W niedzielę 3 lipca na Mszy św. o godz. 12:15 nastąpiło w naszym kościele uroczyste przywitanie ks. neoprezbitera Jana Tatarkowskiego, który dekretem ks. biskupa Wiesława Śmigla został skierowany do naszej parafii i rozpoczął posługę duszpasterską z dniem 1 lipca 2022 r.

Słowo przywitania skierował do nowego księdza wikariusza ks. proboszcz Grzegorz Pszeniczny życząc owocnego pobytu w naszej parafii oraz wielu łask Bożych.

Ks. Jan Tatarkowski w sobotę 28 maja 2022 r., w liturgiczne wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, w katedrze Świętych Janów w Toruniu podczas Mszy św. o godz. 10.00 przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ks. biskupa Wiesława Śmigla.

Ks. Jan Tatarkowski pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu.

Ks. neoprezbiter zastąpi w naszej parafii zastąpi ks. Mateusza Wróblewskiego, który został mianowany wikariuszem w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Toruniu.

Poniżej krótka fotorelacja z przywitania w naszej parafii ks. neoprezbitera Jana Tatarkowskiego dostępna dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a: