OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
nowsze

XV Niedziela Zwykła – 14.07.2024

1/ Serdecznie dziękujemy ks. Adamowi za wygłoszone dziś do nas Słowo Boże i przybliżenie nam prawdy o życiu na misjach. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie dla parafian ks. Adama, którzy żyją w prawdziwej biedzie. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

2/ Przypominamy, że od lipca nie ma w naszej parafii w niedzielę Mszy św. o godz. 16.30. W dni powszednie ze względu na urlopy spowiedź tylko przed Mszą świętą.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia.

4/ We wtorek 16 lipca Siostry Karmelitanki Bose z Łasina zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Suma odpustowa będzie sprawowana przez bp. Józefa Szamockiego o godz. 19.00. Na zakończenie wszyscy spotkają się na wspólnej agapie.
Przypominamy, że we wtorek 16 lipca wyruszy piesza pielgrzymka do Karmelu w Łasinie. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

6/ W piątek 19 lipca przypada 1 rocznica śmierci ks. prof. Mirosława Mroza. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odbędzie się projekcja filmu o życiu i działalności ks. Mirosława.

7/ W dniach 19-20 lipca parafia na Mniszku organizuje wyjazd do Strachocina – sanktuarium św. Andrzeja Boboli na sympozjum i modlitwę za Polskę. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy kościele na Mniszku. Całkowity koszt przejazdu, ubezpieczenia, noclegów ze śniadaniem wynosi 420 zł – zapisy w biurze parafialnym.

8/ W dniach 29-30 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Płocka, Częstochowy i Kalisza. Szczegóły znajdziemy w  gablocie. Zapisy w biurze pielgrzymkowym w poniedziałek od godz. 8.30 do 9.30 lub u pań Anny i Stanisławy.

9/ W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 36. Piesza Pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

10/ Pani Bronisławie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca. Przy okazji informujemy, że obecnie trwa remont łazienki przy mieszkaniu I wikariusza – ks. Grzegorza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które pozwalają nam kontynuować prace remontowe.

11/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchu wiary przeżywać czas wakacji.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Renatę Leśniak, +Andrzeja Brandenburgera, +Andrzeja Jaroszka oraz +Annę Rafalską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
starsze

XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2024

1/ Informujemy, że na wakacyjny wyjazd dla młodzieży i ministrantów przed tygodniem zebraliśmy 3800 zł. Bóg zapłać za dar serca. Ks. Mateuszowi i młodzieży życzymy błogosławionego wyjazdu.

2/ Przypominamy, że od lipca nie ma w naszej parafii w niedzielę Mszy św. o godz. 16.30. W dni powszednie ze względu na urlopy spowiedź tylko przed Mszą świętą.

3/ W kalendarzu liturgicznym:
– w poniedziałek 8 lipca –
wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,
– w czwartek 11 lipca – 
święto św. Benedykta opata, patrona Europy,
– w piątek 12 lipca –
wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
– w  sobotę 13 lipca – 
wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

6/ W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Adama Czerwińskiego, który jest kapłanem naszej diecezji, ale pracuje jako misjonarz na Kubie – już jako jedyny, bo ks. Czesław teraz pracuje na Tajwanie. Ks. Adam wygłosi Słowo Boże i opowie o pracy na misjach. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie dla parafian ks. Adama, którzy żyją w prawdziwej biedzie.

7/ We wtorek 16 lipca wyruszy piesza pielgrzymka do Karmelu w Łasinie. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

8/ W dniach 19-20 lipca parafia na Mniszku organizuje wyjazd do Strachocina – sanktuarium św. Andrzeja Boboli na sympozjum i modlitwę za Polskę. Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy kościele na Mniszku. Całkowity koszt przejazdu, ubezpieczenia, noclegów ze śniadaniem wynosi 420 zł – zapisy w biurze parafialnym.

9/ W dniach 29-30 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Płocka, Częstochowy i Kalisza. Szczegóły znajdziemy w gablocie. Zapisy w biurze pielgrzymowym w poniedziałek od godz. 8.30 do 9.30 lub u pań Anny i Stanisławy.

10/ W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 36. Piesza Pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

11/ Państwu Stefani i Tadeuszowi Barnaś, państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź, pani Teresie i Elżbiecie oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Panu Gerardowi Szukay serdecznie dziękujemy za ofiarowane zdjęcia z procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać za dar serca. Natomiast panu Krzysztofowi Dziedzic serdecznie dziękujemy za nagrywanie i przekaz internetowy naszych parafialnych uroczystości i duszpasterskich wydarzeń. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela” i zachęcamy do lektury czasopism religijnych,

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Wojciecha Janiuka, +Edytę Pacewicz, +Wiesława Krasińskiego, +Krystynę Kopystecką, +Tadeusza Kowalczyka oraz +Mieczysława Ponczka.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2024

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania się od monotonii codziennego życia. Pamiętajmy jednak, aby nie robić sobie wakacji od Pana Boga. Życzymy więc Wszystkim błogosławionych wakacji z Bogiem. Szczęść Wam Boże.

2/ Dziś nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na brakującą należność za nowy wyciszony konfesjonał. A po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie wakacyjnego wyjazdu naszych ministrantów, lektorów i grupy młodzieżowej. Doceńmy służbę naszych ministrantów i aktywną działalność grupy młodzieżowej. Bóg zapłać za dar serca.
Przy wyjściu z kościoła kleryk Kamil będzie rozprowadzał „Sługę” – czasopismo Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

3/ 1 lipca minie czwarty rok mojej posługi w naszej parafii. Serdecznie dziękuję panu Bogu i Wam, Kochani Parafianie, za serdeczność, otwartość i zaangażowanie we wspólne dzieła duchowe i materialne. Dziękując za wszelkie dobro minionego czasu zapraszam do dalszej owocnej pracy na rzecz naszego wspólnego dobra, jakim jest nasza parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu /X. Proboszcz/.

4/ W minioną niedzielę w ramach zbiórki na pomoc ratowania życia małego Stasia zebraliśmy 8 620 zł i 10 euro. Razem udało się już zebrać 1 008 740 zł. Wraz rodzicami i dziadkami Stasia składamy serdeczne Bóg zapłać!

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina święta. Będziemy się modlić o nowe powołania do stanu duchownego.

* W I piątek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek pół godziny przed Mszą świętą.
* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8/ W kalendarzu liturgicznym:
w środę 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła,
w sobotę 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

9/ Przypominamy, że od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W czasie wakacji w dni powszednie spowiedź tylko przed Mszą świętą.

10/ Informujemy, że nasz parafialny Klub Seniora na czas wakacji wstrzymuje swoją działalność.

11/ We wtorek 2 lipca wyrusza piesza pielgrzymka na Odpust do Chełmna. Wyjście o godz. 4.30 z Mniszka. Zapisy u ks. Mateusza. Gorąco zachęcamy do udziału.

12/ Wspólnota Żywego Różańca w środę 3 lipca organizuje pielgrzymkę do Chełmna z racji Odpustu i dorocznego spotkania Wspólnot Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 8.15.

13/ W dniach 29-30 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Płocka, Częstochowy i Kalisza. Zapisy w biurze pielgrzymkowym w poniedziałek od 8.30 do 9.30 lub u p. Anny i Stanisławy. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

14/ Anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za ofiarę na pokrycie zakupu nowego wyciszonego konfesjonału. Bóg zapłać!

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Kazimierza Borkowskiego, +Franciszka Kaczaka, +Gabrielę Michaelis, +Jadwigę Rzepkowską-Jagusz, +Halinę Szałkowską i +Józefa Reinerta.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania się od monotonii codziennego życia. Życzymy Wszystkim błogosławionych wakacji z Bogiem. Szczęść Wam Boże.

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu 18-to miesięcznego Stasia. Trzeba zebrać 2 miliony zł. Do tej pory zebrano ponad 700 tys. zł. na terapię ratującą życie. Zbiórkę przeprowadzą dziadkowie Stasia z rodziną. Szczegóły na plakatach i folderach wyłożonych na stoliku za ławkami. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Jak już pewnie wszyscy zauważyli, mamy już drugi wyciszony konfesjonał. Całkowity koszt to 34.000 zł. Do tej pory zebraliśmy 24.000 zł. Serdecznie dziękujemy za ofiarność. Kolekta gospodarcza w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na ten cel.

4/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

6/ W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela – dzień imienin naszego wikariusza ks. Jana, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Matki Kapłanów.
W czwartek 27 czerwca przypada Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej Diecezji. Z tego względu wyjątkowo w czwartek, a nie w środę, o godz. 17.30 uroczysta Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Za posługiwanie się krzyżem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem poświęconym przez Papieża oraz po odmówieniu Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.

7/ We wtorek po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.45.

8/ W środę o godz. 18.00 Msza św. z katechezą formacyjną dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych. Gościem specjalnym będzie siostra Bernarda pracująca w Gruzji, która opowie o swojej pracy.

9/ W środę 26 czerwca w grudziadzkiej Farze odbędzie się spotkanie dotyczące 36 Pieszej Pielgrzymki z Grudziadza na Jasną Górę. O godz. 18:00 Eucharystia w intencji 36PPGJG oraz zmarłych gospodarzy.

10/ W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie wakacyjnego wyjazdu naszych ministrantów, lektorów i grupy młodzieżowej. Doceńmy służbę naszych ministrantów i aktywną działalność grupy młodzieżowej. Bóg zapłać za dar serca.
Także w przyszłą niedzielę w parafii na Lotnisku o godz. 13.00 Suma Odpustowa ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła – ks. proboszcz Krzysztof zaprasza.

11/ Przypominamy, że od lipca nie będzie w naszej parafii Mszy św. o godz. 16.30.

12/ Na prośbę wielu osób i po akceptacji Rady Duszpasterskiej naszej parafii informujemy, że osoby, które pragną przyjmować Pana Jezusa klęcząc, prosimy o uklęknięcie przy balaskach po stronie ambony. Pozostali mogą przyjmować Chrystusa tak, jak do tej pory.

13/ We wtorek 2 lipca odbędzie się piesza pielgrzymka na Odpust do Chełmna. Wyjście o godz. 4.30 z Mniszka, ponieważ Suma jest o godz. 11.00. Zapisy w biurze i u ks. Mateusza. Gorąco zachęcamy do udziału.

14/ Wspólnota Żywego Różańca w środę 3 lipca organizuje pielgrzymkę do Chełmna z racji Odpustu i dorocznego spotkania Wspólnot Żywego Różańca. Zapisy u p. Ani i Stanisławy. Szczegóły w gablocie.

15/ W dniach 29-30 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Oświęcimia – Muzeum Auschwitz-Birkenau, Częstochowy i Płocka. Koszt 350 zł. Połowę trzeba wpłacić jak najszybciej, bo wcześniej musimy zamówić imienne bilety i zapłacić już za przewodnika. Zapisy do 24 czerwca w biurze pielgrzymkowym w poniedziałek od 8.30 do 9.15 lub u pani Anny Gołąbiewskiej. Szczegóły wyjazdu w gablocie.

16/ Panu Marianowi Nasieniewskiemu serdecznie dziękujemy za wykoszenie trawy i przycięcie żywopłotów. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

17/ W tym tygodniu ks. Proboszcz jest na urlopie. Zastępstwo pełni ksiądz Grzegorz – pierwszy wikariusz.

18/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

19/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela” i zajrzenia do naszego sklepiku po ciekawe książki.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Aleksandrę Klonowską, +Beatę Stolp, +Renatę Żuchowską, +Iwonę Napierską, +Józefa Berlińskiego, +Bożenę Sabiniarz, +Andrzeja Biermana oraz +Marię Natkowską.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XI Niedziela Zwykła – 16.06.2024

1/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. We wtorek podczas Koronki kolejne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego i po nabożeństwie katecheza formacyjna. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

3/ W poniedziałek o godz. 16.30 w Kaplicy Miłosierdzia odbędzie się Msza św. i kolejne spotkanie grupy modlitwy o. Pio, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.
Natomiast w poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się koncert zjednoczonych chórów, w tym naszego chóru „Dzwon” z towarzyszeniem pianina, altówki, wiolonczeli i altu w ramach Dni Grudziądza. Po koncercie odbędzie się kwesta na festiwalowe wyjazdy chóru. Gorąco zapraszamy.

4/ We wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.45 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru oraz zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów z Rodzicami na wspólne dziękczynienie za kolejny rok formacyjny do ogrodów naszych kochanych sióstr Elżbietanek.

6/ W czwartek o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i nauczycieli na zakończenia Roku Szkolnego. Spowiedź od poniedziałku do czwartku pół godz. przed wieczorną Mszą św. Gorąco zapraszamy do wspólnotowego dziękczynienia. Postaramy się o słodką niespodziankę, ale nikomu nie mówcie.

7/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy serdecznie.

8/ Przypominamy, że od lipca nie będzie w naszej parafii Mszy św. o godz. 16.30.

9/ W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu 18-sto miesięcznego Stasia. Trzeba zebrać 2 miliony zł. Do tej pory zebrano ponad 700 tys. zł. na terapię ratującą życie. Zbiórkę przeprowadzą dziadkowie Stasia z rodziną. Szczegóły na plakatach i folderach wyłożonych na stoliku za ławkami. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

10/ Na prośbę wielu osób i po akceptacji Rady Duszpasterskiej naszej parafii informujemy, że od dziś osoby, które pragną przyjmować Pana Jezusa klęcząc prosimy o uklęknięcie przy balaskach po stronie ambony. Pozostali mogą przyjmować Chrystusa tak, jak do tej pory.

11/ Wspólnota Żywego Różańca w dniu 3 lipca organizuje pielgrzymkę do Chełmna z racji Odpustu i dorocznego spotkania Wspólnot Żywego Różańca. Zapisy u p. Ani i Stanisławy. Szczegóły w gablocie.

12/ W dniach 29-30 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Oświęcimia – Muzeum Auschwitz-Birkenau, Częstochowy i Płocka. Koszt 350 zł. Połowę trzeba wpłacić jak najszybciej, bo wcześniej musimy zamówić imienne bilety i zapłacić już za przewodnika. Zapisy do 24 czerwca w biurze pielgrzymkowym w poniedziałek od 8.30 do 9.15 lub u pani Anny Gołąbiewskiej. Szczegóły wyjazdu w gablocie.

13/ Dzieci, które przyniosły do zakrystii wyklejankę z nabożeństw majowych zapraszamy po odbiór nagród.

14/ W sobotę ks. Proboszcz udaje się na urlop. Zastępował będzie go ks. Grzegorz – pierwszy wikariusz.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela” zachęcając jednocześnie do lektury czasopism katolickich.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Reginę Kraus.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ją Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj jej wieczne spoczywanie.

X Niedziela Zwykła – 09.06.2024

1/ Z radością informujemy, że wczoraj w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu promocję na lektorów otrzymało dwóch naszych ministrantów: Wojciech Wroniecki i Oliwier Żak. Gratulujemy nowym lektorom, a także najbliższym i życzymy dalszego rozwoju i pogłębiania umiejętności i wiedzy liturgicznej. Szczęść Boże.

2/ Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17.30. 

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

4/ We wtorek po wieczornej Mszy św. do salki w plebanii zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną naszej parafii.

5/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba dla scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. w salce pod zakrystią kolejna próba chóru, natomiast w kościele do godz. 19.45 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6/ Tradycyjnie w piątek o godz. 11.00 spotkanie Klubu Seniora, a o godz.19.00 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

7/ W przyszłą niedzielę ks. Grzegorz – nasz pierwszy wikariusz – będzie obchodził swoją 17 rocznicę święceń kapłańskich. Już dziś życzymy obfitości łask od Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i opieki MB Królowej Kapłanów. Szczęść Boże w dalszej posłudze kapłańskiej.
Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8/ W tym tygodniu:
– we wtorek 11 czerwca przypada
wspomnienie św. Barnaby Apostoła,
– w środę 12 czerwca
wspomnienie błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa i Towarzyszy,
– w czwartek 13 czerwca
wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
– w piątek 14 czerwca
wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

9/ Informujemy, że dzieci pierwszokomunijne zebrały 2000 zł. na Dziecięce Dzieło Misyjne. Bóg zapłać za solidarną postawę. Natomiast na dar dla naszego kościoła Rodzice dzieci przekazali 5870 zł., które przeznaczymy na zakup drugiego wyciszonego konfesjonału, co zaznaczymy stosowną informacją na tabliczce. Bóg zapłać za dar serca.

10/ Wspólnota Żywego Różańca w dniu 3 lipca organizuje pielgrzymkę do Chełmna z racji Odpustu i dorocznego spotkania Wspólnot Żywego Różańca. Zapisy u p. Ani i Stanisławy. Szczegóły w gablocie.

11/ Pani Jadwidze serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.   

12/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Barbarę Pająk.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ją Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj jej wieczne spoczywanie.

IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024

1/ Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy pójść z procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać ślemy w stronę osób i grup, które przygotowały piękne ołtarze.
Dziękujemy osobom, które niosły sztandary, emblematy i baldachim. Serdecznie dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiatki, ich Rodzicom i paniom Katechetkom oraz wszystkim, którzy ofiarowali kwiatki do sypania.
Dziękujemy Służbie Liturgicznej, panu Organiście i chórowi, pani Bogumile i Jadwidze za współfinansowanie udziału orkiestry w procesji, Siostrom Elżbietankom i Zmartwychwstankom. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o udekorowaniu okien i balkonów – mamy nadzieję na przyszłość, że będzie więcej dekoracji oraz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie rodzicom z małymi dziećmi za żywe świadectwo miłości do Pana Jezusa. Bóg zapłać!
Serdecznie również dziękujemy p. Ireneuszowi Kalinowskiemu za ofiarowane brzózki do dekoracji ołtarzy i kościoła na Boże Ciało, a panom Marianowi Nasieniewskiemu i Bernardowi Gozdek oraz p. Andrzejowi Kotowiczowi za pomoc w wycince, transporcie i rozładunku. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

2/ Naszym Dekoratorom serdecznie dziękujemy za udekorowanie kościoła na czas Nabożeństw Czerwcowych. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

4/ Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

5/ W środę o godz. 16.00 kolejne spotkanie Akcji katolickiej, o godz. 16.30 kolejna próba dla scholii, a o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. w salce pod zakrystią próba chóru, a w kościele do godz. 19.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek i I piątek miesiąca.
* W I czwartek miesiąca podczas Nabożeństwa Czerwcowego będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. Kolekta przeznaczona na pomoc dla o. Andrzeja pracującego w Argentynie.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców i katechetów o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych. Spowiedź w czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św.

7/ Naszych drogich chorych z posługą sakramentalną ks. Mateusz odwiedzi w najbliższy piątek, a ks. Grzegorz i ks. Jan w sobotę. Początek o godz. 8.00.

8/ W piątek 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post piątkowy. W parafii na Tarpnie o godz. 18.00 Suma odpustowa – ks. proboszcz Zbigniew zaprasza.
W naszej parafii o godz. 18.45 zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 tradycyjnie spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

9/ W sobotę 8 czerwca o godz. 18.30 w parafii Ojców Marianów Suma odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP – ks. proboszcz Dariusz zaprasza.
W naszej parafii w sobotę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Grupy Solaris, a po Mszy św. spotkanie formacyjno-dyskusyjne w salce pod zakrystią. Zachęcamy do włączenia się w Ruch Solaris jako pomoc w rozwoju życia duchowego.

10/ Biskup Wiesław Śmigiel serdecznie zaprasza młodzież naszej Diecezji na organizowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Laboratorium Jana Pawła II, które odbędzie się 6 czerwca br. w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży. Start o godz. 15:00. Aby uczestniczyć w tym bezpłatnym wydarzeniu należy się zarejestrować za pomocą formularza online. Uczestnicy „Przystanku JP2” będą mogli wziąć udział w koncertach, dyskusjach, warsztatach, spotkaniach z ciekawymi gośćmi.

11/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby owocnie wykorzystywać dary Ducha Świętego.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Keńską, +Dariusza Cebulę, +Edwarda Kaczorek oraz +Irenę Szymańską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Trójcy Świętej – 26.05.2024

1/ Wczoraj nasz parafianin – Dawid Szczodrowski – otrzymał z rąk ks. bp. Wiesława Śmigla w toruńskiej katedrze święcenia kapłańskie. Ks. Dawidowi składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy owocnej służby na niwie Kościoła Chrystusowego. Gratulacje kierujemy również w stronę mamy, babci i pozostałej rodziny.
Dziś o godz. 12.15 ks. Dawid odprawi swoją Mszę św. prymicyjną. Przypominamy, że ofiary z tej Mszy św. przekazujemy ks. Prymicjantowi na zagospodarzenie się w parafii pw. Chrystusa Króla w Toruniu, gdzie został skierowany jako wikariusz.

2/ Wszystkim Mamom z okazji dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej wraz z wyrazami wdzięczności za otwartość na życie, które dzięki Wam mamy. Szczęść Boże, drogie Mamy.
Ks. Mateuszowi z okazji dzisiejszych 28 urodzin oraz przypadającej w środę 3 rocznicy święceń kapłańskich składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i darów Ducha Świętego na dalszą piękną i owocną pracę w naszej parafii.
Te same życzenia kierujemy do ks. Jana z okazji 2 rocznicy święceń kapłańskich, która przypada we wtorek.

3/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na zakończony remont dużej jadalni. Bóg zapłać za ofiarność.

4/ Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i w oktawie zapraszamy na próbę w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Bardzo liczymy na udział dziewcząt, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i w swych pięknych białych strojach ukwiecą drogę dla Pana Jezusa, którego przyjęły do swych serc.
Wszystkich dorosłych prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatków do sypania i składanie przy krzyżu w kruchcie kościoła. Z góry Bóg zapłać za zaangażowanie we wspólne dobro. Jeśli ma być pięknie i uroczyście, to każdy powinien dołożyć do tego swoją „cegiełkę”.
Nasze panie katechetki prosimy tradycyjnie o poprowadzenie prób i pokierowanie grupą sypiących kwiatki, niosących poduszki i pozostałe emblematy.
Wszystkich prosimy o udekorowanie okien naszych domów i wywieszenie flag, również tam gdzie nie przejdzie procesja. Pamiętajmy o słowach Zbawiciela: „Kto do mnie przyzna się przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed moim Ojcem”. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św. Zadbajmy, abyśmy jak najliczniej mogli w tym dniu przyjąć Boże Ciało do naszych serc.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem czwartku, o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

6/ Zapraszamy do piątku na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

7/ W poniedziałek o godz. 16.30 w Kaplicy Miłosierdzia kolejne spotkanie grupy modlitewnej o. Pio. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8/ We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów.

9/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba dla scholii, a o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla Żywego Różańca. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Natomiast po wieczornej Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych i w salce pod zakrystią próba chóru. Ze względu na przygotowania do Bożego Ciała wyjątkowo nie będzie Adoracji.

10/ W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja w tym roku przejdzie ul. Chełmińską w stronę Mniszka, następnie skręt w ul. Wiejską – I ołtarz – do ul. Prusa, potem skręt w ul. Żeromskiego – II ołtarz i ul. Libelta do ul. Jackowskiego – III ołtarz, następnie skręt w lewo w stronę ul. Chełmińskiej i skręt w lewo w drogę wewnętrzną wzdłuż ul. Chełmińskiej, następnie wyjście na wysokości ul. Tytoniowej na ul. Chełmińską i powrót do kościoła – IV ołtarz.
O wykonanie ołtarzy serdecznie prosimy: wspólnotę chóru „Dzwon”, wspólnotę Żywego Różańca, Krąg Biblijny wraz z grupą Solaris oraz grupę Dekoratorów i Młodzieżową.
Msze św. w Boże Ciało o godz. 6.30; 8.00; 10.00, po której wyruszy procesja, następna Msza zaraz po zakończeniu procesji około godz. 12.00 i o godz. 18.00.

11/ W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP – z tej racji na mocy dyspensy ks. bp. Wiesława nie obowiązuje post piątkowy. Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

12/ W sobotę o godz. 7.15 nasza młodzież wyrusza z ks. Mateuszem na Spotkanie Młodych do Lednicy. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, więc serdecznie zachęcamy do wspólnotowego wyjazdu.

Jest to również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP., a o godz. 17.30 na pierwsze Nabożeństwo czerwcowe.
Natomiast Wspólnota Męskiego Różańca zaprasza w I sobotę na modlitwę – tym razem do parafii św. Ducha na godz. 10.40. O godz. 13.00 tort urodzinowy na dziedzińcu plebanii Ducha Świętego.

13/ Naszych drogich chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 8 czerwca z wyjątkiem ks. Mateusza, który ze względu na promocję lektoratu naszych ministrantów odwiedzi swoich chorych w piątek 7 czerwca.

14/ Państwu Grażynie i Jerzemu Sigurskim, państwu Maciejewskim oraz pani Teresie serdecznie dziękujemy za ofiary na drugi wyciszony konfesjonał.
Natomiast państwu Marii i Janowi Stenzel serdecznie dziękujemy za ofiarowane flagi z konstrukcją, która zapobiega zaplątywaniu się flag na wietrze. Bóg zapłać za dar serca.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby owocnie wykorzystywać dary Ducha Świętego.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Klein, +Mieczysławę Januszewską, +Jerzego Gałązkę, +Maksymiliana Kraińskiego, +Gabrielę Tyczyńską, +Grażynę Bociek oraz +Jadwigę Karpińską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

1/ Kończymy dzisiejszą niedzielą liturgiczny obchód czasu wielkanocnego. Do niedzieli Trójcy Świętej trwa jeszcze czas Komunii św. wielkanocnej.
Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy dziś na „Marsz dla Życia i Rodziny”, który rozpocznie się w Bazylice św. Mikołaja o godz. 14.30, a zakończy festynem w ogrodzie sióstr Elżbietanek przy ulicy Mikołaja z Ryńska. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gorąco zachęcamy do udziału, tym bardziej, że obecnie toczy się tak ogromna walka o model rodziny czy prawo do życia nienarodzonych. Zamanifestujmy nasze poparcie dla chrześcijańskich wartości.

2/ Informujemy, że na pomoc w organizacji pieszej pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę zebraliśmy 7 tys. zł. Bóg zapłać za ofiarność.
Przy tej okazji informujemy, że zakończyliśmy remont biura parafialnego wraz z zapleczem oraz pokoju obok, a obecnie rozpoczęliśmy przygotowania do remontu dużej jadalni, gdzie również odbywają się spotkania Rad Parafialnych, Kręgu Biblijnego czy Akcji Katolickiej.

3/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP 15, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Eucharystia i czyste serce.

4/ W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła. O godz. 16.00 próba do Komunii dla dzieci z SP 3 oraz NSP 1, natomiast w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i ich rodzin spowiedź św. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem czwartku, o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

6/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci prosimy o gromadzenie wyklejanki, którą nagrodzimy. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie, jako element formacji do przyjęcia sakramentu i wdzięczności NMP za dar I Komunii św.

7/ We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.

8/ W środę o godz. 16.30 próba dla scholii, a po wieczornej Mszy św. w salce pod zakrystią kolejna próba chóru oraz w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.45.

9/ W czwartek 23 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, które w naszej diecezji jest obchodzone jako Dzień Świętości Kapłańskiej. W tym roku gromadzimy się na modlitwie w toruńskiej katedrze. Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę o nowe powołania i w intencji Kapłanów naszej diecezji, a szczególnie z naszej parafii. Pozdrawiamy przy tej okazji grupy Margaretek dziękując za codzienny dar modlitwy w naszej intencji. Bóg zapłać.
W tym dniu w Bibliotece Miejskiej odbędzie się wieczór poświęcony +ks. kanonikowi Jerzemu Sobocie. Szczegóły na plakacie przy bocznym wyjściu.

10/ W piątek o godz. 11.00 kolejne spotkanie Katolickiego Klubu Seniora, a o godz.18.45 w kawiarence kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, natomiast o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

11/ W sobotę 25 maja o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów nasz parafianin, diakon Dawid Szczodrowski, otrzyma święcenia kapłańskie. Prosimy wszystkich o modlitwę w Jego intencji. Wyjazd autokaru na święcenia do Torunia w sobotę o godz. 8.00.
Natomiast w niedzielę 26 maja o godz. 12.15 ks. Dawid odprawi swoją mszę św. prymicyjną, po której tradycyjnie wszystkim obecnym na mocy przywileju udzielonego przez Ojca Świętego ksiądz prymicjant udzieli błogosławieństwa papieskiego, a ci którzy przyjęli Komunię św. lub uczynią to w najbliższym czasie i pomodlą się w intencji Papieża mogą uzyskać odpust zupełny.

12/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na trwające remonty, z wyjątkiem kolekty z Mszy św. prymicyjnej, którą ofiarujemy ks. prymicjantowi na zagospodarowanie się w nowej parafii

13/ Przypominamy i zachęcamy wszystkich do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas szybko płynie, więc nie odkładajmy tak zbawiennej sprawy na potem czy później.

14/ Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

15/ Państwu Marii i Zbigniewowi serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby owocnie wykorzystywać dary Ducha Świętego.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Wiesławę Stolp oraz +Mirosławę Piszcz.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – 12.05.2024

1/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka na pomoc w organizacji pieszej pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę. Bóg zapłać za ofiarność.
Przypominamy, że dziś na Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

2/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP 1 i SP 2, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Komunia Święta i czyste serce.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

4/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci prosimy o gromadzenie wyklejanki, którą nagrodzimy. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie jako element formacji do przyjęcia sakramentu i wdzięczności NMP za dar I Komunii św.

5/ W poniedziałek o godz.16.00 próba dla dzieci z SP 15 przed I Komunią św., natomiast w piątek o godz. 16.30 spowiedź święta dla dzieci z SP 15, ich rodzin i wszystkich chętnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

6/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod zakrystią próba chóru, a w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.45. Gorąco zapraszamy.

7/ W piątek zapraszamy na kolejne czuwanie przygotowane przez naszą grupę pielgrzymkową i wspólnotę młodzieżową wraz z ks. Mateuszem, poświęcone NMP i św. Janowi Pawłowi II z racji 25 rocznicy pobytu w naszej diecezji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po Mszy św. czuwanie zakończone wspólną Agapą, podczas której będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat 36 Pieszej Pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę. 

8/ Próba scholii w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

9/ W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Prosimy o odświętny strój – jeśli możliwe to w albie – oraz o przyniesienie świecy do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Przystąpcie do spowiedzi św. w ciągu tygodnia, abyśmy wszyscy mogli przyjąć Komunię św.
Przypominamy i zachęcamy wszystkich do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas szybko płynie, więc nie odkładajmy tak zbawiennej sprawy na potem czy później.
Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny”, który rozpocznie się w Bazylice św. Mikołaja o godz. 14.30, a zakończy festynem w ogrodzie sióstr Elżbietanek przy ulicy Mikołaja z Ryńska. Będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gorąco zachęcamy do udziału, tym bardziej, że obecnie toczy się tak ogromna walka o model rodziny czy prawo do życia nienarodzonych. Zamanifestujmy nasze poparcie dla chrześcijańskich wartości.

10/ W tym tygodniu:
w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy,
we wtorek święto św. Macieja Apostoła,
w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika i patrona Polski,
w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

11/ Informujemy, że organizujemy wyjazd na święcenia kapłańskie naszego diakona Dawida w sobotę 25 maja. Zapisy w biurze parafialnym i pielgrzymkowym. Koszt 40 zł.
Natomiast w dniu 8 czerwca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Kwidzyna i Gdyni. Koszt wejść na zamek i do katedry w Kwidzynie, do oceanarium i kina w Gdyni oraz koszt autokaru to 170 zł. Zapisy w biurze pielgrzymkowym lub parafialnym do 20 maja.

12/ Organizujemy również wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

13/ Pani Urszuli serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał, a panu Piotrowi Turkowi za ofiarowane znaczki na misje. Bóg zapłać za dar serca.
Natomiast panu Marianowi Nasieniewskiemu serdecznie dziękujemy za skoszenia trawy i przycięcie żywopłotów wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby skutecznie naśladować otwartość Maryi na moc Ducha Świętego w naszym życiu.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Honoratę Chmielewską, +Mirosława Lubrechta, +Iwonę Szczepańską, +Tomasza Kamińskiego oraz +Felicję Węgrzyn.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
    

VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024

1/ Naszym Dekoratorom z ks. Mateuszem na czele serdecznie dziękujemy za piękną dekorację na czas Nabożeństw Majowych. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

2/ Jutro przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego, a w środę 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. O godz. 18.00 na Rządzu Suma odpustowa – ks. proboszcz Waldemar serdecznie zaprasza.

3/ Próba dla dzieci z SP 1 i SP 2, które przygotowują się do uroczystości I Komunii i spowiedzi świętej odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Natomiast w piątek o godz. 17.15 pierwsza Spowiedź dzieci i okazja do spowiedzi dla rodzin. Tego dnia wyjątkowo Nabożeństwo majowe odprawimy po Mszy św.!!! Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii świętej, która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do czwartku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

5/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem piątku, kiedy odbędzie się po Mszy św., czyli około godz. 18.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i Ziemi Świętej oraz o dar żywej wiary dla zagubionych.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie jako element formacji do przyjęcia sakramentu.

6/ We wtorek w Kaplicy Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronka i formacyjne spotkanie dla  Czcicieli Miłosierdzia Bożego – zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

7/ W środę o godz. 16.00 w salce pod zakrystią kolejne spotkanie Akcji Katolickiej, a po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru oraz do godz. 19.45 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

8/ W piątek o godz. 18.45 w kawiarence – ze względu na remont w plebanii – kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

9/ W sobotę o godz. 10.00 w parafii na Tarpnie rozpocznie się  Kongres Grup Modlitwy o. Pio. Szczegóły na plakacie. Wraz z naszą grupą o. Pio  wszystkich zachęcamy do udziału.
Natomiast w naszej parafii Msza św. o godz. 18.00 w asyście grupy Solaris, a po Mszy św. spotkanie dyskusyjne w salce pod zakrystią.

10/ W przyszłą niedzielę 12 maja będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w organizacji pieszej pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę, którą od zeszłego roku prowadzi nasz ks. Mateusz. Polecamy to dzieło Waszej ofiarności, a przy tej okazji dziękujemy grupie pielgrzymkowej za całoroczną aktywność w życiu naszej parafii.
Natomiast na Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania.
Także za tydzień w Pieńkach Królewskich o godz. 11.30 zostanie odprawiona
Suma odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli. Ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza.

11/ Nowożeńcom: Aleksandrze i Bartoszowi Zabrockim serdecznie dziękujemy za ofiarowane kwiaty do naszego kościoła. Bóg zapłać. Przy tej okazji życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

12/ Pani Irenie Topolewskiej oraz panu Zbigniewowi Sujkowskiemu oraz anonimowemu ofiarodawcy serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Aleksandra Stajkowskiego oraz +Ewę Olkiewicz.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

1/ Informujemy, że w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pomoc dla Martyny 7 tys. zł. Bóg zapłać za dar serca.

2/ W poniedziałek 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Przez Jej wstawiennictwo prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do czwartku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

4/ W środę rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, maturzystów, pokój dla świata oraz dar żywej wiary dla zagubionych. Dzieci prosimy o zbieranie wyklejanki majowej, którą nagrodzimy!
Podczas wieczornej Mszy św. katecheza dla wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.45, natomiast w salce pod zakrystią kolejna próba chóru.

5/ Również w środę o godz. 18.00 w Turznicach Suma odpustowa ku czci św. Józefa rzemieślnika – ks. proboszcz Wojciech serdecznie zaprasza.

6/ W czwartek 2 maja – Dzień Flagi Narodowej – pamiętajmy o zamanifestowaniu miłości do Ojczyzny choćby wywieszając flagę naszej umiłowanej Polski.

7/ W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 8.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Natomiast po Sumie o godz. 12:15 Odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski pod opiekę Maryi.
Jest to również szczególny dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Mamy tak wielu Grudziądzan poza granicami Polski. Módlmy się za nich, aby godnie reprezentowali swym życiem Polskę i nie zapominali, gdzie jest ich rodzinny dom.
Nabożeństwo pierwszopiątkowe odprawimy w łączności z nabożeństwem Majowym o godz. 17.30. Spowiedź przed każdą Mszą św.

8/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 podczas nabożeństwa Majowego będziemy się modlić o nowe powołania do stanu duchownego. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc o. Andrzejowi – misjonarzowi z naszej parafii, który pracuje w Argentynie. Bóg zapłać za dar serca. Prosimy rodziców i katechetów o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych.
*
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Natomiast Wspólnota Męskiego Różańca zaprasza na comiesieczną katechezę, Mszę św. i Różaniec w sobotę o godz. 10.40 przy „Oknie życia” przy ul. Mikołaja z Ryńska 9/15.

9/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00.

10/ Naszych drogich chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I sobotę – początek od godz. 8.00.

11/ W sobotę 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji pozdrawiamy wszystkich strażaków z naszej parafii i przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania za ofiarną służbę oraz prosimy św. Floriana o opiekę nad Wami, byście zawsze szczęśliwie wracali z każdej akcji. Szczęść Boże!

12/ Informujemy, że organizujemy wyjazd na święcenia kapłańskie naszego diakona Dawida w sobotę 25 maja. Zapisy w biurze parafialnym i pielgrzymkowym. Koszt 40 zł.
Natomiast w dniu 8 czerwca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Kwidzyna i Gdyni. Koszt wejść na zamek i do katedry w Kwidzynie, do oceanarium i kina w Gdyni oraz koszt autokaru to 170 zł. Zapisy w biurze pielgrzymkowym lub parafialnym.

13/ Organizujemy również wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

14/ Informujemy, że tegoroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc dla misji św. odbędzie się 10 maja do godz. 10.00. Prosimy do tego czasu dostarczyć sprzęt na plac przykościelny przy blaszanym garażu. Z góry Bóg zapłać za wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Janinę Kaniecką, +Stefana Jendraszka, +Danutę Jasińską, +Barbarę Kowalską, +Danutę Stępin, +Hannę Balbuzę, +Renatę Kowalewską, +Gertrudę Sobieską oraz +Zbigniewa Fajkowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

1/ Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o nowe powołania męskie i żeńskie do służby w Kościele. Na Mszy św. o godz.16.30 obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania.
Zgodnie z zapowiedzią na Mszach św. będzie nam towarzyszył śpiew zespołu z parafii na Moniuszki. Po Mszach św. odbędzie się dobrowolna zbiórka do puszek na rehabilitację ciężko chorej jednej z członkiń zespołu – mamy 4-miesięcznego dziecka. Z góry Bóg zapłać za wsparcie, a Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki i w ten sposób włączenie się w to szlachetne dzieło. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

3/ Informujemy, że pogrzeb +ks. prał. Henryka Kujaczyńskiego odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w parafii na Strzemięcinie. W tym dniu przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

4/ We wtorek o godz. 16.30 obowiązkowa próba do I Komunii św. dla dzieci z SP1 i SP2,  w środę o godz. 16.00 dla dzieci z SP15. Natomiast w piątek o godz. 16.30 obowiązkowa próba dla dzieci z NSP1 i SP3.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej  Mszy św. próba chóru oraz do godz. 19.45 w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

6/ Spotkanie dla ministrantów i lektorów we wtorek po wieczornej Mszy św., a grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00.

7/ W sobotę o godz. 17.00 w grudziądzkiej Farze rozpocznie się spotkanie pt. „Jan Paweł II przyjaciel i wychowawca młodzieży”. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału – szczegóły na plakacie przy bocznym wyjściu.

8/ Informujemy, że organizujemy wyjazd na święcenia kapłańskie naszego diakona Dawida w sobotę 25 maja. Zapisy w biurze parafialnym i pielgrzymkowym. Koszt 40 zł.
Natomiast w dniu 8 czerwca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Kwidzyna i Gdyni. Koszt wejść na zamek i do katedry w Kwidzynie, do oceanarium i kina w Gdyni oraz koszt autokaru to 170 zł. Zapisy w biurze pielgrzymkowym lub parafialnym.

9/ Organizujemy również wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

10/ Panu Tadeuszowi Kanieckiemu oraz Kamilowi Lackowskiemu serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.
Natomiast panu Marianowi Nasieniewskiemu serdecznie dziękujemy za posianie trawy i skoszenie trawników wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

11/ Informujemy, że od wtorku rozpoczął się remont biura parafialnego i zaplecza. Jeśli Pan Bóg pozwoli, to chcielibyśmy w tym roku zakończyć remont plebanii. Dziękujemy Wam za ofiarność i życzliwość, która przynosi tyle dobra dla naszej parafii. Bóg zapłać!

12/ Informujemy, że tegoroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc dla misji św. odbędzie się 10 maja do godz. 10.00. Prosimy do tego czasu dostarczyć sprzęt na plac przykościelny przy blaszanym garażu. Z góry Bóg zapłać za wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

13/ W dniach  od 2 do 6 lipca parafia na Rządzu,  organizuje pielgrzymko-wycieczkę na południe Polski oraz do Pragi. Szczegóły na plakatach.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Niech dobra lektura pomoże nam iść przez życie z Jezusem.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Barbarę Sadowską, +Renatę Kwiatkowską oraz +Krystynę Krzyśko.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024

1/ Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny oraz VIII Narodowe Czytanie Pisma Świetego. Zachęcamy serdecznie do czytania i rozważania Pisma Świętego indywidualnie czy choćby podczas spotkań naszego Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 18.45 w salce w plebanii – wraz z ks. Janem serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.
Dziś przypada również 1058 rocznica Chrztu Polski – przy tej okazji zapraszamy do dołączenia do X Róży Różańcowej modlącej się za Ojczyznę – mamy już 10 osób, zachęcamy kolejne.

2/ Informujemy, że do puszek na cele dobroczynne zebraliśmy w Niedzielę Miłosierdzia 2111 zł. Bóg zapłać za ofiarność, a Zespołowi „Caritas” jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

4/ We wtorek o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie formacyjne modlitewnej grupy o. Pio, natomiast o godz.18.30 w kościele spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru oraz do godz. 19.45 w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu

6/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00.

7/ W sobotę o godz. 9.00 w kościele spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.

8/ Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o nowe powołania męskie i żeńskie do służby w Kościele. Na Mszy św. o godz.16.30 obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania.
Na Mszach św. będzie nam towarzyszył śpiew zespołu muzycznego z parafii na Moniuszki, który także śpiewa w kaplicy więziennej. Po Mszach św. odbędzie się dobrowolna zbiórka do puszek na rehabilitację ciężko chorej jednej z członkiń zespołu – mamy 4-miesięcznego dziecka. Z góry Bóg zapłać za wsparcie.

9/ Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

10/ Pani Janinie Wieczorek, paniom: Urszuli, Bronisławie i Grażynie oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Natomiast panu Gerardowi Szukay’owi dziękujemy za zdjęcia z naszych parafialnych uroczystości. Bóg zapłać Wam za dary serca.

11/ Zapraszamy do korzystania z nowego parkingu przy bramie od ul. Bydgoskiej, który powstał dzięki życzliwości i zaangażowaniu firmy państwa Jolanty i Krzysztofa Świątkowskich i ich pracowników. Bóg zapłać za troskę o nasze wspólne dobro, jakim jest nasza parafia.
Natomiast p. Stanisławie serdecznie dziękujemy za ofiarę na nowe kwietniki przy parkingu obok krzyża i prace przy zasadzeniu kwiatów, a naszej gospodyni – p. Jadwidze – serdecznie dziękujemy za obsadzenie kwiatami pozostałych kwietników wraz z balkonem. Bóg zapłać Paniom za poświęcony czas i siły.

12/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby coraz głębiej wchodzić w tajemnicę życia Bożego.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Barbarę Kloc, +Irenę Kosedę, +Stanisława Majorkiewicza, +Janinę Młot, +Stanisławę Lesińską, +Teresę Jaszczerską oraz +Jerzego Małeckiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024

1/ „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – zastanów się, czy swoim życiem wyrażasz taką postawę, o którą prosi Pan Jezus nie tylko w Święto Miłosierdzia, ale na co dzień.

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Bóg zapłać za ofiarność, a Zespołowi Caritas serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.
Informujemy, że do puszek na KUL zebraliśmy 1500 zł. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy kolejne osoby do wspólnotowej modlitwy, bo w co jak co, ale w Miłosierdzie Boże na pewno warto inwestować!

4/ Na poniedziałek 8 kwietnia przeniesiona została Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona również jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy więc do modlitwy w obronie poczętego i każdego życia.

5/ We wtorek o godz. 18.45 w plebanii obowiązkowe spotkanie katechetów.

6/ W środę o godz. 16.00 kolejne spotkanie Akcji Katolickiej, o godz. 16.30 kolejna próba scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru oraz do godz. 19.45 w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu

7/ W sobotę 13 kwietnia o godz. 10.00 w parafii na Strzemięcinie rozpocznie się Grudziądzki Kongres Wspólnot. Zachęcamy do udziału – szczegóły na plakacie.

Natomiast u nas o godz. 18.00 Msza św. z udziałem członków ruchu „Solaris”, a po Mszy św. w salce pod zakrystią katecheza s. Bogny i luźna dyskusja. Zejdźmy z kanapy i dajmy sobie szansę na duchowy rozwój.
Także w sobotę 13 kwietnia nasi ministranci i lektorzy udają się do Lubawy na doroczny zjazd Służby Liturgicznej. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Wam za piękną służbę przy ołtarzu i zapraszamy kolejnych kandydatów do zaszczytnej służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa.

8/ Za tydzień obchodzić będziemy po raz XVI Niedzielę Biblijną. W tym dniu przypada również 1058 rocznica Chrztu Polski – przy tej okazji zapraszamy do dołączenia do X Róży Różańcowej modlącej się za Ojczyznę – mamy już 10 osób – zachęcamy kolejne.

9/ Pani Elżbiecie, państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

10/ Ze względu na zbyt małą liczbę chętnych informujemy, że planowana na czerwiec pielgrzymka do Wilna nie odbędzie się.
Natomiast nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej. Zapraszamy do udziału.

11/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Józefę Zielińską.
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ją Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj jej wieczne spoczywanie.

Uroczystosć Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

1/ Chrystus zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym składamy wszystkim kochanym Parafianom i przybyłym gościom z całego serca życzenia wszelkiej pomyślności, a nade wszystko, by blask Zmartwychwstałego Jezusa opromieniał każdy dzień Waszego życia, wszystkie Wasze pragnienia, Waszą naukę, pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!
Siostrom Zmartwychwstankom, które obchodzą święto patronalne, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i życia w blasku Zmartwychwstałego Pana.

2/ Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za zaangażowanie i przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, za wykonane dekoracje, oprawę muzyczną i wszelkie dobro wniesione w troskę, aby oddać należną cześć i chwałę Zmartwychwstałemu Jezusowi. Wielkie Bóg zapłać.
Dziękujemy również wszystkim, którzy czuwali i adorowali Jezusa uwięzionego i ukrzyżowanego. Bóg zapłać za duchowy wkład w rozwój naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy także za wszelkie dowody życzliwości i za modlitewną pamięć, którą czujemy na każdym kroku naszej kapłańskiej posługi w naszej parafii. Bóg zapłać Wam za dobre serce.
Nasz kleryk Kamil i lektorzy będą rozprowadzać tradycyjnie pismo seminaryjne „Sługa”, które serdecznie polecamy.

3/ Jutro, w II dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

4/ Nowennę do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdiza. W sobotę Nowenna przed Świętem Miłosierdzia w łączności ze Mszą św. o godz. 8.00.

5/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba dla scholii, o godz.17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a  po wieczornej Mszy św. próba chóru. Natomiast od godz. 19.00 do 19.45 w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy.

6/ W czwartek podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego katecheza dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Włączmy się jeszcze liczniej w nurt modlitwy o „Miłosierdzie dla nas i świata całego”. Po nabożeństwie spotkanie przy wspólnym stole w naszej kawiarence.

7/ W piątek o godz. 18.45 kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

8/ W piątek 5 kwietnia ze względu na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post piątkowy.

9/  W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta – będziemy modlić się o nowe powołania męskie i żeńskie do życia konsekrowanego.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci i młodzieży – prosimy rodziców o przypomnienie o Dniach Eucharystycznych. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

10/ Wspólnota Męskiego Różańca zaprasza na  wspólnotową modlitwę w sobotę o godz. 10.40 do parafii w Tarpnie. Po katechezie i Mszy św. Różaniec pod krzyżem.

11/ Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie w niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Z góry Bóg zapłać za ofiarność. O przeprowadzenie zbiórki prosimy nasz parafialny zespół „Caritas”.

12/ Już dziś zapraszamy na Grudziądzki Kongres Wspólnot, który odbędzie się w parafii na Strzemięcinie w sobotę 13 kwietnia. Szczegóły na plakacie.

13/ Pani Irenie Topolewskiej oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Przypominamy, że w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy u pań Anny i Stanisławy tylko do przyszłej niedzieli.
Natomiast nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej. Zapraszamy do udziału.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby umacniać się w pragnieniu życia wiecznego.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Janinę Demange, +Aleksandrę Marciniak oraz +Krystynę Łubkowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Niedziela Palmowa – 24.03.2024

1/ Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego szczytem jest Wigilia Paschalna.

Nie przegap tych bardzo ważnych zbawczych wydarzeń. Weź aktywny udział w Triduum Paschalnym i przeżyj w duchu wiary pamiątkę trzech ostatnich dni życia Pana Jezusa na ziemi, które otworzyły nam drzwi wieczności.
Przypominamy o dzisiejszej zbiórce żywności dla potrzebujących organizowanej przez nasz parafialny Caritas oraz o wieczornym koncercie pieśni pasyjnych – szczegóły na plakatach.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. 

3/ Dziś przed kościołem można nabyć palmy wielkanocne wykonane własnoręcznie przez naszą młodzież, lektorów, ministrantów i rodziców. Bóg zapłać za podtrzymywanie i wsparcie tej pięknej tradycji.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do środy o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ W poniedziałek dzień spowiedzi wielkanocnej w naszej parafii z udziałem księży z całego dekanatu. Spowiedź od godz. 16.30 do 18.00. Prosimy o skorzystanie z tego sakramentu, bo tylko z czystym sercem możemy owocnie przeżyć pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego – inaczej to będzie tylko kolejny szary dzień naszego życia.

6/ We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele projekcja filmu Mela Gibsona pt: „Pasja”.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, podczas Mszy św. katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca – przy okazji zapraszamy do wstąpienia do X Róży Różańcowej, a po Mszy św. wymiana Tajemnic oraz próba chóru.

8/ Ks. Mateusz zaprasza ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na obowiązkowe zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza: w poniedziałek o godz. 18.30 oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00.

9/ Liturgia Wielkiego Czwartku z obrzędem obmycia nóg rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i czuwanie do godz. 22.00. Dalsza część adoracji w ciemnicy w piątek od godz. 8.00 do wieczornej liturgii.

10/ Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 oddaniem czci obnażonemu ołtarzowi przez Kapłana, który położy się krzyżem przed ołtarzem. Pamiętajmy, że jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pana Jezusa będzie trwać do godz. 24.00. Dalsza część Adoracji rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 8.00 i potrwa do Wigilii Paschalnej.

11/ W Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę poranną adorację o godz. 8:00 rozpoczniemy od wspólnej modlitwy brawiarzowej, tak zwanej ciemnej jutrzni. Będziemy śpiewać hymny i psalmy oraz czytać fragmenty Pisma Świetego i katechez kościelnych trwając przy Panu Jezusie. Serdecznie zapraszamy.

12/ W Wielki Piątek o godz. 15.00 w kościele rozpoczniemy „Koronką” Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.15, Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21.00. Obowiązuje post ścisły – nie jemy mięsa i tylko jeden posiłek do syta. Ofiary z Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

13/ Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się o godz. 10.00; 11.00; 12.00; 13.00;  14.00 i 16.00.

14/ Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 23.00. Na zakończenie liturgii odbędzie się uroczysta procesja Rezurekcyjna. Tym samym nie będzie Mszy św. i procesji o godz. 6.00. Prosimy o poniesienie baldachimu, sztandarów i chorągwi. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece!

15/ Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. od godz. 8.00 w porządku niedzielnym. Jest to niedziela naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na ogrzewanie, a pozostałą część na nowy konfesjonał. W II dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym.

16/ W imieniu grupy Dekoratorów serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ burzy to założoną koncepcję. Prosimy ofiary na kwiaty składać do skarbonki, która jest wystawiona przy chrzcielnicy. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone już ofiary.

17/ Pani Urszuli, pani Irenie Topolewskiej i panu Zbigniewowi Sujkowskiemu oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

18/ Przypominamy, że w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy u pań Anny i Stanisławy.
Natomiast nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej. Zapraszamy do udziału.

19/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

20/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby w duchowej radości przeżywać Wielki Tydzień.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Andrzeja Pokorskiego, +Andrzeja Lewandowskiego oraz +Helenę Zubrikowską. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
  

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

1/ Jeszcze raz dziś na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na nadzwyczajne wydarzenie, jakim będzie Oratorium słowno-muzyczne na cześć św. Jana Pawła II z okazji 25 rocznicy pobytu w naszej diecezji i beatyfikacji ks. W. Frelichowskiego, wykonane przez Warszawską Orkiestrę Symfoniczną oraz pana Jacka Łepeckiego, dyrektora tejże Orkiestry, który pomiędzy utworami muzycznymi będzie wykonywał recytację poezji pasyjnej, cytatów z wypowiedzi JPII oraz świadectwa o JPII różnych ludzi, nawet niewierzących. Wstęp wolny dla wszystkich – bilety są symboliczne. Zaproście swoich bliskich i znajomych, bo naprawdę warto. Zawdzięczamy tak wspaniały koncert życzliwości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z p. Marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele. Pamiętajmy, że Jan Paweł II jest głównym patronem naszego Województwa i Honorowym Obywatelem naszego Grudziądza.

Z racji Oratorium Gorzkie Żale odśpiewamy dziś po Mszy św. o godz. 12.15. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie, można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3/ We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to szczególny Dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinie i świecie. Jest to również dzień imienin ks. Biskupa Józefa, któremu wraz z pozostałymi solenizantami składamy najserdeczniejsze życzenia. We wtorek o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie grupy o. Pio. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy kolejne osoby.

4/ W środę o godz. 16.30 próba dla scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. kolejna próba chóru. Natomiast od godz. 19.00 do 19.45 w Kaplicy Miłosierdzia okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu – zapraszamy.

5/ W piątek 22 marca zapraszamy do udziału w miejskiej Drodze KrzyżowejPoczątek nabożeństwa o godz. 16.30 w kościele św. Józefa w Mniszku, zakończenie około godz. 18.00 Mszą św. w kościele św. Stanisława Biskupa na Rządzu. Nasza parafia poniesie krzyż od V do VI stacji.

6/ Droga Krzyżowa w naszym kościele dla dorosłych w piątek o godz. 8.30 i 17.30 oraz dla dzieci o godz. 16.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

7/ W piątek o godz. 18.45 w plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej.

8/ W sobotę 23 marca odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek o godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie tych chorych, którzy nie są objęci comiesięczną wizytą księdza, a pragną przed Wielkanocą przystąpić do spowiedzi i Komunii św., aby księża nie musieli dwa razy chodzić. Z góry Bóg zapłać za wyrozumiałość.
Sobota będzie Dniem skupienia dla ministrantów i lektorów. Natomiast o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory przygotowujące nas do obchodów Niedzieli Palmowej.
W sobotę po wieczornej Mszy św. będziemy mogli zobaczyć film o śp. ks. prof. Mirosławie Mrozie przygotowany przez naszych kleryków pt. „Bracie, idziemy na lepsze”. Po projekcji odbędzie się zbiórka na działalność Akademickiego Koła Miłośników Starożytnego Biblijnego Izraela. Gorąco zapraszamy.

9/ Za tydzień Niedziela Palmowa – przed kościołem będziemy mogli nabyć palmy wielkanocne przygotowane własnoręcznie przez naszą młodzież, ministrantów i lektorów. Serdecznie prosimy o docenienie tej inicjatywy i skorzystanie z tej oferty. Z góry Bóg zapłać za solidarną postawę. Przed Mszą św. o godz. 12.15 uroczysta procesja z palmami.
Na Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
Natomiast po wieczornej Mszy św. zapraszamy w imieniu dyrektor Centrum Kultury Teatr, pani Anny Janosz, na Koncert Wielkopostny pt. „Wokół Ukrzyżowanego”. Usłyszymy pieśni i utwory pasyjne w wykonaniu wybitnych artystów. Szczegóły na plakatach.

10/ Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składać do skarbonki, która jest wystawiona z przodu kościoła przy chrzcielnicy. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną w ten sposób pomoc Dekoratorom.

11/ Pani Janinie oraz anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na nowy wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Piotra Ciarę oraz +Bronisława Piątkowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Przypominamy, że w każdą środę moderatorzy z klerykami modlą się za wszystkich ofiarodawców. Bóg zapłać za dar serca.

2/ We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Grzegorz – nasz pierwszy wikariusz, a w przyszłą niedzielę ks. Zbigniew, który jest już na emeryturze, mieszka na terenie naszej parafii i pomaga nam w duszpasterstwie. Obu Kapłanom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Królowej kapłanów i obfitości darów Ducha Świętego na dalszą posługę kapłańską. Szczęść Boże.

3/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Jednocześnie informujemy, że w przyszłą niedzielę ze względu na Oratorium Gorzkie Żale odśpiewamy – bez kazania – po Mszy św. o godz. 12.15. 

4/ Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 8.30 i 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30.

5/ Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych. 

6/ Dzieci prosimy o gromadzenie wyklejanki, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

8/ W środę o godz. 16.30 próba dla scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru. Natomiast od godz. 19.00 do 19.45 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia.

9/ Informujemy, że spotkania naszego Parafialnego Klubu Seniora prowadzonego przez Akcję Katolicką w czasie Wielkiego Postu odbywają się w piątki po porannej Mszy św. i Drodze Krzyżowej. Zapraszamy.

10/ Ks. Mateusz wraz ze wspólnotą Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, zapraszają w piątek 15 marca na Nocną Drogę Krzyżową, nazywaną ekstremalną. Rozpoczęcie Mszą św. w naszym kościele o godz. 19.00, wyjście o godz. 19.45. Trasa liczy 29 kilometrów. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

11/ Od soboty 16 marca z inicjatywy Episkopatu Polski po każdej Mszy św. odmówimy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

Natomiast w sobotę o godz.17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory rozpoczynające świętowanie V Niedzieli Wielkiego Postu.

12/ W niedzielę 17 marca o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na nadzwyczajne wydarzenie, jakim będzie Oratorium słowno-muzyczne na cześć św. Jana Pawła II z okazji 25 rocznicy pobytu w naszej diecezji i beatyfikacji ks. W. Frelichowskiego, wykonane przez Warszawską Orkiestrę Symfoniczną oraz pana Jacka Łepeckiego, dyrektora tejże Orkiestry, który pomiędzy utworami muzycznymi będzie wykonywał recytację poezji pasyjnej, cytatów z wypowiedzi JPII oraz świadectwa o JPII różnych ludzi, nawet niewierzących. Wstęp wolny dla wszystkich – bilety są symboliczne. Zaproście swoich bliskich i znajomych, bo naprawdę warto. Zawdzięczamy tak wspaniały koncert życzliwości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego z p. Marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele. Pamiętajmy, że Jan Paweł II jest głównym patronem naszego Województwa i Honorowym Obywatelem naszego Grudziądza.

13/ Zachęcamy kolejne osoby do włączenie się w modlitwę różańcową w X Róży Różańcowej. Zapisy u pani Ani lub u ks. Proboszcza. Gorąco zachęcamy, bo sytuacja w Polsce i całym świecie jest nieciekawa! Prosimy – módlcie się!

14/ Podobnie jak w ubiegłych latach serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ burzy to założoną koncepcję naszych Dekoratorów. Prosimy ofiary na kwiaty składać do skarbonki, która jest wystawiona z przodu kościoła przy chrzcielnicy. Bóg zapłać.

15/ Pani Urszuli oraz państwu Osmańskim dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii, którą przeznaczymy na drugi wyciszony konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

16/ Przypominamy, że w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy u pań Anny i Stanisławy.
Natomiast nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej. Zapraszamy do udziału.

17/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

18/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.
Zachęcamy ponadto do zaopatrzenia się w sklepiku w Paschałki wielkanocne, które przyniesiemy na procesję wielkanocną podczas Wigilii paschalnej i zapalimy na stołach podczas śniadania wielkanocnego. Mamy w ten sposób kolejną możliwość okazać miłosierdzie potrzebującym. Jednocześnie informujemy, że nasz parafialny Zespół Caritas pragnie zorganizować w Niedzielę Palmową zbiórkę żywności dla potrzebujących. Warto o tym pomyśleć, bo Pismo Świete uczy, że jałmużna gładzi nasze grzechy.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Łucję Ciechanowicz oraz +Elżbietę Raszat.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

1/ Przypominamy, że dziś o godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

2/ Informujemy, że w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc misjonarzom zebraliśmy 2700 zł. Bóg zapłać za ofiarność, a Wspólnocie Żywego Różańca za poświęcony czas i siły na przeprowadzenie zbiórki.

3/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45.

4/ Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 8.30 i 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30.

5/ Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

6/ Dzieci prosimy o gromadzenie wyklejanki, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

8/ W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

9/ We wtorek o godz. 18.30 spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

10/ W środę o godz. 16.00 w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej, o 16.30 kolejna próba scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru. Natomiast od godz. 19.00 do 19.45 w Kaplicy Miłosierdzia okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

11/ W piątek o godz. 19.00 w salce kolejne spotkanie grupy młodzieżowej.

12/ W sobotę o godz. 9.00 w dolnej kaplicy spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o godz.17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, a o godz. 18.00 Msza św. z udziałem członków grupy Solaris. Po Mszy św. spotkanie dla działających w grupie i wszystkich chętnych chcących włączyć się w działanie grupy. Zapraszamy serdecznie.

13/ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

14/ Ks. Mateusz wraz ze wspólnotą Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają w piątek 15 marca na Nocną Drogę Krzyżową, nazywaną ekstremalną. Rozpoczęcie Mszą św. w naszym kościele o godz. 19.00, wyjście o godz. 19.45. Trasa liczy 29 kilometrów. Zapisy i szczegóły u ks. Mateusza.

15/ W niedzielę 17 marca o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na nadzwyczajne wydarzenie, jakim będzie Oratorium słowno-muzyczne na cześć św. Jana Pawła II z okazji 25 rocznicy pobytu w naszej diecezji i beatyfikacji ks. W. Frelichowskiego, wykonane przez Warszawską Orkiestrę Symfoniczną oraz pana Jacka Łepeckiego, dyrektora tejże Orkiestry, który pomiędzy utworami muzycznymi będzie wykonywał recytację poezji pasyjnej, cytatów z wypowiedzi JPII oraz świadectwa o JPII różnych ludzi, nawet niewierzących. Prosimy, aby zabrać ze sobą zaproszenia, które są wyłożone przy wyjściach z kościoła i przekazać je osobom nie z naszej parafii. Każde zaproszenia jest ważne dla dwóch osób. Zawdzięczamy tak wspaniały koncert życzliwości Urzędu Marszałkowskiemu  Województwa Kujawsko-Pomorskiego z p. Marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele. Pamiętajmy, że Jan Paweł II jest głównym patronem naszego Województwa.

16/ Podobnie jak w ubiegłych latach serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ burzy to założoną koncepcję naszych Dekoratorów. Prosimy ofiary na kwiaty składać do skarbonki, która jest wystawiona z przodu kościoła przy chrzcielnicy. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną w ten sposób pomoc.

17/ Pani Barbarze serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii, a panu Piotrowi Turkowi za ofiarowane znaczki na cele misyjne. Bóg zapłać za dary serca.

18/ Przypominamy, że w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy i program w poniedziałek w biurze pielgrzymkowym od 8.30 do 9.30 oraz u pań Anny i Stanisławy. Zapraszamy.
Natomiast nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej lub p. Ani Gołąbiewskiej. Zapraszamy do udziału.

19/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

20/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. Zachęcamy ponadto do zaopatrzenia się w sklepiku w Paschałki wielkanocne, które przyniesiemy na procesję wielkanocną podczas Wigilii paschalnej i zapalimy na stołach podczas śniadania wielkanocnego. Mamy w ten sposób kolejną możliwość okazać miłosierdzie potrzebującym.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Damiana Kaczyńskiego, +Mariana Muszkiewicza, +Stanisława Grucę, +Eugeniusza Nachyłę, +Krystynę Tyrlik, +Ryszarda Dembińskiego oraz +Waleriana Ferenca.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

1/ Rozpoczynamy dziś wielkopostne rekolekcje parafialne, a od jutra również szkolne, które potrwają do środy. Pozdrawiamy serdecznie o. paulina Mariusza Lorenca, który będzie nam towarzyszył szczególnie przez posługę Słowa w tym świętym czasie duchowego wzrostu. Życzymy mocy Ducha Świętego oraz asystencji Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże. Plan rekolekcji wyłożony jest na stoliku obok ogłoszeń parafialnych.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na ogrzewanie. Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Bóg zapłać za ofiarność, a Wspólnocie Żywego Różańca za przeprowadzenie zbiórki.

4/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

5/ Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 8.30 i 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30 – z racji I piątku z obrzędem Komunii św. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

6/ Dzieci prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy Koronka w kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 16.30.

8/ W środę o godz. 16.30 próba dla scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wymiana tajemnic Wspólnoty Różańca Świętego oraz kolejna próba chóru.

9/ W czwartek o godz. 17.00 Grupa Modlitwy o. Pio zaprasza na spotkanie formacyjne i Eucharystię do Kaplicy Miłosierdzia.

10/ W piątek o godz. 18.45 w plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 w salce spotkanie grupy młodzieżowej.

11/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00 do godz. 16.30 i od  godz. 17.15 do 18.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych.

* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Kaplicy Miłosierdzia, natomiast o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory rozpoczynające III Niedzielę Wielkiego Postu.

12/ W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

13/ Przypominamy, że w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy i program w poniedziałek w biurze pielgrzymkowym od 8.30 do 9.30 oraz u pań Anny i Stanisławy. Zapraszamy.
Natomiast nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej lub p. Ani Gołąbiewskiej. Zapraszamy do udziału.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Janinę Kopczyńską oraz +Horsta Prieca. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

1/ Serdecznie pozdrawiamy zespół „Czeremszyna” z Tarnopola, który będzie śpiewał podczas wszystkich Mszy św., a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla domu dziecka z ogarniętego wojną Tarnopola. Będzie można zakupić płytę zespołu. Można również przynieść przybory szkolne, żywność długoterminową czy słodycze. Będzie wystawiony kosz w kruchcie kościoła. Bóg zapłać za dary serca.
Przy tej okazji informujemy, że do puszek na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie w Środę Popielcową zebraliśmy 2000 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

2/ Przypominamy, że dziś w parafii na Tarpnie  rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Spotkanie w salce parafialnej o godz. 17.00

3/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

4/ Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 8.30 i 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

5/ Dzieci prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

6/ We wtorek będziemy w naszej parafii przeżywać peregrynację relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Zapraszamy o godz. 9.30 na Różaniec z rozważaniami, a o godz. 10.00 na uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii i przybyłych z dekanatu. Mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi Jego Magnificencja Ks. Rektor WSD w Toruniu dr hab. Stanisław Adamiak. Przyjdźcie całymi rodzinami w miarę możliwości, aby uprosić pokój, jedność i miłość w rodzinie.
Poniżej szczegółowy program peregrynacji w naszym mieście:

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a od godz. 19.00 do 19.45 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Miłosierdzia.

9/ W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

10/ W sobotę 24 lutego o godz. 10.30 odbędzie się w naszej parafii rejonowe spotkanie członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy do zespołowego działania na rzecz naszej parafialnej wspólnoty.

11/ Także w sobotę zapraszamy o godz. 17.30 na uroczyste Nieszpory przed II Niedzielą Wielkiego Postu oraz o godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie po Mszy w salce pod zakrystią osoby pragnące poznać głębiej Ruch Solaris. Będzie można również wysłuchać katechezy s. Bogny, którą już poznaliśmy jako propagatora tej formy praktykowania wiary.

12/ W przyszłą niedzielę 25 lutego nasza kolekta gospodarcza, która przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania.
Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Mariusz Lorenc z zakonu Ojców Paulinów. W środę na zakończenie rekolekcji kolekta przeznaczona będzie tradycyjnie jako nasze podziękowanie o. Rekolekcjoniście.   

13/ Jednocześnie w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami”. Z tej racji po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”. O przeprowadzenie zbiórki prosimy tradycyjnie Wspólnotę Żywego Różańca. Z góry Bóg zapłać za ofiarność. 

14/ Przypominamy, że w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy i program w poniedziałek w biurze pielgrzymkowym od 8.30 do 9.30 oraz u pań Anny i Stanisławy. Zapraszamy.
Natomiast nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej lub p. Ani Gołąbiewskiej. Zapraszamy do udziału.

15/ Naszym Dekoratorom serdecznie dziękujemy za wykonanie wymownej dekoracji na Wielki Post. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki  i siły. Natomiast panu Piotrowi Turkowi serdecznie dziękujemy za ofiarowane znaczki na misje. Bóg zapłać za dar serca.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Gabrielę Koźminską, +Mariana Goździkowskiego, +Adama Urbańskiego oraz +Andrzeja Wiśniewskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

VI Niedziela zwykła – 11.02.2024

1/ Dziś Światowy Dzień Chorego – podczas Mszy św. o godz. 12.15 obrzęd sakramentu Namaszczenia chorych i błogosławieństwo Lurdzkie. Po Mszy św. zapraszamy chętnych do kawiarenki na słodki poczęstunek.
Także dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. czterdziesto- godzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Dziś adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.15 i potrwa do godz. 16.30. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 15.00, która rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. 

2/ Dzieciom, młodzieży i wszystkim pracownikom oświaty życzymy dobrego wypoczynku na czas rozpoczętych ferii zimowych. Niech Pan Bóg pobłogosławi ten czas, by przyniósł wzmocnienie sił fizycznych i duchowych. Szczęść Boże!

3/ W środę 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu w ramach jałmużny wielkopostnej. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta i nie jemy mięsa.
Już dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcamy do zrobienia sobie dobrych postanowień wielkopostnych.
Episkopat Polski zaapelował, aby w Środę Popielcową w całej Polsce po każdej Mszy św. odbyła się zbiórka do puszek na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Zebrane środki za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom. Bóg zapłać za ofiarność.

4/ Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 8.30 i 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

5/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.45. Przypominamy, że również za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych.

6/ Dzieci i młodzież prosimy o gromadzenie wyklejanki wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kościele.

8/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru. Natomiast od godz. 19.00 do 19.45 okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia.

9/ W piątek o godz. 18.45 na plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy.

10/ W imieniu grupy modlitewnej „Wojowników Maryi” zapraszamy w sobotę o godz. 17.30 do kościoła pojezuickiego na modlitewne spotkanie zatytułowane „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”, a w naszej parafii o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory poprzedzające I Niedzielę Wielkiego Postu.

11/ W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii zespół „Czeremszyna” z Tarnopola, który będzie śpiewał podczas Mszy św., a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla domu dziecka z ogarniętego wojną Tarnopola. Będzie można zakupić płytę zespołu. Można również przynieść przybory szkolne, żywność długoterminową czy słodycze. Będzie wystawiony kosz w kruchcie kościoła.

12/ Za tydzień w niedzielę 18 lutego w parafii na Tarpnie rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Spotkanie w salce parafialnej o godz. 17.00

13/ Księdzu Mateuszowi, grupie młodzieżowej, zespołowi młodzieżowemu oraz dekoratorom dziękujemy za przygotowania wspaniałego czuwania modlitewnego w miniony piątek, a p. Krzysztofowi Dziedzicowi dziękujemy za nagrywanie i relację na żywo. Bóg zapłać wszystkim za świadectwo żywej wiary.

14/ Panu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy za ofiarowane znaczki na misje. Bóg zapłać za dar serca.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych, aby dobrze wejść w czas Wielkiego Postu.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jacka Boczanowskiego oraz +Jana Kopaczewskiego.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
   

V Niedziela zwykła – 04.02.2024

1/ Do czwartku trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i jest na stronie internetowej naszej parafii. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 14.00. W czwartek prosimy o cierpliwość, ponieważ kolędy dodatkowe wymagają dużo czasu na przemieszczanie pomiędzy poszczególnymi mieszkaniami. Dziękujemy za wyrozumiałość.

2/ Dla sióstr Karmelitanek w Łasinie zebraliśmy 2 lutego w święto MB Gromnicznej 3300 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. kolejna próba chóru.

5/ W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i modlitewne czuwanie przygotowane przez naszą młodzież pod kierownictwem ks. Mateusza pt. „Wierność ukrzyżowanej miłości”, w czasie którego tym razem do Pana Jezusa przyprowadzi nas św. Rita – patronka spraw „beznadziejnych”. Po czuwaniu zapraszamy na agapę do salki pod zakrystią.

6/ W sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek o godz. 8.00.

7/ W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie MB z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy serdecznie wszystkich chorych, którym zdrowie pozwala przybyć, na Mszę św.  w Waszej intencji z obrzędem sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem Lurdzkim o godz. 12.15. Po Mszy św. zapraszamy chorych na poczęstunek do naszej kawiarenki.
Tradycyjnie ze względu na rozpoczynający się w środę 14 lutego Wielki Post za tydzień po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 16.30 jako przygotowanie do czasu postu i pokuty.

8/ Przypominamy, że do końca kolęd, czyli do 8 lutego, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 16.30.

9/ Organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Grecji w dniach od 17 do 26 września. Koszt 920 euro i 200 zł. Zapisy i program w biurze parafialnym.
Natomiast w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy i program w poniedziałek w biurze pielgrzymkowym od 8.30 do 9.30 oraz u pań Anny i Stanisławy. Zapraszamy.
Z kolei nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej lub p. Ani Gołąbiewskiej.

10/ Pani Zofii Eichler oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za dodatkowe ofiary na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za dar serca.

11/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i ksiażek religijnych jako źródła Bożej mądrości.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Radosława Szewczyka, +Barbarę Koniecką, +Kazimierę Welicką oraz +Waldemara Szymańskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

IV Niedziela zwykła – 28.01.2024

1/ Zapraszamy do naszej kawiarenki, w której zorganizowaliśmy kącik czytelniczy prasy katolickiej i książki. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy p. Ewie za ofiarowane książki i albumy. Bóg zapłać za dar serca. Panu Adamowi dziękujemy za dbanie, aby była świeża prasa, a p. Dorocie za świeże ciasto. Bóg zapłać za wnoszone dobro.
Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. o godz. 12.15 w naszej kawiarence odbędzie się spotkanie dla osób, które utworzyły IX Różę Różańcową, modlącą się przede wszystkim o dobrą śmierć, czyli w rzeczywistości o Boże życie, które usuwa lęk przed śmiercią i daje wieczność. Jednocześnie zapraszamy kolejne osoby do X Róży, której głównym zadaniem będzie modlitewna troska o naszą Ojczyznę, Polskę.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, podczas Eucharystii katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic oraz kolejna próba chóru – zapraszamy.

4/ W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. W bazylice św. Mikołaja nasze siostry Elżbietanki i Zmartwychwstanki na Mszy św. o godz. 10.00 odnowią swoje śluby zakonne. Na Msze św. tradycyjnie przynosimy świece do poświęcenia. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej pożegnanie żłóbka. Kolekta tradycyjnie dla sióstr Karmelitanek w Łasinie. Prosimy o ofiarność dla jedynego zakonu kontemplacyjnego w naszej diecezji.

