Z dniem 1 lipca 2021 r. w naszej parafii rozpoczął swoją kapłańską drogę ksiądz neoprezbiter Mateusz Archita, który 29 maja 2021 r. w toruńskiej katedrze przyjął święcenia kapłańskie i dekretem ks. Biskupa Wiesława Śmigla został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

W niedzielę 4 lipca 2021 r. na Mszy św. o godz. 12:15 w naszej wspólnocie parafialnej powitaliśmy nowego księdza wikariusza. W uroczystej Mszy św. ksiądz Proboszcz Grzegorz Pszeniczny powitał księdza Mateusza.

Pod koniec Eucharystii księdza Mateusza w imieniu Parafian przywitali przedstawiciele grup parafialnych, złożyli życzenia i zapewnili o swojej modlitwie i wsparciu. Na zakończenie liturgii wszyscy wierni otrzymali błogosławieństwo Boże, którego udzielił ksiądz neoprezbiter.

Ks. Mateuszowi życzymy owocnego pobytu w naszej parafii i wielu łask Bożych.

Zdjęcia z Mszy św. wprowadzającej ks. Mateusza dostępne dzięki uprzejmości p. Gerarda Szukay’a: