OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
nowsze

XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022

1/ Przed nami miesiąc szczególnej Modlitwy Różańcowej. Pamiętajmy, że o tę modlitwę prosi Pan Bóg prawie we wszystkich objawieniach Maryjnych. Pomyśl, że odmawiając Różaniec spełniasz pragnienie samego Boga, a Ojciec Niebieski wynagradza przecież wszystko po stokroć!

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na dalszą modernizację ogrzewania i wyposażenie kuchni przy salce. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na charytatywną pielgrzymkę biegową z Brodnicy do Santiago de Compostela. Weźmie w niej udział nasz ks. Mateusz. Celem pielgrzymki jest zbiórka funduszy na zakup mieszkania i montaż windy dla Magdy, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Więcej informacji w gablotach i u ks. Mateusza. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na ten cel!

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski. W czasie Mszy św. wieczornej katecheza formacyjna Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Serdecznie jeszcze raz prosimy i zachęcamy do włączenia się w to radosne chwalenie Boga przez śpiew. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

7/ W czwartek o godz. 16.30 w salce pod zakrystią kolejna próba scholii. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież. Dziękujemy już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

8/ W piątek o godz. 11.00 spotkanie Klubu Seniora, a o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej. Zapraszamy serdecznie nowe osoby do współpracy na rzecz królestwa Bożego.

9/ W sobotę rozpoczynamy miesiąc modlitwy Różańcowej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek z Różańca. Wypełnione plansze wezmą udział w losowaniu nagród.

10/ W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Będziemy prosili Serce Maryi o potrzebne łaski oraz podziękujemy za już otrzymane. Wyjątkowo w tę sobotę różaniec tylko o godz. 7.30!

11/ W I sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

12/ W I sobotę o godz. 11.00 Mszą św. w kościele na Tarpnie rozpocznie się kolejne spotkanie Męskiego Różańca z Grudziądza. O godz. 12.00 wyruszy procesja z figurka MB Fatimskiej ulicami Tarpna w intencji pokoju. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13/ W sobotę 1 października wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 kandydaci do Bierzmowania rozpoczną Nowennę przed przyjęciem Sakramentu. Sakrament Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 9 października, o godz. 16.30.

14/ Biuro Radia Maryja w Grudziądzu organizuje 3 grudnia br. wyjazd do Torunia na rocznicę powstania Radia. Zapisy w Biurze Radia przy Farze bądź telefonicznie. Szczegóły w gablotach.

15/ W sklepiku można zamówić zdjęcia z uroczystości odpustowej. Przy tej okazji Panu Gerardowi Szukay dziękujemy za fotografowanie naszych uroczystości, a Panu Krzysztofowi Dziedzicowi za filmowanie. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

16/ Na stoliku wyłożone są wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby rozszerzać horyzonty wiary.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zofię Kawczyńska, +Leszka Chojnowskiego, +Stefanię Ewertowską, +Gerarda Zarembę, +Teresę Zielaskowską oraz +Ryszarda Depczyńskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
starsze

Uwaga! Ważna informacja dla kierowców. Dziś ze względu na remont skrzyżowania wjazd dla samochodów jedynie od strony przejazdu kolejowego przy ul. Pruszyńskiego, a następnie tylko pierwszą bramą obok S. Elżbietanek.

XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022

1/ „Pokorne ciele dwie matki ssie” – warto o tym pamiętać, choćby dlatego, że pokora jest bramą do wszystkich cnót, a pycha bramą do wszystkich grzechów.

2/ Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej dorocznej Uroczystości Odpustowej, składamy gorące podziękowania. Bóg zapłać za zaangażowanie i liczną obecność, co ucieszyło również ks. biskupa Wiesława.

3/ Dziś o godz. 17.00 w parafii na Tarpnie rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Szczegóły w gablocie.

4/ Dziś po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na ostatni tegoroczny koncert w ramach VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem usłyszymy utwory na organy i saksofon. Zapraszamy!

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Pierwsze spotkanie dla osób, które zdecydowały się lub zdecydują przystąpić do grupy Czcicieli Miłosierdzia Bożego, odbędzie się 6 października – w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny. Deklaracje wyłożone są jeszcze na stoliku za ławkami.

6/ W środę 21 września przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – dzień imienin naszego wikariusza. Księdzu Mateuszowi składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki MB Królowej Kapłanów, obfitości darów Ducha św., radości z pełnionej misji duszpasterskiej i wdzięczności od Boga i ludzi. Szczęść Boże!

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Serdecznie jeszcze raz prosimy i zachęcamy do włączenia się w to radosne chwalenie Boga przez śpiew. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

8/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii, którą poprowadzi ks. Jan. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny i chłopaków.

9/ W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotykamy się w salce pod zakrystią. Do czasu powrotu do zdrowia ks. prof. Mirosława spotkania poprowadzi ks. Jan.

10/ W piątek o godz. 11.00 spotkanie Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy również osoby, które dotąd nie uczestniczyły w spotkaniach. Będzie nam bardzo miło przebywać w większym jeszcze gronie.

11/ W piątek przypada wspomnienie św. o. Pio – patrona naszej grupy modlitewnej. Powakacyjne spotkanie grupy o. Pio odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich chętnych do powiększenia grona tej grupy modlitewnej i życzymy owocnej duchowej pracy na rzecz naszej parafii i Kościoła św.

12/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Zapraszamy nowe osoby do współpracy na rzecz królestwa Bożego.

13/ W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

14/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na dalszą modernizację ogrzewania i wyposażenie kuchni przy salce. Serdecznie dziękujemy Wspólnocie chóru „Dzwon” za uporządkowanie salki pod zakrystią oraz nowo otwartej kuchni przy salce. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za pomoc przy uporządkowaniu terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za ochoczą pomoc.

15/ W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na charytatywną pielgrzymkę biegową z Brodnicy do Santiago de Compostela. Weźmie w niej udział nasz ks. Mateusz. Celem pielgrzymki jest zbiórka funduszy na zakup mieszkania i montaż windy dla Magdy, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Więcej informacji w gablotach i u ks. Mateusza. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na ten cel!

16/ Ks. proboszcz udał się na urlop. Zastępował go będzie pełniący funkcję pierwszego wikariusza ks. Grzegorz.

17/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

18/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby rozszerzać horyzonty wiary. W sklepiku można zamówić także zdjęcia z uroczystości odpustowej. Przy tej okazji Panu Gerardowi Szukay dziękujemy za fotografowanie naszych uroczystości, a Panu Krzysztofowi Dziedzicowi za filmowanie. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Edytę Mordawską, +Jana Napierskiego, +Danielę Gużyńską, +Zdzisława Chyłę oraz +Zofię Reiwer.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XXIV Niedziela zwykła – 11.09.2022

1/ „Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to!” – za te i inne słowa pełne wiary, mądrości i miłości niech będzie Bóg uwielbiony w błogosławionym od roku Ks. Kard. Prymasie Stefanie Wyszyńskim.

2/ Serdecznie  witamy w naszej parafii ks. dr Sławomira Tykarskiego, któremu już dziś dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia rekolekcji przed naszym dorocznym Odpustem. Rekolekcje potrwają do wtorku. Zaplanujmy tak zajęcia, abyśmy jak najliczniej skorzystali z tego czasu łaski. We wtorek tradycyjnie ofiary złożymy jako nasze podziękowanie o. Rekolekcjoniście. Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
Na stoliku wyłożone są  deklaracje przystąpienia do Wspólnoty Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Deklaracje możemy składać po Mszach św. w zakrystii. Zachęcamy szczególnie osoby, które jeszcze nie należą do żadnej z naszych Wspólnot.

3/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Przypominamy, że Księża Moderatorzy wraz z klerykami w każdą środę modlą się za wszystkich ofiarodawców. Dziękujemy również za dodatkowe ofiary na prowadzone remonty w naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.

4/ Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 9 października o godz. 16.30.

5/ Od poniedziałku przeżywać będziemy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców z racji przypadającego w przyszłą niedzielę święta patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

6/ W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych (przychodzimy bez dzieci). Przy tej okazji informujemy, że I Komunia Święta w 2023 roku dla dzieci z SP1 i SP2 odbędzie się 13 maja, dla SP3 i NSP1 20 maja, a dla SP15 27 maja. Wszystkie Komunie odbędą się o godz. 12.00.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.  

8/ We wtorek 13 września po wieczornej Mszy św. zapraszamy na czuwanie pt. „Wolność płynąca z krzyża” przygotowane przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Mateusza. Prosimy o obecność młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Potraktujcie to czuwanie jako duchowe przygotowanie do przyjęcia tego Sakramentu.

9/ W środę 14 września o godz. 17.20 Różaniec pod krzyżem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

10/ Uroczysta Suma odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bp Ordynariusza Wiesława Śmigla. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła. Serdecznie prosimy o udział sztandary i feretrony. Prosimy również o poniesienie baldachimu i relikwii.

11/ W czwartek o godz. 16.30 próba scholii, którą  prowadzi ks. Jan, który gra na gitarze i jak słyszymy – ładnie śpiewa. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny i chłopaków.

12/ W piątek o godz. 11.00 spotkanie Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy również osoby, które dotąd nie uczestniczyły w spotkaniach. Będzie nam bardzo miło przebywać w większym jeszcze gronie.

13/ W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej. Zapraszamy nowe osoby do współpracy na rzecz królestwa Bożego.

14/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. W „Niedzieli” znajdziemy kolejny promocyjny numer nowego tygodnika pt. „Bliżej życia z wiarą”. Polecamy to Waszej uwadze. W sklepiku u p. Adama można też nabyć książki p. Ewy Czaczkowskiej: „Siostra Faustyna. Biografia Świętej” oraz „Cuda świętej Faustyny”.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Marię Warzyńską, +Stefana Peczenyj oraz +Mirosławę Augustyniak.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 

XXIII Niedziela zwykła – 04.09.2022

1/ Serdecznie dziękujemy pani dr Ewie Czaczkowskiej za słowo, które na pewno pomoże nam lepiej poznać św. Faustynę, której relikwie uroczyście wniesiemy podczas parafialnego odpustu. Po Mszach św. będzie można nabyć biografię św. Faustyny z podpisem autorki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

2/ Decyzją ks. biskupa Wiesława od 1 września rozpoczął w naszej parafii praktykę diakońską ks. diakon Michał Kłosowski. Ogarnijmy ks. Michała naszą serdeczną modlitwą, aby ten czas umocnił go w pragnieniu bycia gorliwym kapłanem na wzór Serca Jezusowego.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ W poniedziałek 5 września po wieczornej Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla wszystkich katechetów.

5/ We wtorek po wieczornej Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy kolejnych chłopaków do służby przy ołtarzu jako ministranci czy lektorzy.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy nowe osoby. Pamiętajmy – stu chórzystów na stulecie chóru w 2023 roku. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

8/ W czwartek o godz. 16.30 próba scholii, którą od tej pory będzie prowadził ks. Jan, który gra na gitarze i jak słyszymy – ładnie śpiewa. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny i chłopaków.

9/ W czwartek 8 września święto Narodzenia NMP – odpust we Farze – ks. Dariusz zaprasza na sumę o godz. 18.00. Dzień wcześniej – w środę – zaproszenie skierowane jest do apostolatu „Margaretka”: o godz. 17.20 – spotkanie formacyjne i o godz. 18.00 Msza św. z odnowieniem ślubowania.

10/ W piątek o godz. 11.00 spotkanie Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy również osoby, które dotąd nie uczestniczyły w spotkaniach. Będzie nam bardzo miło przebywać w większym jeszcze gronie.

11/ W sobotę 10 września o godz. 7.30 wyruszy z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Mateusza piesza pielgrzymka do Rywałdu na doroczny Odpust MB Rywałdzkiej. Zapisy w biurze parafialnym – koszt 20 zł dla wracających autokarem lub 5 zł dla pozostałych. Gorąco zachęcamy do pielgrzymowania i modlitwy w drodze.

12/ W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje przed Odpustem Podwyższenia Krzyża Świętego, które poprowadzi ks. dr Sławomir Tykarski. Rekolekcje potrwają do wtorku. Zaplanujmy tak zajęcia, abyśmy jak najliczniej skorzystali z tego czasu łaski.

13/ Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczęły naukę w „zerówce” i w pierwszej klasie, a nie były na Mszy św. w czwartek rozpoczynającej Nowy Rok Szkolny.

14/ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

15/ Już po raz VI odbywa się w Grudziądzu Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszym kościele. O godz. 18.45 wystąpią: wykładowca poznańskiej Akademii Muzycznej i laureat wielu konkursów organowych – Jarosław Tarnawski, który zagra na organach oraz wirtuoz akordeonu i kompozytor – Paweł Zagańczyk, który grać będzie na akordeonie.

16/ Kolekta w przyszłą niedzielę na WSD w Toruniu. Polecamy to dzieło Waszej ofiarności.

17/ Informujemy, że ubiegło niedzielna zbiórka do puszek na wsparcie parafii o. Romana w Paragwaju wyniosła 5510 zł i 100 euro. Wraz z o. Romanem serdecznie dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać za dar serca.

18/ Państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź i pani Helenie oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za dodatkowe ofiary na prowadzone remonty w naszym kościele. Bóg zapłać za dar serca.

19/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

20/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W „Niedzieli” znajdziemy promocyjny numer nowego tygodnika pt. „Bliżej życia z wiarą”. Polecamy to Waszej uwadze.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Katarzynę Małecką, +Zofię Głowacką oraz +Stefanię Iwańską. 
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XXII Niedziela zwykła – 28.08.2022

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na dalsze malowanie kościoła oraz wymianę kaloryferów i instalacji w zakrystii i salce pod zakrystią, a także w przyległych pomieszczeniach. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

2/ O. Romanowi serdecznie dziękujemy za głoszone dziś Słowo Boże. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie parafii, w której o. Roman pracuje w Paragwaju.

3/ Ks. Mateuszowi Wróblewskiemu serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro wniesione w naszą parafię. Bóg zapłać za czteroletnią posługę i życzymy wielu łask Bożych na posługę w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny w Toruniu. Szczęść Boże.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W środę na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św.  wymiana tajemnic.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. wznawiamy spotkania naszego parafialnego chóru. Serdecznie jeszcze raz prosimy i zachęcamy do włączenia się w to radosne chwalenie Boga przez śpiew. Pamiętajmy – stu chórzystów na stulecie chóru w 2023 roku. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

8/ W czwartek 1 września decyzją ks. Biskupa Wiesława rozpocznie w naszej parafii praktykę diakońską ks. diakon Michał Kłosowski. Prosimy o modlitwę w jego intencji, aby ten czas umocnił go w pragnieniu bycia gorliwym kapłanem Chrystusa Pana.

9/ W czwartek 1 września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych i zamordowanych w obozach oraz módlmy się gorąco w intencji pokoju.

10/ W czwartek 1 września rozpoczynamy Nowy Roku Szkolny. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców i dzieci oraz młodzież na uroczystą Mszę św. w Waszej intencji o godz. 16.30. Zachęcamy również do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św., aby nowy rok szkolny rozpocząć umocnionym nie tylko fizycznie, ale również duchowo. Podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczynają naukę w „zerówce” i w pierwszej klasie.

11/ Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP (Księża Marianie), Parafia Wojskowa oraz Zarząd Rejonowy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich organizują w czwartek 1 września br. doroczny „MARSZ POKOJU”. Uczestnicy Marszu wyruszają o godz. 16.30 z Bazyliki Świętego Mikołaja od Matki Bożej Łaskawej – patronki Grudziądza do kaplicy w Wielkich Lniskach przed oblicze Matki Bożej Królowej Pokoju. Celem Marszu jest modlitwa o pokój w sercu, rodzinie, mieście, kraju, w Ukrainie i na świecie.

12/ W piątek o godz. 11.00 powakacyjne spotkanie Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy również osoby które dotąd nie uczestniczyły w spotkaniach. Będzie nam bardzo miło przebywać w większym jeszcze gronie.

13/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta – w tym czasie okazja do spowiedzi. Będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii.
*
W I piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży, a od 17.30 okazja do spowiedzi św. Prosimy serdecznie rodziców i katechetów o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Spowiedzi i Eucharystii, a najlepiej dać dobry przykład, bo „słowa uczą, a przykłady pociągają”.
*
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

14/ W I sobotę miesiąca odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą Sakramentalną. Początek o godz. 8.00. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ ks. Jan będzie odwiedzał chorych po raz pierwszy.

15/ W imieniu wspólnoty „Męski Różaniec” zapraszamy w sobotę 3 września o godz. 11.00 na Mszę św., a o godz. 12.00 na Różaniec pod pomnikiem przy internacie wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzech bluźnierstwa oraz z prośbą o pokój.

16/ W przyszłą niedzielę 4 września będziemy gościć w naszej parafii panią dr Ewę Czaczkowską – pochodzącą z Grudziądza, która jest autorką najlepszej biografii św. s. Faustyny Kowalskiej. Pani Ewa skieruje do nas słowo, które ma nam pomóc lepiej poznać św. s. Faustynę, której relikwie uroczyście wniesiemy podczas parafialnego odpustu. Po Mszach św. do południa będzie można nabyć tę biografię z podpisem autorki. 

17/ W sobotę 10 września wyruszy z naszej parafii pod kierownictwem ks. Mateusza piesza pielgrzymka do Rywałdu na doroczny Odpust MB Rywałdzkiej. Zapisy w biurze parafialnym – koszt 20 zł dla wracających autokarem lub 5 zł dla pozostałych. Gorąco zachęcamy do pielgrzymowania i modlitwy w drodze.

18/ Państwu Marii i Janowi oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za dodatkowe ofiary na prowadzone remonty w naszym kościele. Bóg zapłać za dar serca.

19/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

20/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać swoje życie.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+ks. Kazimierza Południaka – pochodzącego z naszej parafii, +Teresę Jaworską oraz +Brygidę Kuberską.
 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022

1/ Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w 24-godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za żywe świadectwo miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Pozostałych gorąco zachęcamy do kolejnych adoracji, bo przecież Eucharystia to centrum życia chrześcijańskiego.

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy mogli posłuchać chóru Gospelowego. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert – gorąco zapraszamy.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ W poniedziałek 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, w środę 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej – nie ma postu, a w sobotę 27 sierpnia wspomnienie św. Moniki.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby z Maryją uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na dalsze malowanie kościoła i prezbiterium Kaplicy Miłosierdzia w związku z przygotowaniem do wprowadzenia podczas Odpustu relikwii św. s. Faustyny oraz wymianę kaloryferów i instalacji w zakrystii i salce pod zakrystią, a także w przyległych pomieszczeniach. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

7/ W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi o. Roman Borowski pracujący w Paragwaju. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie parafii, w której o. Roman pracuje.

8/ Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 podziękujemy za czteroletnią pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Mateuszowi Wróblewskiemu.

9/ W sobotę 10 września z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Rywałdu na doroczny Odpust MB Rywałdzkiej. Zapisy w biurze parafialnym – koszt 20 zł dla powracających autokarem lub 5 zł dla pozostałych. Gorąco zachęcamy do pielgrzymowania i modlitwy w drodze.

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

11/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas kończących się wakacji i urlopów.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Teresę Slupkowską, +Łucję Kuchtę, + Stefana Kernstein, +Adama Rudowskiego, +Janinę Jóźwiak, +Zbigniewa Szwałkiewicza, +Irenę Dąbrowską oraz +Ewę Tokarczyk-Kaczyńską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XX Niedziela zwykła – 14.08.2022

1/ Do wieczornej Mszy św. trwa w naszej parafii 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy wszystkich, aby skorzystać z tego pięknego czasu i by ubogacić swoje życie duchowe.

2/ W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, która jednocześnie jest świętem Wojska Polskiego. Wdzięczni Maryi za opiekę nad naszą Ojczyzną prośmy o pokój i wszelkie potrzebne łaski dla Kościoła św. i Polski oraz ducha męstwa i poświęcenia dla żołnierzy strzegących granic naszej Ojczyny. Wszystkim żołnierzom składamy wyrazy najwyższego szacunku i wdzięczności za ofiarną służbę na rzecz wspólnego dobra, jakim jest Rzeczypospolita Polska. Niech NMP ma Was wszystkich w opiece. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

3/ W poniedziałek 15 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Mniszka o godz. 7.00 i z naszej parafii około godz. 8.00 do Sanktuarium MB w Mokrym. Suma odpustowa o godz. 12.00 – ks. kustosz Michał serdecznie zaprasza. Powrót specjalnym autobusem MZK z parkingu przy kościele około godz. 14.00. Natomiast Suma odpustowa w parafii na Moniuszki o godz. 16.00 – ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W przyszłą niedzielę 21 sierpnia na Sumie oprawę muzyczną wykona chór Gospelowy, który po Mszy św. da krótki koncert. Szczegóły na plakatach.

7/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

8/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

9/ Państwu Irenie i Władysławowi Piłat, rodzicom Wiktorii, Oliwii i Sebastiana oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na prowadzone remonty. Mamy już nowe aluminiowe drzwi do zakrystii – koszt to 10.200 zł oraz zakończyliśmy remont mieszkania ks. Jana – koszt z meblami, które są własnością parafii, to 25.000 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

10/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Stanisława Perchę, +Mariana Dębka, +Jadwigę Czaplewską, +Eugeniusza Koniecznego oraz +Teresę Ostrowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XIX Niedziela zwykła – 07.08.2022

1/ „Czy jecie czy pijecie czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”– zachęca św. Paweł. Nie zapominajmy, że sierpień to miesiąc, w którym modlimy się szczególnie o trzeźwość.
Pamiętajmy również o pielgrzymujących na Jasną Górę prosząc o zdrowie i wytrwałość. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze jadącym do Częstochowy na wejście naszej pieszej pielgrzymki. Zapisy u pana Adama w sklepiku.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

3/ W środę o godz. 17.30  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

4/ W tym tygodniu:
– we wtorek 9 sierpnia przypada
święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy – prośmy przez jej wstawiennictwo o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni,
– w środę 10 sierpnia przypada
święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

w czwartek 11 sierpnia wspomnienie św. Klary z Asyżu,
w przyszłą niedzielę 14 sierpnia św. Maksymiliana Kolbe – patrona parafii na Strzemięcinie. Suma odpustowa o godz. 12.30 – ks. proboszcz Marek serdecznie zaprasza.

5/ W sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy 24-godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w adoracji, tym bardziej, że mamy czas wakacji i urlopów i warto poświęcić godzinkę na spotkanie z Panem Jezusem, aby przemodlić miniony rok i nabrać sił do mądrego i roztropnego życia. Plan adoracji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.

6/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

7/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

8/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Krystynę Lewandowską.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ją Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2022

1/ „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” – pamiętajmy o tych, którzy pracują w pocie czoła, by zebrać tegoroczne plony i prośmy o sprzyjającą pogodę i bezpieczeństwo dla rolników, aby nikomu chleba nie zabrakło.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów prowadzonych w kościele i plebanii remontów oraz umeblowanie mieszkania ks. Jana. Przypominamy, że wszystkie zakupione rzeczy są własnością parafii. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

3/ W poniedziałek o godz. 18.00 w parafii na Strzemięcinie odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Przypominamy, że z Grudziądza piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza we wtorek. Rozpoczęcie Mszą św. we Farze o godz. 6.00. Księdza Mateusza i wszystkich pielgrzymów ogarnijmy naszą serdeczną modlitwą i wsparciem.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W środę 3 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów. Ksiądz proboszcz serdecznie prosi o modlitwę i dziękuje za modlitewną pamięć. Natomiast w sobotę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

7/ W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta – w tym czasie okazja do spowiedzi św. Będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego.

* W I piątek miesiąca od godz. 17.30 spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Mszy św. i spowiedzi.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8/ Uczestnikom pielgrzymki do Krakowskich Łagiewnik oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na prowadzone remonty. Bóg zapłać za dar serca.

9/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

10/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

11/ Już po szósty w Grudziądzu trwa festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert odbędzie się 7 i 21 sierpnia na Strzemięcinie, a 11 i 18 września w naszym kościele. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Gorąco zapraszamy i zachęcamy. Szczegóły na plakatach.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Stanisława Karczewskiego, +Alfredę Jandurę, +Elżbietę Stelmacher oraz +Eugeniusza Biraka.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XVII Niedziela zwykła – 24.07.2022

1/ Informujemy, że zbiórka do puszek na wsparcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę wyniosła 1850 zł. Bóg zapłać za dar serca. Z naszej parafii w pielgrzymce weźmie udział ks. Mateusz Archita i mamy nadzieję, że także wielu spośród Was. Gorąco zachęcamy. Zapisy w parafii na Strzemięcinie. Szczegóły na plakatach.

2/ W dzisiejszą niedzielę obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ten dzień przypada co roku w czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia modlimy się za osoby starsze. Stolica Apostolska udzieliła także łaski odpustu dla seniorów za uczestnictwo we Mszy świętej w świątyni i za pośrednictwem telewizji, radia czy Internetu oraz dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą samotną osobę starszą.

3/ Jutro przypada święto św. Jakuba Większego Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów będzie sprawowany w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 na parkingu wokół kościoła. Tradycyjnie składane ofiary są przeznaczone na wsparcie zakupu nowych pojazdów dla polskich misjonarzy pracujących aż w 100 krajach całego świata. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

4/ We wtorek 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, a w piątek 29 lipca przypada święto św. Marty – patronki wszystkich gospodyń, którym dziękujemy za dbanie o ciepło domowego ogniska.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

6/ W środę Mszą św. o godz. 6.30 rozpoczynamy naszą pielgrzymkę po relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej do krakowskich Łagiewnik przez Świnice Warckie, Częstochowę i Kalwarię Zebrzydowską. Prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tego pielgrzymkowego czasu. Przy tej okazji informujemy, że spotkanie Żywego Różańca ze względu na pielgrzymkę zostało przeniesione na przyszłą niedzielę o godz. 12.15. Po Sumie wymiana Tajemnic Różańcowych.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

8/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów prowadzonych w kościele i plebanii remontów. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

9/ Pani Małgorzacie Środa oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na prowadzone remonty. Bóg zapłać za dar serca.

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

11/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

12/ Już po szósty w Grudziądzu odbędzie się festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszy koncert odbędzie się dziś w bazylice św. Mikołaja, 7 i 21 sierpnia na Strzemięcinie, a 11 i 18 września w naszym kościele. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Gorąco zapraszamy i zachęcamy. Szczegóły na plakatach.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Rajmunda Zielaskiewicza, +Danutę Wójcik, +Adelę Schreiber, +Bernadetę Styczyńską, +Andrzeja Waszniewskiego, +Michalinę Zarecką, +Michała Jasińskiego, +Irenę Nawrocką, +Nadzieję Jagła oraz +Ryszarda Dejewskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XVI Niedziela zwykła – 17.07.2022

1/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Bóg zapłać za dar serca. Z naszej parafii w pielgrzymce weźmie udział ks. Mateusz Archita i mamy nadzieję, że także wielu spośród Was. Gorąco zachęcamy. Zapisy w parafii na Strzemięcinie. Szczegóły na plakatach.

2/ Dziś po Mszach św. możemy nabyć za dowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Sługa”. Zachęcamy serdecznie do lektury i w ten sposób wsparcia naszego Seminarium.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

5/ W piątek 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny, która jako pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego Jezusa.
Natomiast w sobotę 23 lipca przypada
święto św. Brygidy, patronki Europy. Prośmy przez Jej wstawiennictwo o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni.

6/ Pozostało jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Łagiewnik – zapraszamy.

7/ Jak możemy zobaczyć trwa odświeżanie bocznych naw i krucht naszego kościoła, a także remont mieszkania dla ks. Jana. Serdecznie dziękujemy za ofiary na trwające prace. Bóg zapłać za dar serca.

8/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

9/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

10/ Już po szósty w Grudziądzu odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszy koncert odbędzie się 24 lipca w bazylice św. Mikołaja, 7 i 21 sierpnia na Strzemięcinie, a 11 i 18 września w naszym kościele. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału w koncertach. Szczegóły na plakatach.

11/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Stanisławę Gąsiorowską, +Jadwigę Gall, +Bernadetę Zielińską, +Zofię Emerlich oraz +Mirosława Środę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XV Niedziela zwykła – 10.07.2022

1/ Miłosierni miłosierdzia dostąpią – przypomina nam Chrystus. Trzymajmy się Pana Jezusa, bo „z Kim przystajesz, takim się stajesz”.

2/ Serdecznie witamy na wakacjach naszego kleryka Dawida. Życzymy dobrego wypoczynku i radości Ducha św.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

5/ W poniedziałek 11 lipca przypada święto św. Benedykta opata, patrona Europy. Prośmy przez Jego wstawiennictwo o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni.
Natomiast w sobotę 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel – zachęcamy serdecznie do noszenia Szkaplerza jako wyraz wiary w Opatrzność Bożą, jakiej uczy nas Maryja.

6/ Nasza parafia organizuje dwudniowy wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach po relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej, które uroczyście wprowadzimy podczas naszego dorocznego Odpustu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 27 i 28 lipca (środa – czwartek). W programie miedzy innymi Częstochowa, Kraków (Łagiewniki, Sanktuarium JP II, Sukiennice) i Kalwaria Zebrzydowska, gdzie będzie nocleg. Koszt 240 zł., wyjazd po Mszy św. o godz. 6.30, zapisy w biurze parafialnym i u p. Ani. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Parafian.

7/ Pragniemy poinformować, że na misje dla o. Romana Borowskiego, który pracuje w Paragwaju, zebraliśmy 5270 zł. Bóg zapłać Wspólnocie Żywego Różańca i wszystkim, którzy w I czwartki miesiąca składali swoje ofiary. Przez następny rok będziemy zbierali ofiary dla kolejnego misjonarza z naszej parafii – o. Andrzeja Mochalskiego, który pracuje w Argentynie.

8/ W sklepiku u p. Adama możemy zobaczyć i zamówić zdjęcia z powitania ks. Jana i pożegnania s. Zofii. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy p. Gerardowi Szukay’owi za uwiecznianie na fotografiach ważnych wydarzeń z życia naszej parafii i ofiarowane zdjęcia do kroniki. Bóg zapłać za dar serca.

9/ Jak możemy zobaczyć – trwa odświeżanie bocznych naw i krucht naszego kościoła, a także remont mieszkania dla ks. Jana. Serdecznie dziękujemy za ofiary na trwające prace. Bóg zapłać za dar serca.

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

11/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

12/ Za trzy tygodnie – 2 sierpnia – wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Z naszej parafii w pielgrzymce weźmie udział ks. Mateusz Archita i mamy nadzieję, że także wielu spośród Was. Gorąco zachęcamy. Zapisy w parafii na Strzemięcinie. Szczegóły na plakatach. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na pomoc w organizacji pieszej pielgrzymki do naszej Matki. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

13/ Panu Marianowi Nasieniewskiemu serdecznie dziękujemy za wykoszenia trawy wokół plebanii i kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: +Jadwigę Stobbe.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ją Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj Jej wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

XIV Niedziela zwykła – 03.07.2022

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania się od monotonii codziennego życia. Pamiętajmy jednak, aby nie robić sobie wakacji od Pana Boga, ponieważ nie da się żyć pełnią życia bez Źródła życia i miłości. Życzymy więc Wszystkim błogosławionych wakacji z Bogiem. Szczęść Wam Boże.

2/ Pragniemy powitać w naszej wspólnocie parafialnej ks. neoprezbitera Jana Tatarkowskiego, który został skierowany przez ks. Biskupa do posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Księdzu Janowi życzymy owocnego pobytu w naszej parafii i wielu łask Bożych.

3/ 1 lipca minął drugi rok mojej posługi w naszej parafii. Serdecznie dziękuję Panu Bogu i Wam, kochani Parafianie, za serdeczność, otwartość i zaangażowanie we wspólne dzieła duchowe i materialne. Dziękując za wszelkie dobro minionego czasu zapraszam do dalszej owocnej pracy na rzecz naszego wspólnego dobra jakim jest nasza parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu.

3a/ Pragniemy serdecznie podziękować Siostrze Zofii za Jej 4-letnią gorliwą i ofiarną posługę w naszej parafii. Pragniemy przy tym zapewnić o naszej pamięci i wdzięczności za wszelkie dobro wniesione w nasz kościół, plebanię i całą parafię. Bóg zapłać i szczęść Boże!

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

6/ W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 Godzina święta. Będziemy się modlić o nowe powołania do stanu duchownego. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

7/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

8/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

9/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Skrzeczkowską, +Kazimierę Kozak, +Marię Kłos, +Jana Podbielskiego, +Edwarda Kasprowicza, +Henryka Barańskiego, +Annę Twarkowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XIII Niedziela zwykła – 26.06.2022

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania się od monotonii codziennego życia. Pamiętajmy jednak, aby nie robić sobie wakacji od Pana Boga, ponieważ nie da się żyć pełnią życia bez Źródła życia i miłości. Życzymy więc Wszystkim błogosławionych wakacji z Bogiem. Szczęść Wam Boże.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na remont mieszkania dla nowego wikariusza – ks. Jana Tatarkowskiego, który rozpocznie posługę w naszej parafii od 1 lipca. Uroczyste powitanie ks. Jana w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15. Ks. Jan zastąpi w naszej parafii ks. Mateusza Wróblewskiego, który został mianowany wikariuszem w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Toruniu. Uroczyste pożegnanie ks. Mateusza odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia na Sumie o godz. 12.15.

3/ Dziś o godz. 13.00 w  parafii na Lotnisku odbędzie się Suma Odpustowa z okazji przypadającej w najbliższą środę Uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła – ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza.

4/ W poniedziałek przypada Uroczystość MB Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej Diecezji. Jeszcze raz dziękujemy Panu Bogu za Nawiedzenie naszej parafii i dekanatu przez łaskami słynącą kopie obrazu MBNP i zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jej uroczystość.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

6/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe do czwartku włącznie o godz. 17.30.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

8/ W środę o godz. 18.00 Msza św. Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych.

9/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I piątek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. dla dzieci, młodzieży i wszystkich wierzących, wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca.

10/ Wspólnota Męskiego Różańca w Grudziądzu zaprasza w sobotę do parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Moniuszki o godz. 11.00 na Mszę św. i o godz. 12.00 na Różaniec pod pomnik Rzezi Wołyńskiej przy skrzyżowaniu ul. Rapackiego i Królewskiej wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP wszelkie zniewagi.

11/ Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę 2 lipca na Odpust i Diecezjalną pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium MB Chełmińskiej. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie Żywego Różańca. Zapisy u pań Zelatorek i u pani Ani.

12/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

14/ W tym tygodniu ks. Proboszcz jest na urlopie. Zastępować będzie ksiądz Mateusz Wróblewski – pierwszy wikary.

15/ Od pomalowania bocznej kruchty rozpoczęliśmy stopniowe odmalowywanie ścian wewnątrz kościoła. Serdecznie dziękujemy panu Mieczysławowi Zielińskiemu, który podjął się tego zadania. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Marię Stachowiak, +Teresę Lebryk, +Leona Sitkowskiego, +Witalinę Haletę, +Jadwigę Górecką, +Teresę Kociorską oraz +Marię Markuszewską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XII Niedziela zwykła – 19.06.2022

1/ Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy pójść z procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać ślemy w stronę osób i grup, które przygotowały piękne ołtarze. Dziękujemy osobom, które niosły sztandary, emblematy i baldachim. Serdecznie dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiatki, ich rodzicom i paniom Katechetkom oraz wszystkim, którzy ofiarowali kwiatki do sypania. Dziękujemy harcerzom, Służbie Liturgicznej, panu Organiście i chórowi, Siostrom Elżbietankom i Zmartwychwstankom, dziękujemy Policji za zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o udekorowaniu okien i balkonów – mamy nadzieję na przyszłość, że będzie więcej dekoracji oraz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie rodzicom z małymi dziećmi za żywe świadectwo miłości do Pana Jezusa. Bóg Wam wszystkim zapłać!

2/ W poniedziałek 20 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii dla całego dekanatu 24-godzinna peregrynacja obrazu MB Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej Diecezji. Gorąco już dziś zapraszamy do zaplanowania sobie tak czasu, aby jak najaktywniej wziąć udział we wspólnych nabożeństwach jak i znaleźć czas, aby indywidualnie nawiedzić kościół i pomodlić się przed wizerunkiem naszej Patronki. Program wywieszony jest na drzwiach kościoła i w gablotach, a także wyłożony na stoliku z ogłoszeniami. We wtorek na Mszach św. o godz. 10.00 i 16.00 kolekta, która będzie przeznaczona dla o. Redemptorysty.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

7/ Do czwartku po Nabożeństwie Czerwcowym procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła. Po Mszy św. w czwartek prosimy, aby dziewczynki sypiące kwiatki i osoby noszące sztandary i baldachim pozostały na chwilę w kościele. Wszystkich prosimy o dalsze zbieranie kwiatków do sypania i zapraszamy na procesje Eucharystyczne wokół kościoła, bo mamy Bogu za co dziękować.

8/ W czwartek o godz. 18.00 uroczysta Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i nauczycieli na zakończenia Roku Szkolnego. Spowiedź w czwartek od godz. 17.15. Gorąco zapraszamy do wspólnotowego dziękczynienia.

9/ W piątek 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Tarpnie. Suma Odpustowa o godz. 18.00 – ks. proboszcz Zbigniew zaprasza. Nie obowiązuje post piątkowy.

10/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy serdecznie.

11/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na przygotowanie mieszkania dla nowego wikariusza. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

12/ Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać za wsparcie Misyjnego Dzieła Kościoła.

13/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

15/ Wspólnota Żywego Różańca w dniu 2 lipca organizuje doroczną pielgrzymkę do Chełmna. Zapisy u p. Ani.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Urszulę Nowak oraz +Andrzeja Brzozowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Trójcy Świętej – 12.06.2022

1/ Bóg w Trójcy jedyny jest znakiem siły, którą daje jedność. Dbajmy o jedność w naszych rodzinach, szkołach, zakładach pracy, w naszej kochanej parafii i Ojczyźnie. Przypominamy, że dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd młodzieży w góry. Doceńmy trud przygotowanych przedstawień czy służby przy ołtarzu. Z góry serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 ostatnie przed wakacjami spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4/ Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i w oktawie zapraszamy na próbę w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Bardzo liczymy na udział dziewcząt, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i w swych pięknych białych strojach ukwiecą drogę dla Pana Jezusa, którego przyjęły do swych serc. Wszystkich dorosłych prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatków do sypania i składanie przy krzyżu w kruchcie kościoła. Z góry Bóg zapłać za zaangażowanie we wspólne dobro. Jeśli ma być pięknie i uroczyście, to każdy powinien dołożyć do tego swoją „cegiełkę”.
Nasze drogie panie Katechetki prosimy tradycyjnie o poprowadzenie prób i pokierowanie grupą sypiących kwiatki, niosących poduszki i pozostałe emblematy. Wszystkich prosimy o udekorowanie okien naszych domów i wywieszenie flag – również tam, gdzie nie przejdzie procesja. Pamiętajmy o słowach Zbawiciela: „Kto do mnie przyzna się przed ludźmi, do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”.
Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św., abyśmy jak najliczniej mogli w tym dniu przyjąć Boże Ciało do swych serc.

5/ W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja w tym roku przejdzie ul. Bydgoską, dalej ul. Pruszyńskiego, skręt w ul. Chopina, następnie skręt w ul. Stobeusza i ul. Bydgoską powrócimy na plac przy kościele, gdzie przy czwartym ołtarzu wygłoszone zostanie kazanie. O wykonanie ołtarzy serdecznie prosimy Wielebne Siostry Elżbietanki, Wspólnotę chóru „Dzwon”, Wspólnotę Żywego Różańca oraz grupę Dekoratorów. Msze św. w Boże Ciało o godz. 6.30; 8.00; 10.00 – po której wyruszy procesja, następna Msza zaraz po zakończeniu procesji około godz. 12.00 i o godz. 18.00.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

7/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

9/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

10/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy serdecznie.

11/ W sobotę o godz. 8.45 wyrusza pielgrzymko – wycieczka do Rywałdu i Świecia nad Osą na zakończenie roku formacyjnego Kręgu Biblijnego.
Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować ks. prof. Mirosławowi za profesjonalne prowadzenie tej Wspólnoty. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

12/ Ks. prof. Mirosławowi z okazji dziś przypadającej 39 rocznicy święceń kapłańskich, ks. Grzegorzowi z okazji 15 rocznicy święceń kapłańskich, która przypada w czwartek, a ks. Mateuszowi Wróblewskiemu z okazji 11 rocznicy święceń kapłańskich, która przypada w sobotę – składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki MB Królowej Kapłanów, Darów Ducha św. i ludzkiej życzliwości na dalszą posługę kapłańską. Szczęść Wam Boże.

13/ Państwu Krystynie i Jerzemu Lewandowskim oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na nowe drzwi do zakrystii. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

16/ W poniedziałek 20 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii dla całego dekanatu 24-godzinna peregrynacja obrazu MB Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej Diecezji. Gorąco już dziś zapraszamy do zaplanowania sobie tak czasu, aby jak najaktywniej wziąć udział we wspólnych nabożeństwach, jak i znaleźć czas, aby indywidualnie nawiedzić kościół i pomodlić się przed wizerunkiem naszej Patronki. Program wywieszony jest na drzwiach kościoła i w gablotach, a także wyłożony na stoliku z ogłoszeniami.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Betlejewską, +Jolantę Zasadę, +Aleksandrę Kaniecką, +Stanisława Kazmierskiego oraz +Zdzisława Zalewskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
– 05.06.2022

1/ Kończymy liturgiczny obchód czasu wielkanocnego. Warto się zastanowić, czy jestem człowiekiem, który żyje tak, by nie utracić ofiarowanego mi przez Chrystusa daru wieczności. Pamiętajmy, że korzystając z wiarą z Darów Ducha św. i Eucharystii mamy ogromną szansę na zmartwychwstanie.

2/ Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, który sami tworzymy! Ten dzień jest obchodzony również jako Diecezjalny Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich chorych w naszej diecezji, szczególnie z naszej parafii.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.  

4/ Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”. Nie gardź Bożym zaproszeniem, bo „bez Boga ani do proga”.

5/ Do godz. 10.00 w środę 8 czerwca można przynieść zużyty sprzęt elektroniczny, RTV czy AGD, tzw. elektrośmieci, jako pomoc dla misji św. Sprzęty składajmy obok blaszanego garażu.

6/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

7/ Również w środę po Mszy św. o godz. 18.00 obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

8/ Także w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy kolejne osoby, aby zaangażować się w prace Akcji.

9/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Jezusa śpiewem.

10/ W czwartek 9 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, które w naszej diecezji jest obchodzone jako Dzień Świętości Kapłańskiej. W tym roku gromadzimy się na modlitwie w parafii Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Kapłanów naszej diecezji, a szczególnie z naszej parafii. Pozdrawiamy przy tej okazji grupy Margaretek, dziękując za codzienny dar modlitwy w naszej intencji. Bóg zapłać.

11/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy serdecznie.

12/ W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 16.30 ostatnie przed wakacjami spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

13/ Za tydzień po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd w góry dla naszej młodzieży i lektorów. Doceńmy trud przygotowanych przedstawień czy służby przy ołtarzu. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

14/ Pani Izabeli Pietrzak oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

15/ Przypominamy, że Krąg Biblijny organizuje w sobotę 18 czerwca pielgrzymko-wycieczkę do Rywałdu i Świecia nad Osą na zakończenie roku formacyjnego. Szczegółowy program tego bardzo atrakcyjnego wyjazdu na tablicy ogłoszeń. Zapisy u pani Ani.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby owocnie wykorzystywać dary Ducha Świętego.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Irenę Gomoliszewską, +Gizelę Straszewską oraz +Elżbietę Ciszewską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
– 29.05.2022

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą po uzgodnieniu z Radą Ekonomiczną przeznaczymy na zakup nowych – aluminiowych drzwi do zakrystii. Bóg zapłać za ofiarność.

2/ Uczestników Kursu przedmałżeńskiego zapraszamy na kolejne spotkanie dziś o godz. 17.00 do salki pod zakrystią.

3/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP3, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Eucharystia i czyste serce.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.  

5/ We wtorek 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP i zakończenie Nabożeństw Majowych, na które zapraszamy o godz. 17.30.

6/ W środę rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”. Nie gardź Bożym zaproszeniem, bo „bez Boga ani do proga”.

7/ W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Mateusz Archita wraz z kolegami kursowymi odprawią w naszym kościele Mszę św. dziękczynną z okazji pierwszej rocznicy Święceń Kapłańskich. Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę w intencji ks. Mateusza i pozostałych Kapłanów.

8/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

9/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Jezusa śpiewem.

10/ W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Przy tej okazji informujemy, że Krąg Biblijny organizuje w sobotę 18 czerwca pielgrzymko-wycieczkę do Rywałdu i Świecie nad Osą na zakończenie roku formacyjnego. Szczegółowy program tego bardzo atrakcyjnego wyjazdu na tablicy ogłoszeń. Zapisy u pani Ani.

11/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o 17.30 Godzina św. – będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego – w tym czasie okazja do spowiedzi.

* W I piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. Przypominamy: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba”.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

12/ W I piątek miesiąca ks. Mateusz Archita od godz. 7.30, a pozostali Księża w I sobotę miesiąca od godz. 8.00 odwiedzą naszych drogich chorych z posługą sakramentalną.

13/ Można jeszcze zapisać się na sobotni wyjazd młodzieży na XXVI Spotkanie Młodych na Polu Lednickim na czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. Zapisy u ks. Mateusza.

14/ W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Prosimy o odświętny strój – jeśli możliwe to w albie – oraz o przyniesienie świecy do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W I piątek miesiąca przystąpcie do spowiedzi św., abyśmy wszyscy mogli przyjąć Komunię św. Przypominamy i zachęcamy wszystkich do wypełnienia obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas szybko płynie, więc nie odkładajmy tak zbawiennej sprawy na potem czy później.

15/ Do Rady Duszpasterskiej naszej parafii zostali powołani: panie Zyta Kamińska, Renata Mokwa, Hanna Janz, Katarzyna Garstka, Anna Gołąbiewska, Karolina Zielińska, Ewa Zimińska, Justyna Trzaska, Wioleta Nawrocka, Ewa Goryńska i Magdalena Grotkowska oraz panowie: Wiesław Żurawski, Andrzej Surma, Jarosław Marcińczyk, Artur Dorau, Mirosław Sobociński, Adam Jeliński, Mieczysław Łogożny, Artur Osiński oraz Księża pracujący w naszej parafii – serdecznie gratulujemy i zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na pierwsze robocze spotkanie.
Równocześnie serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy należeli do poprzednich rad i dbali o pomyślny rozwój naszej parafii. Bóg zapłać za postawę wiary i miłości oraz wniesione dobro do naszej Wspólnoty.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby skutecznie naśladować otwartość Maryi na moc Ducha św. w naszym życiu.

VI Niedziela Wielkanocy – 22.05.2022

1/ Dziś o godz. 10.30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Modlitwę Różańcową z okazji beatyfikacji Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca i wielu dzieł misyjnych. Gorąco zapraszamy do dziękczynnej modlitwy.

2/ Uczestników Kursu przedmałżeńskiego zapraszamy na kolejne spotkanie dziś o godz. 17.00 do salki pod zakrystią.

3/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP15, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Eucharystia i czyste serce.

4/ Próby dla dzieci z SP3, odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

5/ W piątek od godz. 17.00 odbędzie się Spowiedź dla dzieci ze SP 3, ich rodziców i wszystkich chętnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.  

7/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy  do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych.
Od poniedziałku do środy będziemy również modlić się błogosławieństwo pracy rolników, o dobre urodzaje i za głodujących. Dzieci prosimy o zbieranie wyklejanki majowej, którą nagrodzimy.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie, jako element formacji do przyjęcia sakramentu i wdzięczności NMP za opiekę.

8/ Spotkanie Żywego Różańca w środę na Mszy św. wieczornej, a po Mszy Św. wymiana tajemnic. Zapraszamy do Wspólnoty kolejne osoby, aby pomnażać siły modlitewne parafii.

9/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy  nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

10/ W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Już dziś składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki MB, miłości od najbliższych i szacunku całego społeczeństwa! Szczęść Wam Boże, Kochane Mamy!

11/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Jezusa śpiewem.

12/ W piątek 27 maja po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne czuwanie modlitewne przygotowane przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Mateusza. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa, aby dokończyć niejako drogę, która prowadzi ostatecznie do zmartwychwstania.

Ponadto ks. Mateusz od dziś przyjmuje zapisy na wyjazd młodzieży na XXVI Spotkanie Młodych na Polu Lednickim, które będzie miało miejsce 4 lipca 2022 roku.

13/ W przyszłą niedzielę 29 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przypominamy i zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas szybko płynie, więc nie odkładajmy tak zbawiennej sprawy na potem czy później.

14/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą polecamy Waszej ofiarności. Z nową Radą Ekonomiczną naszej parafii podejmiemy decyzję o jej przeznaczeniu.

15/ Do Rady Ekonomicznej naszej parafii zostali powołani: pan Adam Sulerzycki, pani Bogumiła Szczodrowska, pani Jadwiga Tuńska, pan Krzysztof Kurminowski oraz pan Mieczysław Zieliński – serdecznie gratulujemy i zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na pierwsze robocze spotkanie.
Równie serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy należeli do poprzednich rad i dbali o pomyślny rozwój naszej parafii. Bóg zapłać za postawę wiary i miłości oraz wniesione dobro do naszej Wspólnoty. W przyszłą niedzielę podamy skład nowej Rady Duszpasterskiej.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Edmunda Gębalę, +Reginę Chylińską, + Urszulę Kamińską oraz +Irenę Muś.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

V Niedziela Wielkanocy – 15.05.2022

1/ Dziś w Pieńkach Królewskich o godz. 11.30 Suma odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli, którego liturgiczne wspomnienie przypada jutro. Ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza.

2/ Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3/ Uczestników Kursu przedmałżeńskiego zapraszamy na kolejne spotkanie dziś o godz. 17.00 do salki pod zakrystią.

4/ Informujemy, że do puszek na pomoc Ukrainie zebraliśmy 7320 zł. We wtorek kartony zapełnimy i przekażemy do Caritasu. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy panu Adamowi za zorganizowanie hurtowych zakupów potrzebnych produktów. Dziękujemy także Paniom, które będą pakować paczki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

5/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP1, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Eucharystia i czyste serce.

6/ Próby dla dzieci z SP15 odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

7/ W piątek od godz. 17.00 odbędzie się Spowiedź dla dzieci ze SP 15, ich rodziców i wszystkich chętnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

8/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.  

9/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych. Dzieci prosimy o zbieranie wyklejanki majowej, którą nagrodzimy.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie, jako element formacji do przyjęcia sakramentu.

10/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

11/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Jezusa śpiewem.

12/ Grupa O. Pio zaprasza na Mszę św. i kolejne spotkanie formacyjne w czwartek o godz. 16.30 do Kaplicy Miłosierdzia.

13/ W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

14/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy kolejne osoby do zaangażowania się w działania grupy.

15/ Zapraszamy na kolejne Grudziądzkie Spotkanie Młodzieży Katolickiej, które odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 19.30 w Bazylice św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy.

16/ W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Modlitwę Różańcową z okazji beatyfikacji Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca i wielu dzieł misyjnych. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy i dziękujemy za tę wspaniałą inicjatywę.

17/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

18/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

19/ Przypominamy, że pomimo, że nie wydawaliśmy jeszcze w tym roku karteczek, to należy przystąpić do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas szybko płynie, więc nie odkładajmy tak zbawiennej sprawy na potem czy później.

20/ Pani Teresie Kowalskiej oraz anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Emilię Kurnik, +Danutę Wentland, +Danielę Senkbeil, +Mirosława Przekwasa oraz +Leszka Chudzińskiego.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

IV Niedziela Wielkanocy – 08.05.2022

1/ Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Otrzymaliśmy od Caritasu 30 kartonów do wypełnienia potrzebnymi produktami, które chcemy zakupić hurtowo, żeby było taniej i łatwiej technicznie to zorganizować. Z góry serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Do przeprowadzenia zbiórki tym razem zdeklarowała się Wspólnota Żywego Różańca, aby wspierać nie tylko modlitwą, ale i czynem. Bóg zapłać za zaangażowanie.

3/ Dzisiaj, 8 maja, rozpoczyna się kolejny kurs przedmałżeński. Spotkania dla osób zainteresowanych będą odbywały się w naszym kościele o godz. 17.00 w salce pod zakrystią.

4/ Wczoraj odbyła się I Komunia św. dzieci ze SP2, z którymi rozpoczynamy Biały Tydzień. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem dla wszystkich jest Komunia św.

5/ Jutro, 9 maja, o godz. 18.00 na Rządzu Suma odpustowa ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika – ks. proboszcz Waldemar serdecznie zaprasza.

6/ Próby dla dzieci z SP1 odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

7/ W piątek od godz. 17.00 odbędzie się Spowiedź dla dzieci ze SP 1, ich rodziców i wszystkich chętnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

8/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.  

9/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych. Dzieci prosimy o zbieranie wyklejanki majowej, którą nagrodzimy.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie jako element formacji do przyjęcia sakramentu.

10/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

11/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Jezusa śpiewem.

12/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy kolejne osoby do zaangażowania się w działania grupy.

13/ W sobotę 14 maja przypada święto św. Macieja Apostoła – przez jego wstawiennictwo upraszajmy dla siebie apostolską gorliwość.

14/ W przyszłą niedzielę 15 maja w Pieńkach Królewskich o godz. 11.30 Suma odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli. Ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza.

15/ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

18/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje w sobotę 21 maja wyjazd studyjny śladami bł. ks. Frelichowskiego i bł. Juty do Chełmży i Bielczyn. Zapisy u pani Ani. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Krystynę Lipowską oraz +Barbarę Stępor.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

III Niedziela Wielkanocy – 01.05.2022

1/ Rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj. Po zimie cała przyroda budzi się do życia. A ty jak wykorzystasz ten piękny czas? Z Maryją pobudź swoje serce do ożywienia swojej wiary i miłości do Chrystusa. Zaśpiewaj z radością „Chwalcie łąki umajone”, „Po górach dolinach”, itd. Staraj się żyć pełnią życia, czyli ciałem i duchem. 

2/ W poniedziałek 2 maja Dzień Flagi Narodowej – pamiętajmy o zamanifestowaniu miłości do Ojczyzny wywieszając flagę naszej umiłowanej Polski. 

3/ Jutro, 2 maja, o godz. 18.00 w Turznicach Suma odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika – ks. proboszcz Wojciech serdecznie zaprasza.

4/ We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Sumie Odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski pod opiekę Maryi. Jest to również szczególny dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Mamy tak wielu Grudziądzan poza granicami Polski. Módlmy się za nich, aby godnie reprezentowali swym życiem Polskę i nie zapominali, gdzie jest ich rodzinny dom.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku – z wyjątkiem wtorku – do piątku  o godz. 15.00 w kaplicy.  

6/ Nabożeństwa Majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych. Dzieci prosimy o zbieranie wyklejanki majowej, którą nagrodzimy.

7/ W środę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji pozdrawiamy wszystkich strażaków i przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania za ofiarną służbę oraz prosimy św. Floriana o opiekę nad Wami, byście zawsze szczęśliwie wracali z każdej akcji. Natomiast w piątek przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy kolejne osoby do aktywnego włączenia się w działania naszej parafii.

9/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

10/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 podczas nabożeństwa Majowego będziemy się modlić o nowe powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii – o. Romanowi Borowskiemu, który pracuje w Paragwaju. Bóg zapłać za dar serca.

* W I piątek miesiąca ze względu na przygotowania do I Komunii św. nie będzie Mszy św. o godz. 16.45, a Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży będzie o godz. 18.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba”. Przypominamy, że istotą I piątków jest przyjęcie w tym dniu Komunii św., a nie sama spowiedź!
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Tradycyjne w I sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

11/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Jezusa śpiewem.

12/ W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy kolejne osoby do salki pod zakrystią.

13/ W piątek od godz. 17.00 odbędzie się Spowiedź święta dla dzieci ze SP 2, ich rodziców i wszystkich chętnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

14/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy kolejne osoby do zaangażowania się w działania grupy.

15/ W przyszłą niedzielę 8 maja odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Otrzymaliśmy od Caritasu 30 kartonów do wypełnienia potrzebnymi produktami, które chcemy zakupić hurtowo, żeby było taniej i łatwiej technicznie to zorganizować. Z góry serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Do przeprowadzenia zbiórki tym razem zdeklarowała się Wspólnota Żywego Różańca, aby wspierać nie tylko modlitwą, ale i czynem. Bóg zapłać za zaangażowanie.

16/ W przyszłą niedzielę 8 maja rozpoczyna się kolejny kurs przedmałżeński. Spotkania dla osób zainteresowanych będą odbywały się w naszym kościele o godz. 17.00 w salce pod zakrystią.

17/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

18/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

19/ Wspólnota Żywego Różańca organizuje w sobotę 21 maja wyjazd studyjny śladami bł. ks. Frelichowskiego i bł. Juty do Chełmży i Bielczyn. Zapisy u pani Anny Gołębiewskiej. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zbigniewa Smolińskiego, +Jana Zadwornego, +Szymona Urbańskiego, +Kazimierza Kretkowskiego, +Barbarę Rumińską, +Jadwigę Kuźmińską, +Reginę Kraskę oraz +Sławomira Szuszczykiewicza.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

1/ „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – zastanów się czy swoim życiem wyrażasz taką postawę, o którą prosi Pan Jezus nie tylko w Święto Miłosierdzia, ale na co dzień.

2/ Dziękujemy za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na zakup mebli do zaplecza kuchennego przy salce, które wyremontowaliśmy i na rachunek za gaz. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Bóg zapłać za ofiarność, a Zespołowi Caritas serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać.

4/ Dziś po Mszy św. o godz.16.30 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5/ Zgodnie z zapowiedzią ze względu na oktawę Wielkanocy na wtorek 26 kwietnia została przeniesiona uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie prosząc o pokój.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.  

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

8/ Spotkanie Żywego Różańca w środę na Mszy św. wieczornej, a po Mszy św. wymiana tajemnic. Zapraszamy do Wspólnoty kolejne osoby, aby pomnażać siły modlitewne naszej parafii.

9/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby.

10/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Pana Jezusa śpiewem.

11/ W czwartek i piątek o godz. 16.30 odbędzie się próba dla dzieci ze  SP nr 2, które w sobotę 7 maja o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św. przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

12/ W piątek 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Prośmy przez Jej wstawiennictwo o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni.

13/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy kolejne osoby do zaangażowania się w działania grupy. 

14/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać się w pragnieniu życia wiecznego.

16/ Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za comiesięczna ofiarę na wsparcie dla misjonarza z naszej parafii – o. Romana. Bóg zapłać za wspieranie dzieła misyjnego Kościoła.

17/ Państwu Marii, Romanowi i Marcinowi Osmańskim oraz pani Ludomile Bochińskiej serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

18/ U pana Adama w sklepiku można zobaczyć i zamówić zdjęcia z Triduum Paschalnego. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy panu Gerardowi Szukay’owi za utrwalanie wydarzeń, które są realizowane w naszym kościele. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki. Dziękujemy również panu Krzysztofowi Dziedzicowi za przekaz internetowy ważnych wydarzeń z naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Teresę Reschke, +Dariusza Więcławskiego oraz +Janinę Stępniak.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

1/ Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego szczytem jest Wigilia Paschalna. Nie przegap tych bardzo ważnych zbawczych wydarzeń. Weź aktywny udział w Triduum Paschalnym i przeżyj w duchu wiary i wdzięczności pamiątkę trzech ostatnich dni życia Pana Jezusa na ziemi, które otworzyły nam drzwi wieczności.

2/ Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za zaangażowanie i przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, za wykonane dekoracje, oprawę muzyczną i wszelkie dobro wniesione w troskę, aby oddać należną cześć i chwałę Zmartwychwstałemu Jezusowi. Wielkie Bóg zapłać.
Dziękujemy również wszystkim, którzy czuwali i adorowali Jezusa uwięzionego i ukrzyżowanego. Bóg zapłać za duchowy wkład w rozwój naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy także za wszelkie dowody życzliwości, ofiarowane dary na stół plebanijny i za modlitewną pamięć, którą czujemy na każdym kroku naszej kapłańskiej posługi w naszej parafii. Bóg zapłać Wam za dobre serce.

3/ Jutro, w II dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta diecezjalna.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby z Maryją kroczyć w stronę Zmartwychwstałego Jezusa.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

7/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w chwalenie Pana Jezusa śpiewem.

8/ W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy kolejne osoby.

9/ W czwartek przypada 10 rocznica sakry biskupiej naszego ks. biskupa Wiesława, któremu gratulujemy w imieniu całej parafii i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

10/ W piątek o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia odbędzie się spotkanie grupy o. Pio. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność grupy kolejne osoby.

11/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy kolejne osoby do zaangażowania się w działania grupy. 

12/ W piątek ze względu na oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post piątkowy, a przypadająca w sobotę 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha jest z tego względu przeniesiona na wtorek 26 kwietnia.

13/ W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, po Mszy św. o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

14/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na zakup mebli do zaplecza kuchennego, które wyremontowaliśmy i na rachunek za gaz. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

15/ Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nowennę dziś i jutro odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30, a w pozostałe dni o godz. 15.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego, natomiast w sobotę przed  Mszą św. o godz. 8.00. Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać się w pragnieniu życia wiecznego.

18/ Państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź, państwu Krystynie i Jerzemu Lewandowskim oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

19/ Państwu Krzysztofowi i Jolancie Świątkowskim oraz pracownikom firmy serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

20/ Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za ufundowanie nowej stuły na główny krzyż w naszym kościele. Bóg zapłać za dar serca.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Halinę Maruszewską, +Zdzisława Felskiego oraz +Mariannę Kalinowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Niedziela Palmowa – 10.04.2022

1/ Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego szczytem jest Wigilia Paschalna. Nie przegap tych bardzo ważnych zbawczych wydarzeń. Weź aktywny udział w Triduum Paschalnym i przeżyj w duchu wiary i wdzięczności pamiątkę trzech ostatnich dni życia Pana Jezusa na ziemi, które otworzyły nam drzwi wieczności.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

3/ Dziś przed kościołem można nabyć palmy wielkanocne wykonane własnoręcznie przez naszą młodzież oraz Baranki wielkanocne wykonane przez nasze Siostry Elżbietanki i podopiecznych. Bóg zapłać za wsparcie tych inicjatyw.

4/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele koncert wielkopostny dla Ukrainy. Wystąpi 5 chórów, w tym nasz „Dzwon”, i zespół wokalny. Serdecznie zapraszamy.

5/ We wtorek 12 kwietnia spowiedź z udziałem księży z dekanatu od godz. 16.00 do 18.00.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do środy o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocne przeżyć Wielki Tydzień.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam w duchu wiary i miłości przeżywać czas Triduum Paschalnego.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

8/ Ks. Mateusz zaprasza ministrantów i lektorów na obowiązkowe zbiórki:  w środę o godz. 18.30, oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 11.00.

9/ Liturgia Wielkiego Czwartku z obrzędem obmycia nóg rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i czuwanie do godz. 22.00. Dalsza część adoracji w ciemnicy w piątek od godz. 9.00 do wieczornej liturgii.

10/ Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 oddaniem czci obnażonemu ołtarzowi przez Kapłana, który położy się krzyżem przed ołtarzem. Pamiętajmy, że jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pana Jezusa będzie trwać do godz. 24.00. Dalsza część Adoracji rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 8.00 i potrwa do Wigilii Paschalnej.

11/ W Wielki Piątek o godz. 15.00 w kościele rozpoczniemy „Koronką” Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.15. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Gorzkie Żale odśpiewamy w Wielki Piątek o godz. 21.00.

12/ Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się o godz. 10.00; 10.30; 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 14.00 i 16.00.

13/ Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Na zakończenie liturgii odbędzie się uroczysta procesja Rezurekcyjna. Prosimy o poniesienie baldachimu, sztandarów i chorągwi.

14/ Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja Wielkanocna wokół kościoła. Od godz. 8.00 Msze św. w porządku niedzielnym. W II dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym.

15/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchowej radości przeżywać Wielki Tydzień.

17/ Krąg Biblijny wraz z ks. prof. Mirosławem organizuje w sobotę 23 kwietnia wyjazd do Chełmna. Osoby chcące wziąć udział w tym wyjeździe proszone są o zapisanie się u p. zelatorki Ani – 796 843 300. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zachęcamy do udziału.

18/ W imieniu grupy Dekoratorów z ks. Mateuszem na czele serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ burzy to założoną koncepcję. Prosimy ofiary na kwiaty składać do skarbonki, która jest wystawiona przy chrzcielnicy. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i złożone już ofiary.

19/ W minionym tygodniu odbył się w Bydgoszczy pogrzeb +Jadwigi Gniot, naszej parafianki i Członkini Żywego Różańca.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ją Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

1/ Rozpoczynamy dziś nasze doroczne Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi franciszkanin o. Jesse Just z Osiecznej. Serdecznie prosimy o zaplanowanie sobie czasu na ćwiczenia duchowe, niezbędne do prowadzenia życia według Ewangelii. Rekolekcje potrwają do środy włącznie.
Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na rekolekcje o godz. 16.30, a młodzież na godz. 18.00.
W środę na zakończenie rekolekcji kolektę przeznaczymy jako podziękowanie dla Ojca Rekolekcjonisty. Pamiętajmy, że rekolekcje są obowiązkowe dla wszystkich wierzących.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na WSD w Toruniu. Przypominamy, że Klerycy z Moderatorami w każdą środę modlą się za wszystkich ofiarodawców.

3/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

5/ We wtorek 5 kwietnia po wieczornej Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią kolejne osoby.

8/ W czwartek o godz. 16.30 próba scholii. Zachęcamy dziewczęta, a rodziców prosimy o przypomnienie i pomoc w dotarciu. Dziękujemy już zaangażowanym.

9/ Ze względu na Rekolekcje spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.

10/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

11/ W piątek 8 kwietnia przejdzie ulicami miasta Grudziądzka Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w kościele u Marianów, a zakończenie o godz. 18.00 Mszą św. na Tarpnie.

12/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej – ks. Mateusz serdecznie zaprasza kolejne osoby.
Również w piątek o godz. 19.00 obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

13/ W przyszłą niedzielę 10 kwietnia po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele koncert wielkopostny dla Ukrainy. Wystąpi 5 chórów, w tym nasz „Dzwon”, i zespół wokalny. Serdecznie zapraszamy.

14/ W Niedzielę Palmową 10 kwietnia przed kościołem będziemy mogli nabyć palmy wielkanocne przygotowane własnoręcznie przez naszą młodzież, ministrantów i lektorów. Serdecznie prosimy o docenienie tej inicjatywy i skorzystanie z tej oferty. Z góry Bóg zapłać za solidarną postawę.

15/ W sklepiku u p. Adama możemy nabyć świece – tzw. „paschaliki wielkanocne” – jako wsparcie działań Caritasu. Zapalmy paschalik podczas wielkanocnego śniadania jako wyraz solidarności z potrzebującymi.

16/ Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ burzy to założoną koncepcję. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki, która jest wystawiona z przodu kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną w ten sposób pomoc.

17/ Dary jako pomoc dla Ukrainy możemy jeszcze przynosić do środy. Ks. Dominik przyjedzie po nie w czwartek. Z góry Bóg zapłać za okazaną dobroć.

18/ Pani Janinie dziękujemy za ofiarowane klasery ze znaczkami na misje. Bóg zapłać za dar serca.

19/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

20/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby mądrze i owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.

21/ Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali życzliwość mojemu tacie +Jerzemu i przez modlitwę oraz obecność na pogrzebie wsparli Go na drodze do Domu Ojca, składam w imieniu moich braci Marka i Zbyszka z rodzinami oraz swoim najserdeczniejsze podziękowania. Bóg zapłać za wszelkie dobro, które niech dobry Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem. / Ks. Proboszcz /

22/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Edwarda Małkowskiego, +Halinę Boenkę oraz +Hannę Ficerman.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Informujemy, że zakupiliśmy meble do pokoju rozmów na parterze plebanii. Przypominamy, że wszystko co zakupiliśmy, jest własnością parafii. W tym tygodniu powinniśmy zakończyć remont zaplecza kuchennego przy salce pod zakrystią.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

3/ Dzieci i młodzież prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która jest rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6/ W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 katecheza formacyjna dla Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią kolejne osoby.

8/ W czwartek o godz. 16.30 próba scholii. Zachęcamy dziewczęta, a rodziców prosimy o przypomnienie i pomoc w dotarciu. Dziękujemy już zaangażowanym.

9/ W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zachęcamy do udziału.

10/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 oraz wyjątkowo w ten piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

11/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I piątek miesiąca ze względu na „Drogę Krzyżową inną niż zawsze” nie będzie Mszy św. o godz. 16.45. Spowiedź w piątek od 17.30. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba”.

* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

12/ W I sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek o godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie tych chorych, którzy nie są objęci comiesięczna wizytą księdza, a pragną przed Wielkanocą przystąpić do spowiedzi i Komunii św., aby księża nie musieli dwa razy chodzić. Z góry Bóg zapłać za wyrozumiałość.

13/ W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi franciszkanin – o. Jesse Just z Osiecznej. Serdecznie prosimy o zaplanowanie sobie czasu na ćwiczenia duchowe, niezbędne do prowadzenia życia według Ewangelii.

14/ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność.

15/ W sklepiku u p. Adama możemy nabyć świece – tzw. „paschaliki wielkanocne” – jako wsparcie działań Caritasu. Zapalmy paschalik podczas wielkanocnego śniadania jako wyraz solidarności z potrzebującymi.

16/ Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ burzy to założoną koncepcję. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki, która jest wystawiona z przodu kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną w ten sposób pomoc.

17/ Otrzymaliśmy prośbę o pomoc dla Ukrainy od ks. Dominika Fiszera, którego jak pamiętamy niedawno gościliśmy z kazaniami w naszej parafii – pracuje w Ukrainie i ma 40 parafian oraz prosił o modlitwę, aby otrzymał plac pod budowę kościoła bądź budynek do remontu na ten cel. Prosi o żywność, środki opatrunkowe i farmaceutyki – jak zaznaczył w każdej ilości. Dodajmy, że już nasza parafia współfinansowała zakup kamizelki kuloodpornej, którą ks. Dominik dostarczył na front. Prosimy więc tych, którzy mogą jeszcze pomóc, aby dary przynosić do plebanii lub do zakrystii w godzinach Mszy św. do środy włącznie. Z góry Bóg zapłać za okazaną dobroć.

18/ Panu Piotrowi Turkowi dziękujemy za ofiarowane klasery ze znaczkami na misje. Bóg zapłać za dar serca.

19/ Informujemy, że na pomoc misjonarzom w niedzielę 13 marca w ramach akcji „Ad Gentes” zebraliśmy 1153 zł. Bóg zapłać!

20/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

21/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.

22/ W Niedzielę Palmową 10 kwietnia przed kościołem będziemy mogli nabyć palmy wielkanocne przygotowane własnoręcznie przez naszą młodzież, ministrantów i lektorów. Serdecznie prosimy o docenienie tej inicjatywy i skorzystanie z tej oferty. Z góry Bóg zapłać za solidarną postawę.

23/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Siwiak, +Marię Marks, +Annę Fafińską, +Wiktora Reichla, +Dorotę Kuciębę oraz +Bogumiłę Kachniarz.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

1/ Pragniemy podzielić się radością, że nasi trzej Lektorzy: Mikołaj, Kacper i Kamil otrzymali wczoraj w seminarium w Toruniu promocję na urząd Ceremoniarza. Gratulując osiągniętego zaszczytu życzymy, aby Wasza posługa kierowania ceremoniami liturgicznymi w naszym kościele przyczyniła się do tego, aby liturgia w naszej parafii była jeszcze bardziej pieczołowicie sprawowana dla dobra ludzi i przyczyniła się do większej chwały Bożej. Dziękujemy opiekunowi – ks. Mateuszowi i Rodzicom za pomoc w dowożeniu chłopaków na kurs. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

3/ Dzieci i młodzież prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która jest rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby uprosić pokój dla całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośmy przez przyczynę Maryi o łaskę pokoju na Ukrainie.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią kolejne osoby.

7/ W czwartek o godz. 16.30 próba scholii. Zachęcamy dziewczęta, a rodziców prosimy o przypomnienie i pomoc w dotarciu. Dziękujemy już zaangażowanym.

8/ W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest obchodzony jako Dzień życia i Dzieła Duchowej Adopcji. W tym dniu przypada również 30 rocznica powstania naszej Toruńskiej Diecezji. Dziękując Bogu za wszelkie łaski polecajmy się dalszej opiece MB Nieustającej Pomocy – patronce naszej Diecezji, modląc się szczególnie o nowe powołania do stanu duchownego. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Będzie to również dzień zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

9/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

10/ W sobotę 26 marca w parafii NSPJ na Tarpnie odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla wspólnot o. Pio. Rozpoczęcie o godz. 9.45. Serdecznie zachęcamy do udziału.

11/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą w miarę możliwości przeznaczymy na dokończenie remontu zaplecza kuchennego przy salce pod zakrystią. Bóg zapłać za ofiarność.

12/ Pani Elżbiecie Szczepańskiej, pani Irenie oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Niestety nie ma jeszcze decyzji o zmianie taryfy opłat za gaz.

13/ Nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej oferuje pomoc w opiece nad dziećmi, które przyjechały z Ukrainy w piątki od godz. 9.15 do 12.30. Zapraszamy do salki nad zakrystią.

14/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Dariusza Montewskiego, +Jana Frączaka, +Damiana Krampa oraz +Krystynę Jaruszewską-Zdunek.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  

II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

1/ Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Bóg zapłać za ofiarność.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

3/ Dzieci i młodzież prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby uprosić pokój dla całego świata.

5/ Grudziądzkie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają serdecznie do kościoła na Strzemięcinie na Grudziądzki Wieczór Uwielbienia w II Niedzielę Wielkiego Postu 13 marca 2022 r. Inspiracją do modlitwy będzie ewangelia o Przemienieniu Pańskim. Wieczór rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a po niej będziemy uwielbiać Pana Boga modlitwą i śpiewem. Niech będzie to czas przemieniający nasze serca na wzór Serca Jezusa, czas przebaczenia i pokory, czas łaski.

6/ W poniedziałek 14 marca o godz. 17.00 w kaplicy spotkanie Grupy o. Pio. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy kolejne osoby. Dziś tak bardzo potrzeba światu ducha o. Pio, który wszędzie niósł pokój i nadzieję.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośmy przez przyczynę Maryi o łaskę pokoju na Ukrainie.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią kolejne osoby.