5/ Zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 18.00 na spotkanie Ruchu Solaris z s. Bogną Młynarz i Mariolą Polok. W piątek rozpoczniemy od Eucharystii, później konferencja s. Bogny i luźne spotkanie przy kawie, by bliżej poznać zasady ruchu Solaris. W sobotę również rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 18.00, a następnie uwielbienie w kościele prowadzone przez naszych Gości i zespół „Wypłyń na głębię”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, bo warto, by ruch ten zaistniał w naszej parafii na stałe.

6/ W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

7/ W sobotę 3 lutego liturgiczne wspomnienie św. Błażeja – patrona chorych na gardło. Po porannych Mszach św. będzie możliwość przyjęcia specjalnego błogosławieństwa św. Błażeja na gardło. O godz. 11.00 kolejna próba dla scholii – zapraszamy.

8/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego.
* W I piątek miesiaca ze względu na trwające kolędy nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Spowiedź w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.15. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych.
* W I sobotę miesiaca po Mszy św. o godz. 8.00  nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

9/ W I sobotę lutego zapraszamy wszystkich w imieniu Męskiego Różańca o godz. 9.30 na Mszę św. i Różaniec do kościoła św. Ksawerego -pojezuickiego. Włączmy się w to piękne dzieło.

10/ Trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i jest na stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe, które w 1/3 przypadają dla księdza, a w 2/3 przeznaczone są na potrzeby parafii. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Informujemy, że sprawozdanie z zeszłego roku i kolęd będzie w niedzielę 11 lutego.

11/ Przypominamy, że do końca kolęd, czyli do 8 lutego, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 16.30.

12/ Organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Grecji w dniach od 17 do 26 września. Koszt 920 euro i 200 zł. Zapisy i program w biurze parafialnym.
Natomiast w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy i program w poniedziałek w biurze pielgrzymkowym od 8.30 do 9.30 oraz u pań Anny i Stanisławy. Zapraszamy.
Z kolei nasz chór organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Nieborowa, Niepokalanowa, Żelazowej Woli i Sochaczewa w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Koszt 500 zł. Zapisy u pani Ewy Zimińskiej lub p. Ani Gołąbiewskiej.

13/ Panu Krzysztofowi Majewskiemu wraz z pracownikami serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych jako źródła nadziei. W sklepiku są także do nabycia wyjątkowe kalendarze na Nowy Rok od Sióstr Karmelitanek z Łasina.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Cecylię Kłosowską, +Zenona Dziennika, +Gertrudę Lewandowską oraz +Jana Czajkowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
 

III Niedziela zwykła – 21.01.2024
Niedziela Słowa Bożego

1/ „Słowo Boże bowiem jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne rozsądzić myśli i zamiary serca”. Weź sobie, Bracie i Siostro, te słowa do serca, byś żył długo i szczęśliwie na ziemi i osiągnął niebo.

2/ Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta, które przypada dziś i jutro, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i pociechy z wnuków. Szczęść Wam Boże!               

3/ Trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i jest na stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe, które w 1/3 przypadają dla księdza, a w 2/3 przeznaczone są na potrzeby parafii. W miniony piątek zamontowana została balustrada schodowa w plebanii, a na koniec przyszłego tygodnia ukończony zostanie remont łazienki i zaplecza przy zakrystii. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru – zapraszamy.

6/ W piątek o godz. 19.00  kolejne spotkanie grupy młodzieżowej.

7/ W sobotę o godz. 11.00 kolejna próba dla scholii.

8/ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 w naszej kawiarence odbędzie się spotkanie dla osób, które utworzyły IX Różę Różańcową modlącą się przede wszystkim o dobrą śmierć, czyli w rzeczywistości o Boże życie, które usuwa lęk przed śmiercią i daje wieczność. Jednocześnie zapraszamy kolejne osoby do X Róży, której głównym zadaniem będzie modlitewna troska o naszą Ojczyznę, Polskę.

9/ W tym tygodniu:
– w środę 24 stycznia przypada
wspomnienie św. Franciszka Salezego,
w czwartek 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła,
w piątek 26 stycznia wspomnienie Śśw. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

10/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Przypominamy, że ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

11/ Przypominamy, że do końca kolęd, czyli do 8 lutego, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 16.30.

12/ Państwu Jolancie i Mirosławowi Chmielewskim oraz anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Grecji w dniach od 17 do 26 września. Koszt 920 euro i 200 zł. Zapisy i program w biurze parafialnym.
Natomiast w dniach od 18 do 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Wilna przez Sokółkę i Augustów. Koszt 150 euro i 950 zł. Zapisy w poniedziałek w biurze pielgrzymkowym od 8.00 do 9.00 oraz u pań Anny i Stanisławy. Zapraszamy.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych jako źródła prawdy. W sklepiku są także do nabycia wyjątkowe kalendarze na Nowy Rok od Sióstr Karmelitanek z Łasina.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zygmunta Florkiewicza, +Elżbietę Magdzińską, +Lidię Jankiewicz, +Piotra Czołbę, +Barbarę Zygmunt oraz +Romana Wrzeszcza.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

II Niedziela zwykła – 14.01.2024

1/ Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Przypominamy, że klerycy z moderatorami modlą się w każdą środę za wszystkich ofiarodawców.
Przypominamy o dzisiejszym koncercie kolęd podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15 oraz jeszcze po  Mszy św. o 12.15 półgodzinny występ Violi Brzezińskiej z gitarzysta Sławkiem Kosińskim.

2/ Obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta. Módlmy się, aby każdy człowiek mógł godnie żyć bez względu na to, gdzie przebywa.

3/ W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4/ Trwają wizyty duszpasterskie. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i jest na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 przeznaczone są na potrzeby parafii. Zgodnie z zapowiedzią już trwa remont łazienki przy zakrystii, a w plebanii wykonujemy nowe barierki schodowe. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru.

7/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej.

8/ W sobotę o godz. 11.00 próba dla scholii.

9/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

10/ Przypominamy, że do końca kolęd, czyli 8 lutego, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 16.30.

11/ Paniom: Krystynie, Marlenie, Urszuli i Elżbiecie oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Grecji w dniach od 17 do 26 września. Koszt 920 euro i 200 zł. Zapisy i program w biurze parafialnym. Zapraszamy serdecznie.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych jako źródła prawdy. W sklepiku są także do nabycia wyjątkowe kalendarze na Nowy Rok od Sióstr Karmelitanek z Łasina. Zachęcamy do wsparcia jedynego w naszej diecezji zakonu kontemplacyjnego.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Urszulę Piotrowską, +Andrzeja Nurzyńskiego, +Irenę Domagalską, +Urszulę Izbrandt, +Annę Godziebiewską, +Artura Pęczkiewicza oraz  +Mariana Milkę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024

1/ Przez Chrzest zostałeś obdarzony godnością Dziecka Bożego. To niepojęty dar Bożej miłości. Zastanów się, czy doceniasz ten fakt i jakim jesteś dzieckiem dla Boga, czy Bóg Ojciec może być z Ciebie dumny?
Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.15 będzie grał zespół Tarpian Brothers i Dominika, którzy po Mszy św. zagrają mały koncert prezentując kilka pastorałek. Serdecznie zapraszamy.

2/ Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i jest na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 są przeznaczone na potrzeby parafii. Informujemy, że ofiary kolędowe przeznaczymy na dalsze remonty w kościele: łazienka przy zakrystii (remont już trwa), która służy wszystkim spotykającym się grupom, hol przed zakrystią i salka nad zakrystią oraz dalszy remont pomieszczeń w plebanii. 

3/ Informujemy, że na Fundusz Obrony Życia zebraliśmy kwotę 1500 zł. Bóg zapłać za dar serca.

4/ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu – serce naszej diecezji. Polecamy ją Waszej ofiarności. Przypominamy, że klerycy z moderatorami modlą się w każdą środę za wszystkich ofiarodawców.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do salki pod zakrystią i zachęcamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.

7/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Młodzi, jesteście nam bardzo potrzebni, bo chcemy zachować młodość ducha, zgodnie z przysłowiem: „Z kim przystajesz, takim się stajesz”. Prosimy – przyjdźcie.

8/ Ze względu na kolędy próba scholii odbędzie się w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy serdecznie.

9/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

10/ Informujemy, że w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15 będziemy mogli posłuchać i razem zaśpiewać z Violą Brzezińską – laureatką między innymi „Szansy na sukces” i zwyciężczynią debiutów w Opolu, której będzie akompaniował na gitarze Sławek Kosiński, jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce, który koncertuje również z Urszulą. Po Sumie 30-minutowy koncert. 

11/ Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz słuchaczom sobotniego wieczoru kolęd i poezji. Bóg zapłać za wniesione dobro przez aktywny udział w kolędowaniu i wysłuchaniu wierszy.

12/ Państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź oraz pani Sylwii Słonicz-Mierzejewskiej dziękujemy za ofiarę na prowadzone remonty. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, by pogłębiać swoją katolicką tożsamość. W sklepiku są także do nabycia wyjątkowe kalendarze na Nowy Rok od Sióstr Karmelitanek z Łasina. Zachęcamy do wsparcia jedynego w naszej diecezji zakonu kontemplacyjnego.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Marię Bloch oraz +Dariusza Kasprzyckiego. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2023

1/ Składamy Wam, kochani Parafianie, najserdeczniejsze życzenia Noworoczne. Niech dobry Bóg, pobłogosławi Waszą naukę i pracę oraz przyjmie Waszą modlitwę jako miłą Sobie ofiarę. Niech towarzyszy Wam opieka NMP, Waszych świętych patronów i Anioła Stróża. Niech dar pokoju stanie się udziałem Waszym i całego świata. Szczęść Wam Boże!

2/ Nasi klerycy będą dziś po Mszy św. rozprowadzali seminaryjne pismo „Sługa”. Serdecznie polecamy i dziękujemy za wsparcie w ten sposób naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

3/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Dziękujemy Wspólnocie Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki. Z góry Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru.

6/ W czwartek o godz. 13.15 kolejna lekcja angielskiego dla seniorów.

7/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta i modlitwy o nowe powołania do stanu duchownego.
*
W I piątek miesiąca spowiedź przed każdą Mszą św. Przypominamy przy okazji, że istotą pierwszych piątków nie jest spowiedź, tylko przyjęcie Komunii św. wynagradzającej za grzech nasze i całego świata. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Dniach Eucharystycznych. Ze względu na czas kolęd nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.

8/ W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Msze św. w porządku niedzielnym – przypominamy, że nie ma Mszy o godz. 16.30 do końca kolęd – a kolekta na cele misyjne.
Dzieci, które przyniosły choinki – wyklejanki roratnie – zapraszamy 6 stycznia na Mszę św. o godz. 11.00. 
Tradycyjnie zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie od Teatru na Rynek. Wszyscy uczestnicy otrzymają korony i inne atrybuty. Początek o godz. 11.30. Gorąco zachęcamy do udziału. Szczegóły  na plakatach.
O godz. 17.00 zapraszamy na „Wieczór z wierszem i kolędą”. Pośpiewamy razem kolędy i usłyszymy piękną poezję, między innymi pana Pawła Kamińskiego, naszego Kościelnego. Naszym chórzystom i pozostałym organizatorom serdecznie dziękujemy za tę inicjatywę.

9/ Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, abyśmy przypomnieli sobie jak wielką godnością obdarzył nas Bóg przez łaskę Chrztu Świętego. Ta niedziela kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie pozostawiamy wystrój kościoła i śpiew kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
Podczas Mszy św. o godz. 12.15 będzie grał zespół Tarpian Brothers i Dominika, którzy po Mszy św. zagrają mały koncert prezentując kilka pastorałek.

10/ Zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Przypominamy, że ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

11/ Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i jest na stronie internetowej naszej parafiiPrzypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 są przeznaczone na potrzeby parafii. Informujemy, że ofiary kolędowe przeznaczymy na dalsze remonty w kościele: łazienka przy zakrystii, która służy wszystkim spotykającym się grupom, hol przed zakrystią i salka nad zakrystią oraz dalszy remont pomieszczeń w plebanii.  

12/ Informujemy, że w niedzielę 14 stycznia podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15 będziemy mogli posłuchać i razem zaśpiewać z Violą Brzezińską – laureatką między innymi „Szansy na sukces” i zwyciężczynią debiutów w Opolu, której będzie akompaniował na gitarze Sławek Kosiński, jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce, który koncertuje również z Urszulą. Po Sumie 30-minutowy koncert. 

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, by dobrze wejść w Nowy Rok.
W sklepiku są także do nabycia
wyjątkowe kalendarze na Nowy Rok od Sióstr Karmelitanek z Łasina. Zachęcamy do wsparcia jedynego w naszej diecezji zakonu kontemplacyjnego.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Krystynę Plutowską, +Marię Formę, +Zygmunta Badulskiego, +Krystynę Jarzyńską, +Teresę Kowalską, +Ryszarda Okomońskiego oraz +Mariana Kempińskiego. 
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023

1/ Dziś Wigilia – zachęcamy do tradycyjnego postu. Msze św. w porządku niedzielnym tylko do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00. Przy ołtarzu znajduje się Światełko z Betlejem, które możemy zabrać do naszych domów, do czego zachęcamy na znak jedności. Pasterka o godz. 22.00 z udziałem dzieci i tradycyjnie o godz. 24.00.

2/ Poświęcony Opłatek i sianko na nasze wigilijne stoły można nabyć w kruchcie kościoła, a w sklepiku można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Taka zapalona świeca niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam, może spożyć wigilijną wieczerzę.

3/ Jutro Boże Narodzenie. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 ze względu na Pasterkę i o godz.  16.30 ze względu na nikłą frekwencję – przed rokiem było zaledwie 17 osób.

4/ W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kolekta diecezjalna. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Przy okazji informujemy, że Mszy św. o godz. 16.30 nie będzie do końca kolęd, czyli do 8 lutego.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od środy do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski dla naszej parafii na Nowy Rok. W piątek z racji Oktawy Bożego Narodzenia nie obowiązuje post piątkowy.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca. Przypominamy o organizującej się IX Róży Różańcowej. Zachęcamy do włączenia się w to jakże ważne dzieło – brakuje 3 osób. Po Mszy św. wymiana tajemnic.

7/ W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską w naszych domach. Wyrażamy radość, że pragniecie przyjąć Boże błogosławieństwo z naszych rąk. Mamy również nadzieję, że spotkania z Wami przyniosą dar zwiększenia aktywnego udziału w życiu parafialnym zgodnie z tematem roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Jednocześnie apelujemy o cierpliwość w oczekiwaniu na kolędę, bo nie wiemy, ile Rodzin nas przyjmie. Plan kolędy jest wywieszony w gablotach z ogłoszeniami i jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy, że ofiary kolędowe w 1/3 otrzymuje ksiądz, który jest na kolędzie, a 2/3 są przeznaczone na potrzeby parafii. Informujemy, że tegoroczne ofiary kolędowe przeznaczymy na dalsze remonty: w kościele łazienka przy zakrystii, która służy wszystkim spotykającym się grupom, hol przed zakrystią i salki nad zakrystią oraz dalszy remont pomieszczeń w plebanii. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiarność. Wszystkie dokonane dzieła są dowodem na to, jak wielka jest siła wspólnoty wierzących. Bóg zapłać.

8/ Za tydzień przypada Niedziela Świętej  Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. „Rodzina Bogiem silna” to nie może być tylko pobożne życzenie, bo jeśli chcemy przetrwać, musi to być fundamentalna zasada życia społecznego i religijnego w naszej Ojczyźnie. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 12.15 uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Tradycyjnie prosimy Wspólnotę Żywego Różańca o przeprowadzenie tej zbiórki. Z góry Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

9/ W ostatni dzień Starego Roku o godz. 17.15 zapraszamy na Różaniec, który poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego oraz uroczystą Eucharystię.

10/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, która przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania i zakończonego remontu ogrzewanej łazienki, która znajduje się dokładnie po drugiej stronie kościoła jak obecna oraz dwóch pokoi gościnnych na II piętrze plebanii. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

11/ Naszym kochanym Dekoratorom serdecznie dziękujemy za wykonanie pięknego wystroju na czas Bożego Narodzenia w naszym kościele. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Dziękujemy małemu Stasiowi, który prosi o modlitwę za jego zdrowie i miastu Grudziądz za ofiarowane choinki do naszego kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Nasi klerycy tradycyjnie będą w Nowy Rok rozprowadzali pismo seminaryjne „Sługa”. Serdecznie polecamy i dziękujemy za wsparcie w ten sposób naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

13/ Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.45. Prosimy dzieci o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

14/ Polecamy świąteczny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, by dobrze wejść w Nowy Rok.
W sklepiku są także do nabycia wyjątkowe kalendarze od Sióstr Karmelitanek z Łasina. Zachęcamy do wsparcia jedynego w naszej diecezji zakonu kontemplacyjnego.

15/ Panu Piotrowi Turkowi serdecznie dziękujmy za ofiarowane znaczki na pomoc Misjom Świętym. Bóg zapłać za dar serca.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Romana Ziółkowskiego, +Mieczysława Palińskiego, +Grzegorza Borkowskiego, +Elżbietę Perlińską, +Zofię Jasieniecką, +Henryka Kruszyńskiego, +Renatę Górniak oraz +Jacka Strażewskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

1/ Choć święta za pasem, to jednak te kilka dni może jeszcze uratować nas wszystkich od narzekania, że nie ma śniegu, jestem samotny, dzieciaki ciągle z nosem w komputerze. Czuwajcie i módlcie się – wzywa Pan Jezus. Mówię Ci, warto Go posłuchać, by naprawdę móc zobaczyć światło betlejemskiej gwiazdy i podzielić się miłością, jak opłatkiem w Wigilię.

2/ Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostanie uroczyście wniesione przez harcerzy Światełko Betlejemskie. Światełko będzie dostępne w czasie nabożeństw przed ołtarzem, a w sobotę od porannej Mszy św. do wieczora w kruchcie kościoła. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas odpalanie świec czy lampionów, by nie zgasić światełka.

3/ W naszej kawiarence dziś po Mszach św. o godz. 8.00 i 9.30 będzie można spotkać się z panią Anią – prezes Wspólnoty Żywego Różańca i dołączyć do IX Róży jako mój wkład w duchowy rozwój naszej parafii.

4/ Poświęcony Opłatek na nasze wigilijne stoły można nabyć w kruchcie kościoła. W kruchcie kościoła będzie można również nabyć sianko pod obrus na wigilijne stoły. Dziękujemy ks. Mateuszowi, młodzieży i ministrantom za dbanie o tak wspaniałą i wymowną katolicką tradycję Bożonarodzeniową. Zebrane środki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd.
W salce Caritasu można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Taka zapalona świeca niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć wigilijną wieczerzę.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

6/ Roraty będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tym pięknym nabożeństwie.

7/ Spowiedź adwentowa w naszej parafii jutro – w poniedziałek od godz. 16.30 do 18.00 – będą kapłani z dekanatu. Zadbajmy, aby Chrystus mógł się narodzić w naszych sercach przez oczyszczającą spowiedź.

8/ We wtorek o godz. 16.30 obowiązkowa zbiórka dla kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów.

9/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po Mszy św. próba chóru, a od godz. 19.00 do 19.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia.

10/ Ze względu na Roraty próba scholii odbędzie się w środę i piątek o godz. 17.00, a po próbie schola zaśpiewa na Roratach.

11/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej.

12/ W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy gorąco  na uroczyste Nieszpory, które rozpoczną świętowanie IV Niedzieli Adwentu. Włączmy się aktywnie w modlitwę Kościoła.

13/ W przyszłą niedzielę przypada Wigilia – Msze św. będą w porządku niedzielnym tylko do południa. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00. Tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Pasterka o godz. 22.00 z udziałem dzieci i o godz. 24.00 dla dorosłych.

14/ Informujemy, że tegoroczna Wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda powróci do formy z czasu przed pandemią, czyli będziemy chodzić do wszystkich mieszkań i domów – oczywiście do tych, którzy zechcą przyjąć błogosławieństwo Boże z naszych rąk. Plan kolęd jest wywieszony w gablotach i jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Już dziś prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ nigdy nie wiemy do końca, ile Rodzin nas przyjmie.

15/ Pani Urszuli i panu Jerzemu serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, by owocnie przeżyć Adwent.
W sklepiku są także do nabycia wyjątkowe kalendarze od Sióstr Karmelitanek z Łasina. Zachęcamy do wsparcia jedynego w naszej diecezji zakonu kontemplacyjnego.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Włodzimierza Czarneckiego, +Urszulę Kaczorek, +Mariana Brzuskiewicza, +Tomasza Kaszewskiego, +Annę Kaniecką oraz +Alinę Wieczorek.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

1/ Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat,  pamiętajmy też o tej intencji w naszych  osobistych modlitwach. 

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Z góry Bóg zapłać za ofiarność, a Zespołowi Caritas za poświęcony czas i siły na przeprowadzenie zbiórki.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

4/ Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

5/ We wtorek o godz. 15.00 Koronka i katecheza  dla grupy Czcicieli Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18.00 Msza św. i nauka dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, natomiast po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne. 

6/ W środę 13 grudnia obchodzimy 42 rocznicę wybuchu stanu wojennego w Polsce. Pamiętając o tych trudnych dla naszej Ojczyzny wydarzeniach prośmy, by nigdy więcej Polak nie występował przeciw Polakowi. Przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko prośmy o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.

7/ W środę o godz. 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po Mszy św. próba chóru, a od godz. 19.00 do 19.45 Adoracja w Kaplicy Miłosierdzia.

8/ Ze względu na Roraty próba scholii odbędzie się wyjątkowo w środę i piątek o godz. 17.00, a po próbie schola zaśpiewa na Roratach.

9/ W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy szczególnie dziękować za 15 lat działalności w naszej parafii Grupy Modlitwy o. Pio. Gościem specjalnym będzie diecezjalny moderator grup o. Pio – ks. kanonik Zbigniew Gański, proboszcz z Tarpna. Po Mszy św. spotkanie Grupy w plebanii.

10/ W piątek o godz. 18.45 w salce w plebanii przedświąteczne spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej – zapraszamy do udziału.

11/ W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy gorąco na uroczyste Nieszpory, które rozpoczną świętowanie III Niedzieli Adwentu. Włączmy się aktywnie w modlitwę Kościoła, aby jeszcze owocniej przeżyć Adwent i pogłębić radość z Bożego Narodzenia.

12/ W przyszłą niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 zostanie uroczyście wniesione przez harcerzy Światełko Betlejemskie. O możliwości zabrania do naszych domów poinformujemy w przyszłą niedzielę. Natomiast na Mszę św. o godz. 16.30 w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.

13/ Poświęcony Opłatek, sianko i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” możemy nabyć w kruchcie kościoła. Można też nabyć przed kościołem szopki Bożonarodzeniowe wykonane przez wychowanków Sióstr Elżbietanek. Zachęcamy do zakupu, by docenić trud chłopaków, wychowawców i naszych kochanych sióstr.

14/ Informujemy, że tegoroczna Wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda powróci do formy z czasu przed pandemią, czyli będziemy chodzić do wszystkich mieszkań i domów – oczywiście do tych, którzy zechcą przyjąć błogosławieństwo Boże z naszych rąk. Plan kolęd jest wywieszony w gablotach i jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Już dziś prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ nigdy nie wiemy do końca, ile Rodzin nas przyjmie.

15/ Pani Elżbiecie i panu Janowi serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, by owocnie przeżyć Adwent.
W sklepiku i kawiarence są także do nabycia wyjątkowe kalendarze od Sióstr Karmelitanek z Łasina. Gorąco zachęcamy do wsparcia Sióstr przez gest zakupu za dowolną ofiarę kalendarza. Siostry zapewniają o modlitewnej pamięci o swoich dobrodziejach. Na pewno warto mieć takie zaplecze modlitewne z Karmelu.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Katarzynę Manys, +Danielę Nadolną, +Romualda Prabuckiego, +Ewę Mochalską – mamę naszego o. Andrzeja z Argentyny, +Stefana Strońskiego, +Danutę Rolewicz oraz +Teresę Tusińską.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

1/ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na progu nowego Roku Kościelnego życzymy wszystkim błogosławionych owoców Waszej nauki, pracy i modlitwy. Szczęść Boże! Zgodnie z zapowiedzią od dziś zapraszamy po Mszach św. do kawiarenki za sklepikiem na ciastko i kawę.

2/ Za chwilę poświęcimy Opłatek na nasze wigilijne stoły, który tradycyjnie będzie można nabyć w kruchcie kościoła. Przypominamy, że ofiary z Opłatka, który p. Organista sam kupuje, są przeznaczone dla p. Organisty jako wynagrodzenie za posługę w naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie tej sytuacji.

3/ W kruchcie kościoła będzie można również nabyć sianko pod obrus na wigilijne stoły, które będą rozprowadzać nasi ministranci i młodzież. Serdecznie dziękujemy ks. Opiekunowi, ministrantom i młodzieży za dbanie o tak wspaniałą i wymowną katolicką tradycję Bożonarodzeniową. Zebrane środki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

4/ Roraty będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i o godz. 18.00 – z wyjątkiem soboty. Dzieci przynoszą lampiony, a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Mamy nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia. Dzieci prosimy o zbieranie wyklejanki Adwentowej, którą nagrodzimy.

5/ W salce Caritasu tradycyjnie można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Niech taka zapalona świeca stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dar serca.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

7/ W poniedziałek bazylika św. Mikołaja zaprasza na imieniny bp. Chrystiana. W programie wejście na wieżę bazyliki, prelekcje i koncert. Szczegóły na plakacie przy bocznym wejściu.

8/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba scholii, a o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, natomiast po Mszy św. próba chóru, a od godz. 19.00 do 19.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych i potrzebujących.

9/ W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary, w środę wspomnienie św. Mikołaja oraz I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego. Ofiary zbierane w I czwartek zbieramy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii – o. Andrzejowi, który pracuje w Argentynie. Bóg zapłać za dar serca. 

10/ W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – dzień modlitw w intencji młodzieży żeńskiej. W tym dniu zapraszamy od godz. 12.00 do 13.00 na „Godzinę łaski dla całego świata”. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej od 1947 r. Odpowiedzmy na prośbę Maryi z objawień w Montichiari.
* W tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się uroczysta Adopcja Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone na balaskach. Prosimy o wypełnienie ich i przyniesienie w piątek na Mszę św. o godz. 8.00.
* Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne Patris Corde – Ojcowskie serce Józefa przygotowane przez wspólnotę młodzieżową, zespół muzyczny i harcerzy. Odkryjmy, co chce nam powiedzieć św. Józef na początku Adwentu. Zapraszamy wszystkich Parafian, nie tylko młodzież.
* W tym dniu przypadają imieniny ks. Biskupa Wiesława. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym Pasterzu.

11/ W sobotę o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory, którymi rozpoczniemy świętowanie II Niedzieli Adwentu. Włączmy się w modlitwę Kościoła, ubogacając w ten sposób radosny czas oczekiwania na Uroczyśtość Bożego Narodzenia.

12/ W przyszłą niedzielę po Mszach św. tradycyjna zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pomóżmy naszym Rodakom zza wschodniej granicy. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

13/ Serdecznie dziękujemy naszym Dekoratorom za wykonanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Natomiast pani Janinie serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Przypominamy, że zbiórka odzieży i żywności odbywa się w każdy piątek od godz. 16.00 do 16.30 oraz odbędzie się w drugą niedzielę Adwentu. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Paniom z naszego parafialnego Caritas za prowadzenie tego dzieła. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych. W sklepiku do nabycia także Ewangelia 2024 oraz kolejny tom Kalendarza Grudziądzkiego – polecamy.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Andrzeja Sikorskiego, +Macieja Śliwińskiego, +Waldemara Zaborskiego oraz +Mariana Piwowarczyka.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023

1/ „Królestwo moje nie jest z tego świata” – oznajmia uczniom Pan Jezus. To oczywista prawda, ponieważ Pan Jezus jest Królem Wszechświata, który powołał do istnienia z Bogiem Ojcem w mocy Ducha Świętego. Masz jednak człowiecze wolną wolę i możesz wybrać do jakiego Królestwa chcesz należeć, Królestwa prawdy i sprawiedliwości, pokoju i miłości czy chcesz budować z dziećmi ciemności cywilizację śmierci. Obyś mądrze wybrał!
Pozdrawiamy naszą Akcję Katolicką, która przeżywa dziś swoje patronalne święto. Bóg zapłać za zaangażowanie i wszelkie dobro wnoszone w naszą wspólnotę.
Dziękujemy również uczestnikom Kręgu Biblijnego za przygotowanie komentarzy do dzisiejszej Liturgii Słowa. Bóg zapłać za zaangażowanie.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania i trwające remonty. Zapraszamy od przyszłej niedzieli po Mszach św. do naszej parafialnej kawiarenki na chwilę relaksu i pogawędki przy kawce czy herbacie. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy pani Dorocie za podjęcie się prowadzenia kawiarenki, a pani Urszuli oraz anonimowym Ofiarodawcom za ofiarę na prowadzone prace remontowe. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla filipińskich kobiet, którym możemy pomóc zdobyć zawód, a tym samym wesprzeć dzieci i całe rodziny żyjące w biedzie. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy naszemu zespołowi Caritas za zaangażowanie w dzieła miłosierdzia. Bóg zapłać.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski na Nowy Rok Liturgiczny.

5/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba scholii, a o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, natomiast po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych, a w salce pod zakrystią próba chóru.
Od godz. 19.00 do 19.40 w Kaplicy Miłosierdzia Adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych i potrzebujących spotkania z Panem Jezusem.

6/ W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła – imieniny ks. bp. seniora Andrzeja Suskiego. Po wieczornej Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

7/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej – zapraszamy.

8/ W sobotę kolejny grudziadzki Męski Różaniec: o godz. 11.00 Msza św. w bazylice św. Mikołaja, przed Msza św. o godz. 10.40 rozważanie, a o godz. 12.00 modlitwa różańcowa przy pomniku Solidarności.

9/ W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory, którymi rozpoczniemy Adwent i jednocześnie Nowy Rok liturgiczny i duszpasterski, prosząc na ten czas o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

10/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I piątek miesiąca o godz. 16.30 pierwszo piątkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w czwartek i piątek pół godziny przed Mszami św. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba”.

* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. 

11/ Naszych drogich chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 16 grudnia. Do tego czasu prosimy o zgłoszenie chorych nie objętych comiesięczną posługą, a chcących przed Świętami przyjąć Chrystusa w sakramencie Pokuty i Eucharystii.

12/ Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu.
*
Roraty codziennie o godz. 6.30 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Już dziś zróbmy sobie dobre postanowienia Adwentowe, aby dobrze przygotować się duchowo do Bożego Narodzenia.
* W przyszłą niedzielę po Mszach św. poświęcimy
Opłatek na nasze wigilijne stoły, który tradycyjnie będzie można nabyć w kruchcie kościoła. Przypominamy, że ofiary z Opłatka, który p. Organista sam kupuje, są przeznaczone dla p. Organisty za posługę w naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie tej sytuacji.
* W kruchcie kościoła będzie można również nabyć 
sianko pod obrus na wigilijne stoły, które będą rozprowadzać nasi ministranci. Serdecznie dziękujemy ks. Mateuszowi i ministrantom za dbanie o tak wspaniałą i wymowną katolicką tradycję Bożonarodzeniową. Zebrane środki będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

* Natomiast w salce Caritasu będą do nabycia świece Caritas na nasze wigilijne stoły.

13/ Przypominamy, że zbiórka odzieży i żywności dla potrzebujących odbywa się w każdy piątek od godz. 16.00 do 16.30 oraz odbędzie się w drugą niedzielę Adwentu.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych. W sklepiku do nabycia także Ewangelia 2024 oraz kolejny tom Kalendarza Grudziądzkiego – polecamy.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023

1/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. W czwartek kolejne spotkanie i katecheza dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i formacji w duchu Bożego Miłosierdzia.

2/ We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów.

3/ W środę o godz. 16.30 próba scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru. Natomiast w kaplicy Miłosierdzia Bożego od godz. 19.00 do 19.40 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorąco zapraszamy.

4/ Do soboty przed Mszą św. o godz. 8.00 zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą prowadzi Akcja Katolicka naszej parafii, której serdecznie dziękujemy za tę inicjatywę.

5/ W piątek o godz. 18.45 w plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej – zapraszamy.

6/ W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7/ W tym tygodniu:
– w poniedziałek przypada
wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP,
w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Przy tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy dbają o piękno śpiewu w naszym kościele: scholii z ks. Janem na czele, zespołom „D-dur” i „Deo Nostro”, naszemu chórowi „Dzwon”, który świętuje stulecie istnienia na czele z p. Michałem i naszymi organistami p. Arturem i p. Markiem. Niech św. Cecylia uprasza zdrowie i Boże błogosławieństwo. Szczęść wam Boże!
w piątek wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja i jego Towarzyszy.

9/ W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM-u. Nasza grupa młodzieżowa uda się na spotkanie diecezjalne do Torunia. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy naszemu parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej i Wspólnocie młodzieżowej za wszelkie dobro wnoszone w życie naszej parafii i diecezji. Bóg zapłać za zaangażowanie! Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz litania do Najświetszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
Jest to też niedziela naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania i bieżące prace remontowe: podprowadziliśmy ogrzewanie do kawiarenki i łazienki, którą remontujemy, aby była dostępna zimą. Bóg zapłać za ofiarność.

10/ W przyszłą niedzielę odbędzie się po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc kobietom na Filipinach w ramach projektu „Nadzieja uszyta na miarę”, którego celem jest nauka zawodu, aby kobiety mogły pracować i w ten sposób utrzymywać siebie i dzieci.

11/ Pani Irenie serdecznie dziękujemy za ofiarę na prowadzone prace remontowe. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Chłopacy, którzy chcieliby być ministrantami, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

13/ W biurze Radia Maryja we Farze można zapisywać się na pielgrzymkę w XXXII rocznicę powstania Radia Maryja, która odbędzie się 2 grudnia 2023r. Szczegóły na plakatach.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Danutę Możdżyńską, +Mariana Stempskiego, +Lucynę Musińską oraz +Jerzego Lewandowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Przypominamy, że w każdą środę klerycy wraz z moderatorami modlą się za wszystkich darczyńców.
Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Ubogich, XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Dzień Modlitw w intencji Polonii.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia – zapraszamy. 

3/ W środę na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie!!! osoby, które dokonały wpłaty na pielgrzymkę do Ziemi Świętej po odbiór pieniędzy. Ze względu na sytuację w Izraelu nie udało się przebukować biletów na październik, dlatego wszyscy proszeni są o odebranie wpłaty i zapoznanie się z propozycją wyjazdu do Grecji we wrześniu. Wszystkim tę propozycję przedstawimy bliżej w przyszłą niedzielę.

4/ Tradycyjnie w środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru.

5/ W czwartek o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie formacyjne grupy o. Pio – zapraszamy do udziału.

6/ W piątek przed Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą poprowadzi Akcja Katolicka naszej parafii, której serdecznie dziękujemy za tę inicjatywę, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie wspólnoty młodzieżowej – zapraszamy.

7/ W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. z udziałem wszystkich kapłanów naszego dekanatu w intencji zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszym dekanacie oraz o dar pokoju.

8/ W przyszłą na Mszy św. o godz. 16.30 katecheza dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. 

9/ W tym tygodniu:
– w poniedziałek przypada
wspomnienie Pierwszych męczenników Polski,
– w piątek
wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – patronki naszych Sióstr Elżbietanek, którym składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Elżbiety oraz dziękujemy za żywy udział w życiu naszej parafii,
– w sobotę 
wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki KSM-u.

10/ W dniach 17-19 listopada w parafii na Rządzu odbędzie się kurs ewangelizacyjny „Nowe życie” – szczegóły na plakatach lub u ks. Dawida Sugalskiego – tel.785099074. Zachęcamy do udziału.

11/ Wypominki roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15 przyjmujemy w biurze parafialnym do połowy listopada.

12/ Chłopacy, którzy chcieliby być ministrantami, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

13/ Naszym Dekoratorom serdecznie dziękujemy za wykonanie pięknej dekoracji na Dzień Odzyskania Niepodległości. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. 

14/ Panom Andrzejowi Lewandowskiemu i Stanisławowi Tokarskiemu serdecznie dziękujemy za bezinteresowny przegląd gaśnic w kościele i plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

15/ Nasze parafialne biuro pielgrzymkowe zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 18 listopada. W programie toruńska Katedra, Muzeum Diecezjalne i Świątynia Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Koszt 75 zł. Zapisy do środy w biurze lub u pań Anny i Stanisławy. Serdecznie zachęcamy.

16/ W biurze Radia Maryja we Farze można zapisywać się na pielgrzymkę w XXXII rocznicę powstania Radia Maryja, która odbędzie się 2 grudnia 2023r. Szczegóły na plakatach.

17/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

18/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych. Przy tej okazji informujemy, że w sklepiku są do nabycia kalendarze religijne oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne.

19/ Ks. Proboszcz Grzegorz udaje się dziś na rekolekcje kapłańskie i do czwartku będzie zastępował go ks. Grzegorz – I wikariusz.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Rajmunda Łojewskiego, +Jerzego Majewskiego, +Kazimierza Ziuziakowskiego oraz +Urszulę Bilską
.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2023

1/ Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba, Podnoszą z ziemi przez uszanowanie, Do darów Nieba… Tęskno mi, Panie…” – tak pisał Cyprian Kamil Norwid. Wyspiański napisał „Polska to wielka rzecz”. Jaki jest nasz patriotyzm, Polaków XXI wieku?

2/ Parafia na Strzemięcinie zaprasza małżeństwa z różnym stażem na otwarte spotkanie „4 kroki, by być bliżej siebie”. Wydarzenie odbędzie się dziś – 5 listopada o godz. 16.15, a spotkanie poprowadzi s. Olga, pracująca z rodzinami z Ruchu Szensztackiego. Tematem przewodnim spotkania będzie: „Jak okazywać sobie miłość w małżeństwie?” Warto przyjść, ponieważ można wiele skorzystać dla siebie i swego małżeństwa. Zapewniamy opiekę do dzieci.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ We wtorek o godz. 18.30 spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5/ W środę o godz. 16.00 kolejne spotkania Akcji Katolickiej, o godz. 16.30 kolejna próba scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a  po wieczornej Mszy św. kolejna próba chóru.

6/ W czwartek o godz. 13.15 kurs języka angielskiego dla seniorów. Panu Wiesławowi serdecznie dziękujemy za bezinteresowne prowadzenia zajęć dla naszych seniorów. Bóg zapłać za poświęcany czas.

7/ W piątek o godz. 18.45 w plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego prowadzone przez gościa specjalnego – panią dr Karolinę Olszewską. Serdecznie zapraszamy.

8/ W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny w 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. zostanie poprzedzona o godz. 9.30 modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny, na którą zaprasza Wspólnota Żywego Różańca. Prosimy wszystkich o wywieszenie flag narodowych.

9/ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.
Przyszła niedziela to Światowy Dzień Ubogich, XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Dzień Modlitw w intencji Polonii.

10/ W tym tygodniu:
– w czwartek 9 listopada przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
– w piątek 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła,
– w sobotę 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

11/ Wypominki roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15 przyjmujemy w biurze parafialnym do połowy listopada.

12/ Chłopacy, którzy chcieliby być ministrantami, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

13/ Państwu Barnaś oraz państwu Śledź serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Naszym Dekoratorom serdecznie dziękujemy za wykonanie pięknych dekoracji na Uroczystość Wszystkich św. i Dzień zaduszny. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. 

15/ Nasze parafialne biuro pielgrzymkowe zaprasza na wyjazd do Torunia w sobotę 18 listopada. W programie toruńska Katedra, Muzeum Diecezjalne i Świątynia Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Koszt 75 zł. Zapisy w poniedziałki od 8.30 do 9.30 w biurze lub u pań Anny i Stanisławy.

16/ W biurze Radia Maryja we Farze można zapisywać się na pielgrzymkę w XXXII rocznicę powstania Radia Maryja, która odbędzie się 2 grudnia 2023r. Szczegóły na plakatach.

17/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

18/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych. Przy tej okazji informujemy, że w sklepiku są do nabycia kalendarze religijne oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Romana Raka, +Irenę Wierzbowską, +Marka Nowakowskiego, +Mirosława Stosika, +Janinę Długońską, +Marianna Gościnnego, +Stefanię Bartoszewską oraz +Bogumiłę Pokwicką.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023
Rocznica poświecenia naszego kościoła

1/ Pan Jezus rzekł: „Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej Opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne Go nie przemogą”. Warto pomyśleć, czy wierzę w te słowa Zbawiciela, który przecież jest Głową Kościoła.

2/ Informujemy, że od 1 listopada 2023 r. w Grudziądzu na „Owczarkach” ks. bp. Wiesław erygował nową parafię pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, wydzieloną z terenu parafii NSPJ. Jej proboszczem został ks. Michał Narodzonek.

3/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na ogrzewanie i trwające remonty. W tym tygodniu wymieniliśmy instalację i założyliśmy nowe kaloryfery z regulatorami ciepła w zakrystii, pomieszczeniu dla ministrantów i w salce pod zakrystią. Został również założony dzięki życzliwości państwa Barbary i Krzysztofa Majewskich monitoring na terenie kościoła i plebani oraz otoczenia wokół. Bóg zapłać  również pracownikom firmy za profesjonalne podejście do wykonanych prac. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

4/ Wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Różańcowej, serdecznie dziękujemy za żywe świadectwo wiary i miłości do Pana Boga i Maryi. Bóg zapłać również wszystkim, którzy zapalili świece na znak solidarności w modlitwie. Mamy nadzieję, że następne procesje będą jeszcze liczniejsze, by budować wiarę wśród ludzi.

5/ Przypominamy, że dziś po Mszy św. o godz. 9.30 do salki pod zakrystią zapraszamy zainteresowanych wstąpieniem do zawiązującej się nowej Róży Różańcowej „Modlących się o dobrą śmierć”.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku – z wyjątkiem środy –  o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

7/ W poniedziałek i wtorek zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci o godz. 16.30, a dla pozostałych o godz. 7.30 i 17.30. Modlitwę ofiarujemy w intencji naszych drogich zmarłych. W poniedziałek o godz. 16.00 – przed Różańcem – zapraszamy chłopaków, którzy chcą być ministrantami na spotkanie do zakrystii. Zachęcamy serdecznie, a rodziców prosimy o pomoc w dotarciu.

8/ W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddamy cześć i chwałę Wszystkim Świętym, czyli Tym, którzy należą do Chrystusa i mieszkają z Nim w Domu Ojca. Niech pragnienie dołączenia do Nich zmobilizuje nasze duchowe siły do walki o niebo. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

9/ Informujemy, że w dniu 1 listopada na cmentarzu Farnym Msza św. z procesją odbędzie  się o godz. 14.00, natomiast na cmentarzu komunalnym na Kobylance o godz. 12.00.

10/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11/ W czwartek Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, którzy jeszcze oczyszczają się w czyśćcu. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00  i 18.00. Msze św. zostaną poprzedzone wypominkami jednorazowymi, które zaczniemy odczytywać 10 minut przed każdą Mszą św.

12/ W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych – jeden raz dziennie.

13/ W piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

14/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta i modlitwy o powołania do stanu duchownego oraz okazja do spowiedzi. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii o. Andrzejowi, który pracuje w Argentynie. Bóg zapłać za dar serca.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.30 pierwszo piątkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 16.30 oraz od 17.30 do 18.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych. Pan Jezus obiecuje: „Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu, lecz pójdzie do nieba”.
* W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
Informujemy też, że Męski Różaniec spotyka się na Mszy św. w I sobotę o godz. 11.00 w kaplicy schroniska św. Brata Alberta przy ul. Parkowej 22/24, a Różaniec o godz. 12.00 na cmentarzu Farnym przy krzyżu.

15/ W I sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

16/ Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za ofiarę na Misje św. z okazji Tygodnia Misyjnego, a anonimowym ofiarodawcom za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać z dar serca.

17/ Wypominki jednorazowe, które odczytamy w Dzień Zaduszny oraz roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15, przyjmujemy w biurze parafialnym. Pamiętajmy: „Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”.

18/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

19/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, by umocnić wiarę w Tajemnicę Świętych Obcowania.
W kruchcie kościoła można za dowolną ofiarę nabyć kalendarze seminaryjne na 2024 rok jako wsparcie dla WSD w Toruniu – na zdjęciach między innymi jest nasz kleryk Kamil i diakon Dawid.

20/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zofię Cwiklińską, +Marię Grabowską oraz +Grażynę Pawską. 
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego. Zgodnie z zapowiedzią dziś o godz. 16.30 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

2/ Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30 (z wyjątkiem wtorku). We wtorek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Procesję Różańcową w intencji pokoju, która przejdzie od kościoła przez osiedle Chopina i powrót do kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i świec. Osoby, które nie mogą brać udziału w procesji prosimy, aby wystawiły w oknach swoich mieszkań świece czy lampiony na znak solidarności w modlitwie. We wtorek nie będzie Różańca dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o 17.30. Zapraszamy wszystkich razem na procesję o godz. 18.30.

3/ Informujemy, że na papieski Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej, lecz nie zamożnej młodzieży zebraliśmy 3800 zł. Bóg zapłać za dar serca.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ W środę na Mszy św. o godz. 18.00 kolejna katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych. Informujemy, że zawiązuje się nowa Róża Różańcowa „Modlących się o dobrą śmierć”. Zainteresowanych wstąpieniem do tej Róży zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 do salki pod zakrystią. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Siostrom Elżbietankom za okazaną pomoc przy organizacji dorocznego spotkania Wspólnoty Żywego Różańca. Bóg zapłać za otwarte i życzliwe serce.

6/ W środę o godz. 16.00 próba scholii, a po wieczornej Mszy św. próba chóru. Gorąco zapraszamy.

7/ W piątek o godz. 16.30 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie grupy O. Pio, a o godz. 19.00 w salce pod zakrystią kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

8/ W sobotę 28 października przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, który jest patronem od spraw trudnych, nie beznadziejnych – jak mylnie mówimy, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

9/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i trwające remonty. Z góry Bóg zapłać za dar serca.

10/ Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili rocznicę poświęcenia naszego kościoła dziękując wszystkim, którzy budowali tę świątynię, i Wam, którzy teraz dbacie o jej utrzymanie i rozwój.

11/ Wypominki jednorazowe, które odczytamy w Dzień Zaduszny oraz roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15 przyjmujemy w biurze parafialnym. Pamiętajmy: „Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”.

12/ Pani Ewie, Barbarze i Janinie oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za dodatkowe ofiary na cele parafialne. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Chłopcy, którzy chcieliby być ministrantami, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Niech lektura książek i czasopism religijnych będzie źródłem duchowej siły.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Agnieszkę Frączak, +Zofię Szmidt, +Mirosława Szudrę oraz +Leszka Czerwińskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023

1/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. nasza młodzież przeprowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypominamy, że zebrane fundusze przeznaczone są na pomoc dla bardzo zdolnej, ale niezamożnej młodzieży. Pomóżmy, by nie zmarnowały się talenty. Bóg zapłać za ofiarność.

2/ Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek z Różańca. Wypełnione plansze wezmą udział w losowaniu nagród.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

4/ We wtorek po wieczornej Mszy św. zbiórka dla kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów.

5/ W środę o godz. 16.00 zapraszamy na kolejną próbę scholii, a po wieczornej Mszy św. próba chóru.

6/ W czwartek o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

7/ W piątek o godz. 18.45 w plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

8/ W tym tygodniu:
w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
– we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
– w środę przypada święto św. Łukasza ewangelisty – patrona pracowników Służby Zdrowia, którym przy tej okazji składamy najserdeczniejsze podziękowania za ofiarną służbę na rzecz wszystkich chorych i życzymy wielu łask od Pana Boga i wdzięczności ludzi, którym pomagacie. Szczęść Boże.
– w piątek przypada wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera – patrona uczelni katolickich,
– w przyszłą niedzielę przypada w naszym województwie uroczystość św. Jana Pawła – głównego patrona woj. kujawsko-pomorskiego.

9/ W przyszłą niedzielę kolekta misyjna z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego. Na Mszy św. o godz. 16.30 katecheza dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. 

10/ Panu Piotrowi Turkowi i kolegom kolekcjonerom oraz anonimowym Ofiarodawcom dziękujemy za ofiarowane znaczki na cele misyjne. Bóg zapłać za dar serca. Podziękowania od O. Werbistów możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń.

11/ Państwu Urszuli i Edwinowi Chojnowskim bardzo serdecznie dziękujemy za całoroczną opiekę nad Grotą Matki Bożej przy naszym kościele. Dziękujemy również wszystkim Paniom, które dbają o boczne ołtarze w naszym kościele. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

12/ Państwu Iwonie i Adamowi oraz paniom Irenie, Urszuli i Elżbiecie dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

13/ W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki jednorazowe, które odczytamy w Dzień Zaduszny oraz roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15. Pamiętajmy: „Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”jak czytamy w Piśmie Świętym.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych. Do nabycia także zdjęcia z wizytacji księdza Biskupa.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Gabrielę Zasuń, +Zbigniewa Grabowskiego oraz +Mirosława Zastempowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023

1/ Dziękujemy księdzu Biskupowi Józefowi za czas wizytacji, szczególnie za dar modlitwy w intencji naszej parafii i udzielenie naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Bóg zapłać ks. Biskupie za wszelkie duchowe dobro w naszą wspólnotę parafialną. Otoczmy serdeczną modlitwą Bierzmowanych, aby dobrze wykorzystali w swym życiu siedmiorakie Dary Ducha Świętego.

2/ Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek z Różańca. Wypełnione plansze wezmą udział w losowaniu nagród.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ W środę o godz. 14.00 pod przewodnictwem ks. Mateusza udaje się do Ziemi Świętej. pielgrzymka z naszej parafii. Prosimy Pielgrzymów o modlitwę w intencji naszej parafii i obiecujemy naszą modlitewną pamięć.

5/ W środę o godz. 16.00 zapraszamy na kolejną próbę scholii, a po wieczornej Mszy św. na próbę chóru, który przeżywa setną rocznicę powstania.

6/ W czwartek od godz. 13.15 do 14.00 wznawiamy po wakacyjnej przerwie kurs j. angielskiego dla seniorów. Zapraszamy również nowe osoby. Panu Wiesławowi serdecznie dziękujemy za bezinteresowne prowadzenia zajęć. Bóg zapłać za poświęcany czas.

7/ W piątek o godz. 11.00 kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora. Natomiast o godz. 18.00 Msza św., po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie, które poprowadzi ks. Michał Oleksowicz – wicerektor WSD w Toruniu wraz z zespołem Sunday Worship. Zachęcamy wszystkich do udziału, ponieważ jest to okazja do zobaczenia innej formy modlitwy i głębszego przeżycia spotkania z Jezusem.

8/ W sobotę 14 października będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pozostałym pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości darów Ducha Świętego i poszanowania od wszystkich, którym służycie przekazując chrześcijańskie wartości, wiedzę o Bogu i świecie oraz wychowując dzieci i młodzież przez dobry przykład. Szczęść Boże.

9/ W przyszłą niedzielę kolejny Dzień Papieski – nasza młodzież przeprowadzi tradycyjną zbiórkę do puszek na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypominamy, że zebrane fundusze przeznaczone są na pomoc dla bardzo zdolnej, ale niezamożnej młodzieży – zadbajmy, aby nie zmarnowały się talenty. Polecamy tę zbiórkę Waszej ofiarności.
Przyszła niedziela to w naszej Ojczyźnie dzień wyborów parlamentarnych. Przypominamy, że katolicka nauka społeczna uczy o obowiązku brania udziału w wyborach.

10/ W biurze parafialnym przyjmujemy intencje na następny rok i wypominki jednorazowe, które odczytamy w Dzień Zaduszny oraz roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele całego roku  przed Mszą św. o godz. 8.00 i 12.15. Pamiętajmy: „Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych” – tak mówi Pismo Święte.

11/ Wspólnocie Żywego Różańca serdecznie dziękujemy za ofiarę na kwiaty do dekoracji różańcowej, a anonimowej Ofiarodawczyni za dar na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

13/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

14/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Lecha Szulgę, +Irenę Buczkowską, +Jadwigę Zakrzewską oraz +Krystynę Flont.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023

1/ Rozpoczynamy dziś miesiąc szczególnej Modlitwy Różańcowej. O tę modlitwę Bóg prosi prawie we wszystkich objawieniach Maryjnych. Pomyśl, że odmawiając Różaniec, spełniasz pragnienie samego Boga, a Pan Bóg wynagradza wszystko po stokroć! Dziś Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich o godz. 17.30.

2/ Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 Nowenna do Ducha św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży odbędzie się w sobotę o godz. 18.30. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spowiedź dla młodzieży, rodziców, świadków i wszystkich chętnych.

3/ Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30 z wyjątkiem soboty, ze względu na wizytację. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek z Różańca. Wypełnione plansze wezmą udział w losowaniu nagród.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

5/ W środę o godz. 16.00 kolejna próba scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy do zaangażowania się w działanie naszych grup.

6/ W środę o godz. 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy kolejne osoby do zaangażowania się w parafialne dzieła. Nie stójmy z boku, dajmy coś więcej od siebie.

7/ W czwartek o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów. Chłopacy, którzy chcieliby być ministrantami prosimy, aby zgłaszali się po Mszach św. w zakrystii. Prosimy rodziców, aby zachęcali do służby i pomogli w dotarciu.

8/ W piątek o godz. 11.00 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora, o godz. 18.45 w plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy młodzieżowej. Zapraszamy i zachęcamy kolejne osoby.

9/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 17.30 na Różaniec w intencji nowych powołań do stanu duchownego, również z naszej parafii, dziękując za już powołanych i prosząc o wytrwałość dla nich. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.30 w łączności z Różańcem Msza św. pierwszopiątkowa. Spowiedź od godz. 16.00 oraz od 17.30.
* W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP ze względu na wizytację będzie o godz. 16.30.

10/ Sobota to dzień wizytacji biskupiej w naszej parafii, która odbywa się co 5 lat. Zapraszamy szczególnie do udziału we Mszy św. o godz. 10.00, ponieważ po tej Mszy św. zostanie uroczyście poświęcony nowy Krzyż Misyjny, który został ufundowany przez państwo Justynę i Michała Dąbrowskich, którym serdecznie dziękujemy za ten szlachetny czyn. Bóg zapłać za dar serca.
O godz. 15.00 zapraszamy na Różaniec i Adorację Najświętszego Sakramentu, szczególnie wszystkie wspólnoty naszej parafii.
Natomiast na godz. 16.30 zapraszamy wszystkich rodziców z małymi dziećmi i mamy w stanie błogosławionym na krótką modlitwę i uroczyste błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym, którego udzieli ks. bp. Józef.
Na godz. 17.00 zapraszamy do plebanii na spotkanie z ks. Biskupem Radę Ekonomiczną i Duszpasterską naszej parafii.

11/ W tym tygodniu obchodzimy:
w poniedziałek 2 października wspomnienie naszych Aniołów Stróżów,
w środę 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
w czwartek 5 października święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu,
w piątek 6 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,
w sobotę 7 października wspomnienie NMP Różańcowej.
Przy tej okazji już dziś serdecznie dziękujemy Wspólnocie Żywego Różańca za piękne świadectwo wiary i miłości do MB oraz duchowe dobro wnoszone we Wspólnotę Parafialną. Bóg zapłać Wam i zapraszamy kolejne osoby do wstąpienia do kolejnej – 9 Róży, która będzie szczególnie modlić się o dobrą i szczęśliwą śmierć dla nas wszystkich. Pamiętajmy – bez modlitwy jak bez smarowania, daleko nie zajedziemy.

12/ Wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje na przyszły rok przyjmujemy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

13/ Panu Jerzemu serdecznie dziękujemy za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Przypominamy, że w poniedziałek o godz. 6.00 pod przewodnictwem ks. Jana udajemy się na pielgrzymkę do Warszawy. Zbiórka przy kościele o godz. 5.45.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Adama Piotrowskiego oraz +Leona Ciżmowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

1/ Przed nami miesiąc szczególnej Modlitwy Różańcowej. Pamiętajmy, że o tę modlitwę prosi Pan Bóg prawie we wszystkich objawieniach Maryjnych. Pomyśl, że odmawiając Różaniec, spełniasz pragnienie samego Boga, a Ojciec Niebieski wynagradza przecież wszystko po stokroć!

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na trwające remonty w plebanii i wyposażenie kawiarenki. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Także dziś rozpoczyna się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Spotkanie w salce pod zakrystią o godz. 17.00.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ We wtorek o godz. 18.40 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

6/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba naszej scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy świętej wymiana Tajemnic Różańcowych i próba chóru.

7/ Od czwartku 28 września na godz. 18.00 zapraszamy młodzież na nowennę przygotowującą do uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

8/ W piątek o godz. 11.00 spotkanie katolickiego Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy.

9/ Zapraszamy na rekolekcje otwarte „Z ciemności do światła”, które odbędą się w dniach 29 i 30 września (piątek i sobota). Poprowadzi je s. Bogna Młynarz z Ruchu Solaris. Niech to będą dla nas wszystkich wieczory odnowy oraz wspólnej modlitwy za kandydatów do bierzmowania. Więcej informacji na plakatach.

10/ W już najbliższą sobotę 30 września ze względu na wizytację kanoniczną, która odbędzie się w naszej parafii 7 października, odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

11/ W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc modlitwy Różańcowej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 7.30 i o godz. 17.30. Dzieci zachęcamy do zbierania naklejek z Różańca. Kompletne plansze nagrodzimy.

12/ Nasze parafialne biuro pielgrzymkowe zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy i polskiego Loretto w dniach 2 i 3 października. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do poniedziałku w biurze od godz. 8.30 do 9.30 lub u pań Stanisławy i Anny. Szczegóły na plakacie.

13/ Ks. Proboszcz przebywa na urlopie. Zastępuje go pierwszy wikariusz ks. Grzegorz.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych. W sklepiku do nabycia także zdjęcia z odpustu parafialnego i 100-lecia chóru.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Gertrudę Niedzielską, +Alfreda Jendruszewskiego, +Stanisławę Kaszubowską i +Mieczysława Bogdańskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023

1/ Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej dorocznej Uroczystości Odpustowej, składamy gorące podziękowania. Bóg zapłać za zaangażowanie i liczną obecność, co ucieszyło również ks. biskupa Wiesława.

2/ Pragniemy wraz z członkami chóru „Dzwon” serdecznie podziękować za okazaną pomoc finansową i rzeczową przy organizacji Jubileuszu 100-lecia chóru następującym sponsorom: Urzędowi Marszałkowskiemu województwa kujawsko-pomorskiego, Fado Cafe – p. Tomaszowi Bąkowskiemu, Salonowi Fotograficznemu Foto-Arkadia – p. Arkadiuszowi Kropidłowskiemu, Nadleśnictwu Jamy, Wojskowym Zakładom Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu, Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu – Filia nr 13, Zakładowi Kamieniarskiemu Maria Zawadzka, Zakładowi Piekarniczo-Cukierniczemu Marek Makowski, Hurtowni Wielobranżowej Lotmax – p. Joannie Gronek. Bóg zapłać!

3/ Dziś po Mszy św. o godz. 16. 30 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która w tym roku rozpocznie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w przygotowaniach, bądź je przerwali, a chcą przystąpić do tego Sakramentu.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ Jutro o godz. 17.00 w salce pod zakrystią spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej. Prosimy o zabranie pozostałej wpłaty oraz paszportów.

6/ W środę o godz. 16.30 kolejna próba naszej scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy świętej próba chóru.

7/ W czwartek o godz. 17.00 Msza święta Grupy Modlitwy O. Pio. Zapraszamy kolejne osoby do wspólnej modlitwy w intencjach Kościoła.

8/ W piątek o godz. 11.00 kolejne spotkanie katolickiego Klubu Seniora, a po wieczornej Mszy św. w plebanii pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

9/ W sobotę 23 września o godz. 9.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność dzieci obowiązkowa.

10/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na prowadzone remonty w plebanii i dokończenie wyposażenia kawiarenki. Także w przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Spotkanie w salce pod zakrystią o godz. 17.00.

11/ Już dziś zapraszamy na rekolekcje otwarte „Z ciemności do światła”, które odbędą się w dniach 29 i 30 września. Poprowadzi je s. Bogna Młynarz z Ruchu Solaris. Niech to będą dla nas wieczory odnowy oraz wspólnej modlitwy za kandydatów do bierzmowania. Więcej informacji na plakatach.

12/ Zachęcamy do głosowania w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim na mural poświęcony bp. Chrystianowi, który miałby powstać na budynku Grudziądzkiego Centrum Caritas przy ul. Klasztornej. Zadanie nr 4/2024 pozycja nr 2. Głosowanie odbywa się tylko drogą elektroniczną do 22 września. W ten sposób możemy przyczynić się do upamiętnienia postaci wpisanej w początki naszego grodu. Informacje i pomoc w gablotach oraz u ks. Mateusza.

13/ Nasze parafialne biuro pielgrzymkowe zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy i polskiego Loretto w dniach 2 i 3 października. W programie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Wilanowa, Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum i grobu błog. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Loretto. Szczegóły i zapisy w biurze w poniedziałek od godz. 8.30 do 9.30 lub u pań Stanisławy i Anny. Szczegóły na plakacie.

14/ Stowarzyszenie Grudziądz Semper Fidelis zaprasza w środę 20 września do Bursy Caritas na kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia – Oni zginęli za Ojczyznę”. W programie spotkania prelekcja, projekcja filmu pt. „Niezłomni pod drutami Auschwitz” oraz dyskusja przy kawie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

15/ Ks. Proboszcz udał się na urlop. Zastępuje go pierwszy wikariusz ks. Grzegorz.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

18/ Pani Marii dziękujemy za dodatkową ofiarę na prowadzone remonty. Panu Piotrowi Turkowi dziękujemy za ofiarowane znaczki na misje. Bóg zapłać.
Panom Marianowi Nasieniewskiemu i Bernardowi Gozdkowi dziękujemy za skoszenie trawy i uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły!

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+ Jakuba Martyniego, + Teresę Olender i +Łukasza Zamłyńskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

1/ Dzisiejsza niedziela jest wyjątkowym dniem dla nas Polaków albowiem jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia, jaki niewątpliwie jest beatyfikacja całej rodziny Ulmów. To wydarzenie pokazuje wiarę i miłość, która jest większa niż strach przed śmiercią. „Nie ma większej miłości niż ta, która oddaje życie za przyjaciół” – powiedział Pan Jezus. Niech to wydarzenie uświadomi nam, że Pan Bóg nigdy nie zapomina okazanego dobra, a wręcz przeciwnie – wynagradza po stokroć.
We wtorek 12 września o godzinie 12:00 w kinie „Helios” będzie wyświetlony film o losach rodziny Ulmów.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Przypominamy, że Księża Moderatorzy wraz z klerykami w każdą środę modlą się za wszystkich ofiarodawców.

3/ Zgodnie z zapowiedzią dziś od godz. 14.00 w imieniu organizatorów zapraszamy na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się na placu przy naszym kościele. Będą darmowe atrakcje dla dzieci – dmuchawce, zabawy, itp. oraz dla dorosłych – stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, darmowe mierzenie ciśnienia, badanie wzroku,  itd. Zapraszamy!

4/ Dziś o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się od zeszłego roku do Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się 7 października o godz. 18.30.

5/ Od poniedziałku przeżywać będziemy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców z racji przypadającego w przyszły poniedziałek święta patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

7/ W poniedziałek po wieczornej Mszy św. z racji zbliżającej się wizytacji biskupiej zapraszamy na obowiązkowe spotkanie Radę Duszpasterską naszej parafii.

8/ We wtorek o godz. 18.45 zapraszamy na  obowiązkowe spotkanie naszych katechetów.

9/ W środę 13 czerwca o godz. 16.30 kolejna próba naszej scholii, o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie przygotowane przez naszą młodzież pod kierunkiem ks. Mateusza pt: „Dotknij Krzyża”, która będzie doskonałym przygotowaniem do uroczystości odpustowej. Prosimy o obecność młodzież przygotowującą się do Bierzmowania w tym i przyszłym roku. Potraktujcie to czuwanie jako duchowe przygotowanie do przyjęcia  Sakramentu.

10/ Uroczysta Suma odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego i z okazji setnej rocznicy powstania naszego parafialnego chóru „Dzwon” zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Śmigla. Suma w tym roku zostanie poprzedzona uroczystymi Nieszporami o godz. 17.30, na które również serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła. Serdecznie prosimy o udział sztandary i feretrony. Prosimy także o poniesienie baldachimu. Zapraszamy do oglądania wystawy zdjęć i zapoznania się z historią chóru, a także do wpisania się do Kroniki.

11/ W piątek o godz. 11.00 spotkanie katolickiego Klubu Seniora, a o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

12/ W sobotę 16 września Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej „Kotwica” wraz z siostrami pasterkami zaprasza na kolejne spotkanie dla młodych. Tym razem odbędzie się ono w Jabłonowie-Zamku – początek spotkania o godz. 11.00. W programie koncerty, modlitwa i zabawa. Szczegóły na plakatach.

13/ W przyszłą niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 16. 30 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która w tym roku rozpocznie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w przygotowaniach bądź je przerwali, a chcą przystąpić do tego Sakramentu, aby móc być chrzestnym czy świadkiem podczas Bierzmowania brata czy siostry. Nie przyjmujemy w rozmowie argumentu „bo ja nie wiedziałem”.

14/ Nasze parafialne biuro pielgrzymkowe zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy i polskiego Loretto w dniach 2 i 3 października. W programie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Wilanowa, Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum i grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Loretto. Szczegóły i zapisy w biurze w poniedziałek od godz. 8.30 do 9.30 lub  u pań Stanisławy i Anny. Szczegóły na plakacie.

15/ Informujmy, że 24 września rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Spotkanie w salce pod zakrystią o godz. 17.00.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu 

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

18/ Paniom Krystynie, Irenie, Urszuli i Irenie  dziękujemy za dodatkowe ofiary na prowadzone remonty. Bóg zapłać.
Dziękujemy również p. Michałowi Dąbrowskiemu z małżonką, dzięki którym mamy nowy podest i Krzyż misyjny. Uroczyste poświęcenie nowego Krzyża nastąpi w czasie wizytacji biskupiej 7 października po Mszy św. o godz. 10.00.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Ewę Trędowską. 
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy zmarłą Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023

1/ Zgodnie z zapowiedzią dziś o godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z obrzędem poświęcenia dzieciom z „0” i klasy pierwszej tornistrów i przyborów szkolnych na dobry początek.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3/ We wtorek 5 września o godz. 18.00 Msza św. z katechezą dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Prosimy nie zabierać tym razem dzieci.

4/ We wtorek 5 września po wieczornej Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy kolejnych chłopaków do służby przy ołtarzu jako ministranci czy lektorzy.

5/ W środę 6 września:
– 
o godz. 16.00 powakacyjne spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy kolejne osoby do włączenia się w to dzieło. Akcja Katolicka od wtorku 5 września przed Mszą św. o godz. 8.00 zaprasza na Nowennę przed naszym Odpustem Podwyższenia Krzyża św. 14 września.
– 
o godz. 16.30 w salce pod zakrystią próba scholii, którą już od roku prowadzi ks. Jan. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i rozwijania talentów.
– 
o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
– po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy nowe osoby.

6/ W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 Godzina św. i modlitwy o nowe powołania do stanu duchownego oraz o wytrwanie dla powołanych.

7/ W piątek 8 września święto Narodzenia NMP – odpust we Farze – ks. proboszcz Dariusz zaprasza na sumę o godz. 18.00. Dzień wcześniej – w czwartek – zaproszenie skierowane jest do apostolatu „Margaretka”: o godz. 17.00 – Godzina św. i o godz. 18.00 Msza św. z odnowieniem ślubowania. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy „Margaretkom”, które modlą się za nas, kapłanów posługujących w naszej parafii. Bóg zapłać.

8/ W piątek 8 września o godz. 11.00 pierwsze powakacyjne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora. Zapraszamy kolejne nowe osoby.

9/ W sobotę o godz. 7:30 wyruszy z naszej parafii pod kierownictwem ks. Mateusza piesza pielgrzymka do Rywałdu na doroczny Odpust MB. Zapisy w biurze parafialnym – koszt 20 zł dla wracających autokarem lub 5 zł dla pozostałych. Gorąco zachęcamy do pielgrzymowania i modlitwy w drodze.

10/ Kolekta w przyszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Polecamy to dzieło Waszej ofiarności.

11/ W przyszłą niedzielę 10 września po Mszy św. o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się od zeszłego roku do Sakramentu Bierzmowania, które odbędzie się 7 października o godz. 18.30.

12/ W przyszłą niedzielę 10 września od godz. 14.00 w imieniu organizatorów zapraszamy na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się na placu przy naszym kościele. Będzie wiele atrakcji dla dzieci – dmuchawce, zabawy, itp. oraz dla dorosłych – stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, darmowe mierzenie ciśnienia, badanie wzroku, itd. Szczegóły na plakacie.

13/ Państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź i pani Jadwidze Tuńskiej oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za dodatkowe ofiary na prowadzone remonty, a pani Władysławie dziękujemy za ofiarowane znaczki na misje. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu 

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jarosława Ługiewicza oraz +Iwonę Mikołajczak.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na dokończenie remontu klatki schodowej w plebanii i stoliki do kawiarenki. Dziękujemy za ofiarność.

2/ W poniedziałek o godz. 6.15 udajemy się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i na Górę św. Anny. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów, którzy zapewne tym samym nam się odwdzięczą.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a podczas na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla Wspólnoty Żywego Różańca, natomiast po Mszy św. wymiana tajemnic oraz próba chóru, który przygotowuje się do stulecia istnienia.

5/ W piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych i zamordowanych w obozach oraz módlmy się gorąco w intencji pokoju.
Parafia Niepokalanego Serca NMP, Parafia Wojskowa i Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich organizują doroczny Marsz Pokoju, który odbędzie się 1 września. Marsz wyruszy z bazyliki grudziądzkiej o godz. 16.30 i przejdzie do kaplicy Królowej Pokoju w Wielkich Lniskach, gdzie około godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji pokoju.

6/ W piątek w salce nad zakrystią o godz. 11.00 powakacyjne spotkanie Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy również osoby, które dotąd nie uczestniczyły w spotkaniach. Będzie nam bardzo miło przebywać w jeszcze większym gronie.

7/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
*
W I piątek miesiąca o godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży, a od 16.00 okazja do spowiedzi św. Prosimy serdecznie rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Spowiedzi i Eucharystii, a najlepiej dać dobry przykład, bo „słowa uczą a przykłady pociągają.” Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu dla dorosłych pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.

* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8/ W I sobotę miesiąca – 2 września – odwiedzimy naszych drogich chorych z posługą Sakramentalną. Początek od godz. 8.00.

9/ W imieniu wspólnoty „Męski Różaniec”  zapraszamy w I sobotę o godz. 11.00 na Mszę św., a o godz. 12.00 na Różaniec do Domu Seniora w Grudziądzu przy Solankach, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzech bluźnierstwa oraz z prośbą o pokój.

10/ W przyszłą niedzielę na godz. 11.00  zapraszamy wszystkich nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców i dzieci oraz młodzież na uroczystą Mszę św. w Waszej intencji, aby prosić o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok Szkolny. Podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczynają naukę w „zerówce” i w pierwszej klasie. Przypominamy również, że od niedzieli 3 września wracamy do sprawowania Mszy św. o godz. 16.30.

11/ Stowarzyszenie Grudziądz Semper Fidelis i Bractwo św. Józefa zapraszają na rajd rowerowy pamięci Danuty Siedzikówny Inki. Rozpoczęcie 3 września o godz. 9.15 przy kościele św. Mikołaja w Grudziądzu. Szczegóły na plakatach i w internecie.

12/ 9 września wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Rywałdu pod kierownictwem ks. Mateusza na doroczny Odpust MB. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Mateusza – koszt 20 zł dla wracających autokarem lub 5 zł dla pozostałych. Gorąco zachęcamy do pielgrzymowania i modlitwy w drodze.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Marię Sikorską oraz +Mieczysława Stryczniewicza.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XX Niedziela Zwykła – 20.08.2023

1/ Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w 24-godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za żywe świadectwo miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Pozostałych gorąco zachęcamy do kolejnych adoracji, bo przecież Eucharystia to centrum życia chrześcijańskiego.

2/ Informujemy, że na pomoc dla Słowenii zebraliśmy 3600 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. próba chóru.

5/ W piątek 25 sierpnia zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie Koncert Maryjny przygotowany przez naszą młodzież, a potem wspólna agapa przy ognisku. Zapraszamy do kontynuacji budowania wspólnoty.

6/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na dokończenie remontu klatki schodowej w plebanii i stoliki do kawiarenki. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

7/ W tym tygodniu:
– w poniedziałek 21 sierpnia przypada
wspomnienie  św. Piusa X, papieża,

we wtorek 22 sierpnia NMP Królowej,
w czwartek 24 sierpnia święto św. Bartłomieja, Apostoła,
w sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej.

8/ Pani Jowicie Kucińskiej serdecznie dziękujemy za ofiarowaną komżę i garnitur. Bóg zapłać za dar serca.

9/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

10/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

11/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Andrzeja Brzóskę, +Reginę Wrzesińską, +Edwarda Pinkowskiego, +Jerzego Kulwickiego, +Ryszarda Paczkowskiego oraz +Piotra Bielskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023

1/ Zgodnie z zapowiedzią dziś Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy 24-godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Plan adoracji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zachęcamy wszystkich, aby skorzystać z tego pięknego czasu i by ubogacić swoje życie duchowe. Adoracja odbędzie się w Kaplicy Miłosierdzia.

2/ Już po siódmy w Grudziądzu odbywa się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert odbędzie się dziś po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Dodatkowo w naszej parafii w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 11.00 odbędą się warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci. Wstęp na wszystkie koncerty i warsztaty wolny. Gorąco zapraszamy i zachęcamy. Szczegóły na plakatach.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

4/ W poniedziałek o godz. 18.00 w parafii na Strzemięcinie zostanie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Ks. proboszcz Marek serdecznie zaprasza.

5/ We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, która jednocześnie jest świętem Wojska Polskiego. Wdzięczni Maryi za opiekę nad naszą Ojczyzną prośmy o pokój i wszelkie potrzebne łaski dla Kościoła Świętego i Polski oraz ducha męstwa i poświęcenia dla żołnierzy strzegących granic naszej Ojczyny. Wszystkim żołnierzom składamy wyrazy najwyższego szacunku i wdzięczności za ofiarną służbę na rzecz wspólnego dobra jakim jest Rzeczypospolita Polska. Niech NMP ma Was wszystkich w opiece.
Podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów, a Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w tym dniu około godz. 8.50 na Różaniec w intencji Wojska Polskiego i naszej Ojczyzny. Bóg zapłać za inicjatywę.

6/ We wtorek o godz. 7.00 z parafii na Mniszku i z naszej parafii około godz. 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium MB w Mokrym. Suma odpustowa o godz. 12.00 – ks. kustosz  Michał serdecznie zaprasza. Powrót specjalnym autobusem MZK z parkingu przy kościele około godz. 14.00. Szczegóły na plakatach.

Natomiast Suma odpustowa w parafii na Moniuszki o godz. 16.00 – ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. kolejna próba chóru, na którą serdecznie zapraszamy, bo stulecie już za miesiąc.

8/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

9/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych.

