Niedziela 22 sierpnia 2022 r. była ostatnim dniem posługi w naszej parafii dwóch kapłanów – ks. Czesława Wojciechowskiego oraz ks. Krzysztofa Olasia.
Na mocy dekretów ksiedza biskupa ordynariusza Wiesława Śmigla z dniem 23 sierpnia 2021 r. ks. Krzysztof został mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Chełmży, natomiast ks. Czesław powraca do swojej misyjnej parafii na Kubie.

Z tej przyczyny niedzielną sumę parafialną o godz. 12:15 ksiądz proboszcz Grzegorz Pszeniczny sprawował jako dziękczynienie za posługę dotychczasowych księży wikariuszy.

Potem nastąpiło pełne wzruszeń, kwiatów oraz oklasków pożegnanie czcigodnych Kapłanów. Delegacje ruchów i stowarzyszeń parafialnych, katecheci, służba liturgiczna oraz osoby świeckie pięknymi słowami oddały smutek i żal płynący z racji rozstania, ale nie zabrakło też słów życzeń dalszego błogosławieństwa Bożego w jakże trudnej kapłańskiej posłudze oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów.

Na zakończenie ks. proboszcz Grzegorz Pszeniczny od siebie podziękował za coś, co było Mu dane przez ostatnie kilka miesięcy: – Stworzyliśmy tutaj taką prawdziwą parafialną rodzinę. Słowa nie wyrażą tego, co jest w moim sercu. Dziękuję ponadto za powstałą kapłańską wspólnotę i przyjaźń…

Dziękujemy ks. Krzysztofowi i  ks. Czesławowi za piękną i owocną posługę w naszej parafii – Bóg zapłać za Wasze wielkie i serdeczne kapłańskie serca.

Zdjęcia z niedzielnej Mszy św. dziękczynnej dostępne dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Dziedzica:

Czcigodni Kapłani!
Bóg zapłać za wszystkie odprawione Msze Święte,
wygłoszone kazania, udzielone sakramenty.
oraz za każdą łaskę, którą dzięki Waszej posłudze

w naszej grudziądzkiej parafii otrzymaliśmy od Pana.
Dziękujemy za Waszą otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę
oraz prawdziwe zaangażowanie w życie naszej wspólnoty.
Za to, że każdy z nas mógł zwrócić się do Was
w każdej chwili z prośbą o radę lub pomoc. 
Na dalszą posługę kapłańską życzymy Wam
światła Ducha Świętego i Matczynej opieki.
Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

Szczęść Boże. Parafianie.