Dziś ( 13 października 2020 r. ) rozpoczyna się Nowenna Życia za przyczyną św. Jana Pawła II.
Organizacje pro-life, bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski zwracają się do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce z prośbą o włączenie się w nowennę za życie.
Będzie ona trwała od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Papieża Polaka.

Będzie to także modlitwa o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. 22 października 2020 roku Trybunał stwierdzi, czy aborcja eugeniczna jest zgodna z prawem.

– To może być historyczny dzień, w którym chorym dzieciom nienarodzonym zostanie przyznane prawo do życia – mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, jednej z największej organizacji pro-life.

Organizatorzy proszą o modlitwę parafie, zakony, rodziców, wychowawców i obrońców życia człowieka.

Do modlitwy może włączyć się każdy poprzez ⇒ wydarzenie na Facebooku … oraz przez stronę internetową ⇒ https://pro-life.pl/nowenna/

ks. Dominik Chmielewski SDB | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 01 – 13 października 2020 r.

ks. Marcin Modrzyński | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 02 – 14 października 2020 r.

o. Wojciech Surówka OP | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 03 – 15 października 2020 r.

Jadwiga i Jacek Pulikowscy | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 04 – 16 października 2020 r.

ks. Łukasz Skołud MSF | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 05 – 17 października 2020 r.

s. Anna Maciejewska | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 06 – 18 października 2020 r.

Adrian Pakuła | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 07 – 19 października 2020 r.

Paweł Góra | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 08 – 20 października 2020 r.

ks. Dominik Chmielewski SDB | NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II |
DZIEŃ 09 – 21 października 2020 r.

MODLITWA W INTENCJI OBRONY ŻYCIA
(do odmawiania po Koronce do Bożego Miłosierdzia)

O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet – ofiary nieludzkiej przemocy, starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość.

Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie.

Jan Paweł II
Encyklika Evangelium vitae, 105