W czwartek, 3 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała po Mszy świętej o godz. 10:00 nasza tradycyjna procesja przeszła w tym roku ulicami: Bydgoską, Konarskiego, Zaciszną, Chopina, Pruszyńskiego i powróciła na plac przy kościele, gdzie przy czwartym ołtarzu ks. Czesław wygłosił okolicznościowe kazanie.

Zdjęcia z trasy tegorocznej procesji dostępne tradycyjnie dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a:

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy pójść z procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii.
Wielkie Bóg zapłać ślemy w stronę osób i grup, które przygotowały piękne ołtarze.
Dziękujemy osobom, które niosły sztandary, emblematy i baldachim. Serdecznie dziękujemy dzieciom, które sypały kwiatki, ich rodzicom i paniom Katechetkom oraz wszystkim, którzy ofiarowali kwiatki do sypania.
Dziękujemy harcerzom, Służbie Liturgicznej, panu Organiście i chórowi, Siostrom Elżbietankom i Zmartwychwstankom. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o udekorowaniu okien i balkonów – mamy nadzieję na przyszłość, że będzie więcej dekoracji.
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie rodzicom z małymi dziećmi, za żywe świadectwo miłości do Pana Jezusa.
Bóg Wam wszystkim zapłać!