Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli były słowa z jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy”.

„Papież Franciszek zachęca nas w swoim nauczaniu do czerpania z dorobku kulturowego przeszłych pokoleń, do sięgania po mądrość i bogactwo myśli naszych przodków, w związku z tym Orszak 2021 nazywamy „literackim” ciesząc się, że w strofach polskich poetów mogliśmy odnaleźć fragmenty, z których możemy korzystać w jasełkowych scenach” – napisali organizatorzy.

Wspomnieli również, że tegoroczne hasło nawiązuje do 10 rocznicy ustanowienia 6 stycznia dniem wolnym od pracy. „Cieszymy się, że możemy w pełni świętować uroczystość Objawienia Pańskiego zwracając uwagę, że Bogu należy się wdzięczność za wszystko, co od Niego otrzymujemy: życie, wiarę, rodzinę, Ojczyznę, a także za trudności, z którymi przychodzi nam się zmierzyć” – zaznaczyli organizatorzy.

W naszej parafii zamiast tradycyjnego corocznego udziału Parafian w Orszaku Trzech Króli na ulicach miasta Grudziądza zorganizowano wieczorne kolędowanie oraz uroczysty Pokłon Trzech Króli Małej Dziecinie.

We wtorek, 5 stycznia, o godzinie 19:00 odbył się w kościele wieczór kolęd. Do wspólnego kolędowania zaprosiły zebranych Parafian: schola dziecięca, zespół młodzieżowy oraz parafialny chór „Dzwon”.

Natomiast w środę, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, o godzinie 11:15 odbył się w naszym kościele Pokłon Trzech Króli.

Poniżej fotorelacja z Pokłonu Trzech Króli dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a: