Pod hasłem „Totus Tuus” w niedzielę, 11 października w Kościele katolickim w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski.

W liście pasterskim Episkopatu zapowiadającym obchody XX Dnia Papieskiego, a odczytywanym w kościołach 4 października, biskupi przypomnieli, że tegoroczny Dzień Papieski przypada w roku stulecia urodzin oraz piętnastej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.
W liście pasterskim rozważali znaczenie zawołania „Totus Tuus”, które znajduje się w papieskim herbie św. Jana Pawła II i wskazali na jego aktualność. „Te dwa słowa wyrażają całkowitą przynależność do Jezusa za pośrednictwem Jego Matki” – napisali biskupi.

Dodali, że najbliższy Dzień Papieski będzie przeżywany w polskim Kościele w duchu rozważania tajemnic życia Maryi i wzywania Jej orędownictwa.

Centralne liturgie XX Dnia Papieskiego – 11.10.2020 r.:

• 9.00 – Msza święta w Bazylice pw. Świętego Krzyża w Warszawie – przewodniczy bp Michał Janocha – Program 1. Polskiego Radia
  • 9.00 – Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – PolsatNews
  • 10.00 – Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – TVP 1 i TVP POLONIA
  • 12.00 – Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Ponadto:

• 17.30 – Galowy Koncert XX Dnia Papieskiego „TOTUS TUUS – Królowej Anielskiej śpiewajmy” – TVP 1

Dzień Papieski to także jego aspekt charytatywny związany z przykościelną i publiczną zbiórką pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.
Stypendium, które można otrzymać już w VII klasie szkoły podstawowej wypłacane jest aż do zakończenia studiów.
Jak czytamy w wydanym 9 października komunikacie przez Zarząd Fundacji, obchody XX Dnia Papieskiego oraz kościelna i publiczna zbiórka na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędą się z zachowaniem wymaganych prawem zasad sanitarnych.

Oprócz październikowej zbiórki Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wspierać przez cały rok, przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.
Wpłaty dokonać można także za pośrednictwem  strony www.dzielo.pl, poprzez aplikację Przelewy24 lub wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT).