Już niedługo w naszej parafii kolejne niezwykłe religijne wydarzenia…

W piątek 1 kwietnia o godz. 18:00 DROGA KRZYŻOWA INNA NIŻ ZAWSZE…
Wielki Post to szczególny czas pokuty i nawrócenia. To również czas, w którym przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali wpatrujemy się w cierpiącego za nasze grzechy Chrystusa kontemplując Jego zbawczą mękę. 
Wspólnota młodzieżowa naszej parafii „Sursum Corda” i harcerze zapraszają wszystkich: dzieci, młodzież i starszych na wspólną
INNĄ NIŻ ZAWSZE DROGĘ KRZYŻOWĄ, która będzie miała miejsce w naszym kościele w piątek 1 kwietnia w łączności z wieczorną Mszą Świętą o godzinie 18.00 (około 18.45).
Eucharystia, która jest UOBECNIENIEM MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA, będzie naszym umocnieniem na wspólnej, rodzinnej drodze krzyżowej z Chrystusem, który zaprasza Ciebie mówiąc: Jeśli chcesz mnie naśladować, weź krzyż swój i idź za mną. Serdecznie zapraszamy! 

W niedzielę 10 kwietnia o godz. 19:00 KONCERT WIELKOPOSTNY DLA UKRAINY…
Po pandemicznej przerwie powracamy w naszym mieście do wieloletniej tradycji organizacji Koncertu Wielkopostnego, na który w tym roku zapraszamy wspólnie z sześcioma chórami z Grudziądza. Wystąpią:
* Chór Alla camera – pod dyrekcją p. Mateusza Iwanowskiego,
* Cantores Graudentes – pod dyrekcją p. Michała Rajewskiego,
* Chór „Dzwon” – pod dyrekcją p. Artura Osińskiego,
* Chór The G Singers – pod dyrekcją p. Aleksandry Drozdeckiej,
* Chór Tibi Mariae – pod dyrekcją p. Małgorzaty Gołuńskiej,
* oraz Zespół Wokalny Afterview – pod dyrekcją p. Katarzyny Grohs.

Tegoroczna propozycja będzie miała szczególny charakter, ponieważ wydarzenie w całości dedykowane jest WALCZĄCEJ UKRAINIE. Zaproszone chóry zaprezentują się w pieśniach sakralnych a cappella, a w kulminacyjnej części koncertu wszystkie chóry wykonają wspólnie „Modlitwę o pokój” Norberta Blachy.
Tradycja organizacji Koncertów Wielkopostnych w Niedzielę Palmową sięga roku 1999 i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Mamy nadzieję, że w tym szczególnym czasie, przedświątecznej zadumy, w cieniu koszmaru, z którym zmagają się nasi sąsiedzi z Ukrainy, ten koncert przyniesie nam wszystkim chociaż chwilę ukojenia /za CK Teatr/.