9/ W czwartek o godz. 16.30 próba scholii. Zachęcamy dziewczęta, a rodziców prosimy o przypomnienie i pomoc w dotarciu.

10/ W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zachęcamy do udziału.

11/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

12/ W piątek 18 marca o godz. 19.00 w parafii NSPJ w Tarpnie odbędzie się młodzieżowa Droga Krzyżowa w ramach Grudziądzkich Spotkań dla Młodzieży. Serdecznie zachęcamy młodych z naszej parafii do udziału.

13/ W sobotę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. W modlitwach pamiętajmy o solenizancie ks. bp. Józefie i papieżu Franciszku z okazji 9 rocznicy inauguracji pontyfikatu.

14/ W sobotę 19 marca o godz. 9.00 w kościele katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

15/ Pani Mieczysławie, p. Joannie Wieczorek, p. Barbarze Fijałkowskiej, p. Barbarze Wachowicz, p. Małgorzacie Kurzyńskiej, p. Jerzemu Tarczyńskiemu i p. Krzysztofowi Majewskiemu oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Niestety nie ma jeszcze decyzji o zmianie taryfy opłat za gaz.

16/ Pani Urszuli Zalewskiej serdecznie dziękujemy za ofiarowany klaser ze znaczkami na pomoc misjom. Bóg zapłać za dar serca.

17/ Nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej oferuje pomoc w opiece nad dziećmi, które przyjechały z Ukrainy w piątki od godz. 9.15 do 12.30. Zapraszamy do salki nad zakrystią.

18/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

19/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Grzegorza Krzemińskiego, +Ryszarda Sabiniarza, +Janusza Klimka – naszego organistę, +Stefana Stopczyńskiego, +Mariana Kłyskę oraz +Wandę Gruszkę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

1/ Post, modlitwa i jałmużna to charakterystyka Wielkiego Postu. Zastanów się, czy w Twoim życiu rzeczywiście funkcjonują te wartości. Pracuj nad sobą, by Bóg mógł być dumny z Ciebie – swego dziecka.

2/ Dziś w katedrze w Toruniu nasz kleryk Dawid otrzyma z rak ks. Biskupa promocję Akolitatu. Od tej pory będzie mógł miedzy innymi udzielać Komunii św. Klerykowi Dawidowi gratulujemy i prosimy o modlitwę w Jego intencji.

3/ Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 kolejne spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do Bierzmowania.

4/ Informujemy, że do puszek na pomoc Ukrainie zebraliśmy w parafii 13.570 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

5/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

6/ Dzieci i młodzież prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy i adoracja do godz. 15.30. Zapraszamy, by wspólnie upraszać łaskę pokoju w Ukrainie i dla całego świata.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam w duchu pokuty przeżywać czas Wielkiego Postu.

9/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym. Pamiętajmy – stu chórzystów na stulecie powstania chóru.

10/ W czwartek o godz. 16.30 w salce pod zakrystią próba scholii po covidowej przerwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a Rodzicom z góry dziękujemy za zachętę, przypomnienie czy podwiezienie dziewcząt na próbę. Bóg zapłać za postawę żywej wiary.

11/ W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa – rano o godz. 8.30 oraz wieczorem o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

12/ W piątek 11 marca o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach, aby mądrze przeżyć Wielki Post.

13/ W sobotę 12 marca o godz. 11.00 obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

14/ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami”. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

15/ Grudziądzkie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają serdecznie do kościoła na Strzemięcinie na Grudziądzki Wieczór Uwielbienia w II Niedzielę Wielkiego Postu 13 marca 2022 r. Inspiracją do modlitwy będzie ewangelia o Przemienieniu Pańskim. Wieczór rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a po niej będziemy uwielbiać Pana Boga modlitwą i śpiewem. Niech będzie to czas przemieniający nasze serca na wzór Serca Jezusa, czas przebaczenia i pokory, czas łaski.

16/ Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pokoju serca, obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Wam Boże.

17/ Zapraszamy na pielgrzymki do Gruzji oraz do Grecji, które odbędą się w czerwcu. Również zapraszamy na wakacyjny obóz nad morzem w Stegnie. Obóz N-camp to propozycja letniego wypoczynku połączona z warsztatami rozwijania talentów dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Więcej informacji na plakatach lub pod tel. 601 976 612.

18/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

19/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu pokuty przeżywać Wielki Post.

20/ Panu Józefowi, państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca. Cały czas oczekujemy jeszcze na decyzję o zmianie taryfy.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Marię Żuchowską, +Irenę Cygler, +Wacława Dembka, +Ryszarda Janke, +Romana Potorskiego oraz +Renatę Jegierską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022

1/ Odpowiadając na apel Episkopatu Polski dziś i w Środę Popielcową po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Bóg zapłać naszemu zespołowi Caritas, który przeprowadzi te zbiórki, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary.
Od jutra Akcja Katolicka przed Mszami św. o godz. 8.00 i wszystkimi w Środę Popielcową odmówi Nowennę do św. Andrzeja Boboli o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na pokrycie rachunku za gaz. Informujemy również, że w tym tygodniu zakończymy remont jadalni i pokoju rozmów na parterze plebanii. Luksusów nie ma, ale jest czysto. Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. 40-godzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Prosimy i zachęcamy do adoracji, abyśmy z powagą serca weszli w Wielki post – czas pokuty i nawrócenia. Dziś adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.15 i potrwa do godz. 16.30. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 15.00 , która rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Niech to będzie czas usilnej modlitwy i ofiary naszego czasu w intencji pokoju na Ukrainie.

4/ W środę 2 marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. Już dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcamy do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych.

5/ Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

6/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie także można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych. Kazania wygłosi ks. Kamil Kurt – nasz były wikariusz.

7/ Dzieci i młodzież prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

8/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – w poniedziałek i wtorek w kościele, od środy w kaplicy. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby uprosić pokój na świeci.

9/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

10/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią.

11/ W czwartek 3 marca po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zachęcamy do udziału.

12/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii – o. Romanowi. Bóg zapłać za dar serca.

* W I piątek miesiąca ze względu na Drogę Krzyżową nie będzie Mszy św. o godz. 16.45. Spowiedź w I czwartek od godz. 17.30 i w I piątek od 17.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych.
* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

13/ W I sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek o godz. 8.00.

14/ W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach, aby rozwijać swoje horyzonty i budować świat wartości zgodny z chrześcijańskim sumieniem.

15/ W sobotę 5 marca o godz. 10.30 odbędzie się w naszej parafii Rejonowe spotkanie członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do wspólnego działania na rzecz naszej parafialnej wspólnoty.

16/ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 kolejne spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania.

17/ Pani Hannie, państwu Genowefie i Janowi oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na ogrzewanie. Bóg zapłać za dar serca. Oczekujemy jeszcze na decyzję o zmianie taryfy, choć w tych okolicznościach może być różnie.

18/ Zapraszamy na pielgrzymki do Gruzji oraz do Grecji, które odbędą się w czerwcu. Również zapraszamy na wakacyjny obóz nad morzem w Stegnie. Obóz N-camp to propozycja letniego wypoczynku połączona z warsztatami rozwijania talentów dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Więcej informacji na plakatach lub pod tel. 601 976 612.

19/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

20/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby dobrze wejść w czas Wielkiego Postu.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Ewę Skibicką, +Zygmunta Lewandowskiego, +Kunegundę Pokojską – 102 lata, +Gertrudę Murawską, +Piotra Świtalskiego, +Gizelę Kaniecką oraz +Krystynę Mathia.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

VII Niedziela zwykła – 20.02.2022

1/ Papież Franciszek stwierdził: „Ludzkość, która chlubi się postępem naukowym i intelektualnym, jest zacofana w budowaniu pokoju. Jest mistrzem w prowadzeniu wojen. Jest to powodem do wstydu dla nas wszystkich. Musimy się modlić i prosić o pokój”.

2/ We wtorek 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra, a w środę 23 lutego wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika naszej diecezji. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy ks. Mateuszowi, Wspólnocie młodzieżowej i Harcerzom za piątkowe czuwanie z naszym błogosławionym ks. Frelichowskim. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

3/ W środę 23 lutego o godz. 16.30 w salce pod zakrystią spotkanie Męskiej Róży Różańcowej, a w czasie Mszy św. o godz. 18.00 katecheza formacyjna dla całej Wspólnoty Żywego Różańca, natomiast po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych.
Przy tej okazji serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w nurt modlitwy i utworzyły w naszej parafii 7 Różę Różańcową. Bóg zapłać Wam za tak wielkoduszną postawę i niech to będzie zachęta dla następnych osób.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do wspólnego działania na rzecz naszej parafialnej wspólnoty.

7/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na pokrycie rachunku za gaz. Bóg zapłać za ofiarność.

8/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

9/ Pani Renacie serdecznie dziękujemy za ofiarowane klasery ze znaczkami na pomoc misjom św. Bóg zapłać za dar serca.

10/ Pani Renacie Grzesiak oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na ogrzewanie. Bóg zapłać za dar serca.
Niestety zostaliśmy zmuszeni do wyłączenia ogrzewania ze względu na trzy i pół krotny wzrost ceny gazu – za styczeń 23,5 tys. zł. Jest jednak nadzieja na korektę faktury, ponieważ złożyliśmy oświadczenie w celu zakwalifikowania parafii zgodnie z nową ustawą jako indywidualnego odbiorcy, a wówczas koszt wyniósłby 7 tys. zł. Bądźmy dobrej myśli i dziękujmy, że nie ma mrozu.

11/ Zapraszamy na pielgrzymki do Gruzji oraz do Grecji, które odbędą się w czerwcu. Również zapraszamy na wakacyjny obóz nad morzem w Stegnie. Obóz N-camp to propozycja letniego wypoczynku połączona z warsztatami rozwijania talentów dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Więcej informacji na plakatach lub pod tel. 601 976 612.

12/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych jako źródła Bożej mądrości.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Janinę Reszke, +Reginę Stobbe, +Helenę Węgler, +Bogumiłę Nowek, +Kazimierza Liberackiego, + Andrzeja Olejnika, +Kamilę Kminikowską oraz +Wandę Borkowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  

VI Niedziela zwykła – 13.02.2022

1/ Dokonując codziennych wyborów pamiętaj, aby uzgadniać te wybory z Jezusem, bo to zapewni Ci błogosławieństwo Boże, czyli szczęście.

2/ W poniedziałek przypada święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Prośmy przez Ich wstawiennictwo Pana Boga o ducha wiary, by Europa wróciła do swych chrześcijańskich korzeni.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

4/ We wtorek 15 lutego o godzinie 17:00 w Kaplicy Msza Św. formacyjna Wspólnoty św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią.

7/ W czwartek 17 lutego po Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy, aby pogłębiać znajomość Słowa Bożego i umacniać wiarę.

8/ Wspólnota Młodzieżowa naszej parafii wraz z Harcerzami zaprasza na czuwanie modlitewne ze świętym naszego Kościoła lokalnego – bł. ks. phm. Stefanem Wincentym Frelichowskim – Przez krzyż codzienności do świętości. Wicek – jeśli tylko zostanie poznany – porywa pięknem swojej młodzieńczej miłości i wierności Panu Bogu. Czy zechcemy Go poznać?

Czuwanie odbędzie się w piątek 18 lutego i rozpocznie się bezpośrednio po zakończonej Mszy Świętej wieczornej o godz. 18, która bezpośrednio wprowadzi nas w klimat duchowego spotkania.

9/ W sobotę 19 lutego o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się
do I Komunii św.

10/ Państwu Kaczorek oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za wsparcie dla naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

11/ Zachęcamy do odwiedzania naszej parafialnej strony na Facebooku – znajdziemy tam aktualne inicjatywy naszych wspólnot oraz to jak wiele dzieje się w naszej parafii.

12/ Zapraszamy na pielgrzymki do Gruzji oraz do Grecji, które odbędą się w czerwcu. Również zapraszamy na wakacyjny obóz nad morzem w Stegnie. Obóz N-camp to propozycja letniego wypoczynku połączona z warsztatami rozwijania talentów dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Więcej informacji na plakatach lub pod tel. 601 976 612.

13/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych jako źródła Bożej mądrości.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Małgorzatę Pieńkos, +Krzysztofę Kopaczewską, +Jerzego Szyc, +Zbigniewa Leśniewskiego, +Felicję Kochner, +Krystynę Paczkowską, +Urszulę Kosecką, +Piotra Buczek.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

V Niedziela zwykła – 06.02.2022

1/ Chrystus jest Lekarzem naszych ciał, ale nade wszystko dusz. Otwórzmy się na działanie łaski uzdrawiającej, kierując się żywą wiarą bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

2/ Zgodnie z zapowiedzią informujemy, że z kolęd na parafię zebraliśmy 26940 zł. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Dla sióstr Karmelitanek w Łasinie zebraliśmy 2 lutego w święto MB Gromnicznej 3000 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią.

7/ W piątek przypada wspomnienie MB z Lourdes i XXX Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy serdecznie wszystkich chorych, którym zdrowie pozwala, przybyć na Mszę św. w Waszej intencji z obrzędem sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem Lurdzckim o godz. 16.30. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Andrzej Bartman, kapelan naszego szpitala.

8/ W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej. Ks. Mateusz zaprasza do wspólnej formacji.

9/ W sobotę o godz. 11.00 obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów. Prosimy rodziców i o przypomnienie i pomoc w dotarciu na zbiórkę. Bóg zapłać za okazywaną dotychczas pomoc.

10/ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

11/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Państwu Elżbiecie i Ryszardowi Długosz oraz państwu Annie i Henrykowi Falkowskim serdecznie dziękujemy za ofiarę na ogrzewanie. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych jako źródła Bożej mądrości.

14/ W tym tygodniu ks. Proboszcz będzie na urlopie. Zastępstwo będzie pełnił I Wikariusz – ks. Mateusz Wróblewski.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Ewę Kwiatkowską, +Aleksandra Dąbrowskiego, +Halinę Bejm, +Tomasza Tarkowskiego, +Jadwigę Szczęsną oraz +Zofię Szymańską. 
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

IV Niedziela zwykła – 30.01.2022

1/ Chrystus jest światłem dla naszej duszy! Dbaj, by tego światła Twojej duszy nigdy nie zabrakło, byś żył pełnią życia.

2/ Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Do czwartku trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk.
Przypominamy, że odwiedzimy tylko te rodziny, które wcześniej  zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.
Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. W czwartek prosimy o cierpliwość, ponieważ kolędy dodatkowe wymagają dużo czasu na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami. Dziękujemy za wyrozumiałość.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

5/ W środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Jest to dzień Życia Konsekrowanego. W bazylice św. Mikołaja nasze siostry Elżbietanki i Zmartwychwstanki na Mszy św. o godz. 10.00 odnowią swoje śluby zakonne. Na Msze św. tradycyjnie przynosimy świece do poświęcenia. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej pożegnanie żłóbka. Kolekta tradycyjnie na dla sióstr Karmelitanek w Łasinie. Prosimy o ofiarność!

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7/ W czwartek 3 lutego wspomnienie liturgiczne św. Błażeja – patrona chorych na gardło. Po Mszach św. będzie możliwość przyjęcia specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja na gardło.

8/ W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy do salki pod zakrystią.

9/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Ks. Mateusz zaprasza do wspólnej pracy.

10/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 – Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii o. Romanowi Borowskiemu, który pracuje w Paragwaju. Bóg zapłać za dar serca.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.45 pierwszopiątkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od 16.30. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba”.
* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

11/ W I sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych Drogich Chorych. Początek o godz. 8.00.

12/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych jako źródła nadziei.

14/ Pani Janinie serdecznie dziękujemy za ofiarowane klasery ze znaczkami i luźno zgromadzone znaczki. Bóg zapłać za dar serca. Przy tej okazji przypominamy o akcji zbierania znaczków na pomoc misjom.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Helenę Duniec, +Konstantego Brażewicza, +Genowefę Studańską, +Irenę Kromkę oraz +Milenę Kujawę.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

III Niedziela zwykła – 23.01.2022
– Niedziela Słowa Bożego

1/ „Słowo Boże bowiem jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne rozsądzić myśli i zamiary serca”. Weź sobie, bracie i siostro, te słowa do serca, byś żył długo i szczęśliwie na ziemi i osiągnął niebo.

2/ Informujemy, że odwołany piątkowy koncert zespołu „Mazowsze” został przeniesiony na niedzielę 24 kwietnia – godz. 17.00 do sali gimnastycznej przy SP na Lotnisku – będzie repertuar z tańcami. Bilety są ważne na ten termin.

3/ Trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk.
Przypominamy, że odwiedzimy tylko te rodziny, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.
Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby podziękować i wyprosić potrzebne łaski. Przypominamy, że ofiary zbierane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

6/ W środę na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza formacyjna dla Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic.

7/ Akcja Katolicka wznawia po świątecznej przerwie spotkania Katolickiego Klubu Seniora. Zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów w piątek o godz. 11.00.

8/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Ks. Mateusz zaprasza do współpracy.

9/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

11/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych jako źródła prawdy. W sklepiku do nabycia ponadto Kalendarz Grudziądzki na 2022 r.

12/ Państwu Krystynie i Ryszardowi Płoskim i anonimowym Ofiarodawcom – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za dar serca.
Panu Krzysztofowi Majewskiemu i pracownikom firmy serdecznie dziękujemy za naprawienie domofonu w plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

13/ Pani Teresie Dąbrowskiej z Rządza i anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarowane klasery ze znaczkami i luźno zgromadzone znaczki. Bóg zapłać za dar serca. Przy tej okazji przypominamy o akcji zbierania znaczków na pomoc misjom, także ostemplowanych, ale z zachowanymi w całości ząbkami.

14/ Ks. Mateuszowi Wróblewskiemu – naszemu wikariuszowi – serdecznie dziękujemy za ofiarowany rzutnik do salki pod zakrystią. Będzie pomocny do prezentacji multimedialnych w czasie spotkań Kręgu Biblijnego czy innych. Bóg zapłać za dar serca.  

15/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza – na prośbę osób, które nie przyjmowały kolędy, a pragną wesprzeć wspólnotę parafialną. Bóg zapłać za poczucie odpowiedzialności i solidarności. W przyszłą niedzielę w ramach kazania podsumowanie minionego roku i dotychczasowej kolędy.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Andrzeja Zuchorę, +Henryka Kowalskiego, +Macieja Matczaka, +Gabrielę Błaszkiewicz, +Zbigniewa Zielińskiego oraz +Eleonorę Sieja.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

II Niedziela zwykła – 16.01.2022

1/ Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na WSD w Toruniu. Przypominamy, że klerycy z moderatorami modlą się w każdą środę za wszystkich ofiarodawców.

2/ Obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta. Módlmy się, aby każdy człowiek mógł godnie żyć bez względu na to gdzie przebywa.

3/ W dniach 18 – 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4/ Trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Wyrażamy również nadzieję, że spotkania z Wami przyniosą dar zwiększenia aktywnego udziału w życiu parafialnym, a dzieląc się spostrzeżeniami poprawimy wizerunek naszej parafii.
Przypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 są przeznaczone na potrzeby parafii – w tym roku na uregulowanie zaległości związanych z remontem salki pod zakrystią oraz kuchni i łazienki w plebanii, a także na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
Przypominamy także, że odwiedzimy tylko te rodziny, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.
Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby podziękować i wyprosić potrzebne łaski.

7/ Wyjątkowo w czwartek 20 stycznia po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy do odnowionej salki pod zakrystią.

8/ Akcja Katolicka wznawia po świątecznej przerwie spotkania Katolickiego Klubu Seniora. Zapraszamy serdecznie wszystkich seniorów w piątek o godz. 11.00.

9/ Zgodnie z zapowiedzią w piątek o godz. 18.00, odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd i pastorałek  w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej i w Internecie. Z tego względu informujemy, że w tym dniu Msza św. wieczorna odbędzie się w dolnej kaplicy o godz. 17.00.

10/ W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej. Młodzi – jesteście nam bardzo potrzebni, bo chcemy zachować młodość ducha, a jak mówi przysłowie: „Z kim przystajesz – takim się stajesz”. Prosimy – przyjdźcie.

11/ W sobotę 22 stycznia o godz. 17.00  Msza św. i spotkanie formacyjne grupy o. Pio. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy wszystkich chętnych.

12/ Wszystkim babciom i wszystkim dziadkom z okazji ich święta, które przypada w piątek i sobotę, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki MB i pociechy z wnuków. Szczęść Wam Boże!               

13/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

14/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych jako źródła prawdy. W sklepiku do nabycia ponadto Kalendarz Grudziądzki na 2022 r. 

16/ Pani Barbarze Leszczyńskiej, pani Zofii Eichler i anonimowym Ofiarodawcom – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za dar serca.

17/ Nauczycielom, katechetom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionych ferii zimowych. Nabierajcie sił fizycznych i duchowych i napełniajcie świat radością i pokojem. Szczęść Boże.  

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Krystynę Gonkowską-Dylewską, +Irenę Kuchcińską, +Kazimierę Śmigalską, +Agnieszkę Jurczak oraz +Wiesławę Kudi.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 09.01.2022

1/ Przez Chrzest zostałeś obdarzony godnością Dziecka Bożego. To niepojęty dar Bożej miłości. Zastanów się, czy doceniasz ten fakt i jakim jesteś dzieckiem dla Boga, czy Bóg Ojciec może być z Ciebie dumny?

2/ Trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Wyrażamy również nadzieję, że spotkania z Wami przyniosą dar zwiększenia aktywnego udziału w życiu parafialnym, a dzieląc się spostrzeżeniami poprawimy wizerunek naszej parafii.
Przypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 są przeznaczone na potrzeby parafii – w tym roku na uregulowanie zaległości związanych z remontem salki pod zakrystią oraz kuchni i łazienki w plebanii, a także na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
Przypominamy także, że odwiedzimy tylko te rodziny, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.

3/ Informujemy, że 26 grudnia do puszek na Fundusz Obrony Życia zebraliśmy kwotę 750 zł., a na Misje św. w uroczystość „Trzech Króli” kolekta wyniosła 4500 zł. Bóg zapłać za dar serca.

4/ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na WSD w Toruniu – serce naszej diecezji. Polecamy ją Waszej ofiarności. Przypominamy, że klerycy z moderatorami modlą się w każdą środę za wszystkich ofiarodawców.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski dla naszej parafii na Nowy Rok.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Maryja pomogła nam dobrze wykorzystać czas naszego pielgrzymowania.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

8/ W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej. Młodzi – jesteście nam bardzo potrzebni, bo chcemy zachować młodość ducha, a jak mówi przysłowie: „Z kim przystajesz – takim się stajesz”. Prosimy – przyjdźcie.

9/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

10/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

11/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby pogłębić swoją katolicką tożsamość. W sklepiku do nabycia ponadto Kalendarz Grudziądzki na 2022 r. 

12/ Pani Irenie i anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz słuchaczom piątkowego koncertu kolęd. Bóg zapłać za wniesione dobro przez aktywny udział i wysłuchanie koncertu. Natomiast panu Krzysztofowi Dziedzic serdecznie dziękujemy za filmowanie i przekaz internetowy koncertu. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Mieczysława Chyleńskiego, +Dorotę Stolarek, +Jerzego Fortunę oraz +Rafała Szwarackiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022

1/ Jeszcze raz składamy Wam, kochani Parafianie, najserdeczniejsze życzenia Noworoczne. Niech dobry Bóg pobłogosławi Waszą naukę i pracę oraz przyjmie Waszą modlitwę jak miłą Sobie ofiarę. Niech towarzyszy Wam opieka Najświętszej Maryi Panny, Waszych świętych patronów i Anioła Stróża. Szczęść Wam Boże!

2/ Rozpoczęliśmy wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Wyrażamy również nadzieję, że spotkania z Wami przyniosą dar zwiększenia aktywnego udziału w życiu parafialnym, a dzieląc się spostrzeżeniami poprawimy wizerunek naszej parafii.
Przypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 są przeznaczone na potrzeby parafii – w tym roku na uregulowanie zaległości związanych z remontem salki pod zakrystią oraz kuchni i łazienki w plebanii, a także na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
Przypominamy także, że odwiedzimy tylko te rodziny, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.
Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele i święto o godz. 14.00.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku – z wyjątkiem czwartku – o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski dla naszej parafii na Nowy Rok.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby z Maryją wypraszać łaskę pokoju i pomyślności na Nowy Rok dla naszej Ojczyzny i parafii.

5/ W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Msze św. w porządku niedzielnym, a kolekta tradycyjnie na cele misyjne. 

6/ W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – o godz. 16.45 Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych.

7/ W piątek, 7 stycznia, po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy do odnowionej salki pod zakrystią.

8/ W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd. Dzieci, młodzież czy dorośli, którzy chcieliby zagrać czy zaśpiewać kolędy, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się, abyśmy ustalili kolejność występów. Liczymy również na występ naszego chóru. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału.

9/ Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, abyśmy przypomnieli sobie jak wielką godnością obdarzył nas Bóg przez łaskę Chrztu św. Ta niedziela kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie pozostawiamy wystrój kościoła i śpiew kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.

10/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

11/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, by dobrze wejść w Nowy Rok. W sklepiku do nabycia ponadto Kalendarz Grudziądzki na 2022 r. 

13/ Właścicielom firmy „Impet” dziękujemy za bezinteresowne naprawienie kościelnego odkurzacza. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź oraz pani Irenie i anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Przypominamy o koncercie kolęd Zespołu „Mazowsze” 21 stycznia 2022 w naszym kościele – bilety do nabycia w biurze parafialnym i w Internecie.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Wiesławę Wiśniewską, +Teresę Sadowską, +Dariusza Góralskiego oraz +Izabelę Maciejewską.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021

1/ „Rodzina Bogiem silna” – to nie może być tylko pobożne życzenie, bo jeśli chcemy przetrwać, musi to być fundamentalna zasada życia społecznego i religijnego w naszej Ojczyźnie.

2/ Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Dziś przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Dziękujemy Żywemu Różańcowi za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

4/ Cieszymy się z obecności naszego kleryka Dawida, który tradycyjnie będzie rozprowadzał pismo seminaryjne „Sługa”, którego jest głównym redaktorem. Przywiózł również płyty z kolędami – serdecznie polecamy i dziękujemy za wsparcie w ten sposób naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Bóg zapłać!

5/ W środę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca. Serdecznie dziękujemy również Panom, którzy włączyli się już w modlitwę Żywego Różańca i zapraszamy na to spotkanie. Zachęcamy kolejnych kandydatów do męskiej Róży, aby wykazali się współodpowiedzialnością za duchowy rozwój naszej parafii.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski dla naszej parafii na Nowy Rok.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby wraz z Maryją wypraszać łaskę pokoju i pomyślności na Nowy Rok dla naszej Ojczyzny i parafii.

8/ W piątek, 30 grudnia, o godz. 17.30 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jako dziękczynną modlitwę za otrzymane łaski w minionym roku i aby uprosić Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla naszej Ojczyzny i parafii na Nowy Rok. Po Różańcu nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego i uroczysta Eucharystia.

9/ W sobotę 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.

10/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

11/ Przypominamy o koncercie kolęd Zespołu Mazowsze 21 stycznia 2022 w naszym kościele – bilety do nabycia w biurze parafialnym i w Internecie.

12/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, by nabrać duchowych i intelektualnych sił na Nowy Rok. W sklepiku do nabycia ponadto Kalendarz Grudziądzki na 2022 r. 

14/ Pani Jadwidze Tuńskiej serdecznie dziękujemy za ofiarowaną lodówkę do wyremontowanej plebanijnej kuchni, a pani Teresie Sławatyckiej, pani Krystynie Ziętarskiej, pani Irenie oraz panu Krzysztofowi Majewskiemu serdecznie dziękujemy za ofiary na wzmacniacz i ogrzewanie  Bóg zapłać za dar serca.

15/ We wtorek rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską – tzw. Kolędę. Jest ona możliwa, ale tylko w formie indywidualnego zaproszenia samego księdza. Kto chce przyjąć kolędę musi telefonicznie, w kancelarii lub po Mszy św. w zakrystii zapisać się na listę. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.
Informujemy, że ofiary kolędowe przeznaczymy na uregulowanie zaległości związanych z prowadzonymi remontami i na ogrzewanie kościoła. Pragniemy poinformować, że wyremontowana została salka pod zakrystią i została już wyposażona w nowe stoły, krzesła i szafy. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiarność w tym trudnym czasie. Możemy zobaczyć, jaka jest siła wspólnoty wierzących. Wielkie Bóg zapłać.          

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Łowicką, +Emilię Kasak, +Piotra Różyckiego, +Urszulę Klementowską, + Jarosława Sromałę, +Mirosława Wiśniewskiego, +Ryszarda Sawistowskiego oraz +Edytę Obidzińską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

1/ Choć święta za pasem, to jednak te kilka dni może jeszcze uratować nas wszystkich od narzekania, że nie ma śniegu, panuje pandemia, jestem samotny, dzieciaki ciągle z nosem w komputerze. „Czuwajcie i módlcie się” – wzywa Pan Jezus. Mówię Ci, warto Go posłuchać, by naprawdę móc zobaczyć światło betlejemskiej gwiazdy i podzielić się miłością jak opłatkiem w Wigilię.

2/ Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostanie uroczyście wniesione przez harcerzy Światełko Betlejemskie. Światełko będzie dostępne w czasie nabożeństw przed ołtarzem, a w Wigilię od porannej Mszy św. do wieczora w kruchcie kościoła. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas odpalanie świec czy lampionów, by nie zgasić światełka.

3/ Dziś na Sumie parafialnej o godz. 12.15 uroczyście zakończymy Rok św. Józefa odmawiając Akt oddania się w opiekę św. Józefa i podziękujemy za wszelkie otrzymane w tym czasie łaski.

4/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Rodzinie z dwójką dzieci z ul. Bydgoskiej 21, która przed dwoma tygodniami w pożarze straciła dobytek całego życia. Bóg zapłać za ofiarność!

5/ Poświęcony Opłatek na nasze wigilijne stoły można nabyć w kruchcie kościoła. Przypominamy, że ofiary z Opłatka, który p. Organista sam kupuje, są przeznaczone dla p. Organisty jako jeden z elementów jego wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie tej sytuacji.
W kruchcie kościoła będzie można również nabyć sianko pod obrus na wigilijne stoły. Serdecznie dziękujemy ks. Mateuszowi, młodzieży i ministrantom za dbanie o tak wspaniałą i wymowną katolicką tradycję Bożonarodzeniową. Zebrane środki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd.
Można też będzie nabyć szopki Bożonarodzeniowe wykonane przez wychowanków Sióstr Elżbietanek. Zachęcamy do zakupu, by docenić trud chłopaków, wychowawców i naszych kochanych Sióstr.

6/ Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 oraz od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Dzieci, które zbierały wyklejankę adwentową prosimy, aby przyniosły pokolorowany obrazek w czwartek na wieczorną Mszę św.

7/ W salce Caritasu można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Taka zapalona świeca, niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam, może spożyć wigilijną wieczerzę.

8/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do czwartku o godz. 15.00 w kaplicy.

9/ Spowiedź adwentowa w naszej parafii w środę 22 grudnia od godz. 17.00 do 18.00 – będą kapłani z dekanatu. Zadbajmy, aby Chrystus mógł się narodzić w naszych czystych sercach przez przyjęcie Komunii św.

10/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

11/ W piątek 24 grudnia Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Pasterka o godz. 22.00 z udziałem dzieci i o godz. 24.00 dla dorosłych.

12/ W sobotę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 – pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Z racji oktawy Bożego Narodzenia w piątek sylwestrowy nie obowiązuje post.

13/ W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary na ten zbożny cel.
W przyszłą niedzielę, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, przypada nasza Kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania!

14/ Od pierwszej niedzieli Nowego Roku zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Przypominamy, że ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

15/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, by pogłębić radość serca płynącą z Bożego Wcielenia. W sklepiku do nabycia ponadto Kalendarz Grudziądzki na 2022 r. 

17/ Państwu Krystynie i Jerzemu Lewandowskim oraz anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na wzmacniacz i ogrzewanie kościoła. Dla orientacji podajemy, że miesięczny koszt ogrzewania wyniósł 4100 zł. Bóg zapłać za dar serca.

18/ Pragniemy poinformować, że tegoroczna Wizyta Duszpasterska – tzw. Kolęda, podobnie jak przed rokiem, będzie możliwa, ale tylko w formie indywidualnego zaproszenia księdza. Kto chce przyjąć kolędę musi telefonicznie, w kancelarii lub po Mszy św. w zakrystii zapisać się na listę. Zgłoszenia przyjmujemy przez cały Adwent. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii.              

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Gertrudę Reinert, +Bożenę Kamińską, +Janinę Borowską, +Helenę Janicką, +Renatę Górską, +Reginę Wiśniewską, +Huberta Świątkowskiego oraz +Irenę Wiśniewską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XXXII Niedziela zwykła – 07.11.2021

1/ Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba, Podnoszą z ziemi przez uszanowanie, Do darów Nieba… Tęskno mi, Panie…” – tak pisał Cyprian Kamil Norwid. Wyspiański napisał „Polska to wielka rzecz”. Jaki jest nasz patriotyzm, Polaków XXI wieku?

2/ Dzisiejsza niedziela 7 listopada jest w naszej diecezji Dniem Modlitw za Synod. Prośmy o błogosławione owoce.

3/ W dniach od 1 do 30 listopada przez osiem dowolnie wybranych dni za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych – jeden raz dziennie.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Serdecznie jeszcze raz prosimy i zachęcamy do włączenia się w to radosne chwalenie Boga przez śpiew. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

7/ W czwartek, 11 listopada, o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież. Dziękujemy już zaangażowanym.

8/ W piątek, 12 listopada, po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów i lektorów.

9/ W piątek o godz. 19.15 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

10/ W piątek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Koła Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

11/ W przyszłą niedzielę, 14 listopada, kolekta przeznaczona na WSD w Toruniu. Z góry Bóg zapłać za ofiarność. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Ubogich, solidarności z Kościołem prześladowanym oraz Dzień modlitw w intencji Polonii.

12/ W przyszłą niedzielę, 14 listopada, po Mszy św. o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

13/ W tym tygodniu:
– we wtorek, 9 listopada, przypada
święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
– w środę, 10 listopada,
wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła,

w czwartek, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
w piątek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
w sobotę, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

14/ Wypominki roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15, przyjmujemy w biurze parafialnym do połowy listopada. Pamiętajmy: „Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”.

15/ Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

17/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, by umacniać się w drodze do nieba. Przy tej okazji informujemy, że w sklepiku są do nabycia flagi państwowe, kościelne i maryjne.

18/ Prosimy o wywieszenie flag narodowych na przypadające w czwartek Święto Odzyskania Niepodległości oraz zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Informujemy, że biuro parafialne w tym dniu zamknięte.

19/ Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę 500 zł na remont salki pod zakrystią. Bóg zapłać za dar serca. Dziękujemy również za dar na ten cel pani Elżbiecie oraz państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź. Bóg zapłać za ofiarność.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Dariusza Schielke, +Henrykę Bukowską, +Irenę Kubicką, +Teresę Sobiech oraz +Kazimierza Kozłowskiego.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021
Rocznica Poświecenia Naszego Kościoła

1/ Pan Jezus rzekł: „Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej Opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne Go nie przemogą”. Warto pomyśleć, czy wierzę w te słowa Zbawiciela, który przecież jest Głową Kościoła.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Obecnie kontynuujemy remont w plebanii oraz salki pod zakrystią. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy panu Mieczysławowi Zielińskiemu za wykonanie prac malarskich w salce. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

3/ Wszystkim, którzy wzięli udział w miniony wtorek w procesji Różańcowej serdecznie dziękujemy za żywe świadectwo wiary i miłości do Pana Boga i Maryi. Bóg zapłać również wszystkim, którzy zapalili świece na znak solidarności w modlitwie. Wyrażamy nadzieję, że następne procesje będą jeszcze liczniejsze, by budować wiarę wśród ludzi.

4/ Jutro – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddamy cześć i chwałę Wszystkim Świętym, czyli Tym, którzy należą do Chrystusa i mieszkają z Nim w Domu Ojca. Niech pragnienie dołączenia do Nich zmobilizuje nasze duchowe siły do walki o osiągnięcie nieba. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

5/ Informujemy, że w dniu 1 listopada na cmentarzu Farnym i na cmentarzu Komunalnym na Kobylance Msze św. z procesją odbędą się o godz. 14.00.

6/ We wtorek – 2 listopada – Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, którzy jeszcze oczyszczają się w czyśćcu. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Msze św. zostaną poprzedzone wypominkami jednorazowymi, które zaczniemy odczytywać 10 minut przed Mszą św. – z wyjątkiem Mszy św. o 6.30.

7/ W dniach od 1 do 30 listopada przez osiem dowolnie wybranych dni za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych – jeden raz dziennie.

8/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 – Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. Ofiary zebrane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii – o. Romanowi Borowskiemu, który pracuje w Paragwaju. Bóg zapłać za dar serca.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.45 pierwszopiątkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od 16.30. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu lecz pójdzie do nieba”.
* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
W I sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

9/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

10/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

11/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Serdecznie jeszcze raz prosimy i zachęcamy do włączenia się w to radosne chwalenie Boga przez śpiew. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

12/ W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy do udziału kolejne osoby.

13/ W czwartek, 4 listopada, o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież. Dziękujemy już zaangażowanym.

14/ W czwartek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

15/ W piątek o godz. 19.15 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

16/ Niedziela 7 listopada jest w naszej diecezji Dniem modlitw za Synod.

17/ Wypominki roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15, przyjmujemy w biurze parafialnym do połowy listopada. Pamiętajmy: „Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”.

18/ Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

19/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

20/ Pani Ewie Pogorzelskiej serdeczniej dziękujemy za uszycie nakryć na balaski, klęcznika do I komunii św. i pod figurę MB. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.
Pani Wioletcie Chmielewskiej i anonimowej Ofiarodawczyni dziękujemy za znaczki na cele misyjne. Bóg zapłać za dar serca.

21/ Ks. Dominik Fiszer bardzo serdecznie dziękuje za ofiary na pomoc dla jego parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Skadowsku na Ukrainie. Zebrał 8300 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

22/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, by nabierać Bożego Ducha.

23/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Andrzeja Neibergera, +Urszulę Kulę, +Lilianę Murawską, +Ryszarda Zawadzińskiego, +Henryka Czaplickiego, +Wiktora Urbanowskiego oraz +Zofię Wojciechowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XXX Niedziela zwykła – 24.10.2021

1/ Różaniec – ta modlitwa ma szczególnie potężną moc, za jego przyczyną dokonywano cudów, a nawet wygrywano bitwy. Pomyśl o tym w ostatnim tygodniu Modlitwy Różańcowej, może jednak warto sięgnąć po różaniec.

2/ Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Dominika Fiszera, który pracuje w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Skadowsku na Ukrainie. Dziękujemy za wygłoszone dziś Słowo Boże i wspólną modlitwę. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek jako wsparcie dla parafii ks. Dominika.

3/ Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30. To już ostatni tydzień tej pięknej i owocnej modlitwy, o którą prosi Bóg przez Maryję – odpowiedzmy wszyscy pozytywnie na tę prośbę naszego Boga, aby cieszyć się otrzymanymi darami.
Zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św. na procesję Różańcową, która przejdzie od kościoła przez osiedle Chopina i powrót do kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i świec. Osoby, które nie mogą brać udziału w procesji prosimy, aby wystawiły w oknach swoich mieszkań świece czy lampiony na znak solidarności w modlitwie. We wtorek nie będzie Różańca dla dzieci o godz. 16.45 i dorosłych o 17.30. Zapraszamy wszystkich razem na procesję!

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

6/ W środę na Mszy św. o godz. 18.00 kolejna katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych. Zachęcamy kolejne osoby, panów i panie, do wstąpienia w szeregi Czcicieli Różańca św. Dziękujemy i pozdrawiamy już zaangażowanych w to piękne duchowe dzieło.

7/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Serdecznie jeszcze raz prosimy i zachęcamy do włączenia się w to radosne chwalenie Boga przez śpiew. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

8/ W czwartek, 28 października, o godz. 16.00, w salce pod zakrystią, kolejna próba scholii. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież. Dziękujemy już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

9/ W czwartek przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, który jest patronem od spraw trudnych, nie beznadziejnych – jak mylnie mówimy, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, pamiętajmy o tym.

10/ W piątek o godz. 19.15 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

11/ W piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministranta. Prosimy rodziców o przypomnienie i pomoc w dotarciu.

12/ W piątek po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego – serdecznie zapraszamy.

13/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na dalszy remont i wyposażenie salki pod zakrystią i oczywiście na opłatę za gaz.

14/ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili rocznicę poświęcenia naszego kościoła, dziękując wszystkim, którzy budowali tę świątynię i teraz dbają o utrzymanie.

15/ Wypominki jednorazowe, które odczytamy w Dzień Zaduszny oraz roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku  przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15, przyjmujemy w biurze parafialnym. Pamiętajmy:„Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”.

16/ Pani Marii Stenzel, pani Ewie Zimińskiej, jubilatom p. Gerhardowi i Jadwidze Kuligowskim, panu Krzysztofowi Majewskiemu, pani Annie Gołębiewskiej, panu Januszowi Tyrjan i panu Arkadiuszowi Kozdroń serdecznie dziękujemy za ofiary na remont salki pod zakrystią. Bóg zapłać za dar serca.

17/ Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

18/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

19/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, by nie tracić Bożego Ducha.

20/ Informujemy, że w dniu 1 listopada na cmentarzu Farnym i Komunalnym na Kobylance Msze św. z procesją odbędą się o godz. 14.00.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Tadeusza Wojciechowskiego, +Teresę Rutkowską, +Jadwigę Olszewską, +Teresę Kukla oraz +Elżbietę Gralla.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021

1/ „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody udzielając im Chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Pamiętajmy, że nakaz misyjny jest równie aktualny dziś i także w naszej parafii, w której mamy „o zgrozo” sporo nieochrzczonych dzieci. Bierzmy się więc wszyscy do pracy misyjnej w naszym środowisku.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele misyjne. Przez cały tydzień będziemy modlić się szczególnie w intencjach Misji św. podczas Różańca. Przypominamy, że polscy misjonarze pracują w 100 krajach świata. Przekazujemy również serdeczne pozdrowienia od naszego ks. Czesława z Kuby. Przypominamy również o akcji zbierania znaczków na cele misyjne. Znaczki muszą mieć zachowane wokół wszystkie ząbki, aby posiadały wartość.

3/ Informujemy, że na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Jana Pawła II nasza młodzież zebrała 2005 zł. Bóg zapłać za dar serca.

4/ Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży klas pierwszych i starszych szkół ponadpodstawowych, która pragnie rozpocząć przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

5/ Dzisiejszy Różaniec o godz. 17.30 odmówimy przy Krzyżu przed kościołem w ramach ogólnopolskiej modlitwy w intencji zachowania wiary w Ojczyźnie i w Rodzinach, w intencji synodu biskupów i wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa za grzechy bluźnierstwa przeciw Bogu, Maryi i Kościołowi. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uwielbić Boga i wyprosić potrzebne łaski.

8/ W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru. Serdecznie jeszcze raz prosimy i zachęcamy do włączenia się w to radosne chwalenie Boga przez śpiew. Pozdrawiamy i dziękujemy już zaangażowanym.

9/ W czwartek, 21 października, o godz. 16.00, w salce pod zakrystią, kolejna próba scholii. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież. Dziękujemy już zaangażowanym. Pamiętajmy: „Kto śpiewa – dwa razy się modli”.

10/ W piątek o godz. 19.15 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

11/ W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii z kazaniami ks. Dominika Fiszera, który pracuje w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Skadowsku na Ukrainie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek jako wsparcie dla parafii ks. Dominika.

12/ Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek z Różańca. Wypełnione plansze wezmą udział w losowaniu nagród.

13/ W poniedziałek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników Służby Zdrowia, którym życzymy obfitości łask Bożych i wielu sił w służbie bliźnim.
W środę 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera – patrona uczelni katolickich.
W piątek 22 października przypada uroczystość św. Jana Pawła II – głównego patrona naszego województwa kujawsko-pomorskiego. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.

14/ Wypominki jednorazowe, które odczytamy w Dzień Zaduszny oraz roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15, przyjmujemy w biurze parafialnym. Pamiętajmy: „Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”.

15/ Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

16/ Na stoliku zostały wyłożone wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne dla osób nie mających dostępu do strony internetowej parafii. Z góry Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu.

17/ Polecamy kolejny numer „Niedzieli”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, by nie tracić Bożego ducha.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Tadeusza Figurskiego oraz +Tadeusza Drozdeckiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.