„DROGA KRZYŻOWA INNA NIŻ ZAWSZE” odbyła się w naszej parafii w piątek 1 kwietnia 2022 r.

Nabożeństwo i modlitwę przygotowała parafialna wspólnota młodzieżowa Sursum Corda z opiekunem – ks. Mateuszem Architą oraz harcerze z Hufca ZHP Grudziądz im. Roty Grudziądzkiej. Oprawę muzyczną zapewniła parafialna schola.

Było to niezwykłe misterium, bo zgromadzeni zobaczyli nie tylko historię Jezusa dźwigającego Krzyż przez kolejne stacje. Młodzież przygotowała sceny obrazujące grzechy każdego z nas, które Jezusa na ten Krzyż zaprowadziły. Po zatrzymaniu się nad kolejną słabością młodzi podchodzili do krzyży znajdujących się obok siedzącego i przyglądającego się Jezusa i przybijali tabliczkę z nazwaną winą. Całe spotkanie modlitewne zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Zdjęcia z nabożeństwa dostępne dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a: