serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe piece gazowe do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Zebraliśmy do tej pory 6200 zł. Koszt całkowity to około 25 tys. zł. Jak widać małymi kroczkami zdążamy skutecznie do celu. Bóg zapłać Wszystkim za dar serca.

15/ Przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii, możemy otrzymać płyn dezynfekcyjny, który otrzymaliśmy od województwa. Ponieważ płyn jest w 5 litrowych pojemnikach prosimy o przyniesienie własnych butelek – maksymalnie 1 litrowych, bo chcielibyśmy obdarować  jak największą liczbę osób. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Lucjana Szczepańskiego, +Eugeniusza Badowskiego, +Lidię Bobkowską, +Tadeusza Nawotkę, +Andrzeja Orzechowskiego, + Ireneusza Ziółkowskiego oraz +Stanisławę Bąkowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

1/ „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – zastanów się, czy swoim życiem wyrażasz taką postawę, o którą prosi Pan Jezus nie tylko w Święto Miłosierdzia, ale na co dzień.

2/ Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Bóg zapłać za ofiarność, a Zespołowi Caritas już dziś serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

3/ Dziś rozpoczynamy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Spotykamy się w salce za sklepikiem o godz. 17.00. 

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby od Matki Miłosierdzia uczyć się jak być miłosiernym.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

7/ W czwartek, 15 kwietnia, po Mszy św. wieczornej wraz z ks. dr Andrzejem Kowalskim zapraszamy na kolejną katechezę o Eucharystii. Korzystajmy z tej wspaniałej okazji, by jeszcze głębiej wejść w tajemnicę Najświętszej Ofiary.

8/ W piątek, 16 kwietnia, podczas Mszy św. wieczornej kolejna katecheza formacyjna dla Grupy Modlitwy św. O. Pio. Zapraszamy do uczestnictwa i zaangażowania się w działalność tej Wspólnoty kolejne osoby, dziękując już zaangażowanym.

9/ Za tydzień, 18 kwietnia, będziemy obchodzić po raz 13 Niedzielę Biblijną. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

11/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby uczyć się jak być miłosiernym, bo „miłosierni miłosierdzia dostąpią”.

12/ Państwu Wiesławie i Mieczysławowi Łogożnym, p. Jolancie Chełchowskiej, p. Hance Byner, p. Hannie Tarczyńskiej i p. Krzysztofowi Byrwa dziękujemy za ofiary na piece gazowe do  kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Jednocześnie remontujemy systemem gospodarczym dwa pokoje na pierwszym piętrze plebanii.
W międzyczasie porządkujemy pomieszczenia gospodarcze i salki w kościele, ponieważ chcemy zorganizować w salkach Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów, który mógłby już w drugiej połowie przyszłego roku zacząć działać. Prosimy o modlitwę w tej intencji oraz w intencji pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu ogłoszonego przez ministerstwo dla seniorów, w którym nasza parafia zgłosiła udział przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego.

13/ Pani Stanisławie Wenskowskiej serdecznie dziękujemy za zasadzenie i pielęgnowanie kwiatów przy krzyżu zewnętrznym. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.
Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za obmiecenie chodnika wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.
Pani Urszuli serdecznie dziękujemy za opiekę nad Grotą MB. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
Bóg zapłać również wszystkim, którzy odwiedzają, modlą się i ozdabiają grób +ks. prałata Baumgarta. Bóg zapłać za serdeczną pamięć.

14/ Przez cały tydzień po Mszach św. w zakrystii możemy otrzymać płyn dezynfekcyjny, który otrzymaliśmy od województwa. Ponieważ płyn jest w 5 litrowych pojemnikach prosimy o przyniesienie własnych butelek – maksymalnie 1 litrowych, bo chcielibyśmy obdarować jak największą liczbę osób. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Stanisława Moczulskiego, +Łucję Pieścińską, +Teresę Pacholec, +Zofię Lipka, +Bronisława Frąckiewicza, +Helenę Bielaszewską, +Krystynę Wojda oraz +Irenę Nowaczyk.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021

Życzenia wielkanocne ks. Bpa diecezjalnego Wiesława Śmigla

1/ Chrystus Zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składamy wszystkim kochanym Parafianom i przybyłym gościom z całego serca życzenia wszelkiej pomyślności, a nade wszystko, by blask Zmartwychwstałego Jezusa opromieniał każdy dzień Waszego życia, wszystkie Wasze pragnienia, Waszą naukę, pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2/ Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za zaangażowanie i przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, za wykonane dekoracje, oprawę muzyczną i wszelkie dobro wniesione w troskę, aby oddać należną cześć i chwałę Zmartwychwstałemu Jezusowi. Wielkie Bóg zapłać.
Dziękujemy również wszystkim, którzy czuwali  i adorowali Jezusa uwięzionego i ukrzyżowanego. Bóg zapłać za duchowy wkład w rozwój naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy także za wszelkie dowody życzliwości, ofiarowane dary na stół plebanijny i za modlitewną pamięć, którą czujemy na każdym kroku naszej kapłańskiej posługi w naszej parafii. Bóg zapłać Wam za dobre serce.

3/ Jutro, 5 kwietnia, w II dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby z Maryją kroczyć w stronę Zmartwychwstałego Jezusa.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

7/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

8/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać się w pragnieniu życia wiecznego.

9/ Za tydzień, 11 kwietnia, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nowennę dziś i jutro odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30, a w pozostałe dni o godz. 15.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego, natomiast w sobotę przed  Mszą św. o godz. 8.00.
Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

10/ W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, rozpoczynamy w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Spotykamy się w salce o godz. 17.00.  

11/ Państwu: Małgorzacie i Edmundowi Śledź, Krystynie i Jerzemu Lewandowskim, Katarzynie i Piotrowi Grzebieniewskim, anonimowym oraz wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na piece gazowe do  kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Irenę Salwowską, +Krystynę Krajewską, +Wojciecha Kłosińskiego, +Danutę Kulwicką i +Reginę Budzińską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Niedziela Palmowa
– 28.03.2021

1/ Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego szczytem jest Wigilia Paschalna. Nie przegap tych bardzo ważnych zbawczych wydarzeń. W domu czy kościele, przeżywaj pamiątkę trzech ostatnich dni życia Pana Jezusa na ziemi, które otworzyły nam drzwi wieczności. Spowiedzi świętej będziemy słuchali codziennie do środy włącznie pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Obecnie prowadzimy remont dwóch kolejnych pokoi na I piętrze plebanii.

3/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny  dla dusz czyśćcowych.

4/ W poniedziałek, 29 marca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnią już katechezę o św. Józefie w ramach „Roku św. Józefa”.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy, a w Wielki Piątek w kościele. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżyć Wielki Tydzień.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam w duchu wiary i miłości przeżywać czas Wielkiego Tygodnia.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

8/ W Wielki Czwartek, 1 kwietnia, o godz. 10.00 obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

9/ Liturgia Wielkiego Czwartku z obrzędem obmycia nóg rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i czuwanie do godz. 23.00.

10/ Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 oddaniem czci obnażonemu ołtarzowi przez Kapłana, który położy się krzyżem przed ołtarzem. Pamiętajmy, że jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pana Jezusa będzie do godz. 24.00. Dalsza część Adoracji rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 7.00 i potrwa do Wigilii Paschalnej.

11/ W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.15.  Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust zupełny  dla dusz czyśćcowych.
Gorzkie Żale odśpiewamy w Wielki Piątek o godz. 21.00.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli jemy tylko jeden posiłek do syta.

12/ Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się o godz. 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 13.30 i 14.00.
W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania tradycji postu.

13/ Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Na zakończenie liturgii odbędzie się uroczysta procesja Rezurekcyjna.

14/ Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja Wielkanocna wokół kościoła. Od godz. 8.00 Msze św. w porządku niedzielnym. W II dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym.

15/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

16/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchowej radości przeżywać Wielki Tydzień.

17/ W sklepiku u p. Adama możemy jeszcze nabyć „paschaliki wielkanocne” – jako wsparcie działań Caritasu. Zapalmy paschalik podczas wielkanocnego śniadania jako wyraz solidarności z potrzebującymi pomocy.
Można również zakupić prace sióstr Elżbietanek i podopiecznych. Gorąco zachęcamy do wsparcia dzieci, którymi opiekują się Siostry Elżbietanki w Grabiu.

18/ Państwu Marii i Erwinowi Wiczarskim oraz wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie  kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Pierwszy etap mamy za sobą – koszt to 60 tys. zł. Obecnie będziemy gromadzić środki na nowe piece połączone kaskadowo, które zapewnią ekonomiczne zużycie gazu.
Przy tej okazji serdecznie dziękujemy p. Maciejowi Polińskiemu za projektowanie naszych prac. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.
Serdecznie dziękujemy również za okazaną pomoc p. Adamowi, Łukaszowi i Kacprowi Sulerzyckim. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

19/ W imieniu grupy Dekoratorów z ks. Mateuszem na czele, serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ  burzy to założoną koncepcję. Prosimy ofiary na kwiaty składać do skarbonki, która jest  wystawiona z przodu kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i złożone już ofiary.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Albina Piotrowskiego, +Mariana Kowalskiego, +Emilię Polakowską, +Marię Szulc, +Barbarę Spychała, +Genowefę Rampalską, +Mieczysława Słomińskiego, +Henryka Lewandowskiego oraz +Ewę Kostrzewską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

V Niedziela Wielkiego Postu
– 21.03.2021

1/ Wielki Post ma nas doprowadzić do radości spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Pamiętaj, aby nie odkładać na potem tego, co zapewnia Ci wieczność.

2/ Dziś na Mszy św. o godz. 9.00 w Toruńskiej Katedrze nasi dwaj klerycy Dawid i Bartosz otrzymają promocję Lektoratu. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w Ich intencji, aby trwali na drodze powołania do kapłaństwa. Niech posługa proklamacji Słowa Bożego, które będą czytać przyniesie wszystkim jak najwięcej duchowego dobra.
Rodzicom naszych Kleryków serdecznie gratulujemy wspaniałych postępów ich synów.

3/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny  dla dusz czyśćcowych.

4/ W poniedziałek, 22 marca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejną katechezę o św. Józefie w ramach „Roku św. Józefa.”

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżywać Wielki Post.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam w duch pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

8/ W czwartek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Życia i Dzieła Duchowej Adopcji. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się duchowej adopcji i przez modlitwę walczą o życie każdego poczętego człowieka.

9/ W piątek Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

10/ W sobotę, 27 marca, odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.00. Osoby nieobjęte comiesięczną posługą sakramentalną, które chciałyby przyjąć Komunię św. przed Wielkanocą, prosimy o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym – choćby telefonicznie, do piątku.

11/ Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm odbędzie się podczas wszystkich Mszy św.

12/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy oczywiście na ogrzewanie.

13/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

15/ W sklepiku u p. Adama możemy już nabyć świece – „paschaliki wielkanocne” – jako wsparcie działań Caritasu. Zapalmy paschalik podczas wielkanocnego śniadania jako wyraz solidarności z potrzebującymi pomocy.
Można również zakupić prace sióstr Elżbietanek i podopiecznych. Gorąco zachęcamy do wsparcia dzieci, którymi opiekują się Siostry Elżbietanki w Grabiu.

16/ Pani Beacie Palikowskiej oraz wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Pierwszy etap mamy za sobą – koszt to 60 tys. zł. Obecnie będziemy gromadzić środki na nowe piece połączone kaskadowo, które zapewnią ekonomiczne zużycie gazu.
Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy p. Marzenie i Ryszardowi Ostrowskim – właścicielom hurtowni „Nova” za ofiarowaną serdeczną pomoc przy wykonywanych pracach. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki.
Serdecznie również dziękujemy Pracownikom za fachowość i wysoką kulturę pracy. Bóg zapłać.

17/ W imieniu grupy Dekoratorów z ks. Mateuszem na czele, serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ burzy to założoną koncepcję. Prosimy ofiary na kwiaty składać do skarbonki, która jest wystawiona z przodu kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną w ten sposób pomoc.

18/ Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za wygrabienie terenu wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zofię Janz, +Kazimierza Warżyńskiego, +Janinę Ziobro, +Marię Zawada, +Henryka Stopikowskiego, +Ryszarda Ulatowskiego, +Ryszarda Maciejewskiego, +Józefa Kurka, +Zenona Łazarskiego, +Helenę Cymuta, +Ewę Fylcek, +Dorotę Rozpierską oraz +Halinę Hejankowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

IV Niedziela Wielkiego Postu
– 14.03.2021

1/ Radość wpisana w dzisiejszą niedzielę to nie pusty śmiech czy taniec, ale to radość duchowa, czyli duma z tego, że potrafię naśladować Jezusa, który przeszedł przez życie czyniąc wszystkim dobro.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Klerycy z Moderatorami w każdą środę modlą się za wszystkich ofiarodawców. Warto mieć takie wsparcie duchowe.

