W czwartek, 16 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, ulicami naszej parafii przeszła tradycyjna procesja, której trasa przebiegała ul. Bydgoską, ul. Pruszyńskiego, ul. Chopina, ul. Stobeusza i ul. Bydgoską powróciła na plac przy kościele, gdzie przy czwartym ołtarzu ks. Mateusz Wróblewski wygłosił kazanie.
Przepiękne ołtarze wykonały w tym Wielebne Siostry Elżbietanki, Wspólnota chóru „Dzwon”, Wspólnota Żywego Różańca oraz grupa Dekoratorów.

Zdjęcia z trasy tegorocznej procesji dostępne tradycyjnie dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a:

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy pójść z procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać ślemy w stronę osób i grup, które przygotowały piękne ołtarze.
Dziękujemy osobom, które niosły sztandary, emblematy i baldachim. Serdecznie dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiatki, ich rodzicom i paniom Katechetkom oraz wszystkim, którzy ofiarowali kwiatki do sypania.
Dziękujemy harcerzom, Służbie Liturgicznej, panu Organiście i chórowi, Siostrom Elżbietankom i Zmartwychwstankom, dziękujemy Policji za zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o udekorowaniu okien i balkonów – mamy nadzieję na przyszłość, że będzie więcej dekoracji.
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie rodzicom z małymi dziećmi za żywe świadectwo miłości do Pana Jezusa.
Bóg Wam wszystkim zapłać!