XII Tydzień Biblijny 26.04.-02.05.2020

„Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”

– Tak, jak w życiu codziennym potrzebujemy jedzenia, wody, powietrza, tak w życiu duchowym potrzebujemy Pisma Świętego, bo to jest pokarm który nas wzmacnia, to mądrość którą dzieli się z nami sam Bóg – mówi bp Wiesław Śmigiel. Biskup toruński zachęcił diecezjan do codziennej lektury Biblii i owocnego przeżycia XII Tygodnia Biblijnego. 

Tydzień Biblijny rozpoczyna Niedziela Biblijna, podczas której odbywa się już po raz czwarty Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku wierni zostali zachęceni do lektury Ewangelii wg św. Mateusza.

Jak podkreśla bp Śmigiel jest to Ewangelia, która swoją budową i przekazem ukazuje Jezusa jako nowego Mojżesza, wyprowadzającego lud z niewoli grzechu i dającego mu nowe prawo.

Każdego roku biblijna wspólnota „Słowo Życia” z Torunia organizowała wspólne, publiczne czytanie Pisma Świętego na ulicach Torunia. Sytuacja w jakiej obecnie się znajdujemy uniemożliwia tego typu wydarzenie.

W związku ze stanem epidemii wspólnota przygotowała pod patronatem bp. Wiesława Śmigla diecezjalne czytanie Pisma Świętego on-line. W Niedzielę Biblijną zostanie wyemitowany na portalach społecznościowych należących do diecezji i wspólnoty film zachęcający do wspólnego czytania Ewangelii wg św. Mateusza. W filmie fragmenty „Kazania na górze” czytają przedstawiciele różnych stanów: biskup, kapłani, siostry zakonne, rodziny, młodzież i dzieci.

Aby zachęcić do sięgnięcia po Pismo Święte każdego dnia od 27 kwietnia do 2 maja o godz. 18:00 przedstawiciele wspólnoty „Słowo Życia” będę nadawać transmisje on-line tak, by przez cały tydzień razem z tymi, którzy będą się łączyć z nimi przez Internet przeczytać całą Ewangelię wg św. Mateusza.

Transmisje będą dostępne na profilu wspólnoty na Facebooku www.facebook.com/SlowoZyciaTaizeTorun/
oraz na stronie internetowej www.diecezja-torun.pl/videolive