3/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

4/ W poniedziałek, 15 marca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejną katechezę o św. Józefie w ramach „Roku św. Józefa”.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżywać Wielki Post.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam w duch pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

8/ W czwartek, 18 marca, po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza o Eucharystii. Korzystajmy z okazji, aby pogłębić w sobie świadomość, że Prawdziwy i Żywy Bóg przychodzi do mnie, słabego i grzesznego człowieka.

9/ W piątek Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

10/ W piątek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Nie obowiązuje post piątkowy. Jest to Dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.
W tym dniu Wspólnota Żywego Różańca rozpoczyna ogólnopolski „Tydzień modlitw o ochronę życia”. Modlitwy będą odmawiane w łączności z porannym Różańcem, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30.
W parafii w Mniszku suma odpustowa o godz. 18.00 – ks. Bogdan serdecznie zaprasza.
Wszystkim solenizantom Józefom, z ks. bp. Józefem na czele, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i obfitości Bożego błogosławieństwa.

11/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

12/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

13/ W sklepiku u p. Adama możemy już nabyć świece – „paschaliki wielkanocne” – jako wsparcie działań Caritasu. Zapalmy paschalik podczas wielkanocnego śniadania ze świadomością, że potrafię podzielić się tym, co mam z drugim człowiekiem, bo tak by postąpił Zmartwychwstały Jezus, którego żywą obecność symbolizuje zapalony paschał.

14/ Pani Teresie Dąbrowskiej serdecznie dziękujemy za ofiarowane znaczki na wsparcie Misji św. Bóg zapłać za dar serca.

15/ Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie  kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Do środy powinniśmy zakończyć drugą część prac.

16/ W imieniu grupy Dekoratorów z ks. Mateuszem na czele serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ najczęściej burzy to założoną koncepcję. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki, która będzie od jutra wystawiona w kościele i opisana. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną w ten sposób pomoc.

17/ Przy głównym wejściu do kościoła została również zamontowana elektroniczna kropielnica do wody święconej. Możemy więc bezpiecznie żegnać się wodą święconą. Serdecznie dziękujemy p. Ewie i Stanisławowi Świs za zakupienie tego urządzenia. Bóg zapłać za dar serca.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Adama Dankowskiego, +Stanisława Wąsowskiego, +Wojciecha Gabryela, +Konrada Marchlewskiego oraz +Henrykę Drozdecką.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

III Niedziela Wielkiego Postu
– 07.03.2021

1/ Jak słyszysz hasło „Rekolekcje” – jaka jest Twoja reakcja? Zacierasz ręce, bo zbliża się uczta duchowa czy też szybko szukasz tysiąc wymówek, by nie skorzystać z tego świętego czasu? Pytamy nie z ciekawości, lecz dlatego, że wiemy jak trudno nieraz postawić akcent na Boże wartości.

2/ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nasze doroczne Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Niech dary Ducha św. towarzyszą Ojcu Andrzejowi i wszystkim, którzy znajdą siły, aby uczestniczyć w duchowych ćwiczeniach. W środę kolekta tradycyjnie przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty jako podziękowanie za dobro duchowe wniesione w naszą Wspólnotę.

PLAN REKOLEKCJI
Poniedziałek, 8 marca:
* Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
* O godz. 19.00 – Nauka stanowa dla kobiet.
Wtorek, 9 marca:
* Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

* O godz. 19.00 – Nauka stanowa dla mężczyzn.
Środa, 10 marca:
* Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

* O godz. 16.30 – Nauka stanowa dla młodzieży (obowiązkowa dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania)
* O godz. 20.15 – Apel Jasnogórski z Aktem Zawierzenia parafii św. Józefowi – na zakończenie Rekolekcji.

3/ Na misyjne dzieło „Ad Gentes przed tygodniem zebraliśmy 660 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

4/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

5/ Ze względu na rekolekcje w poniedziałek nie odbędzie się katecheza o św. Józefie.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżywać Wielki Post.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam w duchu pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy – stu chórzystów na stulecie powstania chóru.

9/ W piątek Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

10/ W piątek, 12 marca, na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Modlitwy O. Pio. W ramach kazania katecheza formacyjna.

11/ W sobotę, 13 marca, po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie zespół Dekoratorów. Zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w przygotowywanie dekoracji w naszym kościele. Wiemy doskonale, że wśród Was są osoby, które mogą wiele piękna i podobnych wartości wnieść do naszej wspólnoty przez otrzymane talenty.

12/ W przyszłą niedzielę, 14 marca, kolekta przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

13/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

15/ W sklepiku u p. Adama możemy już nabyć świece – „paschaliki wielkanocne” – jako wsparcie działań Caritasu. Zapalmy paschalik podczas wielkanocnego śniadania ze świadomością, że dzięki naszej dobrej woli jakiś człowiek zje także wielkanocne śniadanie.

16/ Pani Stefanii Durka oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Połowa ogrzewania już działa.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Annę Schneider, +Genowefę Olszewską i +Piotra Stor.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

II Niedziela Wielkiego Postu
– 28.02.2021

1/ Jutro Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jaka jest historia twojego życia? Czy zawsze zachowujesz się „jak trzeba” – pytam  cytując Inkę, bohaterkę tamtych czasów.

2/ Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako „Dzień Modlitwy i Solidarności z misjonarzami”. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy oczywiście na trwające prace przy modernizacji ogrzewania.

4/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

5/ Obecny rok został ogłoszony w Kościele jako „Rok św. Józefa”. Z tej okazji, zapraszamy w poniedziałek na drugą katechezę o św. Józefie, którą wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman, kapelan naszego szpitala. Katechezy głoszone są zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 (msze z tej racji będą bez kazania), a katecheza trwa 20 minut. Serdecznie wszystkich zapraszamy, by posłuchać, czego uczy nas swoim życiem św. Józef – opiekun naszych rodzin i wzór ojcostwa.

6/ W poniedziałek, 1 marca, o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze szkół SP 3 i SP 15, natomiast w środę, 3 marca – ze szkół SP 1 i SP 2.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżywać Wielki Post.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam w duchu pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

9/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy – stu chórzystów na stulecie powstania chóru.

10/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 – Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii – o. Romanowi Borowskiemu, który pracuje w Paragwaju. Bóg zapłać za dar serca.
*
W I piątek miesiąca o godz. 16.45 pierwszopiątkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.30.
Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje:
„Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu lecz pójdzie do nieba”.
*
W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, podczas którego będziemy prosili o potrzebne łaski na Rekolekcje Wielkopostne.
W I sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

11/ W piątek Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

12/ W przyszłą niedzielę, 7 marca, rozpoczniemy nasze doroczne Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. dr Andrzej Kowalski – ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu. Prosimy już dziś, aby zarezerwować sobie czas rano czy wieczorem, by czas Wielkiego Postu nie przeleciał nam między palcami jak woda.

13/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

15/ P. Marii i Michałowi Rynkowskim, p. Helenie Kukurowskiej, p. Marzannie i Piotrowi Borc,  p. Michałowi Szponder oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie  kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Jak widzimy montaż trwa.

16/ P. Piotrowi serdecznie dziękujemy za ofiarowane klasery ze znaczkami jako dar na Misje św. Bóg zapłać za dar serca.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+ Weronikę Kaczmarek, +Marię Wiśniewską, +Józefa Skrzypka, +Wiesławę Krukowską, +Andrzeja Rankiewicza, +Jadwigę Czarnecką, +Henryka Weręgowskiego, +Zofię Rogowską, +Alinę Wyczyńską, +Ludwikę Lewandowską i +Piotra Misterkę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

I Niedziela Wielkiego Postu
– 21.02.2021

1/ Post, modlitwa i jałmużna to charakterystyka Wielkiego Postu. Zastanów się, czy w Twoim życiu rzeczywiście funkcjonują te wartości. Jeśli nie, to popracuj nad sobą, bo warto, by Bóg mógł być dumny z Ciebie.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Kazania wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman – kapelan naszego szpitala. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

3/ Obecny rok został ogłoszony w Kościele jako „Rok św. Józefa”. Z tej okazji zapraszamy we wszystkie poniedziałki Wielkiego Postu na katechezy o św. Józefie, które wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman, kapelan naszego szpitala. Katechezy wygłoszone będą zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 (msze z tej racji będą bez kazania), a katechezy będą trwały 20 minut. Serdecznie wszystkich zapraszamy, by posłuchać, czego uczy nas swoim życiem św. Józef – opiekun naszych rodzin i wzór ojcostwa.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocnie przeżywać Wielki Post.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam w duchu pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

6/ W środę, 24 lutego, podczas Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych. Przy tej okazji serdecznie zachęcamy kolejne osoby do wstąpienia w szeregi Wspólnoty Różańcowej – nie tylko Panów. Pamiętajmy – bez modlitwy jak bez smarowania – daleko nie zajedziemy.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy o powiedzeniu: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

8/ W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

9/ W przyszłą niedzielę, 28 lutego, ostatnią miesiąca, nasza tradycyjna kolekta gospodarcza, którą polecamy Waszej ofiarności.
Ponadto przyszła niedziela będzie obchodzona w Kościele katolickim jako „Dzień Modlitwy i Solidarności z misjonarzami”. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

10/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

11/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

12/ Siostrze Gracjanie i Podopiecznym serdecznie dziękujemy za ochoczą sąsiedzką pomoc przy odśnieżaniu terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

13/ P. Jadwidze Gniot, p. Tadeuszowi Troszczyńskiemu, p. Annie Borkowskiej, p. Zofii i Mieczysławowi Tokarczyk, p. Kamilowi, Hannie i Romanowi Lackowskim oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na ogrzewanie  kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
Grzejniki dotarły, więc mam nadzieję, że już w tym tygodniu zacznie się montaż.

14/ P. Urszuli Siewert serdecznie dziękujemy za ofiarowany klaser ze znaczkami jako dar na Misje św. Bóg zapłać za dar serca.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Mariusza Zawadzkiego, +Andrzeja Witkowskiego, +Romana Frankiewicza i +Marię Gołecką.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

VI Niedziela zwykła – 14.02.2021

1/ Wspominając dziś św. Walentego jako patrona zakochanych pamiętajmy, że Jego największą miłością był Pan Jezus. Święci są nam dani przede wszystkim po to, abyśmy ich naśladowali. Niech prawdziwa miłość, jakiej nauczył nas Pan Jezus, a nie miłostki, będzie treścią naszego życia, tym bardziej, że przed nami Wielki Post.

2/ Dziś, jutro i pojutrze adoracja Najświętszego Sakramentu (dawne 40-sto godzinne nabożeństwo) jako przygotowanie do Wielkiego Postu. Dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu nastąpi po Mszy św. o godz. 16.30 i potrwa do godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17.00 do godz. 18.00.

3/ W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Już dziś pomyślmy o dobrych postanowieniach wielkopostnych, aby z pustymi rękami i smutną duszą nie stanąć przed zmartwychwstałym Jezusem.

4/ Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania naszych głów popiołem odbędą się o godz. 6.30, 8.00, 10.00 16.30 i 18.00.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie jemy mięsa oraz spożywamy tylko jeden posiłek do syta. W Środę Popielcową tradycyjnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5/ W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

6/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Kazania wygłosi ks. kanonik Andrzej Bartman – kapelan naszego szpitala. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można także uzyskać odpust zupełny  dla dusz czyśćcowych.

7/ W poniedziałek, 15 lutego, o godz. 19.00 obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów. Przy tej okazji dziękujemy serdecznie ks. Krzysztofowi i naszym lektorom za odśnieżenie schodów prowadzących do kościoła i placu przed kościołem. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

8/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski u Bożego Miłosierdzia.

9/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby  Maryja pomogła nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

10/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy o powiedzeniu: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

11/ W czwartek, 18 lutego, po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza o Eucharystii. Razem z ks. dr Andrzejem Kowalskim zapraszamy gorąco.

12/ W przyszłą niedzielę, 21 lutego, na Mszy św. o godz. 11.00 uczcimy z naszymi Harcerzami pamięć o bł. Ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim – patronie Harcerzy. Zapraszamy nie tylko harcerzy do wspólnej modlitwy.

13/ Na  stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

14/ Polecamy kolejny numer Niedzieli. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby jak najmocniej zaczerpnąć ducha Wielkiego Postu.

15/ Wszystkim Ofiarodawcom – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Stanisławę Pappelbon, +Eugenię Kraińską, +Hannelorę Kamińską, +Urszulę Nadzieja, +Henryka Kinowskiego, +Franciszkę Twardowską oraz +Huberta Gawina.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.