10/ Państwu Stefani i Klemensowi, pani Irenie i Urszuli oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na prowadzone remonty. Dziękujemy również za ofiarowane znaczki na jako pomoc dla pracujących na misjach. Bóg zapłać za dar serca.
Panu Krzysztofowi Kurminowskiemu dziękujemy za wykonane prace elektryczne. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

11/ Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy i na Górę św. Anny w dniach 28 i 29 sierpnia. Zapisy w biurze w poniedziałki od godz. 8.30 do 9.30 lub u pań Anny i Stanisławy.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Edmunda Łuzińskiego, +Grażynę Bukowską oraz +Brygidę Sołobodowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XVIII Niedziela Zwykła i Święto Przemienienia Pańskiego – 06.08.2023

1/ „Czy jecie czy pijecie czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”zachęca św. Paweł. Nie zapominajmy, że sierpień to miesiąc, w którym modlimy się szczególnie o trzeźwość. Pamiętajmy również o pielgrzymujących na Jasną Górę prosząc o zdrowie i wytrwałość.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. próba chóru.

4/ Z kalendarza liturgicznego:
we wtorek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika,
w środę 9 sierpnia przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy – prośmy przez jej wstawiennictwo o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni,
w czwartek  10 sierpnia przypada święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika,
w piątek 11 sierpnia wspomnienie św. Klary z Asyżu.

5/ W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy 24-godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w adoracji, tym bardziej, że mamy czas wakacji i urlopów i warto poświęcić godzinkę na spotkanie z Panem Jezusem, aby przemodlić miniony rok i nabrać sił do mądrego i roztropnego życia. Plan adoracji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.

6/ Już po siódmy w Grudziądzu odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert odbędzie się dziś o godz. 16.00 na Strzemięcinie, a za tydzień po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Dodatkowo w naszej parafii w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 11.00 odbędą się warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Gorąco zapraszamy i zachęcamy. Szczegóły na plakatach.

7/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

8/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

9/ Z radością informujemy, że zostało powołane do istnienia Parafialne Biuro Pielgrzymkowe. Serdecznie dziękujemy paniom Stanisławie Wolandt i Annie Gołąbiewskiej za podjęcie się tego zadania. Biuro będzie czynne w poniedziałki od godz. 8.30 do 9.30, a siedzibą będzie pomieszczenie biura parafialnego.
Przy tej okazji serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Mróz za przekazany dla biura laptop i drukarkę po +ks. prof. Mirosławie. Bóg zapłać za dar serca. Zapraszamy na pierwszą pielgrzymkę do Częstochowy i na Górę św. Anny w dniach 28 i 29 sierpnia. Zapisy w biurze i u pań Anny i Stanisławy.

10/ Wszystkich seniorów prosimy, aby wychodząc z kościoła zabrali nieodpłatnie Poradniki prawne dla seniorów przygotowane przez pana Krzysztofa Szczuckiego.

11/ Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. W dni powszednie ze względu na urlopy spowiedź tylko przed Mszą świętą.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Wioletę Kowalską, +Helenę Maron, +Bronisława Znanieckiego oraz +Stefanię Cielas.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się: 

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

1/ Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. W dni powszednie ze względu na urlopy spowiedź tylko przed Mszą świętą.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów prowadzonych w kościele i plebanii remontów. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Dziś o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników 35. pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Przypominamy, że z Grudziądza piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza w środę. Rozpoczęcie Mszą św. we Farze o godz. 6.00. Ks. Mateusza i ks. Jana oraz wszystkich pielgrzymów ogarnijmy naszą serdeczną modlitwą i wsparciem.
Przy tej okazji zapraszamy do udziału w Duchowej Pielgrzymce. Będzie ona przeżywana w łączności z pieszą pielgrzymką w poszczególnych parafiach – w naszej parafii w piątek 4 sierpnia o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach. Do stągwi, która jest wystawiona koło ambony możemy wrzucać intencje, które będą odczytane i obmodlone podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. o godz. 18.00 obowiązkowa próba chóru. Zapraszamy nowe osoby, bo stulecie już 14 września.

6/ W piątek 4 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya – patrona proboszczów. Ksiądz proboszcz serdecznie prosi o modlitwę i dziękuje za modlitewną pamięć.

7/ W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina Święta – w tym czasie okazja do spowiedzi św. Będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego.
* W I piątek miesiąca od godz. 17.30 spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o Mszy św. i spowiedzi.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramantu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8/ Podajemy do wiadomości, że Msza św. popogrzebowa za +ks. prof. Mirosława Mroza zostanie odprawiona 22 sierpnia br. o godz. 8.00, natomiast 23 sierpnia br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za +ks. prof. Mirosława Mroza – intencja od Sąsiadów. Z kolei 10 września w Unisławiu o godz. 10.30 zostanie również odprawiona Msza św. za +ks. prof. Mirosława Mroza – int. od Akcji Katolickiej Diecezji Toruńskiej.

9/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

10/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

11/ Anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na prowadzone remonty. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Już po siódmy w Grudziądzu odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert odbędzie się 6 sierpnia o godz. 16.00 na Strzemięcinie, a 13 sierpnia po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Dodatkowo w naszej parafii odbędą się 14 sierpnia o godz. 11:00 warsztaty dla dzieci. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Gorąco zapraszamy i zachęcamy. Szczegóły na plakatach.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Andrzeja Orłowskiego, +Dorotę Schulz, +Krystynę Frankowską, +Henrykę Kulaszewską, +Marię Napierską, +Romana Krzaka oraz +Roberta Buczyńskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023

1/ W dzisiejszą niedzielę obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ten dzień przypada co roku w czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia modlimy się za osoby starsze. Stolica Apostolska udzieliła także łaski odpustu: dla seniorów za uczestnictwo we Mszy świętej w świątyni i za pośrednictwem telewizji, radia czy Internetu oraz dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą samotną osobę starszą.

2/ Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali pomoc i ofiarowali dar modlitwy w czasie choroby ks. prof. Mirosława Mroza, a szczególnie pani Annie Gołąbiewskiej oraz przygotowali i wzięli udział w eksporcie i pogrzebie w imieniu Kapłanów naszej parafii oraz brata Andrzeja i siostry Elżbiety składamy najserdeczniejsze podziękowania. Bóg zapłać za okazane serce.

3/ We wtorek 25 lipca przypada święto św. Jakuba Większego Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów będzie sprawowany we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 na parkingu wokół kościoła. Tradycyjnie składane ofiary są przeznaczone na wsparcie zakupu nowych pojazdów dla polskich misjonarzy pracujących aż w 100 krajach całego świata. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

4/ W środę 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, a w sobotę 29 lipca przypada święto św. Marty – patronki wszystkich gospodyń, którym dziękujemy za dbanie o ciepło domowego ogniska. Pozdrawiamy również panią Jadwigę i panią Agnieszkę i dziękujemy za troskę o naszą plebanię, przybywających gości i domowników. Bóg zapłać.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

6/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.

7/ W przyszłą niedzielę 30 lipca nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów prowadzonych remontów. Z góry Bóg zapłać za ofiarność. Również za tydzień w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie przedpielgrzymkowe. Serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie i pielgrzymkę.

8/ W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 35. piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza. Do stągwi, która jest wystawiona koło chrzcielnicy możemy wrzucać intencje, które będą odczytane i obmodlone podczas tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

9/ Państwu Urszuli i Edwinowi oraz anonimowym ofiarodawcom dziękujemy za ofiary na prowadzone remonty. Bóg zapłać za dar serca.
Panu Marianowi Nasieniewskiemu serdecznie dziękujemy za wykoszenie trawy i przycięcie żywopłotu przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

10/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za udzielane wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

11/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby umacniać swoją wiarę i owocnie przeżywać czas wakacji i urlopów.

12/ Już po raz siódmy w Grudziądzu odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszy koncert odbędzie się dziś w bazylice św. Mikołaja o godz. 16.00, kolejny 6 sierpnia o godz. 16.00 na Strzemięcinie, a 13 sierpnia po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Gorąco zapraszamy i zachęcamy. Szczegóły na plakatach.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Szynszecką oraz +ks. prof. Mirosława Mroza.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023

1/ Siostry karmelitanki bose z Łasina zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Suma odpustowa będzie sprawowana przez bpa Józefa Szamockiego dziś 16 lipca o godz. 19.00. Na zakończenie wszyscy  spotkają się na wspólnej agapie.

2/ Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. W dni powszednie ze względu na urlopy spowiedź tylko przed Mszą świętą.

3/ W kalendarzu liturgicznym w sobotę 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny, która jako pierwsza ujrzała Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

6/ W czwartek 20 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory za zmarłych i Mszę św. w 30 dniu po śmierci o. Tytusa Aleksandra Kamińskiego. Zapraszamy szczególnie te osoby, które nie mogły być obecne na pogrzebie w Brodnicy, a pragną pożegnać zmarłego wspólną modlitwą.

7/ W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 35. piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

8/ Panu Kazimierzowi i anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca.

9/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

10/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby w duchu wiary przeżywać czas wakacji.

11/ Po Mszach św. nasz diakon Dawid i kleryk Kamil będą rozprowadzać seminaryjne pismo „Sługa”. W obecnym numerze jest miedzy innymi artykuł naszego ks. diakona Dawida opisujący jak wygląda dzień seminarzysty. Polecamy tę ciekawą lekturę.

12/ Ks. Michałowi Kłosowskiemu serdecznie dziękujemy za ofiarowany ornat dla naszej parafii jako podziękowanie za czas praktyk diakońskich. Bóg zapłać za dar serca i życzymy owocnej pracy w naszym Dekanacie.

13/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Danutę Sznitkę, +Urszulę Stoppel oraz +Helenę Murawską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2023

1/ Informujemy, że na wakacyjny wyjazd dla młodzieży i ministrantów do puszek przed tygodniem zebraliśmy 3800 zł. Bóg zapłać za dar serca. Ks. Mateuszowi i młodzieży życzymy błogosławionego wyjazdu.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

3/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

4/ W kalendarzu liturgicznym:
* we wtorek
święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
* w środę wspomnienie św. Brunona,
* w czwartek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
* w sobotę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

5/ Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. W dni powszednie ze względu na urlopy spowiedź tylko przed Mszą świętą.

6/ W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 35. piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

7/ Państwu Stefanii i Tadeuszowi Barnaś, państwu Małgorzacie i Edmundowi Śledź, pani Barbarze i Teresie oraz panu Henrykowi serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dar serca. Przy tej okazji informujemy, że opłata za konfesjonał została w całości uregulowana, figura Pana Jezusa z krzyża misyjnego już została odrestaurowana – koszt całkowity to 5500 zł. Została ponadto odmalowana kruchta naszego kościoła, pomalowane zostały ściany i położone płytki na podłogę, zawieszone firany i zamówione zasłony do naszej kawiarenki. Obecnie przygotowujemy wyposażenie do kawiarenki, a w plebanii remontujemy korytarz i klatkę schodową.

8/ Panu Gerardowi Szukay serdecznie dziękujemy za  ofiarowane zdjęcia z „Bożego Ciała” i jubileuszy naszych kapłanów. Bóg zapłać z dar serca.
Natomiast panu Krzysztofowi Dziedzic serdecznie dziękujemy za nagrywanie i przekaz internetowy naszych parafialnych uroczystości i duszpasterskich wydarzeń. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.
Pani Irenie Jeschke serdecznie dziękujemy za ofiarowane znaczki na misje św. Przypominamy, ze akcja zbierania znaczków na pomoc misjom świętym wciąż trwa.
Dziękujemy również panu Marianowi Nasieniewskiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

9/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

10/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

11/ Po Mszach św. nasz diakon Dawid i kleryk Kamil będą rozprowadzać seminaryjne pismo „Sługa”. W obecnym numerze jest miedzy innymi artykuł naszego ks. diakona Dawida opisujący jak wygląda dzień seminarzysty. Polecamy tę ciekawą lekturę.

12/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Martę Krawczyk, +Kazimierza Janiszewskiego oraz +Benedykta Przedromirskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania się od monotonii codziennego życia. Pamiętajmy jednak, aby nie robić sobie wakacji od Pana Boga, ponieważ nie da się żyć pełnią życia bez Źródła życia i miłości. Życzymy więc Wszystkim błogosławionych wakacji z Bogiem. Szczęść Wam Boże.

2/ 1 lipca minął trzeci rok mojej posługi w naszej parafii. Serdecznie dziękuję panu Bogu i Wam, Kochani Parafianie, za serdeczność, otwartość i zaangażowanie we wspólne dzieła duchowe i materialne. Dziękując za wszelkie dobro minionego czasu zapraszam do dalszej owocnej pracy na rzecz naszego wspólnego dobra, jakim jest nasza parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu /X. Proboszcz/.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

4/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca.

5/ W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
*
W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Godzina święta. Będziemy się modlić o nowe powołania do stanu duchownego. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.
*
W I piątek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi świętej. O godz. 18.00 Msza św. dla dzieci, młodzieży i wszystkich wierzących, wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata.

6/ W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek 3 lipca święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek 6 lipca wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, a w sobotę 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli.

7/ Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30. W dni powszednie spowiedź tylko przed Mszą świętą.

8/ W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 35. piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

9/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

10/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

11/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Elżbietę Kulpę, +Honoraty Okonka, +Zbigniewa Rolewicza i +Łucję Wieszałkę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XII Niedziela Zwykła – 25.06.2023

1/ Wakacje to czas wypoczynku, relaksu i oderwania się od monotonii codziennego życia. Życzymy Wszystkim błogosławionych wakacji z Bogiem. Szczęść Wam Boże.
Dziś na Lotnisku o godz. 13.00 Suma Odpustowa ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła – ks. proboszcz Krzysztof zaprasza.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na spłatę ostatniej raty za konfesjonał. Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

4/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie do piątku o godz. 17.30.

5/ We wtorek 27 czerwca przypada Uroczystość Matki Bożej Niestającej Pomocy, głównej patronki naszej Diecezji. Z tego względu wyjątkowo we wtorek o godz. 17.30 uroczysta Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6/ W środę o godz. 18.00 Msza św. z katechezą formacyjną dla Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wymiana Tajemnic Różańcowych.

7/ W czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Za posługiwanie się krzyżem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem poświęconym przez Papieża oraz po odmówieniu Wierzę można uzyskać odpust zupełny.

8/ W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca.

9/ Wspólnota Męskiego Różańca w Grudziądzu zaprasza w sobotę 1 lipca do parafii WNMP przy ul. Moniuszki o godz. 11.00 na Mszę św. i o godz. 12.00 na Różaniec pod pomnik Rzezi Wołyńskiej przy skrzyżowaniu ul. Rapackiego i Królewskiej wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP wszelkie zniewagi.

10/ W sobotę 1 lipca zapraszamy do parafii na Lotnisku na „Uwielbienie z Maryją”. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:30, po której nastąpi czuwanie, które poprowadzi Wspólnota „Guadalupe” z Lublina.

11/ W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie wakacyjnego wyjazdu naszych ministrantów, lektorów i grupy młodzieżowej. Doceńmy służbę naszych ministrantów i aktywną działalność grupy młodzieżowej. Bóg zapłać za dar serca.

12/ Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30.

13/ W niedzielę 2 lipca odbędzie się piesza pielgrzymka na Odpust do Chełmna. Wyjście o godz. 3.30 z Mniszka, ponieważ Suma jest o godz. 10.00. Zapisy w biurze i u ks. Mateusza. Gorąco zachęcamy do udziału.

14/ Wspólnota Żywego Różańca zaprasza 3 lipca na Odpust i Diecezjalną pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium MB Chełmińskiej. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie Wspólnoty Żywego Różańca. Zapisy u pań Zelatorek i u pani Ani.

15/ W dniach od 2 do 12 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Grudziądza  na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

16/ W tym tygodniu ks. Proboszcz jest na urlopie. Zastępstwo pełni ksiądz Grzegorz – pierwszy wikary.

17/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

18/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism i książek religijnych, aby umacniać swoją wiarę.

19/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Mirosława Kiliańskiego.
Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Go Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023

1/ Artystom z Ukrainy, którzy śpiewali dziś na Mszach św., serdecznie dziękujemy i przypominamy, że po Mszy św. będzie można w kruchcie zakupić produkty, ze sprzedaży których utrzymywane jest przedszkole na Ukrainie.
Dziś o godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

2/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. W czwartek podczas Koronki kolejne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego i po nabożeństwie katecheza formacyjna. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

3/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

4/ We wtorek po wieczornej Mszy św. obowiązkowa zbiórka ministrantów.

5/ W środę o godz. 17.30  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a  po wieczornej Mszy św. próba chóru. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, bo 100-lecie tuż, tuż.

6/ W czwartek o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców, katechetów i nauczycieli na zakończenia Roku Szkolnego. Spowiedź w czwartek od godz. 17.15. Gorąco zapraszamy do wspólnotowego dziękczynienia.

7/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy serdecznie.

8/ W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona bazyliki katedralnej w Toruniu oraz imieniny naszego ks. Jana, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Jana oraz obfitości darów Ducha Świętego.

9/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na spłatę ostatniej raty za konfesjonał. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

10/ Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 16.30.

11/ W niedzielę 2 lipca odbędzie się piesza pielgrzymka na Odpust do Chełmna. Wyjście o godz. 3.30 z Mniszka, ponieważ Suma jest o godz. 10.00. Zapisy w biurze i u ks. Mateusza. Gorąco zachęcamy do udziału.

12/ Wspólnota Żywego Różańca w dniu 3 lipca organizuje doroczną pielgrzymkę autokarową do Chełmna. Zapisy u p. Ani i pań Zelatorek.

13/ W dniach od 2 do 12 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Grudziądza na Jasną Górę. Zapisy w biurze parafialnym, a szczegółowe informacje u ks. Mateusza.

14/ Paniom: Janinie, Teresie, Irenie oraz panom: Piotrowi i Jerzemu serdecznie dziękujemy za ofiary na renowację figury Pana Jezusa z krzyża misyjnego. Bóg zapłać za dar serca. Koszt renowacji to 5500 zł. Bóg zapłać za dar serca.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.
W sklepiku u p. Adama możemy zamówić zdjęcia z procesji Bożego Ciała oraz z jubileuszu 40-lecia kapłaństwa księdza Mirosława.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jadwigę Pozorską, +Teresę Łuczak, +Tadeusza Sziminga, +Katarzynę Kasprzycką, +Bożenę Zagol oraz +Jana Ciesielskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

X Niedziela Zwykła – 11.06.2023

1/ Dziś o godz. 14.30 w bazylice św. Mikołaja rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Około godz. 16.00 zakończenie marszu festynem w ogrodach Sióstr Elżbietanek przy ul. Mikołaja z Ryńska. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 

2/ Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy pójść z procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać ślemy w stronę osób i grup, które przygotowały piękne ołtarze. Dziękujemy osobom, które niosły sztandary, emblematy i baldachim. Serdecznie dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiatki, ich Rodzicom i paniom Katechetkom oraz wszystkim, którzy ofiarowali kwiatki do sypania. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, panu Organiście i chórowi, Siostrom Elżbietankom i Zmartwychwstankom, dziękujemy Policji za zabezpieczenie bezpieczeństwa podczas procesji, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o udekorowaniu okien i balkonów – mamy nadzieję na przyszłość, że będzie więcej dekoracji oraz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie rodzicom z małymi dziećmi za żywe świadectwo miłości do Pana Jezusa. Bóg zapłać!
Serdecznie również dziękujemy p. Ireneuszowi Kalinowskiemu za ofiarowane brzózki do dekoracji ołtarzy i kościoła na Boże Ciało, a panom Marianowi Nasieniewskiemu i Bernardowi Gozdek za pomoc w wycince, transporcie i rozładunku. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

3/ W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00, swoją 40 rocznicę Święceń Kapłańskich będzie obchodził ks. prof. Mirosław Mróz. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i prosimy o dalszą modlitwę w intencji Jubilata, którego jak pamiętamy święcił papież Jan Paweł II – dziś już święty.

4/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Do czwartku po Nabożeństwie Czerwcowym procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła. Po Mszy św. w czwartek prosimy, aby dziewczynki sypiące kwiatki i osoby noszące sztandary i baldachim pozostały na chwilę w kościele. Wszystkich prosimy i dalsze zbieranie kwiatków do sypania i zapraszamy na procesje Eucharystyczne wokół kościoła, bo mamy Bogu za co dziękować.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie i wypraszać potrzebne łaski dla nas i całego świata.

6/ We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce pod zakrystią.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. kolejna próba chóru.

8/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii, a po wieczornej Mszy św. ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego.

9/ W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy gościli kolegów kursowych naszego pierwszego wikariusza – ks. Grzegorza, którzy będą uroczyście świętować w naszej parafii 16-stą rocznicę Święceń Kapłańskich. Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji jubilatów.

10/ W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. o godz. 18.00 zbiera się grupa o. Pio w rocznicę Jego kanonizacji. Jest to też dzień odpustu na Tarpnie. Suma Odpustowa o godz. 18.00 – ks. proboszcz Zbigniew zaprasza. Nie obowiązuje post piątkowy.

11/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

12/ W przyszłą niedzielę będziemy gościć artystów z Ukrainy, którzy będą śpiewać na Mszach św., a po Mszach św. będzie można w kruchcie zakupić produkty, ze sprzedaży których utrzymywane jest przedszkole na Ukrainie. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

13/ Zwracamy się z serdeczną prośbą o zwrócenie uwagi na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Rozumiemy, że jest czasem gorąco na dworze, ale zbyt skąpym strojem możemy czasem jeszcze „podnieść temperaturę”. Bóg zapłać za zrozumienie i wyczucie sacrum.

14/ Pani Annie Sikorskiej oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na renowację figury Pana Jezusa z krzyża misyjnego. Koszt renowacji to 5500 zł. Bóg zapłać za dar serca.
Pani Barbarze Juszczyk dziękujemy za ofiarowany kwiat do kościoła, a pani Wiolettcie Chmielewskiej dziękujemy za znaczki na misje –  przypominamy, że akcje zbierania znaczków trwa. Bóg zapłać.

15/  Żywy Różaniec w dniu 3 lipca organizuje doroczną  pielgrzymkę do Chełmna. Zapisy u p. Ani i pań Zelatorek.

16/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

17/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę.
W sklepiku u p. Adama możemy zamówić zdjęcia z 50-lecia Kapłaństwa ks. prałata Stanisława.

18/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jerzego Wiśniewskiego, +Edwina Połom, +Zofię Karpińską oraz +Barbarę Grabowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Trójcy Świętej – 04.06.2023

1/ Wczoraj nasz kleryk Dawid Szczodrowski otrzymał z rąk ks. bpa Józefa Szamockiego Święcenia Diakonatu. Ks. diakonowi Dawidowi składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy owocnej służby na niwie Kościoła Chrystusowego. Gratulacje kierujemy również w stronę Mamy ks. Diakona i pozostałej rodziny, szczególnie Babci.

2/ Naszym Dekoratorom serdecznie dziękujemy za udekorowanie kościoła na czas Nabożeństw Czerwcowych. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

3/ Informujemy, że Harcerze zebrali do puszek w minioną niedzielę 2840 zł. Bóg zapłać za ofiarność. 

4/ Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała i w oktawie zapraszamy na próbę w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00. Bardzo liczymy na udział dziewcząt, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i w swych pięknych białych strojach ukwiecą drogę dla Pana Jezusa, którego przyjęły do swych serc. Wszystkich dorosłych prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatków do sypania i składanie przy krzyżu w kruchcie kościoła. Z góry Bóg zapłać za zaangażowanie we wspólne dobro. Jeśli ma być pięknie i uroczyście, to każdy powinien dołożyć do tego swoją „cegiełkę”. Nasze drogie panie Katechetki prosimy tradycyjnie o poprowadzenie prób i pokierowanie grupą sypiących kwiatki, niosących poduszki i pozostałe emblematy. Wszystkich prosimy o udekorowanie okien naszych domów i wywieszenie flag – również tam gdzie nie przejdzie procesja. Pamiętajmy o słowach Zbawiciela: „Kto do mnie przyzna się przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą św., abyśmy jak najliczniej mogli w tym dniu przyjąć Boże Ciało do swych serc.

5/ W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja w tym roku przejdzie ul. Chełmińską w kierunku centrum, skręt w lewo w ul. Piaskową, następnie skręt w lewo w ul. Kalinkową i ul. Bydgoską powrócimy na plac przy kościele. O wykonanie ołtarzy serdecznie prosimy Czcigodne Siostry Zmartwychwstanki, Wspólnotę chóru „Dzwon”, Wspólnotę Żywego Różańca oraz grupę Dekoratorów i Młodzieżową. Msze św. w Boże Ciało o godz. 6.30; 8.00; 10.00 – po której wyruszy procesja, następna Msza zaraz po zakończeniu procesji około godz. 12.00 i o godz. 18.00.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem czwartku) o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.   

7/ Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

8/ W środę o godz. 16.00 kolejne spotkanie Akcji Katolickiej, a o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że ofiary składane w środę są przeznaczone na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Natomiast po wieczornej Mszy św. próba chóru.

9/ Ze względu na Boże Ciało nie będzie próby scholii w czwartek. Próba w niedzielę o godz. 10.30.

10/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

11/ Naszych drogich chorych z posługą sakramentalną ks. Mateusz odwiedzi w najbliższy piątek, a ks. Grzegorz i ks. Jan w sobotę. Początek od godz. 8.00.

12/ W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 swoją pierwszą Mszę św. w naszej parafii odprawi neoprezbiter ks. Michał Kłosowski. Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji ks. Michała. Informujemy również, że kolektę z tej Mszy św. przekażemy ks. Michałowi jako podziękowanie za pracę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Michał będzie pracował jako wikariusz w parafii na Strzemięcinie. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00  w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób jadących do Ziemi Świętej. Prosimy o przyniesienie wpłaty złotówkowej, czyli 2000 zł. Będzie obecny nasz Przewodnik.

13/ Państwu Grażynie i Jerzemu Sigurskim oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiary na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy lekturę kolejnego numeru tygodnika „Niedziela,” aby owocnie wykorzystywać dary Ducha Świętego.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Jana Żbikowskiego, +Halinę Gogolin oraz +Jerzego Borkowskiego.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

1/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej, którą przeznaczymy na pokrycie zakupu konfesjonału, który już jest ustawiony w naszym kościele. Z góry Bóg zapłać za dar serca.
Dziś przypada 1 rocznica święceń kapłańskich ks. Jana, a w poniedziałek 2 rocznica święceń kapłańskich ks. Mateusza. Obu Kapłanom  składamy najserdeczniejsze życzenia polecając ich opiece MB Królowej Kapłanów życząc jednocześnie obfitości Darów Ducha św. na dalszą posługę kapłańską w naszej parafii.

2/ Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód czasu wielkanocnego. Do następnej niedzieli Trójcy Przenajświętszej trwa jeszcze czas Komunii św. wielkanocnej. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. nasi harcerze będą zbierać ofiary do puszek na pomoc pogorzelcom. Bóg zapłać za dar serca.

3/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP 15, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Eucharystia i czyste serce.

4/ W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, który przecież sami tworzymy! Ten dzień jest obchodzony również jako Misyjny Dzień Chorego. W parafii na Mniszku o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii i poświęcenie pomnika błog. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Ks. proboszcz Bogdan serdecznie zaprasza.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

6/ W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca, natomiast po Mszy św. wymiana tajemnic oraz tradycyjnie kolejna próba chóru. Zapraszamy nowe osoby, dziękując już zaangażowanym.
Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować Wspólnocie Żywego Różańca za ofiarę 2000 zł na renowację figury Pana Jezusa z Krzyża Misyjnego. Bóg zapłać za dar serca. Informujemy również, że sam krzyż musimy wymienić, ponieważ u podstawy i górna belka spróchniały, co zresztą możemy sami zobaczyć.

7/ W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o 17.30 podczas Nabożeństwa Czerwcowego będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego – w tym czasie okazja do spowiedzi.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Przypominamy, że chorych odwiedzimy w drugą sobotę czerwca.

8/ W czwartek 1 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które w naszej diecezji jest obchodzone jako Dzień Świętości Kapłańskiej. W tym roku gromadzimy się na modlitwie w Brodnicy w parafii Farnej. Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę o nowe powołania i w intencji Kapłanów naszej diecezji, a szczególnie z naszej parafii. Pozdrawiamy przy tej okazji grupy Margaretek dziękując za codzienny dar modlitwy w naszej intencji. Bóg zapłać.

9/ Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby spełnić pragnienie Serca Jezusowego, które zaprasza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

10/ Wszystkim dzieciom z okazji przypadającego w czwartek Dnia Dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Anioła Stróża. O godz. 16.30 kolejna próba scholii – zapraszamy wszystkich już śpiewających i kolejne osoby. Ks. Jan obiecał, że będzie niespodzianka.

11/ Tradycyjnie w piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

12/ W sobotę o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze Świętych Janów nasz parafianin – akolita Dawid Szczodrowski – otrzyma święcenia diakonatu. Prosimy wszystkich o modlitwę w Jego intencji.

13/ W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się uroczysta Eucharystia z okazji 50-tej rocznicy Święceń Kapłańskich ks. prałata Stanisława Andrika. Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.

14/ Panu Marianowi Nasieniewskiemu serdecznie dziękujemy za ścięcie i zebranie trawy wokół kościoła i plebanii, a panu Krzysztofowi Świątkowskiemu z pracownikami serdecznie dziękujemy za pomoc w porządkowaniu terenu wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy lekturę kolejnego numeru tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby owocnie wykorzystywać dary Ducha Świętego.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Kazimierza Kotowskiego, +Henryka Cyzmana, +Adama Bartlewskiego, +Urszulę Misztal oraz +Irenę Zielińską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – 21.05.2023

1/ Przypominamy, że dziś na Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

2/ Informujemy, że do puszek na wsparcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zebraliśmy 5570 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

3/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP 3 i NSP1, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Eucharystia i czyste serce.

4/ We wtorek o godz. 16.00 próba dla dzieci z SP 15 przed I Komunią św., natomiast w piątek o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci z SP 15, ich rodzin i wszystkich chętnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

6/ Nabożeństwo Majowe codziennie – z wyjątkiem piątku – o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie jako element formacji do przyjęcia sakramentu i wdzięczności NMP za opiekę.

7/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy nowe osoby dziękując już śpiewającym.

8/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii, a po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

9/ W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne czuwanie przygotowane przez naszą wspólnotę młodzieżową wraz z ks. Mateuszem, poświęcone NMP, dlatego Nabożeństwo Majowe wyjątkowo będzie po Mszy św. jako element czuwania. Serdecznie zachęcamy do udziału.
W tym dniu przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej wraz z wyrazami wdzięczności za otwartość na życie, które dzięki Wam mamy.

10/ W sobotę 27 maja o godz. 10.00 w toruńskiej Katedrze św. Janów nasz diakon Michał, który w miniony wtorek obronił na 5 pracę magisterską, otrzyma wraz z pięcioma kolegami z rąk Ks. Biskupa Wiesława święcenia kapłańskie. Wszystkich Parafian serdecznie prosimy o modlitwę za przyszłych neoprezbiterów. Ks. Michał odprawi swoją pierwszą Mszę św. w naszej parafii 11 czerwca o godz. 12.15.

11/ W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Prosimy o odświętny strój – jeśli możliwe to w albie – oraz o przyniesienie świecy do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Przystąpcie do spowiedzi św. w ciągu tygodnia, abyśmy wszyscy mogli przyjąć Komunię św. Przypominamy i zachęcamy wszystkich do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas szybko płynie, więc nie odkładajmy tak zbawiennej sprawy na potem czy później.

12/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na pokrycie zakupu konfesjonału, który już w najbliższą środę będzie ustawiony w naszym kościele. Z góry Bóg zapłać za dar serca.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby skutecznie naśladować otwartość Maryi na moc Ducha Świętego w naszym życiu.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Bernarda Karbowskiego, +Wandę Hinz oraz +Elżbietę Stankowską.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

VI Niedziela Wielkanocy – 14.05.2023

1/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka na pomoc w organizacji Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którą od tego roku kieruje ks. Mateusz.

2/ Rozpoczynamy Biały Tydzień dla dzieci ze SP 1 i SP2, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. Chodząc odświętnie ubrani w białe szaty przypominacie wszystkim, jak wielkim darem jest Eucharystia i czyste serce.

3/ Próba dla dzieci z SP 3 i NSP1 odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Natomiast we wtorek o godz. 16.00 próba dla dzieci z SP15. Obecność obowiązkowa.

4/ W piątek o godz. 18.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci ze SP 3 i NSP1, ich rodziców i wszystkich chętnych. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

6/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin,  pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych. Od poniedziałku do środy będziemy również modlić się błogosławieństwo pracy rolników, o dobre urodzaje i za głodujących.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie jako element formacji do przyjęcia sakramentu i wdzięczności NMP za opiekę.

7/ We wtorek 16 maja o godz. 17.00 w Pieńkach Królewskich odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Ks. proboszcz Krzysztof serdecznie zaprasza.

8/ W środę po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy kolejne osoby.

9/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii.

10/ W piątek na godz. 19.30 zapraszamy do grudziądzkiej Bazyliki św. Mikołaja na kolejne spotkanie młodzieży. W ramach spotkania odbędzie się koncert pt. „Ocalić od zapomnienia”. Gorąco zachęcamy naszą młodzież do udziału.

11/ W sobotę o godz. 10.00 w parafii NSPJ na Tarpnie rozpocznie się Kongres Grup Modlitwy o. Pio. Szczegóły na plakacie. Wraz z naszą grupą o. Pio wszystkich zachęcamy do udziału.

12/ W przyszłą niedzielę 21 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przypominamy i zachęcamy do wypełnienia obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czas szybko płynie, więc nie odkładajmy tak zbawiennej sprawy na potem czy później. Za tydzień na Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

13/ Państwu Osmańskim, p. Renacie oraz p. Irenie serdecznie dziękujemy za ofiarę na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:
88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

15/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Sławomira Zatorskiego, +Mariusza Bilskiego, +Czesława Ułanowskiego, +Krystynę Truskawę, +Danutę Podciborską, +Janinę Umińską oraz +Marię Napierską.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

V Niedziela Wielkanocy – 07.05.2023

1/ Naszym Dekoratorom z ks. Mateuszem na czele serdecznie dziękujemy za piękną dekorację na czas Nabożeństw Majowych. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. 

2/ Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. O godz. 18.00 na Rządzu Suma odpustowa – ks. proboszcz Waldemar serdecznie zaprasza.

3/ Próba dla dzieci z SP 1 i SP 2 odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Natomiast w czwartek o godz. 16.00 próba dla dzieci z SP3 i NSP1.

4/ W piątek o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci z SP 1 i SP 2 i ich rodzin. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby uroczystość I Komunii św., która odbędzie się w sobotę o godz. 12.00, przyczyniła się do umocnienia i praktykowania wiary całej rodziny.

5/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. 

6/ Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych.
Przypominamy, że dzieci I Komunijne i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tym nabożeństwie jako element formacji do przyjęcia sakramentu.

7/ W środę o godz. 16.00 kolejne spotkanie Akcji Katolickiej, a po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru. Zapraszamy nowe osoby do zaangażowania się w działalność obu grup.

8/ W czwartek w Kaplicy Miłosierdzia o godz. 15.00 kolejne spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Nie będzie próby scholii, natomiast po wieczornej Mszy św. w czwartek zapraszamy na  kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki pod zakrystią.

9/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00.

10/ W przyszłą niedzielę 14 maja w naszym kościele o godz. 12.15 swój srebrny jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził pochodzący z naszej parafii o. Tytus Kamiński. Jubilata polecamy Waszej pamięci modlitewnej i zapraszamy na uroczystą Eucharystię.
Po Mszach św. za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w organizacji Pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, którą od tego roku poprowadzi nasz ks. Mateusz. Polecamy to dzieło Waszej ofiarności.

11/ Wszystkim, którzy ofiarowali zużyte RTV czy AGD na pomoc misjom św., składamy serdeczne Bóg zapłać.

12/ Anonimowym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

14/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby z Maryją iść przez życie.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Zygmunta Angowskiego oraz +Romana Drewiczaka.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

IV Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023

1/ Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich. Przy tej okazji informujemy, że w niedzielę 14 maja swój srebrny jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził pochodzący z naszej parafii o. Tytus Kamiński. Uroczysta Msza św. jubileuszowa odbędzie się w naszej parafii 14 maja o godz. 12.15.

2/ Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej, którą zgodnie z zapowiedzią przeznaczymy na dalszy remont salki pod kawiarenkę i nowy konfesjonał. Dziękujemy również anonimowym ofiarodawcom za dar na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

3/ W poniedziałek rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Maryi uprosić potrzebne łaski, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, maturzystów, pokój dla świata, szczególnie dla Ukrainy i dar żywej wiary dla zagubionych.

4/ Jutro – 1 maja – o godz. 18.00 w Turznicach suma odpustowa ku czci św. Józefa rzemieślnika – ks. proboszcz Wojciech serdecznie zaprasza.

5/ We wtorek 2 maja Dzień Flagi Narodowej – pamiętajmy o zamanifestowaniu miłości do Ojczyzny wywieszając flagę naszej umiłowanej Polski. 

6/ W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski pod opiekę Maryi. Jest to również szczególny dzień modlitw w intencji polskiej emigracji. Mamy tak wielu Grudziądzan poza granicami Polski. Módlmy się za nich, aby godnie reprezentowali swym życiem Polskę i nie zapominali, gdzie jest ich rodzinny dom.

7/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku – z wyjątkiem środy – do piątku  o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

8/ W tym tygodniu przypadają Dnie eucharystyczne.
* W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 podczas nabożeństwa Majowego będziemy się modlić o nowe powołania do stanu duchownego, także z naszej parafii. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Ofiary zbierane w I czwartek przeznaczymy na pomoc misjonarzowi z naszej parafii o. Andrzejowi, który pracuje w Argentynie. Bóg zapłać za dar serca.
* W I piątek miesiąca o godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Spowiedź  w I piątek od godz. 16.00 i od 17.30. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o dniach eucharystycznych.
* W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

9/ Naszych drogich chorych z posługą sakramentalną ks. Jan wyjątkowo odwiedzi w I piątek, a pozostali Księża w I sobotę.

10/ W czwartek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji, pozdrawiamy wszystkich strażaków i przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania za ofiarną służbę oraz prosimy św. Floriana o opiekę nad Wami, byście zawsze szczęśliwie wracali z każdej akcji. Natomiast w sobotę 6 maja przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

11/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii.

12/ W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert zespołu młodzieżowego „Deo Nostro” pt. „Ze Zmartwychwstałym”. Przyjdźmy i uwielbijmy wspólnie Zmartwychwstałego Pana.

13/ Informujemy, że tegoroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc dla misji św. odbędzie się 4 maja do godz. 15.00. Prosimy do tego czasu dostarczyć sprzęt na plac przykościelny przy blaszanym garażu. Z góry Bóg zapłać za wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

14/ W dniach od 23 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie i Chorwacji – trochę zwiedzania i trochę wypoczynku. Plan wyjazdu w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Niech dobra lektury pomoże nam iść z Maryją i Jezusem przez życie.

17/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Lidię Szałkowską, +Elżbietę Markuszewską, +Mieczysława Wacławskiego oraz +Krystynę Recką.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

III Niedziela Wielkanocy – 23.04.2023

1/ Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna 15. Tydzień Biblijny oraz Narodowe Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy serdecznie do czytania i rozważania Pisma św. indywidualnie czy choćby podczas spotkań naszego Kręgu Biblijnego. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy uczestnikom Kręgu za dzisiejsze czytanie komentarzy do czytań mszalnych. Bóg zapłać za zaangażowanie w życie parafialne. Kolejne spotkanie Kręgu w czwartek 11 maja – wraz z ks. Janem serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

2/ Dziś na Mszy św. o godz.16.30 obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

3/ Informujemy, że do puszek na cele dobroczynne zebraliśmy w minioną niedzielę 1764 zł. Bóg zapłać za ofiarność, a Zespołowi Caritas jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki. Przy okazji prosimy wszystkich wychodzących z kościoła o zabranie butelki z płynem dezynfekcyjnym, który rozprowadza – oczywiście darmowo – nasza diecezjalna „Caritas”.

4/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a na Mszy św. o godz. 18.00 katecheza formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca, natomiast po Mszy św. wymiana tajemnic. Zapraszamy do Wspólnoty kolejne osoby, aby pomnażały siły modlitewne naszej parafii. Przy tej okazji dziękujemy Żywemu Różańcowi za comiesięczną ofiarę dla misjonarza z naszej parafii o. Andrzeja. Bóg zapłać za dar serca i troskę o misje św.
Również w środę  po wieczornej Mszy św. kolejna próba chóru – zapraszamy kolejne osoby, aby dołączyły, bo już za 5 miesięcy setna rocznica powstania naszego chóru „Dzwon”.

6/ W poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze SP 1 oraz  SP 2. Dzieci z SP 3 i NSP1 spotykają się we wtorek o godz. 16.30, natomiast dzieci z SP 15 spotykają się w piątek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin o gorliwe przygotowanie się do tej pięknej Uroczystości.

7/ Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek 24 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, we wtorek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Prośmy przez Jej wstawiennictwo o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni.

8/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii. Serdecznie zachęcamy do udziału. 

9/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00.

10/ Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia modlitw o nowe powołania męskie i żeńskie do służby w Kościele. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą przeznaczymy na bieżący remont salki pod kawiarenkę oraz na nowy konfesjonał, który jak obiecał wykonawca będzie gotowy pod koniec maja. Z góry Bóg zapłać za ofiarność.

11/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby coraz głębiej wchodzić w tajemnicę życia Bożego.

13/ Akcja Katolicka przypomina, że wciąż trwa akcja zbieranie znaczków na pomoc misjom.

14/ Pani Irenie oraz anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

15/ W dniach od 23 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie i Chorwacji – trochę zwiedzania i trochę wypoczynku. Plan wyjazdu w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii. Pozostało już tylko kilkanaście miejsc.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Henryka Olkiewicza oraz +Stanisława Wojenkę.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023

1/ „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7) – zastanów się, czy swoim życiem wyrażasz taką postawę, o którą prosi Pan Jezus nie tylko w Święto Miłosierdzia, ale na co dzień.

2/ Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Bóg zapłać za ofiarność, a zespołowi Caritas serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

3/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia.  

4/ We wtorek na wieczornej Mszy św. katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. spotkanie formacyjno – organizacyjne oraz spotkanie formacyjne dla ministrantów.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. próba chóru oraz kolejne spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy do zaangażowania się w działalność naszych grup.

6/ W czwartek o godz. 16.30 kolejna próba scholii, o godz. 17.00 spotkanie grupy o. Pio w Kaplicy Miłosierdzia, natomiast po wieczornej Mszy św. kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

7/ W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościli ks. Jakuba Bartczaka – znanego rapera katolickiego, który po Mszy św. wygłosi konferencję i da mini-koncert. Serdecznie wszystkich zapraszamy, bo… będzie ciekawie. Organizatorom spotkania już dziś serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać za inicjatywę.

8/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00.

9/ Przypadająca na przyszłą niedzielę uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona na poniedziałek 24 kwietnia.

10/ W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 Msza św. i obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

11/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać się w pragnieniu życia wiecznego.

13/ Anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

14/ W dniach od 23 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie i Chorwacji – trochę zwiedzania i trochę wypoczynku. Plan wyjazdu w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii. Pozostało już tylko kilkanaście miejsc.

15/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Henrykę Halik, +Łukasza Maciulewicza, +Aldonę Kuczwalską, +Jana Burnickiego, +Mieczysławę Nawrocką, +Stanisława Ćwiertniaka oraz +Mirosławę Dryszczyk.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023

1/ Chrystus zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym składamy wszystkim kochanym Parafianom i przybyłym gościom z całego serca życzenia wszelkiej pomyślności, a nade wszystko, by blask Zmartwychwstałego Jezusa opromieniał każdy dzień Waszego życia, wszystkie Wasze pragnienia, Waszą naukę, pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2/ Serdecznie dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za zaangażowanie i przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, za wykonane dekoracje, oprawę muzyczną i wszelkie dobro wniesione w troskę, aby oddać należną cześć i chwałę Zmartwychwstałemu Jezusowi. Wielkie Bóg zapłać.
Dziękujemy również wszystkim, którzy czuwali i adorowali Jezusa uwięzionego i ukrzyżowanego. Bóg zapłać za duchowy wkład w rozwój naszej parafii.
Serdecznie dziękujemy także za wszelkie dowody życzliwości, ofiarowane dary na stół plebanijny i za modlitewną pamięć, którą czujemy na każdym kroku naszej kapłańskiej posługi w naszej parafii. Bóg zapłać Wam za dobre serce.

3/ Jutro, w II dzień Świąt Wielkanocnych, Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta diecezjalna, a nasi klerycy, Dawid i Kamil, będą rozprowadzać pismo seminaryjne „Sługa”, które serdecznie polecamy.

4/ Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego od wtorku do piątku o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. W sobotę Nowenna w łączności ze Mszą św. o godz. 8.00.

5/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a  po wieczornej Mszy św. próba chóru.

6/ W czwartek o godz. 15.00 spotkanie formacyjne dla grupy Czcicieli Miłosierdzia Bożego, a o godz.  16.30 kolejna próba scholii. Natomiast na wieczornej Mszy św. katecheza dla rodziców młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. konferencja.

7/ Spotkanie grupy młodzieżowej tradycyjnie w piątek o godz. 19.00.

8/ W piątek ze względu na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post piątkowy. Przypominamy, że w tym dniu przypada państwowe Święto Chrztu Polski – 1057 rocznica.

9/ W sobotę o godz. 9.00 obowiązkowe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10/ Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nowennę dziś i jutro odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30. Tradycyjnie w niedzielę Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Z góry Bóg zapłać za ofiarność. O przeprowadzenie zbiórki prosimy nasz parafialny zespół „Caritas”.

11/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

12/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby umacniać się w pragnieniu życia wiecznego.

13/ Państwu Osmańskim i anonimowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za ofiarę na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

14/ Informujemy, że najbliższa lekcja języka angielskiego dla seniorów odbędzie się w czwartek 20 kwietnia.

15/ W dniach od 23 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie i Chorwacji – trochę zwiedzania i trochę wypoczynku. Plan wyjazdu w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza lub w kancelarii – na razie bez wpłaty.

16/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Nikodema Bąkowskiego oraz +Teresę Mazurkiewicz.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.
 

Niedziela Palmowa – 02.04.2023

1/ Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego szczytem jest Wigilia Paschalna. Nie przegap tych bardzo ważnych zbawczych wydarzeń. Weź aktywny udział w Triduum Paschalnym i przeżyj w duchu wiary pamiątkę trzech ostatnich dni życia Pana Jezusa na ziemi, które otworzyły nam drzwi wieczności.

2/ Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

3/ Dziś przed kościołem można nabyć palmy wielkanocne wykonane własnoręcznie przez naszą młodzież, lektorów, ministrantów i rodziców. Bóg zapłać za podtrzymywanie i wsparcie tej pięknej tradycji.

4/ Dziś o godz. 17.00 wyruszy z placu przed naszym kościołem do parafii na Lotnisku marsz dziękczynny za pontyfikat papieża Jana Pawła II. Zakończenie Mszą św. o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi dobrej woli. Prosimy o zabranie ze sobą flag papieskich i innych emblematów związanych z osobą Jana Pawła II.

5/ W poniedziałek w naszej parafii dzień spowiedzi wielkanocnej z udziałem księży z całego dekanatu. Spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. Bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie z tego sakramentu, bo tylko z czystym sercem możemy owocnie przeżyć pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego – inaczej to będzie tylko kolejny szary dzień naszego życia.

6/ Koronka do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do środy o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia. Zapraszamy, by wspólnie upraszać potrzebne łaski, aby owocne przeżyć Wielki Tydzień.

7/ W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po wieczornej Mszy św. kolejna próba chóru.

8/ Ks. Mateusz zaprasza ministrantów i lektorów na obowiązkowe zbiórki: w środę o godz. 18.30, oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00.

9/ Liturgia Wielkiego Czwartku z obrzędem obmycia nóg rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i czuwanie do godz. 22.00. Dalsza część adoracji w ciemnicy w piątek od godz. 8.00 do wieczornej liturgii.

10/ Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 oddaniem czci obnażonemu ołtarzowi przez Kapłana, który położy się krzyżem przed ołtarzem. Pamiętajmy, że jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pana Jezusa będzie trwać do godz. 24.00. Dalsza część Adoracji rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 9.00 i potrwa do Wigilii Paschalnej.

11/ W Wielki Piątek o godz. 15.00 w kościele rozpoczniemy „Koronką” Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.15. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21.00.

12/ Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się o godz. 10.00; 11.00; 12.00; 13.00;  14.00 i 16.00.

13/ Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 23.00. Na zakończenie liturgii odbędzie się uroczysta procesja Rezurekcyjna. Tym samym nie będzie Mszy św. i procesji o godz. 6.00. Prosimy o poniesienie baldachimu, sztandarów i chorągwi. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.

14/ Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. od godz. 8.00 w porządku niedzielnym. W II dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym.

15/ Na stoliku wyłożone zostały wydrukowane intencje i ogłoszenia parafialne. Bóg zapłać za wsparcie na kopiowanie.
Odpowiadając na prośbę wielu osób podajemy numer konta parafialnego:

88 1240 1949 1111 0000 1355 6796  PEKAO SA II O. w Grudziądzu

16/ Polecamy kolejny numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, aby w duchowej radości przeżywać Wielki Tydzień.

17/ W imieniu grupy Dekoratorów z ks. Mateuszem na czele serdecznie wszystkich prosimy, aby nie kupować kwiatów do Grobu Pańskiego indywidualnie, ponieważ  burzy to założoną koncepcję. Prosimy ofiary na kwiaty składać do skarbonki, która jest wystawiona przy chrzcielnicy. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone już ofiary.

18/ W salce Caritasu możemy  nabyć świece – „paschaliki wielkanocne” – jako wsparcie działań Caritasu. Zapalmy paschalik podczas wielkanocnego śniadania jako wyraz solidarności z potrzebującymi.

19/ W dniach od 23 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie i Chorwacji – trochę zwiedzania i trochę wypoczynku. Plan wyjazdu w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza lub w kancelarii – na razie bez wpłaty.

20/ Panu Jerzemu Lewandowskiemu oraz p. Małgorzacie i Edmundowi Śledź serdecznie dziękujemy za ofiarę na konfesjonał. Bóg zapłać za dar serca.

21/ W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
+Danielę Polaszek, +Krystynę Guzek, +Sławomira Bryczyńskiego, +Dariusza Tuptanowskiego, +Ewę Maćkiewicz, +Stanisławę Holiczko, +Hannę Krajnik, +Halinę Malinowską, +Marię Ceronik, +Urszulę Sobolak oraz +Eugeniusza Pawlaczyka.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia i polecamy Ich Bożemu Miłosierdziu modląc się:
Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im wieczne spoczywanie.