PIELGRZYMKA LITWA

18.06. – 21.06. 2024 R.

Termin: 18.06.2024 – 21.06.2024

PROGRAM

Dzień pierwszy: 18.06.2024
Wyjazd z Grudziądza we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w kościele pw. św. Antoniego – Msza św. Przejazd do Różanegostoku – nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – Sanktuarium Kultu Matki Bożej Różanostockiej. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień drugi: 19.06.2024
Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu zamku degustacja kuchni karaimskiej (kibiny – duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa oraz rosół) podczas rejsu statkiem. Przejazd do Wilna. Msza św., zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień trzeci: 20.06.2024
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, Msza św., zwiedzanie wileńskiej starówki, początek przy Ostrej Bramie, spacer starówką do placu Katedralnego, Świątynia Unicka, cela Konrada. Cerkiew Świętego Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Świętego Ducha, kościół Świętej Trójcy z obrazem Kazimierzowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i  kościołem św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza, Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki, dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio) – miejsce spotkań wileńskiej bohemy. Dom św. Faustyny. Przejazd na cmentarz na Rossie. Czas wolny w centrum. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień czwarty: 21.06.2024
Śniadanie. Przejazd do Studzienicznej, nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Studzienicznej – Msza św. Rejs statkiem po jeziorze w Augustowie. Czas wolny na posiłek. Przejazd do Grudziądza. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Cena dla grupy 40-45 uczestników: 150 euro + 950 zł.

Cena zawiera:

  • 3 noclegi z wyżywieniem w postaci śniadań + 3 x obiadokolacja.
  • Pokoje 2-3 osob. (do wyboru). Pokoje 1 os. za dopłatą. 1 nocleg Sokółka lub okolica i 2 noclegi Wilno.
  • Opiekę pilota wycieczek, przewodnika lokalnego w Wilnie i w Trokach.
  • Rejs statkiem w Trokach połączony z degustacją kibinów i rosołem.
  • Zestawy słuchawkowe.
  • Ubezpieczenie KL i NNW.
  • Bilety wstępu (katedry w Wilnie, zamek w Trokach, Domek św. Faustyny, Muzeum Mickiewicza, rejs po Jeziorze Augustowskim).

ZAPRASZAM
ks. proboszcz Grzegorz Pszeniczny

ZAPISY
Kancelaria – tel. 56 46 585 18
Ks. Proboszcz – tel. 606 408 547