WYCIECZKO-PIELGRZYMKA GRECJA

17.09. – 26.09. 2024 R.

Termin: 17.09.2024 – 26.09.2024

PROGRAM

Dzień pierwszy: 17.09.2024
Przejazd z Grudziądza. Wylot z Warszawy. Przylot do Grecji i przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień drugi: 18.09.2024
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy. Akropol, Areopag, Zmiana warty pod Parlamentem.  Msza św. w Katedrze Rzymskokatolickiej. Transfer w kierunku Meteorów. Kolacja w hotelu.

Dzień trzeci: 19.09.2024
Po śniadaniu zwiedzanie klasztorów zawieszonych powietrzu. Miejsce to przeniesie nas w wyjątkowy czas Bizancjum. Poczujemy smak ascezy, zobaczymy wyjątkowe monastyry, kolorowe freski, bogate ikony, refektarze oraz mnichów i mniszki. Przejazd do Delf. Kolacja. Msza św. w hotelu.

Dzień czwarty: 20.09.2024
Po śniadaniu zwiedzanie Delf oraz sanktuarium Apollina. Zobaczymy jedno z najważniejszych miejsc dla Hellenów. Tutaj radziła słynna Pytia, w tym miejscu pracował związek miast-państw – Amfiktionia Delficka, kodyfikująca wszystkie zasady funkcjonowania greckich polis. Przejazd w stronę Peloponezu. Postój nad Kanałem Korynckim, który łączy dwa morza: Jońskie z Egejskim oraz oddziela kontynent od wyspy Pelopsa. Przejazd do Starożytnego Koryntu, w którym św. Paweł spędził 18 miesięcy i założył największą gminę chrześcijańską podczas ewangelizacji Europy. Zwiedzanie starożytnego i rzymskiego miasta, msza św. na obiekcie. Przejazd do Tolo. Kolacja.

Dzień piąty: 21.09.2024
Po śniadaniu przejazd do Epidauros, w którym leczył Asklepios (ojciec lekarzy) i któremu wzniesiono tym miejscu świątynię. Zwiedzanie teatru słynącego z doskonałej akustyki oraz lokalnego muzeum ze sprzętem sztuki medycznej. Przejazd do pierwszej stolicy niepodległej Grecji – Nafplio. To wyjątkowe weneckie miasto, które przyciąga wielu artystów, zakochanych oraz amatorów pięknej architektury. Spacer z przewodnikiem do ważnych, historycznych miejsc i czas wolny na zdjęcia. Zobaczymy m.in.: Plac 3 Admirałów, Cerkiew św. Spirydona, u której bram zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji, największy meczet, w którym po odzyskaniu niepodległości znajdowała się siedziba rządu Grecji. Msza św. w kościele katolickim. Powrót do hotelu. Kolacja.

Dzień szósty i siódmy: 22-23.09.2024
Czas wolny, możliwość fakultatywnego rejsu na wyspy Zatoki Sarońskiej: Hydrę i Spetses. Świadczenia w hotelu.

Dzień ósmy i dziewiąty: 24-25.09.2024
Dni wolne na odpoczynek. Czas na plażowanie, odpoczynek, integracje. Świadczenia w hotelu.

Dzień dziesiąty: 26.09.2024
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko około godziny 11:30. Przelot do Warszawy, przejazd do Grudziądza.

Cena dla grupy 45 uczestników: 920 euro + 200 zł. Zaliczka 200 zł / os.
Pozostała kwota płatna w terminie 45 dni przed wylotem.

Cena obejmuje:
– transfer Grudziądz – Warszawa Okęcie – Grudziądz.
– przelot WAW – ATH – WAW (bagaż 23 kg + 8 kg).
– WAW 18:25 – ATH 21:40 // ATH 15:50 – WAW 17:20.
– zakwaterowanie z wyżywieniem HB: 6 nocy w Tolo, 1 noc w Atenach, 1 noc w Delfach, 1 noc w Kalambace w pokojach 2-3 osobowych.
Pokoje jednoosobowe za dopłatą 215 euro.
– śniadania (9 x) i obiadokolacje (8 x)
.
podatek klimatyczny, taksy klimatyczne.
– transfery autokarem po Grecji wg programu oraz opieka pilota podczas całego pobytu na terenie Grecji.
– przewodników lokalnych: Ateny, Epidauros, Korynt, Nafplio, Delfy, Meteory.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów:
Akropol 20e/10e,
Epidauros 12e/6e,
Korynt 8e/4e,

Delfy 12e/6e,
Meteory 4e/klasztor.
(emeryci od 65 lat 50%, młodzież do 25 lat free z legitymacją)


– 40e/os. za rejs: Hydra, Spetses
(w zależności od cen paliwa)

ZAPRASZAM
ks. proboszcz Grzegorz Pszeniczny

ZAPISY
Kancelaria – tel. 56 46 585 18
Ks. Proboszcz – tel. 606 408 547