W dniu 14 września obchodzimy w Kościele katolickim święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem zwycięstwa Chrystusa nad szatanem i śmiercią. W Jerozolimie od V wieku oddawano cześć krzyżowi w dniu następującym po rocznicy poświęcenia kościoła Zmartwychwstania, to jest 14 września. Z tego zwyczaju powstało osobne święto, które rozpowszechniło się w całym Kościele.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako elementu dekoracji
naszego mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów naszego codziennego stroju.

Tegoroczna uroczysta Suma odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego została odprawiona w środę 14 września 2022 roku o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bp Ordynariusza Wiesława Śmigla. Eucharystię poprzedziła modlitwa różańcowa pod krzyżem, a po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła.

W tym roku była to wyjątkowa Eucharystia, gdyż w czasie jej trwania uroczyście wniesiono do naszego kościoła relikwie św. Faustyny Kowalskiej przywiezione przez Parafian i ks. proboszcza Grzegorza Pszenicznego z sierpniowej pielgrzymki do Krakowa i Łagiewnik. Po procesji wierni indywidualnie oddali cześć relikwiom św. Faustyny i relikwiom Świętego Krzyża.

Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości odpustowej w naszej parafii dostępna dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a: