Termin: 11. – 18. 10. 2023

I-II DZIEŃ – WARSZAWA – TEL AVIV 11.10.-12.10.2023
Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv (22:45-03:45). Transfer do hotelu. Odpoczynek w hotelu, śniadanie. Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem

III DZIEŃ – CEZAREA NADMORSKA – KARMEL – NAZARET – KANA 13.10.2023
Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Karmel – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Tyberiadzie / Nazarecie.

IV DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR 14.10.2023
Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ – JEROZOLIMA 15.10.2023
Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – JEROZOLIMA 16.10.2023
Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu, dzielnica żydowska Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Czas wolny. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ – JERYCHO – MORZE MARTWE 17.10.2023
Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia (panorama) i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA 18.10.2023
Śniadanie. Przejazd do Tel Awiv. Zwiedzanie Portu i Starej Jaffy. Transfer na lotnisko. Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa (20:00-23:05).

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

CENA DLA GRUPY 45 UCZESTNIKÓW: 2000ZŁ oraz 650 USD

CENA ZAWIERA:

• Bilet lotniczy na trasie Warszawy – Tel Aviv – Warszawa, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny – 10  kg
  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
  • Zakwaterowanie 7 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*/4*- zgodnie z programem wycieczki
  • Wyżywienie – 7 x śniadania, 6 x obiadokolacje
  • Przewodnik z jęz. polskim
  • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€
  • Zestawy słuchawkowe
  • Koszty realizacji programu: bilety wstępu, napiwki dla obsługi hotelu, kierowców, przewodnicy lokalni

CENA NIE ZAWIERA:

• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 100 PLN/os; kosztów rezygnacji – 3,80% wartości imprezy lub 7,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)

UWAGI
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu.
3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne poza wodą.
4. Dopłata do pokoju 1 osobowego 1000 PLN.
5. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu oraz nie posiadać pieczątek z Iraku, Libanu i Syrii.
6. Każdego dnia możliwość uczestnictwa we wspólnej Mszy Św. (np. Betlejem, Jerozolima, pustynia, Bazylika Grobu, Grota Narodzenia, Kana Galilejska).

Wpłata podzielona na 2 raty:
1. 2000 zł w celu rezerwacji miejsca.
2. Pozostała kwota do 60 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

ZAPRASZAM
ks. proboszcz Grzegorz Pszeniczny