Hasłem tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli były słowa „Dzień dziś wesoły”. Te słowa zaczerpnięte z kolędy „Z narodzenia Pana” miały przypomnieć jak ważne jest prawdziwe przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie mocno podkreślały ono przesłanie Orszaku Trzech Króli, jakim jest dzielenie się radością z obecności Bożej Dzieciny wśród nas.

Wydarzenie organizowane było w naszym mieście już po raz ósmy, jednak z uwagi na obostrzenia i ogólną sytuację pandemiczną kolejny raz nie było tradycyjnego przemarszu ulicami miasta. Były za to uroczystości w poszczególnych grudziądzkich parafiach.

W naszej parafii ponownie zorganizowano uroczysty Pokłon Trzech Króli Małej Dziecinie oraz wieczorne kolędowanie.

W czwartek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, o godzinie 11:15 odbył się w naszym kościele Pokłon Trzech Króli.

Poniżej fotorelacja z Pokłonu Trzech Króli dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a:

Natomiast w piątek, 7 stycznia, po Mszy św. o godz. 18:00 odbył się w kościele wieczór kolęd.

Poniżej dwie relacje z wieczornego kolędowania dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Dziedzica:

Kolędy w wykonaniu dzieci – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu – 7.01.2022r.

Kolędy w wykonaniu chóru Dzwon – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu – 7.01.2022r.